Drinki

nesta   by w przyszłość bezczelnie patrzeć...
02 stycznia 2009 18:00
mój barek się całkowicie oproznil.... 🙄
zaba   żółta żaba żarła żur
05 stycznia 2009 18:10
A ja uważam,że nie ma to jak dobre carpirini!  💘
nesta   by w przyszłość bezczelnie patrzeć...
08 stycznia 2009 22:58
ja ostatnio piłam bardzo dobrego drinka z sheridansem i syropem kawowym(?)
dlaczego ja wczesniej nie wpadlam na ten watek??  😎

Moje ulubione to martini z wodka, malibu z sokiem bananowym ( badz spritem), wodka z red bullem i na razie tyle sobie przypominam.
nesta   by w przyszłość bezczelnie patrzeć...
09 stycznia 2009 12:43
Glenmorangia z cola  😎
Tak na zimę -np.po kuligu:
-ciemne lekkie piwo grzane z korzeniami ,miodem i odrobinką cynamonu a w nim ajerkoniak .
gdzie kupie dobra grenadine??

kupilam cos o nazwie grenadina firmy victoria's i jest to wstretny pseudosyrop... :|
a niby sie chwala rekomendacja stowarzyszenia polskich barmanow  😂

pozatym wlasnie znalazlam:

0,5 l jasnego piwa
1,5 łyżki naturalnego miodu
1 jąjko
1 cytryna
1 pomarańcza

Zagrzej piwo, dodaj miód i ubite na kogel-mogel jajko. Rozdziel pomarańcze i cytrynę na pół. Połowę owoców pokrój i dodaj do ogrzanej masy, z drugiej części owoców wyciśnij sok i również dodaj da piwa. Ciągle mieszając doprowad do wrzenia. Podawaj gorące w porcelanowych filiżankach lub kubkach.

co wy na to? 🙂
wydaje sie fajne na zimowe wieczory 🙂
A jakie możecie polecić przepisy na drinki w których jest alkohol ale go nie czuć? 😉
Chodzi mi o coś na kształt tych Breezerków (zwłaszcza uwielbiam arbuzowy i żurawinowy ale limonkowe też  mogą być) i generalnie coś w tym guście.. 🙂

edit: Ja kupowałam Grenadine w Lidlu. Mi smakowała ale nie mam porównania bo żadnej innej nie próbowałam 😉
ten lidl to jednak dobra siec.. nastepnym razem musze sie rozejrzec za grenadina!
ja kocham wszystkie gdzie znajduje sie baileys😀

Jägermeister z tonikiem i cytrynką.

Bardzo ożywiające. Polecam.
edit: Ja kupowałam Grenadine w Lidlu. Mi smakowała ale nie mam porównania bo żadnej innej nie próbowałam 😉


Chodzi ci o ten syrop w butelce metalowej?
Jeśli tak to nie ma nic wspólnego z grenadiną, ale rzeczywiście dobry 😉

Magda ja prawdziwą grenadinę to kupowałam w specjalistycznych monopolowych (takich typu "alkohole świata" itp) ale kosztuje chyba jakieś 30-40 zł.
w tesco jakas widzialam, koszt rzedu 30-paru zl.

zastanawiam sie jeszcze nad blue curacao -jakies konkretne jest lepsze, czy nie poczuje zbytnio roznicy?
Whisper_777   .: Born To Be Wild :.
25 czerwca 2009 23:25
Cinzano ze Sprite'em... mmmm...
oraz Campari z Burnem... normalnie mi na noc taki wątek smaczny w łapska wpadł... może mi się coś przyśni..miłego i z %!
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 czerwca 2009 23:28
A ja nów zapomniałam kupić Sprite`a. A martini bianco czeka. Ja jestem zdecydowaną fanką martini...
Whisper_777   .: Born To Be Wild :.
25 czerwca 2009 23:34
Strzyga, martini teeeż... kurde, idę spać, bo normalnie zaraz pójdę do barku, a tam jest pełno nalewek maminej roboty! W tym jedna z pigwyyy... o nieee...
Martini bianco 1/3 + woda min gazowana 1/3 + sok ananasowy 100% 1/3 - pyszny orzeźwiający i bardzo lekki drink na lato 🙂

Ze spritem dla mnie za słodkie, a czerwone można z colą - też hiper słodkie 😉
Whisper_777   .: Born To Be Wild :.
26 czerwca 2009 09:42
gwash, mmmm.... no nie, jeszcze 11 nie ma, a tu znowu takie pyszoty!
Normalnie jade do monopolowego zaopatrzyć barek - kto chętny na drinasa?
Z drinków to malibu, carambola z sokiem pomarańczowym i grenadiną, passoa z sokiem porzeczkowym. I oczywiście kombinacje z bailleys'em. Z kolei u mnie w pracy najczęściej schodzą standardowe drinki: czysta z sokiem, martini z colą/sprite'em/sokiem, malibu, whisky z colą, wściekłe, kamikadze.

magda jeśli chodzi o curacao blue to do wyboru masz albo syrop albo likier.

e.
po weselu stwierdzam, że dalej przepadam za malibu, a dodatkowo blue curacao ze sprite'm oraz likier z mandarynek ze sprite'm. Pychota.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
12 lipca 2009 20:49
czy mógłby mi ktoś podać sprawdzony przepis na domowe malibu?  😉 wiem, że musi być spirytus, wiórki kokosowe i mleko skondensowane słodzone i niesłodzone, ale w jakich proporcjach i jak długo trzeba trzymać wiórki w spirytusie?  :kwiatek:
Domowe malibu? Da się zrobić? Tak samo dobre jak z butelki?  🤔
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
12 lipca 2009 20:57
da się, czy dobre to nie wiem bo nigdy nie piłam, niektórzy mówią, że o wiele lepsze niż sklepowe  😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
23 lipca 2009 22:02
na smaczek 😉

bezalkoholowe
http://smaker.pl/przepisy/drinki-i-napoje?gclid=CLL8mJTc7JsCFQ-A3godrDvw5g

alkoholowe i strona totalny odlot! Wpisuje się rodzaj alkoholu, soku lub likieru i wyskakują drinki 😉
http://screwdriver.pl/
potrzebuje proporcji na mojito takich sprawdzonych, żeby mi wyszło  🤣 macie moze jakieś przepisy na drinki z Bacardi?
KuCuNiO   Dressurponyreiter
04 sierpnia 2010 17:37
Ja uwielbiam Blue Lagoon, Bahamabanana (na kruszonym lodzie) i Funky Monkey (banan, malibu, likier bananowy, likier Bolsa kakaowy, mleko, kulka lodów waniliowych - zmiksowane). Ostatnio miałam właśnie fazę na drinki bananowo-waniliowo-czekoladowe.
Pinacolada też jest super. Sex on the beach bardzo dobry na lato🙂😉
tu jest napisane, 1 miarka rumu czyli jeden kieliszek? piłam mojito w szklance gdzie rum to 3/4 szklanki reszta woda gazowana i byl pyszny  😜
Uwielbiam wódkę niemieszaną z niczym i niewstrząśniętą. Zapijamy sokiem. Pychotka 😍
wawrek zasada jest jedna wódki niczym nie zapijamy, można ewentualnie ja czymś zagryźć. Wtedy nie ma kaca!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się