Młode Konie

deborah, filmiku nie widziałam z ww. względów. No a ile przeszkód może mieć mini-LL?
Skoro LL i L miewają po 8? Ale faktycznie, jeśli potraktuje się mini jako rozprężenie - to ok.
Tylko wtedy pisze się np. "dwa ładne LL po rozprężeniu w formie mini-LL" a nie "3 parkury mu nie robią". Bo tak "pacząc" to największym problemem na towarzyskich staje się ilość startów koni.
Widziałam takie, w których konie szły i po 6 razy (z pewnością jakieś uzasadnienie było 🙂😉.
Zgodnie z przepisami na wysokościach LL - L koń ma prawo startować 3 razy, o ile ukończył(!) 6 lat.
Jasne, twój wybór,  ale po co się spieszyć, skoro chcesz, żeby koń był z tobą i dobrze ci służył przez długie lata?
Dodofon, ale spadłaś i koń cię połamał kilkanaście razy? ta młoda co ją prezentowałaś w wątku?
Dodofon, ale spadłaś i koń cię połamał kilkanaście razy? ta młoda co ją prezentowałaś w wątku?

babciu, tam jest napisane "załamaniach", a nie "złamaniach"
:kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
rtk,  🤣 babcia widzę się przyjęła  😁

Nie zauważyłam 😡
Dodofon, ale spadłaś i koń cię połamał kilkanaście razy? ta młoda co ją prezentowałaś w wątku?


nic mi nie zrobił
nie radzę sobie po prostu
koń jest super - każdy kto wsiada tak mówi
deborah   koń by się uśmiał...
07 stycznia 2013 19:40
deborah, Tylko wtedy pisze się np. "dwa ładne LL po rozprężeniu w formie mini-LL" a nie "3 parkury mu nie robią".

to chyba za dużo dla mnie 😉 jakby nie liczyć pojechałam 3 parkury. po co to kwiatkami dekorować skoro meritum pozostaje niezmienione?


Widziałam takie, w których konie szły i po 6 razy (z pewnością jakieś uzasadnienie było 🙂😉.
Zgodnie zprzepisami na wysokościach LL - L koń ma prawo startować 3 razy, o ile ukończył(!) 6 lat.
Jasne, twój wybór,  ale po co się spieszyć, skoro chcesz, żeby koń był z tobą i dobrze ci służył przez długie lata?



nie wiem jak jest u Was ale brzmi mocno patologicznie. u nas nawet towarzysko do metra włącznie ( w konkursach bez rozgrywki) koń ma prawo startować 3 razy.  i sorry ale uderza we mnie mocno to porównanie szczególnie w połączeniu ze słowami " z pewnością jakieś uzasadnienie było"
CB może startować w konkursach do metra ja latam na nim mini LL i LL które na towarzyskich zawodach nie przekracza 80 cm więc nie mam sobie nic do zarzucenia.
Oby wszyscy właściciele traktowali swoje młodziaki tak oszczędnie jak ja.


poniżej filmik dla tych którym się nie wyświetla




Dodo a masz kogoś do pomocy? to jeszcze dziecko a z takimi końmi raz na wozie..

To w takim razie powtórzę dla mniej zorientowanych i mniej świadomych niż ty: 3-krotny strat konia przed ukończeniem 6 roku życia jest Niezgodny z przepisami, jakie by to konkursy nie były.
deborah   koń by się uśmiał...
07 stycznia 2013 19:55
halo, bardzo Ci dziękuję ale znam przepisy. Pierwszy raz zaczynam rozumieć dlaczego Ktosina tak się z Tobą wiecznie tłucze na forum. skoro nadal uparcie uważasz że nadto eksploatuje konia dalsza dyskusja jest zbędna.Nie zamierzam nic udowadniać ani się tłumaczyć.
[quote author=deborah link=topic=1199.msg1640896#msg1640896 date=


Dodo a masz kogoś do pomocy? to jeszcze dziecko a z takimi końmi raz na wozie..


[/quote]
Niestety nie mam. Najbliższa godna uwagi osoba trenujaca western profesjonalnie jest godzinę drogi ode mnie.
Nie dam rady czasowo. Osoba dojeżdżać nie chce. Musiałabym tam dać konia - nie dam rady.

Mam pomoc i wsparcie od koleżanek ze stajni - typu przytrzymac konia, nawet wsiąść jak już odpadam - ale klasycznie.
Mam pomoc od koleżanki jeżdżącej w siodle western - tez mi pomaga wsiadajac, jak sobie nie daje rady - ale ona sie przestawiła na western za moja namową, i ma jeden atut - nie boi sie końia - bo sama miała świra, tak więc dla niej koń może szaleć, a ona ma to w d.
Ja mam mega problem z kręgosłupem - bólem. Czasami wsiąde i za 10 min zsiadam, bo nie mogę sie wyprostować...
To tez bardzo przeszkadza przy takim koniu.


deborah, eksploatacja twojego konia jest twoją sprawą. Są plusy i minusy każdego stylu postępowania. Potrójny start młodego mnie nie zbulwersował (bywa), ale "3 parkury - które nie są - 3 parkurami - albo są" trochę ruszyły.
deborah   koń by się uśmiał...
07 stycznia 2013 20:04
Dodofon, no jak dochodzi kregosłup to faktycznie robi się niewesoło.. co dalej planujesz? zamienić na starszego czy zostać przy jednym koniu?

halo, 3 parkury Cie ruszyły ale mimo mojego wyjaśnienia dalej drążysz. po co?
deborah, bo mam takie dziwne hobby n.t. dziwnych zjawisk w ludzkiej świadomości 🙂
A przejazd sympatyczny 🙂 (obejrzałam).
deborah   koń by się uśmiał...
07 stycznia 2013 20:10
halo, to wiele wyjaśnia 😉 już myślałam że zwyczajnie lubisz się czepiać  🤣
deborah, fajny CB, taki lekki galop i skoki
Dodofon, no jak dochodzi kregosłup to faktycznie robi się niewesoło.. co dalej planujesz? zamienić na starszego czy zostać przy jednym koniu?

halo, 3 parkury Cie ruszyły ale mimo mojego wyjaśnienia dalej drążysz. po co?


Ja mam konia numer 1 od 10 lat  - więc mam na czym jeździć.
1. Byłam u ortopedy jakiś czas temu
2. Dziś byłam u neurochirurga - mam skierowanie na rezonans
3. Postaram sie cóż z tym zrobić
4. Chce kupić przyczepę i raz w miesiącu jechać gdzieś na weekend na naukę
5. Na razie daje szanse - generalnie jest lepiej niż było (z koniem, nie z kręgosłupem)
6. Koń jest dobry. Dobry w sensie zachowania, chodów, charakteru, cech itd. Ja poległam - brakiem umiejętności, stanem zdrowia.
deborah   koń by się uśmiał...
07 stycznia 2013 20:26
Dodofon, ale ona broi? co konkretnie robi?
czy to zwykłe treningowe problemy czy po prostu problemy z niesubordynacją?
Perlica, dzięki. to w sumie trochę za słabe tempo, powinien lepiej galopować ale hala ciasna i przy mocniejszym tempie mogłabym mieć problemy z zakrętami. tak czy owak jestem zadowolona bo jest równy, posłuszny i sam zmienia nogi ;];]

Nic nie robi  😂, problem, ze ona nic nie robi. Mega grzeczny i spokojny koń wzrostu siedzącego psa.
Wręcz szurasz nogami po ziemi. Piękne miękkie chody. Spokój szachisty.
Jak to powiedziała moja koleżanka: ty masz problem, bo ten koń sie rusza 🙂 znaczy jest dziarski, dynamiczny, chętny, normalny...
Bo ja 10 lat jeździłam li i wyłącznie na jednym koniu. O filozoficznym podejściu do życia.
Który szedł majestatycznie - jedna noga, druga noga,... Jedna noga, druga... Po co mam tracić energię na płoszenie się... Ty sie wcale nie denerwuj: jedz kaszankę i obserwuj...

I teraz problem - koń nr1 - pomyślałam: to może zagalopu.... aaa już galopujesz... To może w pra... O tak właśnie myślałam żeby w prawo... To może postoimy 10 minut i pogadamy... no wyszło 15... śpisz?? aaa, to idziemy..

A tu: w prawo, tak w prawo - docisnąć łydkę, odstawić łydkę, przenieść ciężar ciała, ustawić wodze - czemu mendo nie skrecasz?? no w prawo a nie prosto... aha, no qrde łydka za daleko.. dobra,  jeszcze raz.....
deborah   koń by się uśmiał...
07 stycznia 2013 20:47
Dodofon, opis nad wyraz obrazowy 😉
dotrzecie się 🙂 miałam podobnie z CB 😉
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
07 stycznia 2013 20:53

poniżej filmik dla tych którym się nie wyświetla





to o te cavaletki się rozchodzi???

a dajcie spokój... Ile CB już chodzi pod siodłem i od kiedy skacze?

Czy on czasem nie schudł po kastracji czy filmik to inaczej niż zdjęcia?

On sobie przebiega przez te hopki a nie skacze 😉

Ale tempo wg mnie wystarczające, widać, że jeszcze nie do końca ma równowagę, więc nie ma co go żyłować... poza tym po co lecieć na łeb na mini LL? To jest po to żeby się edukował i oswajał... nikt nie biegnie tam po miliony
Dodofon, opis nad wyraz obrazowy 😉
dotrzecie się 🙂 miałam podobnie z CB 😉


Wiem, dlatego daje szanse.
Dla mnie np. najprostsza czynność - wsiadanie - to problem.
Wkładam nogę w strzemię, przerzucam nogę... Nie zdążę włożyć w strzemię 2.. a ta rusza kłusem...
i w tym momencie dostaję po kregosłupie... i sobie mogę zsiąść...
deb
Jestem fanką CB 🙂 Zdecydowanie mój typ  💃



say no to vertical videos...



niewiele tu widać, ale z tego co widać, to kon fajny

n, hahaha, boskie 😀
Wojenka   on the desert you can't remember your name
07 stycznia 2013 21:29
Dodo, niestety młody koń sam się nie ujeździ... Nie możesz na nauczenie takich podstaw dać jej komuś?
deb, jak się fajnie daje prowadzić i już lotne umie?
Dodo, niestety młody koń sam się nie ujeździ... Nie możesz na nauczenie takich podstaw dać jej komuś?
deb, jak się fajnie daje prowadzić i już lotne umie?


Ona została zajezdzona i wróciła.
Dodofon, hmm, przede wszystkim absolutnie pierwszą i podstawową rzeczą jest stanie przy wsiadaniu - minutę, dwie, 15 - póki nie ruszysz. I jeśli ona rusza przy tym wsiadaniu to ta część zajeżdżania została źle zrobiona. No i ty się nakręcasz od tego też, bo boisz się o kręgosłup - czemu ci się kompletnie nie dziwię.
Z tym wsiadaniem to jest tez roznie😀 Moja jest ujezdzona dobrze, ale ma taki temperament ze wsiasc sama na nia nie wsiade bo ona chodzi w miejscu zawsze ktos musi stac i ja trzymac 🙂 tyle konik ma energii 😀 ale wkurzajace to jest na maxa.
Gosh1991, przykro mi bardzo - kiedyś już taka dyskusja była i nie chce mi się do tego wracać - koń, który nie stoi przy wsiadaniu nie jest dobrze ujeżdżony. Koniowi dupę może rozrywać ale ma czekać na sygnał jeźdźca - jeśli tak nie jest, to sorki, ale gdzieś popełniono błąd, który wypadałoby naprawić a nie zwalać na energię.
Opis Dodofon re-volta powinna w złote ramki oprawić!
I już wiem, czemu nastki lofciają młode konie. Mają (nastki) dużo zdrowia, sił, czasu, entuzjazmu, optymizmu... (coś jak blucha w innym wątku napisała).
Chciałam młodego "żeby nikt nie zdążył go zmanierować, żeby wiedział co mam, bez odbijania się czkawką przeszłości". Gucio. Zmanierowany już był.A 3 lata harówy można było lepiej wykorzystać. Całe życie spędziłam na młodych, trzeba było choć na starość starszego kupić 🤣
No nic, 3 lata pooszły, przed kompletną utratą entuzjazmu ratuje mnie, że teraz jeszcze młody, ale już (nareszcie) dorosły (7 wiosną stuknie). Ale... mogłam nadal mieć całe te 2 palce i żebro (powiedzmy, że kręgosłup się trzyma, ale wolę nie sprawdzać dokładniej  :hihi🙂.
Dodofon- mam ten sam problem 🤔 tylko ja nie wiem czy mam cały kręgosłup
tak jak napisala halo wolę nie sprawdzać...

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się