buty dla koni

Pinesska a zakładasz tylko na jazde czy po padoku też chodzi w butach?
UWAGA, UWAGA! 😅
Mam zamiar złożyć zamówienie w Cavallo z USA: http://www.cavallo-inc.com/us/all-products
Ceny niższe o połowę niż w sklepach w Polsce czy w Niemczech  😀 (np. 100$ za parę simple boots- patrz " Specials"😉
Jeżeli ktoś chce się przyłączyć do zamówienia to proszę pisać na PW. Na dniach dowiem się ile będzie kosztować przesyłka do Polski.
Czy ktoś ma takie negatywne przejścia z glovami?? Za każdym razem razem lecą mi  z kopyt. Buty mam idealnie dopasowane, muszę używać młotka by  je wcisnąć, założone pover starps , mocno dopięte gaitery a i tak potrafią spaść w szybkim galopie 😕 Muszę zamówić nowy gaiter, bo po dzisiejszej jeździe jeden jest  w strzępach 🙁
Czy ktoś ma jakiś pewny sklep, z kt zamówienie nie będzie szło 5mies jak  z horses??
CeraŁ   dużo dużo zmian..
07 marca 2011 18:16
pytanie.. jaki ja mam rozmiar buta wybrać?  🤔 pierwszy raz chcę zakupić buty dla konia tylko jaki rozmiar? mój koń ma szerokość kopyta: 12,5 cm i długość ok 14 cm, 13,5 coś takiego... jest jakieś 2 tyg. po kowalu...

chcę wybrać albo Easy boot epic albo turf kingi.... rozmiarówka dla Epiców:
Größe: Weite (mm)        Länge (mm)
Pony   78-85           85-92
000         86-97           93-105
00         98-110           106-117
0       111-116           118-124
1            117-123            125-130
2       124-130           131-140
3       131-139            141-150
4       140-150           151-163
5       151-163           164-174
6            164-175           175-188
7       176-192          189-195
poradżcie co robić , kupiłam Epic-i i przód buta ( ta część na której jest umocowane zamknięcie  ) wchodzi aż na koronkę kopyta , moze ją uszkodzić
a ja mam pytanie o cavallo sports - czy ktoś z Was skacze w tych  butach? chodzi mi o skoki w butach powyżej 120 cm ? z jakich firm polecacie ?
ciekawe co ta zawodniczka z eurosportu miała za buty 🙄
poradżcie co robić , kupiłam Epic-i i przód buta ( ta część na której jest umocowane zamknięcie  ) wchodzi aż na koronkę kopyta , moze ją uszkodzić


Ramey mówi, żeby podciąć tę część 😀
mozesz też wlożyć twardą wkładkę, wtedy kopyto będzie wyżej
wklej może zdjęcia jak ten but na kopycie wygląda
kasik, mi też potrafią spaśc w terenie  🤔

ah i buty tylko na jazdę zakładam, a na padokach koń chodzi boso
kasik, masz je pewnie jeszcze na gwarancji. Jak zgłosisz teraz, to za rok będziesz miała nowe 😉.
A mi niedlugo dobra duszyczka bedzie zamawiac Turf Kingi (99E) z Kramera, moze ktos chce?  😅
Uwaga, mam ogłoszenie dla tych którzy zgłosili chęć zbiorowego zamawiania butów Cavallo.
Amerykanie upadli na głowę... 😵 Właśnie dostałam maila z kosztami transportu do Polski:
55$ za 1 parę
300$ za 4 pary
...I jeszcze piszą, że to najtańsza opcja   🤔
Dzwoniłam do Urzędu Celnego i taka przysyłka (czyli koszt zakupu+przesyłki) podlega 23% vat czyli dodatkowo dopłacamy średnio ok. 150 zł. Cło nakładane gdy koszt zakupu i przesyłki przekroczy 150 Euro.

Powiem krótko: Chyba poszukam jakiejś odległej rodziny/przyjaciół/znajomych w Stanach i niech oni kupią i przyślą po normalnych stawkach pocztowych. Bo ja wymiękam. Za tą cenę mogłabym lecieć i odebrać osobiście... 😵
Bez przesady- nie mieszkamy na Antarktydzie.
To dziwne, ja zamawiałam rzeczy o takiej samej wadze jak buty i płaciłam 20dolców za przesyłkę...
czy jakaś dobra dusza pożyczyłaby do przymiarki jednego EASYBOOT EPIC rozm.2 ??? kupiłam 1 i pomimo tego że rozmiar kopyta mieści się niby w górnych granicach jedynek to zakłada się je strasznie na wcisk , oczywiście pokryję wszelkie koszty i odeślę od razu po przymierzeniu  🙂
Witam, mój koń ma asymetrię trzeszczek i został podkuty na okrągło, aby trzeszczki się odpowiednio ustawiły i miały taki sam kształt. Wywołuje to stany zapalne stawu kopytowego u konia. Może to już było, ale jak sprawdzają wam się buty w takich sytuacjach, cena mnie trochę zagięła więc pewnie i tak ich sobie nie sprawię, bo doktor powiedział że możliwe że po pół roku będzie można je zdjąć, a jeden bucik kosztuje 600zł, a jedno kucie 160zł więc na razie chyba mnie nie stać nawet na tą lepszą alternatywę. Ale zawsze warto wiedzieć coś więcej na temat korekcji takich wad u konia.
Chyba para kosztuje ok 600, ale mozna spojnie kupic taniej a jak sie ma wielkie szczescie bądz ogrania ebaya (DE,UK) mozna kupic uzywki za 200-300zl. Kucie naokragło tylko maskuje problem, wiem,ze Twoj konik jest  młodziutki, więc nie rób mu krzywdy kuciem. Poszukaj dobrego strugacza naturalnego, a moze obedzie sie bez butow  😉
efeemeryda   no fate but what we make.
23 marca 2011 19:42
Chcąc za wszelką cenę uniknąć kucia będę chyba musiała się rozejrzeć za butami, potrzebuje coś na rajdy i do rekreacyjnych spokojnych terenów, jaki model możecie mi polecić ? i czy w ogóle jest opcja kupienia butów w Polsce ? Czy tylko za granicą ? Jak zmierzyć rozmiar?
Przepraszam za tyle pytań na raz, ale ja nie sądziłam, że będą mi kiedykolwiek potrzebne  😡
efeemeryda   no fate but what we make.
24 marca 2011 10:36
Podbijam bo wątek spadł na drugą stronę, a mi bardzo zależy na odpowiedzi  :kwiatek:
A starczyło by poczytać ten wątek.
-W sklepie www.gnl.pl masz buty cavallo http://www.gnl.pl/-c-16_23_272.html
-W sklepie horses również są buty, ale bywają bardzo długie terminy oczekiwania.
-Pozostałe buty kupisz albo na allegro używane, albo za granicą.
O tym jaki model kto poleca jest tern wątek.
efeemeryda- a jakie duże kopyta ma Twój koń? Pytam bo mam buty na sprzedaż za nie dużą cenę.
efeemeryda   no fate but what we make.
24 marca 2011 11:20
Właśnie dopiero co znalazłam tą miarkę na stronie butów cavallo i jeszcze nie zmierzyłam, ale podkowy jak raz jeden miała to miała dwójki  😉
czy do wszystkich modeli butów jest jedna miara? tzn. jak zmierzę według tego schematu ze strony cavallo to rozmiarówka będzie się zgadzać również jeśli chodzi o inne firmy ?  🙂
Nie sądzę.
Każda firma ma swoją rozmiarówkę.
Nie wiem na ile one się pokrywają (w jakimś sensie na pewno), ale nie liczyłabym zbytnio na to.
W ogóle czasami trudno dopasować but, nawet jeśli rozmiar pasuje. Nie ryzykowałabym zakupu butów za 500-600 zł bez pewności, że zmierzyłam zgodnie z rozmiarówką danej firmy.
efeemeryda   no fate but what we make.
24 marca 2011 11:25
aha, dziękuję za wyjaśnienie  :kwiatek:
o butach cavallo możesz poczytać tutaj www.butydlakonia.pl pzdr.
Czy znalazłaby sie jakaś miła duszyczka która mogłaby  mi pożyczyć epicki/bare 2 i 1. No i czy ktoś może mi wytłumaczyć czym sie różnią te dwa buty?  :kwiatek: :kwiatek:
Czy byłby ktoś chętny podzielić się przemyśleniami na temat wkładek wzmacniających strzałki? Działają? Czy z jakiegoś piankowego materiału dałoby się takie zrobić?
Ktore buty nadaja sie dla koni z wysoka pietką?? Kupiłam Turf Kingi ale nie wchodzą  🤔
I czy ma ktoś pożyczyć do przymiarki jakies easycary (epic, bare) rozm 4 z WRocławia bądz okolic.
rosek0, z Turf Kingami trzeba się trochę namęczyć. Serio. Jesteś pewna, że na bank nie wchodzą? Mi wchodziły nawet na konia na dość wysokich piętkach. Jaki masz rozmiar kopyta w cm?
Hmm, ja też próbowałam je wcisnąć i są za małe, uciskają piętki z tyłu(w sensie miękkie struktury). Ale nie wykluczone, ze po następnym struganiu wejdą. Twój Dylek nie ma tak położonych piętek jak koń rosek a to własnie jest tu największym problemem 🙁
możliwe - nie mówię, że nie - ja w ogóle kiedyś w szoku byłam (po Cavallo) ile się musiałam namęczyć, żeby mi Turf Kingi weszły na dyla - a potem robiłam to już raz-dwa. Swoją drogą nie mam pojęcia jaki mam rozmiar 🤔zok:
To,że bedą cieżko wchodzić , to wiedziałam juz jak je wziełam do ręki. Ale tak jak mówi Branka u mnie jest kwestia pietek. No więc albo znajde jakies odpowiedniejsze albo się będę modlić by po nastepnym struganiu udało sie je załozyć  🙇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się