Emigracja - czyli re-voltowicze i voltopiry rozsiani po świecie.

ja właśnie się dziwię, skąd ludzi tyle nienawiści do Polaków pracujących za granicą. Jak czasami czytam komentarze z Onetu to mi dosłownie wszystko opada 🙁
Ikarina, moze, moze to kwestia mieszkania w Londynie i dodatkowo posiadania znajomosci w 90% podszytych zawodowa konkurencja. Bardzo mozliwe, nie wiem, ale UK mam juz prawde mowiac toche dosyc.
A.   master of sarcasm :]
21 marca 2011 19:57
znow sie wkurzylam na debilna angielska szkole, mloda ma 37.7 goraczki a oni twierdza ze to normalna temperatura i ze powinna byc w szkole!!! wicedyrektorka debil jeden z magisterka  😤 🤬 :bum:
powiedzialam ze moge ja wyslac do szkoly ale na ich odpowiedzialnosc, to jej rura zmiekla, ale tylko troche  😤
No tak, bo dziecko ma byc w szkole, a myslenia w codziennym zyciu zero... swoja droga oby mloda zdrowiala szybko
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
01 kwietnia 2011 15:41
Coraz bardziej zaczęłam się nastawiać na taki wyjazd, szukam stajni, konsultuję z dziewczynami, które już wyjechały.

Co trzeba załatwić przed wyjazdem? Potrzebna jest międzynarodowa legitymacja studencka? Czy muszę zakładać zagraniczne konto w banku? Szczerze powiedziawszy wolałabym pieniądze dostać do rąk własnych i przelewem na poczcie wysłać je na moje konto w PL.
A.   master of sarcasm :]
01 kwietnia 2011 23:02
W Europie raczej niepraktykowane jest wyplacanie w gotowce. A przelewow na poczcie sie nie robi, przynajmniej w UK, od tego sa firmy typu western union oraz banki.
U mnie na poprzedniej uczelni byl obowiazek posiadania konta za granica. Tylko np. w niemczech to nie jest problem.Zaklada sie od reki. Do 26go roku zycia sa to konta darmowe.Zapomniej o jakims dostawaniu pieniedzy do reki. Takie rzeczy, to juz nie na zachodzie🙂
Na północy też nie. W Norwegii możliwe jest płacenie pieniędzy do reki, ale... trzeba zapłacić od tego większy podatek.
Dziewczyny z Anglii help !!!! W tamte wakacje byłam 'na zarobku'  w Londynie no i oczywiscie musiałam sobie założyc konto w banku, wzielam srebrnego lloydsa , z opłatą jakos 7 funtow na miesiac. no i sedno sprawy jest takie ze wrociłam w październiku do Polski i zapomnialam ( dałam ciala na calej linii wiem  😵 ) że przeciez moje konto angielskie potrzebuje comiesięcznego 'wsparcia' . Jest już kwiecień, aż sie boje wchodzic na internetowe konto  🙄 Moze byc z tego jakis problem? oczywiscie zamierzam wplacic ten debet jak tylko odzyskam login do konta bo oczywiscie zapomniałam, a list przypominajacy przyjdzie na mój angielski adres... 😵
A.   master of sarcasm :]
17 kwietnia 2011 00:12
konto sie zamyka przed wyjazdem

problem moze byc jesli nie mialas limitu debetu tylko zwykle konto z wybieraniem "do zera" a nie na minus

w takim wypadku Lloyds ( i nie tylko Lloyds) nalicza 25 funtow dziennie za przekroczenie nie ustalonego z bankiem debetu
i nie powiadamiają o tym ani mailowo ani telefonicznie?
A.   master of sarcasm :]
17 kwietnia 2011 00:33
List z wyciagiem przychodzi raz na miesiac. Z mailami ani telefonami do klientow sie nie spotkalam, a bylam z Lloydsem 3 lata


edit  a o naliczaniu debetu masz napisane w umowie z bankiem...


edit 2  jest w Lloydsie powiadamianie textem na komorke ze jest sie blisko limitu, ale trzeba taka opcje wykupic, poa tym chyba dziala wylacznie na brytyjskie numery
tymi 25 funtami dziennie mnie przeraziłaś ... właśnie wygooglałam na ten temat i poki co ta informacja na szczescie nie znalazla pokrycia  ❓
A.   master of sarcasm :]
17 kwietnia 2011 00:48
Przeczytaj w swojej umowie z bankiem. Ja mam debet, ale jesli przekrocze limit to rzna mnie 25 za dzien - a jestem z HSBC. I tak jest w kazdym brytyjskim banku, wygooglaj sobie dokladnie, to informacja znajdzie pokrycie.


edit

Silver  £7.95   An account that gives you everyday banking plus a range of benefits including:
• AA Roadside Assistance and Accident Management
• Mobile Phone Insurance
• European Travel Insurance (up to 65 years)



You will also normally be charged interest if you use a Planned or Unplanned Overdraft. All overdrafts are
repayable on demand.

Daily fee
Unplanned Overdraft balance is:More than £10:  £5 a day
but less than £25
£25 or more:

£10 a day

znaczy sie, zmniejszyli, za nieplanowany overdraft placisz 5 funtow dziennie jesli jest do 25 funtow, a powyzej 10 funtow dziennie

wygooglalam na stronie LLoydsa:

http://www.lloydstsb.com/media/lloydstsb2004/pdfs/banking_charges_brochure.pdf
jest tam jeszcze dopisek we will charge you a maximum of eight daily fees in a monthly billing period. To znaczy ze w miesiacu moga mi potrącic tylko 8 'dniowek' ??
A.   master of sarcasm :]
17 kwietnia 2011 01:13
Teoretycznie, ale jeszcze zalezy jaki ich ten monthly billing period jest.
ok dzieki, rano dzwonię na infolinię

edit :

Nic juz nie rozumiem. Zostawiłam konto z 5 funtami jakies 4,5 miesiąca temu, zadzwoniłam przed chwilą do banku dowiedziec sie o ten mój nieszczęsny login , ale niestety automat sie włączył ( co bylo do przewidzenia ). Skorzystałam wiec z okazji, przerazona podałam wszystkie dane i powiedzieli mi stan konta : 38 funtów na minusie  🤔 o co chodzi?! Zgodnie z karami za overdraft naliczyłam sobie około 400 funtów... nie wiem juz, moze te kary nie wliczaja sie w stan konta? najgorsze jest to ze jest niedziela i nie dodzwonie sie do mojego oddziału zeby zablokowac to wszystko... jak ja w ogole moglam takie cos zrobic?  🙄
yga   srają muszki, będzie wiosna.
19 kwietnia 2011 11:29
A ja dostałam ofertę pracy z tego biura:
http://www.elpidajob.gr/index_en.php
Grecja, kelnerka.

I trochę się boję, chociaż chciałabym w koncu wyruszyć na wakacjo-robotę. Podobno mozna wrocic kiedy sie chce, zapewnione zakwaterowanie,praca. posiłki na koszt własny i transport. Zarobki 600-800 euro na miesiąc + napiwki.

No i jestem ciekawa ile pobiera biuro pieniązków ode mnie, bo w takie cuda to ja nie wierzę..
my_karen   Connemara SeaHorse
19 kwietnia 2011 12:24
yga, moj brat znalazł prace w Grecji rok temu zdaje sie wlasnie z tego biura, wieczorem go wypytam jak to wyglada dokladnie jak chcesz.
yga   srają muszki, będzie wiosna.
19 kwietnia 2011 13:03
Byłabym baaaaardzo wdzięczna!  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
my_karen   Connemara SeaHorse
19 kwietnia 2011 14:03
yga, na szybko dowiedzialam sie, ze od niego pobrali jednorazowa oplatę za znalezienie pracy (150euro) i poźniej sie juz nie wtracali do wypłaty. To nie było to konkretne biuro, cos mi sie pokrecilo, ale brat mi tu podpowiada, ze wszystkie biura z ktorymi mial stycznosc w Grecji pobierały sobie podobna oplate z gory(100-200euro) i działały bardzo podobnie.

Jeśli masz jeszcze jakies konkretne pytania to wal śmiało, wieczorem po pracy na spokojnie odpowie.

A tak z czystej ciekawosci - czemu akurat Grecja?
yga   srają muszki, będzie wiosna.
19 kwietnia 2011 14:09
wysyłałam sporo CV i tylko z Grecji się odezwali. A z pomocą jakiego biura Twój brat znalazł pracę?
my_karen   Connemara SeaHorse
19 kwietnia 2011 14:34
Z tego co mowil, to tamto biuro juz nie istnieje.
A na Wyspach szukałaś? Ja co roku latam do Irlandii i w tamtej okolicy stale kogos szukaja do pracy w knajpkach, w zeszłym roku udało mi sie nawet od ręki załatwic prace mojej mamie, ktora przyjechala w odwiedziny, ale tak jej sie spodobało, ze podchwyciła prace i siedziała prawie 3 miesiace, zarobiła(w fajnej knajpce, troche kelnerujac, troche na zmywaku) lepiej niz ja przy koniach 😵
asiowe   after a hurricane comes a rainbow
26 kwietnia 2011 14:43
Czy któryś z voltowiczów stacjonuje obecnie w Holandii?
ok dzieki, rano dzwonię na infolinię

edit :

Nic juz nie rozumiem. Zostawiłam konto z 5 funtami jakies 4,5 miesiąca temu, zadzwoniłam przed chwilą do banku dowiedziec sie o ten mój nieszczęsny login , ale niestety automat sie włączył ( co bylo do przewidzenia ). Skorzystałam wiec z okazji, przerazona podałam wszystkie dane i powiedzieli mi stan konta : 38 funtów na minusie  🤔 o co chodzi?! Zgodnie z karami za overdraft naliczyłam sobie około 400 funtów... nie wiem juz, moze te kary nie wliczaja sie w stan konta? najgorsze jest to ze jest niedziela i nie dodzwonie sie do mojego oddziału zeby zablokowac to wszystko... jak ja w ogole moglam takie cos zrobic?  🙄


jesli masz oplate za prowadzenie konta, to po prostu to schodzilo co miesiac, nabijajac Ci overdraft ktorego teorytycznie nie masz- a od overdraftu kare. Jak nie uzywasz konta lepiej je zamknac.
asiowe, pytaj Edytki 😉
Moi drodzy revoltowicze (zwłaszcza Ci zgermanizowani  😁 ),

czy ktoś z Was kojarzy stajnię dresażową Państwa Rothenberger znajdującą się w Bad Homburg w Hesji?
tu ich stronka: http://www.dressurstall-rothenberger.de/

bardzo proszę o wszystkie informacje na PW  :kwiatek:
Nie slyszalam, ale z opisu to hoho..
Was meinst du genau?  😉

chodzi Ci o opis osiągnieć swoich pociech przez zapatrzonych rodziców na samym wstępie?  😁
mimo wszystko wydają się sympatyczni, ale chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej, zanim im oddzwonię. planuje jechać tam poarbajtować trochę..
Dziewczyny czy ktoś jeszcze oprócz Anki, Pandurskiej i Gieni siedzi w Niemcolandii???
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się