Kącik Ujeżdżenia

vayra   Life is life
17 grudnia 2014 18:46
hej może tu mi pomożecie, kolażnka szuka osoby dojezdzajacej do treningów ujeżdzeniowych pod Płońskiem. W poczerninie zaczeła pracować LUiza Rutkowska... Ale nie moge nigdzie znaleść opini o niej, wiem tylko, że jest zawodnikiem... ale żadnych opini jako trenera o niej nie znalazłam. Oczywiscie poleciłam koleżance Pana Ratajczaka, ale on ma tyle stajni do objechania, że dla jednej osoby ciężko znaleść mu bedzie pewnie czas ;/
Więc... Co sądzicie o Luizie Rutkowskiej? Polecacie, czy nie? Ja osobiscie jestem noga jesli chodzi o trenerów ujeżdzeniowych,  kolezanke chce w tym kierunku sie szkolić ;p
Co to za pomysł polecać Ratajczaka na treningi ujeżdżeniowe? Na temat jego treningów skokowych są bardzo mieszane zdania od zachwytów do pogardy. Na pewno jest to szkoła stawiająca na jazdę siłową a nie na wyczucie  - co kto lubi.
Osobiście,dla mnie Pan Janek jest naprawdę dobry dla wielu skoczków jako trener.Ale dla skoczków,stricte ujeżdżeniowe treningi zostawmy stricte ujeżdżeniowym trenerom 😉
Kiedyś Luiza była w Sopocie i prowadziła trening,  to nieźle to wyglądało
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
18 grudnia 2014 08:09
Miałam okazję widzieć p.Luizę podczas treningów ze swoimi końmi, jako jeździec bardzo spokojna, cierpliwa z dużymi umiejętnościami, w rozmowie bardzo konkretna i rzeczowa  🙂. Jaka jest jako trener jeszcze nie wiem.
Pursat   Абсолют чистой крови
20 grudnia 2014 08:35
Co sądzicie o tym koniu? 😀

Nie podoba mi się. Kłus najbardziej ze wszystkiego mi się nie podoba.
a ja mam mieszane uczucia, bo obrazek nie jest bardzo zły, ale nie podoba mi się to, w jaki sposób jest jeżdżony, imo za dużo pracy ręką. Koń sprawia wrażenie nie ustawionego na pomocach, zdarza mu się wypadać łopatką na kołach, no i mógłby mieć bardziej aktywny zad, szczególnie w kłusie... Ile on ma lat?
Ja również jestem na nie.
Bardzo usztywniony kłus.
Jazda wyłącznie na ręce, brak zadu.
Kon sam w sobie nie jest zly, ale jest źle jeżdżony. Za mocna ręka plus czarna wodza , dziubiąca ostroga...
Dava   kiss kiss bang bang
21 grudnia 2014 17:49
Dokładnie tako samo mam odczucie. Oglądam film i mam ochote krzyknąć: przestań machać tymi łapami!

Tylko właśnie pytanie na ile ten koń jest jeżdżony a na ile jest zbudowany 😉 Przebudowany zad i słabe plecy widać. I jakoś jak widzę czarną wodzę, trenera z baciorem do lonżowania i ogiera to mam jedne skojarzenie  😎

ps: czy na filmiku nie ma galopu czy jak przespałam?
Dava galop jest na samym począyku, ok 0:50 się zaczyna.
Tak kłusują konie odgięte,na prostej nodze.Laikom się podoba,a nie ma nic gorszego.
lostak   raagaguję tylko na Domi
21 grudnia 2014 20:16
Ten koń jest przede wszystkim strasznie wolny zadem. 
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 grudnia 2014 20:54
Ja jako laik odnoszę wrażenie, że on ten zad ciągnie za sobą, szczególnie w galopie...
ententa, obrazek jest zły. Brakuje zadu, przód jest sztywny, koń nie jest wyprostowany, przepuszczalny i ma bardzo duży problem z kontaktem (ja nie widzę nawet pół koła, gdzie koń by na taką chwilę przyszedł do ręki. Ciągle odbija głową, kłapie i "dziuga" paszczą, a jeździec stosuje, ehmm, bardzo subtelne półparadki - np. kawałek od 2:51). To nie jest ujeżdżenie, tylko cyrk, nie dresura, a tresura - ot, koń robi sztuczki. A prostonożny kłus jest paskudny 🙁
quanta, widzialam gorsze rzeczy, imo to nie jest 'koszmar', ale do etapu 'poprawnosci' brakuje duzo- podstaw przede wszystkim 😉
To jest koszmar.To jest kłus pinokia,słowem trupie machanko na sztywnych plecach.Dobry kłus to taki,który idzie miękkimi okragłymi susami,góra dół a nie jak patyczak-pinokio.
Niech ktoś pokaże takiego konia na zagranicznym czworoboku (akurat u nas co po niektórzy  wręcz kochają taki obrazek) a uzyskasz za kłus pięć.
Imo koszmarowym faworutem jest klus drobiaco-zapierdalajacy przodem, bez zadu i na sztywnym wszystkim (co rowniez wystepuje u nas na czworobokach) 😉
Co do Luizy-ja z nią trenowałam i ze względów merytorycznych polecam,ale zachowanie pozostawia wiele do życzenia.Na wszelkie pytania mogę odpowiedzieć w wiadomości prywatnej.
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 stycznia 2015 19:15
Słuchajcie, ja wiem, że to było jakiś czas temu, ale czy ktoś wie, do jakiej muzyki Dujardin jechała Kur na IO w Londynie?  👀
Miks brytyjskiej z wplecionym hymnem.
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 stycznia 2015 19:16
Dzięki  :kwiatek:
sei   . let's grow old together & die at the same time .
01 stycznia 2015 20:12
piękną muzykę (i w ogóle program) ma Danielle Heijkoop  💘
kto nie widział - polecam 🙂 LINK



To jest chyba najlepsza muzyka jaką słyszałam do kur-a.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
01 stycznia 2015 20:23
no, ładnie wystukuje kopytkami rytm Depeszów 🙂
sei   . let's grow old together & die at the same time .
01 stycznia 2015 20:23
taaak, tego kur'a też znam. muzyka jest super 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 stycznia 2015 21:02
Dzięki za linki, będę miała co oglądać 🙂
Jeśli chodzi o Panią Luizę, to ona wytrenowała dwie zawodniczki, obydwie zajmowały pod jej okiem medalowe pozycje w Mistrzostwach Polski Młodych Jeźdźców, warto sprawdzić ich wyniki. Te zawodniczki to Ewa Iwaszkiewicz i Joanna Miłosz.
Bo merytorycznie to fantastyczny trener,w rok nauczyłam się tego,co inni w trzy lata.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się