Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

jubilee   wondering eye.
31 stycznia 2011 14:11
Czy podanie o dowód mogę złożyć miesiąc przed osiemnastką czy muszę czekać do dnia urodzin?
Taka ciekawostka: jak dzwoniłam aby się o to zapytać to baaaardzo miła pani powiedziała mi że mam przyjść i złożyć podanie z...dowodem osobistym 😵


Jeżeli podanie złożysz przed swoimi urodzinami to dowód będzie ważny tylko przez 5 lat.Jak dzień po dacie urodzin to będzie ważny 10 lat. Głównie tylko na tym różnica polega.I jeszcze dodatkowo musisz mieć zgodę rodzica/opiekuna na przedwczesne wydanie dowodu.
A.   master of sarcasm :]
31 stycznia 2011 14:23
Od 16 roku zycia mozna wyrobic dowod tymczasowy za zgoda rodzicow.
Potrzebuje pilnie odpowiedzi na pytanie  😡
Kiedy kupuję konia to co muzę wysłać do PZJ, i czy muzę zapłacić jaki podatki z tym związane
Ircia   Olsztyn Różnowo
31 stycznia 2011 14:40
Pacia.Z tego co ja wiem to żadnych podatków sie nie płaci,trzeba tylko zrobić zmianę właściciela konia w paszporcie i PZHK co kosztuje ok 6 zł.A w PZJ to z tego co wiem to żadnych podatków sie nie płaci,ale to może ktoś sie wypowie bardziej obeznany.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
31 stycznia 2011 15:44
Od 16 roku zycia mozna wyrobic dowod tymczasowy za zgoda rodzicow.


Można jeszcze wcześniej. Ostatnio w święta małolaci chcieli kupić fajerwerki, ekspedientka prosi o dowód, a ten wyciąga i daje. A tam data: lat 14 😉
Dlaczego nie wgrywają mi się zdjęcia do galerii? Mają mniej niż 2 MB.
Czekam i czekam i się nie wgrywają.
xxflygirlxx, może masz wolny internet.
Ja mieszkam na zadupiu i mam b. wolny. Też mi się zdj. nie wgrywają.

Czy ktoś w przypływie wolnego czasu mógłby mi podlinkować parę trampek czarnych za kostkę jakiś tanich?
Wcześniej mi się wgrywały.
Ech, no trudno jakoś to przeżyję. 😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
31 stycznia 2011 17:18
xxflygirlxx mi wieczorami voltowa galeria chodzi bardzo słabo (wczoraj między 20 a 22 w ogole nie wchodziła).
Poczekaj na godziny kiedy jest mało użytkowników- wtedy chodzi najsprawniej 😉
Edytka no też mi się tak wydawało, że to zależy od przeciążenia forum. 😉 No to będę polować.
A.   master of sarcasm :]
31 stycznia 2011 17:28
[quote author=A. link=topic=20.msg877871#msg877871 date=1296483817]
Od 16 roku zycia mozna wyrobic dowod tymczasowy za zgoda rodzicow.


Można jeszcze wcześniej. Ostatnio w święta małolaci chcieli kupić fajerwerki, ekspedientka prosi o dowód, a ten wyciąga i daje. A tam data: lat 14 😉
[/quote]

Za moich czasow to dowod byl od 16 roku zycia, ksiazeczkowy, podobny do tego "doroslego" tyle ze czerwony  😁

Mialam czerwony i kilka zielonych  😁
Mam dylemata: utworzyłam prywatną grupę na facebooku. Da się tam stworzyć coś na wzór działów jak na normalnym forum czy będzie zawsze panował lekki rozgardiasz tematów wszelakich? Jeśli się da, to byłabym wdzięczna za podpowiedź jak to zrobić.
trupka   Czterokopytne uzależnienie ;)
31 stycznia 2011 19:38
Mi chodziło o to czy samo podanie mogę złożyć, ale odebrać już po osiemnastce.
Mi chodziło o to czy samo podanie mogę złożyć, ale odebrać już po osiemnastce.


Mojemu chłopakowi nie chcieli przyjąć miesiąc przed urodzinami więc chyba bez zgody opiekuna nie można nawet złożyć.
Ada   harder. better. faster. stronger.
31 stycznia 2011 21:21
trupka, jeżeli złożysz przed 18-stką, dostaniesz dowód na 5 lat, taki jaki mogą sobie wyrabiać osoby niepełnoletnie.
Jeżeli chcesz dowód na 10 lat czyli dla osób pełnoletnich to możesz złożyć dopiero w dniu 18-stki.
jak liczono lata w czasach przed Chrystusem?

W ówczesnej cywilizowanej Europie - od założenia Rzymu - rzecz jasna, a w Judei (po kryjomu?) od zbudowania Świątyni Jerozolimskiej 🙂
Jaki jest najlepszy program do obrobki filmikow, skladnia, ciecia, zwalniania itp?

Adobe Premiere? (choć pewnie są i bardziej profi)
trupka   Czterokopytne uzależnienie ;)
01 lutego 2011 05:14
Ada, dziekuję za łopatologię, przeoczyłam wcześniejszy post jubilee  😡
To przez zmęcznie  😁
w sumie się nie wstydzę, ale nie ma innego wątku

czy ktoś zna się na kaloryferach? Konkretnie na zaworach stosowanych w grzejnikach c.o. i głowicach do nich. Są różne standardy, różne cięgna, nie wiem, co do czego pasuje. Najchętniej pogadałabym z osobą, która montuje takie zawory, albo pracuje w jakimś sklepie i ma spore rozeznanie. Jeśli ktoś taki tu jest, proszę o PW. Zapłacę za pomoc  :kwiatek:
Co mam umieścić w umowie o kupno konia żeby zabezpieczyć się przed ukrytymi chorobami / kontuzjami / COPD ??
Szukam wszelkich wywiadów z B. Wentą. Pomoże ktoś?
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
01 lutego 2011 16:43
halo merci :kwiatek: chodzi mi o takie podstawowe  funkcje
domiwa, dodaj jeszcze do tego, że lata nazywano od imion konsulów akurat wtedy urzędujących, np. za konsulatu Gajusza Mariusza
dlaczego mamy nowy wątek ogłoszeniowy, a stary został zamknięty?
Ada   harder. better. faster. stronger.
01 lutego 2011 18:53
ponieważ została dodana tabela z nieuczciwymi użytkownikami w 2 poście wątku ogłoszeniowego
Mam pytanko. Chciałam sobie zrobić herbatki ale nie wiem czy najpierw włożyc torebkę do szklanki i zalać wrzątkiem czy lepiej nalać wrzątku i włożyć torebkę?  A cukier wsypać Najpierw czy jak wypiję? Dzięki za odpowieź. Ale jestem ostatnio taka zakręcona.... 😜
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 lutego 2011 19:58
Dowód osobisty można wyrobić dziecku już po urodzeniu.
Gillian   four letter word
01 lutego 2011 20:18
Miss Kopytko, nalej sam wrzątek i wypij, potem zjedz dwie łyżki (czubate!) cukru a saszetkę z herbatą trzymaj w tym czasie pod językiem - możesz delikatnie żuć. Powodzenia.
ma ktoś zdjęcia indian w zimie?
Czy z brązową odznaką mogę wziąć udział w Międzynarodowym Towarzyskim Pucharze Małopolski ???  👀

Sprawa pilna bo nie wiem czy szukać innych zawodów  👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się