buty dla koni

Jestem zachwycona butami cavallo  💘 Są bardzo proste w zakładaniu , dobrze się trzymają i co najważniejsze ,w nich można dokladnie sprawdzic jak kopyto lezy,tzn ile ma mm do scianek. Pasują na kopyta z położonymi pietkami  😅  Kobył smiga, zobaczymy jak w terenie po twardszym ale narazie jestem zachwycona  😅
Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
13 kwietnia 2011 15:27
rosek0 A jak to się sprawdza?
Odginasz mocniej wszytskie boczne elementy(rzepy) na bok i widzisz cała podstawę buta. Tak przynajmniej jest w tych co ja mam czyli  Simple boots.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
08 maja 2011 16:42
Odświeżę trochę temat ponieważ kilka dni temu stałam się szczęśliwą posiadaczką butów Old Mac's G2 i chciałabym zapytać jak czyścicie swoje buty ?
Czy mogę je po prostu włożyć do wody i wymyć z piachu i błota ? Tak na chłopski rozum - wjeżdżając na przykład do rzeki czy jeziora tak czy siak są mokre, chyba wiec jak włożę je do wanny i umyję prysznicem nie powinno się nic stać.
Zastanawiam się jednak jak zachowają się elementy skórzane, OM takie maja min na piętkach po wewnętrznej stronie. Czy jakoś je po wyschnięciu skóry konserwować ?
Była bym wdzięczna za odpowiedź  :kwiatek: . Niebawem wybieram się w teren na próbę generalną.
Ja swoje czyszczę szczotkaz błota, jak sie nabije piachu - uderza mw beton i odpada... Jak się porządnie wybrudzą, to z grubsza płuczę szlaufem i wrzucam do pralki.
witam!
Pisałam kiedyś o problemie ze spadającymi w szybkim galopie glovami. Kopyta mojego konia są strome i pomimo dobrego wyboru rozmiaru widać dokładnie jak w szybkim galopie but zsuwa się z kopyta, trzyma go jedynie gaiter. U drugiego konia z niskimi piętkami nie ma tego problemu pomimo tego, że buty mogłyby być kilka mm mniejsze (po założeniu pover staraps  w ogóle nie ma stresu, że odlecą).

Idealnym rozwiązaniem dla tego pierwszego okazał się model Epic 😀 Przetestowane podczas ekstremalnej 7h jazdy 😅. NIc nie spada, nic nie odciska (a tego się obawiałam) 🏇 W dodatku butki są nieco węższe i jeszcze lepiej przylegają do bocznej ściany kopyta 😀
Wreszcie dotarły do mnie buty, zamawiane przez babcie/ciocie/kuzynkę i na półlegalnie... 😅 Uffff!  🍴
Niestety jest też zła wiadomość= mój koń chodzi BARDZO od palca. Tak bardzo, że po spacerze w ręcznie robionych wkładkach wzmacniających strzałkę przód wkładki jest  zmiażdżony. Najwidoczniej moja karimata się nie nadaje.
Z jakich materiałów robicie "Comfort Pads" które wspomagają strzałkę? Są jeszcze inne sposoby na przestawienie konia na chodzenie od piętki?
Podkładki z karimaty a nawet z 0,5mm neoprenu niestety sa na max 2-3 jazdy.

Ja mam inny bardzo powazny problem, otoz moja kobyla nie wiem jakim cudem ściaga sobie buty  😵
Na ujeżdzalni gdy tak nie wywija nogami jest wsio ok, we wszytskich trzech chodach ale w terenie pierwszy wyciagniety kłus i buty leca. Raz jeden, raz drugi. Sa naprawde dobrze dopasowane, wskakuja na kopyto ksiażkowo. Gdy biore kopyto i próbuje na siłe ściągnąc buta bez rozpinania , nie ma szans. Miałam taka teorie ,ze kobyła ściaga sobie zadnimi  nogami , bądż nadeptuje sobie prawym o lewy lub odwrotnie.
Kupiłam kaloszki XXL , które ładnie przykrywaja całego buta ale wczoraj gdy sie spłoszyła  w terenie i pogalopowała kilka fuli, buty latały oba  😵 Czy ktos miał taki przypadek? Podkowe sobie tyko raz ściągneła.  Mam buty cavallo simple boot.
s.   happiness is easy
12 maja 2011 13:16
rosek0, może są za duże?? Im lepiej dopasowane i dopięte tym mniejsza szansa, że zlecą, i że obetrą!
Ja mam Turfy i przez 3 lata nigdy żadnego nie zgubiłam, a raczej koń 😉
Nie, buty są naprawde dobre, na dlugość były od początku a po bokach maja powklejany neopren, poniewaz mamy jajkowate kopyto.
Przy zakładaniu lewego buta , musi dopiero postawic noge zeby but wskoczył, także nie ma mowy o luzach.
rosek to naprawdę dziwne, bo ja też mam Cavallo, ostatnio nawet ktoś inny mi szykował konia w teren i za luźno je zapiął (oczywiście zobaczyłam to już po powrocie), nic się nie przesunęło, wkładek nie zakładam, żadnych getrów, a koń  się nie obciera i nic się nie przekręca. Może jednak za luźno zapinasz?
Moim zdaniem te buty względnie pasują i problemem musi być jednak przydeptywanie ich sobie tylnymi kopytami. Skoro można w ten sposób ściągnac przybita gwoździami podkowę, to można i buta.

Ten koń się porusza w specyficzny sposób - mocno 'palcuje', chodzi dosyć sztywno - może z czasem jak sie uda poprawić nieco stan kopyt i usprawnić jej poruszanie się, to przestanie się stychować(tak to się mówi po polsku, tak? chodzi mi o over reaching z angielskiego 😉 ). Tylko problem taki, że buty własnie miały pomóc w rehabilitacji kopyt, a skubana sobie je ściąga...
Wiwiana   szaman fanatyk
12 maja 2011 17:24
Ścigać 😉
Aa, no tak.
Heh, mój polski ...  🙄
witajcie,
czy wiecie może gdzie można kupować buty nie parami lecz osobno?
mam osobliwy problem z moim rumakiem.  Nie dość że nam się nóżki posypały to mamy jedno kopytko bardziej strome( i w rezultacie mniejsze) od drugiego.
Rezultatem jest to, że potrzebuję jeden but mniejszy, drugi większy, a nie chcę kupować 2 par.
czy coś na ten temat wam wiadomo?
archeo   Bo warto :D
16 maja 2011 11:43
Smok tutaj KLIK możesz kupić pojedyncze buty. Oczywiście oprócz cavallo, one chyba zawsze sprzedawane są w parach




A ja chciałabym wam się zapytać czy kiedykolwiek (jeżeli buty są dobrze dopasowane) koń wam się obtarł lub odparzył i jeśli tak to w jakich sytuacjach i przede wszystkim jak tego uniknąć.
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
16 maja 2011 12:25
Mi obtarł to za dużo powiedziane, miał przytarte ślady przy koronce przy pierwszych użyciach. 2 razy, potem się rozłaziły. Formuowa piglet poleciła mi zasypkę 🙂
Mój miał obtartą piętkę w Epicach.
Poradziłam sobie tak, że miejsce w bucie o które się obcierał piętką ( taka guma) obkleiłam miękko taśmą. A do butów włożyłam na dno wkładki, przez co piętki ( i całe kopyto) uniosły się w bucie do góry i sama piętka już nie była na wysokości tej gumy, tylko troszkę wyżej. I już się nie obciera.
Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
17 maja 2011 07:18
Mi turfy przytarły po bokach nogę konia.
Ale elastyczne opaski na łokieć pomogły.
Zasypka też jest dobra 🙂
Tunrida- jak mocno zapinasz Epici?? Tak, że dopniesz i odepniesz ręką, czy z tak dużą dźwignią, żę ledwo noga dopinasz a do odpięcia kopystki używasz?? Jak okropnie mocno zapinam a boję się lżej, bo glovy to my nagminnie gubiliśmy.
A wiesz co? Różnie. Raz tak strasznie ciasno, a raz luźniej. Ale nawet jeśli zapinam luźniej, to i tak nigdy mi nie spadły.
Czasami wydawały odgłos klapania, ale nigdy się nie przekręcały i nie spadały.

Doszłam do wniosku, że klapały, bo na szerokość były trochę za duże. Więc boki butów wewnątrz obkleiłam, przez co się zmniejszyły. I już nie klapią, nawet jeśli zapinam luźniej.
A odkąd koń miał mini ochwat i włożyłam mu podkładki w środek z filcu, to już w ogóle nie czuję potrzeby zapinania na straszliwy ścisk. Bo jest naprawdę ok. Nie klapie nic a nic.
to może zaryzykuje zapiąć nieco luźniej, bo się boję, że przeginam i że go nogi będą boleć od tego ścisku, bo ledwo butem dopinam 😀 a żeby odpiąć, to się muszę namęczyć...
Kasik gdzie zamawiałaś power strapsy, bo moje glove są też minimalnie za duże, ale mniejsze byłyby za małe. Z karimatą niby było ok, ale po 1,5h zamieniła się w pył :P Walczę z tymi butami i mam dosyć, mogłam kupić nowe epici zamiast się ładować w glove (bo tańsze) bo na tym moim oszczędzaniu wyszłam jak Zabłocki na mydle. Mówisz że na prawdę te power strapsy pomagają utrzymać glovy na nodze? Jak się w ogóle instaluje te paski, bo jak oglądałam filmiki na str. niemieckiej to jakiś kosmos dla mnie był (przynajmniej zrobienie tych dziurek, a raczej wybranie odpowiedniego miejsca dla nich).

I drugie pytanie jakie wkładki to glove? Te zielone niby tylko pasują (12mm) ale są jeszcze jakies large, small, do old maców i nie wiem które niby mam kupić :P?
Chestnutstalion- buty kupiliśmy ze strapsami 😉 Powiem tylko tyle- te buty pasują tak naprawdę tylko na idealne co do kształtu kopyta. Jeśli kopyta Twojego konia są krzywe lub strome, to marne szanse by glovy trzymały się idealnie. Ja mojemu Smykowi wbijałam je dosłownie młotkiem a i tak zdarzały się awarie 🙁 Nie mam pojęcia dlaczego na kopytach naszego araba trzymają się jak przyklejone a wchodzą stosunkowo lekko. No i nie pakowałabym do nich wkładek, to im raczej nie pomoże utrzymać sie na swoim miejscu. Mogę Ci jedynie doradzić mocne dopinanie gaitera.... no i strapsy. Co do ich montażu, to jest łatwy- docinasz odpowiedni rozmiar, dziurki najlepiej robi się dziurkaczem do skór, bo nawet wiertarka nie dała rady.... i przykręcasz.... to czy buty będą się uśmiechać  🙂czy smucić  🙁 zależy od kształtu przedniej ściany kopyta (na stromych lepiej żeby były smutne 🙁 )
Od drugiej połowy kwietnia strugamy naturalnie. Kopyto powoli wygląda lepiej, ale na zdj. od str. piętek widać jakie jest krzywe.  Wkurzyłam się bo niby glovy się lepiej dopasowują :/ No nic kupie te power strapsy, a jak nie to najwyżej będę tam ładować karimatę tak jak ostatnio i co jazdę ją wymieniać.
a ja mam pytanie o cavallo sports - czy ktoś z Was skacze w tych  butach? chodzi mi o skoki w butach powyżej 120 cm ? z jakich firm polecacie ?
ciekawe co ta zawodniczka z eurosportu miała za buty 🙄


Jaka zawodniczka?? możesz powiedzieć coś więcej np jaki konkurs jechała??

ja osobiście jeżdżę i skaczę w OM G2 no ale my to max do 110, cavallo sports będziemy mieli przy dobrych wiatrach w poniedziałek zobaczymy jaka będzie różnica 🙂
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
01 czerwca 2011 21:59
Czemu zamawiasz Cavallo jeżeli mogę spytać? 🙂
Ja się zamartwiam i zaklejam taśmą bo moje OM G2 zaczęły się przecierać  😵
Ramey pisze, że do butów trzeba stosować wkładki ZAWSZE. Nie tylko, jak są kłopoty. Dlaczego? Bo według niego but, podobnie jak podkowa, powoduje obciążenie kopyta po obwodzie a wkładka pomoże uzyskać obciążenie centralne.

Ja ze swojej butowej praktyki z ręką na sercu w roli wkładki polecam FILC. Kupuję go w sklepie budowlanym w postaci takich prostokącików na takie pace do ścian. Różnej grubości można dostać. Robię z tego filcu podkładki pełne na całą podeszwę i trójkąciki pod strzałkę.
Zalety:
- zrobiłam pierwsze wkładki 2 miesiące temu i cały czas mam je w butach (karimaty miałam na 1 raz),
- układają się pod kształt podeszwy, przyjmują taki anatomiczny kształt, przez to też świetnie pokazują jak i gdzie pracuje strzałka,
- tanie, jeden kawałek kosztował kilkanaście zł a zrobiłam z niego dwie pełne wkładki do epików rozmiar 3,
- cudownie wysuszają strzałkę, nie wiem jak to robią ale po godzinnym spacerze strzałka jest sucha i "miła w dotyku",
- łatwo się czyści - wyjąć i wytrzepać,
- dobrze trzymają kopytko w bucie,


Tak więć polecam filc 🙂
Zu zdecydowałam się na cavallo z dwóch powodów, pierwszy najważniejszy to taki że w GNL można je kupić na raty  😀 a drugi to taki że wizualnie podobają mi się one najbardziej. Ach i jeszcze jeden powód na cavallo czekam niecałe dwa tygodnie a na OM G2 w sklep.horses czekałam chyba z 7 miesięcy, nie licząc kilkunastu paczek wciąz wysyłanych, odsyłanych ponieważ ciągle dostawałam nie ten rozmiar który powinnam dostać i nie ten model który chciałam dostać...

A w których miejscach przecierają ci się buty? i po jakim czasie? ja swoich używam regularnie od dwóch miesięcy jakoś jeszcze nic im nie dolega 😉

Cejloniara wkładki z filcu super sprawa tez takie sobie zrobiłam, tylko że trzeba je robić większe niż kopyto, ponieważ tak jak mówiłaś dopasowują się do kształtu podeszwy przez co jakby się "zmniejszały"
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się