matura

Pomocy pomocy! Czy składając dokumenty na uw, mogę potem zrezygnować ze studiów bez żadnych opłat? Bo czekam jeszcze na wyniki pewne i rodzice przekonują, żeby złożyć dokumenty w ramach zabezpieczenia. Więc jak potem stwierdzę, że jednak nie będę tam studiować, to mogę spokojnie zrezygnować?
nie wiem jak jest na uw ale u nas nie trzeba nic placic, nawet nie trzeba nic wypelniac jesli nie podpiszesz slubowania, skresla Cie z powodu niepodjecia studiow, gdzies w llistopadzie, a jak chcesz wczesniej to skladasz pisemna rezygnacje i tyle, chociaz oplaty rekrutacyjnej nikt nie zwraca,ale lepiej zadzwon do dziekanatu UW na Twoim wydziale i sie dowiedz czy tez tak tam jest
Gratuluję wszystkim co się dostali na wymarzone studia!!!  😅

Ja niestety jeszcze czekam 🙁
Na polibudę nie dostałam się na to co chciałam, więc czekam na drugą turę. Trochę to stresujące.
Ale w piątek jadę do Szczytna na testy sprawnościowe, trzymajcie proszę kciuki, może oficer wyrośnie ze mnie  😀iabeł:
kalaarepa, dzięki! Jak szukałam czegoś na ten temat, to też niczego nie widziałam, więc powinno być dobrze. Jutro zapytam osobiście 😉
agnesix, zazdroszczę Szczytna! Zdaj relację po testach 🙂.
Oj byłam dzisiaj w Olsztynie i jest super stajnia tuż obok uczelni, sama nie wiem czy iść do poznania jak sie dostanę. Jedyne co mnie skłania ku temu poznaniowi to to, ze koleżanka chce mieszkać w akademiku w tym Olsztynie, a ja bym wolała cos wynająć hm hm hm. Ogólnie to już sie nie mogę doczekać studiów ;D
W Poznaniu też są fajne stajnie, polecam! 😀
A ja tu tak nietypowo.. Czy ktoś ma dobre notatki (napisane jakoś łopatologicznie) z chemii? Chodzi o.. wszystko, dosłownie. Chętnie przygarnę, jeśli komuś się nie przydadzą.. Ogarnełam się, że wypadałoby napisać w przyszłym roku chemie, a u mnie z notatkami problem odwieczny..
Jakby ktoś chciałby mnie poratować to pw :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 lipca 2014 17:38
Edit: A jednak. Czym się różni lista zakwalifikowanych do przyjęcia od listy ubiegających się o przyjęcie?
Na położnictwo jestem 56. na tej pierwszej. Ale 1. osoba na tej drugiej ma znacznie więcej punktów ode mnie. To kto się dostał na studia i ma złożyć papiery?
(kit z tym, że mi się to położnictwo średnio widzi, ale nie wiem, czy utworzą elektoradiologię w moim mieście)
Gniadata   my own true love
16 lipca 2014 19:02
zakwalifikowani to ci, co jeszcze nie złożyli papierów a ubiegający się to ci ze złożonymi papierami ale przed inauguracją, czy coś? nie wiem, taka pierwsza moja myśl była, ale pewnie błędna 😁

trzymajcie za mnie kciuki jutro, błagam 😕 dzień sądu, wyniki drugiego naboru polibudy - czyli okaże się, czy moje 99 miejsce na liście rezerwowych to wystarczająco żeby trafić na biotechnologię, czy będę się jeszcze stresować trzecim naborem... niby trochę nadziei mam bo na UW na biotechno skoczyłam o 70 miejsc, a tam odgórnie przypisywali udział w II turze a na polibudzie trzeba deklarować chęć bycia branym pod uwagę więc raczej te 98 osob nie zadeklaruje... ale z drugiej strony cienko to widzę 😕
Orientujecie się może jak to jest z "poprawianiem" matury? Np. jak w tym roku zdawałam polski rozszerzony i chciałabym go poprawić za rok? Obowiązkowe wszystkie zdane, tylko przypuśćmy, że chciałabym poprawić wynik. Druga sprawa - czy mając już maturę można podejść za rok do innych przedmiotów? Np. francuskiego lub biologii? 👀
Gniadata jestem z Tobą 😀 ja jestem 13 na liście na inżynierie chemiczną i procesową i brakuje mi 2 pkt, ale i tak się boje, że coś pójdzie nie tak i się nie dostanę 🙁 trzymam kciuki za Ciebie (i za siebie troszke też :P )
Gniadata   my own true love
16 lipca 2014 19:38
aaga84 na 99%  na inż. się dostaniesz, ba, ja tez się pewnie dostane (bo na rezerwowych jestem i tu i tu - z tym ze na inżynierii 30sta któraś - przyjęli mnie tylko na techno chem). będzie dobrze, tez za Ciebie trzymam kciuki :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 lipca 2014 20:34
Gniadata, czyli że mnie przyjmą na to jak złożę papiery?
O, to może jednak pójdę na studia  😂 Boże, tak odpuściłam to położnictwo, że nawet nie wiem, jakie papiery mam wysłać  😵 Pomoże ktoś z papierami na UM we Wrocku?  :kwiatek:

Gosia, za rok na starych zasadach możesz tylko poprawiać, nowy przedmiot (taki, którego nie pisałaś teraz) musisz pisać wg nowej matury... Tak mi się wydaje.
Na technologie też bym się dostała, ale nie składałam. Żałuje trochę, że nie złożyłam na elektroradiologię na WUM, bo bym sie dostała,
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
16 lipca 2014 21:22
Pochwalę się, chociaż przy was to pewnie nic 😁

Dostałam się na "socjologię stosowaną i antropologię społeczną" 😅 Jeden z kierunków na którym bardzo mi zależało obok psychologii na którą jednak chyba nie mam żadnych szans. Nie mniej cieszę się bardzo!
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 lipca 2014 21:39
arivle, o jak super! 🙂 gratki 🙂 ja chciałam na antro jako drugi kierunek, ale Cieszyn daleko 🙁
Gosia ja rok po maturze poprawiałam biologię rozszerzoną i dodatkowo pisałam rozszerzony angielski i chemię, więc jeśli nic się przez rok nie zmieniło to można.😉
Aaa!!! Dostałam sie 🙂 mega sie cieszę. Planu C niestety nie miałam xd
Gniadata   my own true love
17 lipca 2014 16:28
Ja na inzynierie chemiczna i procesowa tez... No coz, do trzech razy sztuka 😁
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 lipca 2014 16:35
Orientuje się ktoś jakie papiery i do kiedy trzeba składać na UM we Wrocławiu?  👀
Mam jakieś 3 pliki - kwestionariusz z listą dokumentów, naklejkę i oświadczenie studenta. O ile kwestionariusz i oświadczenie to nie problem, to na pieruna mi ta naklejka?  👀
Mogę dokumenty wysłać pocztą?
slw95   żyj i pozwól trwać
17 lipca 2014 21:41
Czy ktoś z tegorocznych maturzystów-revoltowiczów dostał się w tym roku na WUM? 🙂
slw95, ja 🙂 Na elektroradiologię, a Ty?
A może mamy kogoś kto jest na UMB albo się dostał w tym roku? 🙂
slw95   żyj i pozwól trwać
17 lipca 2014 22:12
Heval, ja dietetyka 🙂
slw95, o proszę, nie skojarzyłam, że na WUMie dietetyka jest. 🙂 To poznamy się na integracyjnym chyba? 😉
slw95   żyj i pozwól trwać
17 lipca 2014 22:26
Heval, nie wiem czy pojawię się na wyjeździe do Chłapowa (?) ale na dniach adaptacyjnych pod koniec września pewnie będę 🙂
slw95, tak tak, w Chłapowie jest. Kurczę, bo się teraz obawiam, że niewiele nowych studentów się tam pojawi :p Już są zapisy na wyjazd, a wiele osób pewnie nawet o tym nie wie.
slw95   żyj i pozwól trwać
17 lipca 2014 22:35
Heval, gdyby nie to, że dostałam egzemplarz Galenu od dziewczyn przy wejściu na WUM też bym o nim nie wiedziała 😀
Jestem na liście na niestacjonarną wetę. Progi poszły niesamowicie w dół, aż strach pomyśleć z jaką punktacją będą przyjmować z trzecim naborem.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się