COPD

ElSalvador, brzmiało niezbyt polsko, więc założyłam, że nie polskie 🙊😅

ajstaf, tu są ceny
Katasia, dzięki, niestety optymistycznie to nie wygląda. Chyba zadzwonię do tej firmy co wklejałam linka, tam wychodzi chyba najtaniej. Może też jeszcze trafi się jakaś okazja odkupić używane 🙂.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
25 czerwca 2024 07:40
ajstaf, Poszperaj na olx, ja kupiłam tam fajne grube gumowe maty puzzle z rozbiórki obory za nieduże pieniądze.
ajstaf, a ja mam pasy transmisyjne z rozbiórki za flaszkę 😉
Evka, z nimi trzeba uważać, są śliskie
ElSalvador, szczególnie, jak zamarzną😉 na tym mam troty, a na troty jeszcze słomę zimą dla nieraowców😅
Evka, tylko mowa tutaj była o koniu chwiejnym, ja bym pasów transmisyjnych nie dawała mu. To już lepiej beton i grubo ściółkę. Moja chabetka jak już się położy to często leży na placek i sobie galopuje przez sen, ściągając całą ściółkę spod nóg. Nie dałabym mu pasów transmisyjnych. Z resztą zdrowe konie potrafią sie na nich ślizgać.
ElSalvador, ty nie, ja tak. Po to jest forum 😉
moja koleżanka kupowała takie gumowe puzzle z rozbiórki placu zabaw, też na olx, sama się nad nimi zastanawiałam, ale przyfarciło mi się z tymi i są mega fajne i nie są śliskie nawet w kałuży sików (sprawdzałam ostatnio jak mi się po jeździe kobyła zesikała na wybrany boks, a ona sika jak słoń 🙄😉 Może też na lokalnyh grupach popytaj, bo takie maty ciężkie w czort i czasem nie ma jak ogarnąć transportu
zembria, właśnie na olx też patrzę, ale póki co tylko na takie legowiskowe trafiam 🙁. One są bez możliwości połączenia jak np. te puzzle.
Evka, trochę się boję takich pasów, bo to jednak neurologiczny koń.
Katasia, a te z placów zabaw to nie są takie przepuszczające mocz/wodę?
ajstaf, w sumie nie wiem, ale już 2 koleżanki je mają i nie mówiły nic, żeby śmierdziało czy coś (stoją w innych stajniach, ale jedna to moja bliska kumpela, widzę się z nią często, mogę podpytać jeszcze dokładnie, ale sądzę, że coś by mi powiedziała)
Katasia, to jakbyś się widziała z koleżanką, to podpytaj ją o te maty z placu zabaw przy okazji 🌷.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
03 lipca 2024 16:40
Stosował ktoś zestaw ziół rao z polskiego żłobu ?
Ja kupiłam pojedyncze składniki na Allegro i zmieszałam w tych samych proporcjach, wyszło dużo taniej
oregano 1 kg 21zł
czystek 3 kg 60 zł
makuch z czarnuszki 5,5 zł (kupiłam 10 kg za 55 zł)
babka lancetowata 2 kg 52 zł
dzika róża 2 kg 42 zł
pokrzywę nazbierałam wokół domu
czyli za 10 kg mieszanki wyszło mi ok 180 zł

A u nich bym zapłaciła 680 zł plus wysyłka
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
05 lipca 2024 15:19
Jak będzie działało to pewnie tak zrobię. Narazie zamówiłam na próbę. Jakiś efekt macie ?
elita17, które oregano kupiłaś na allegro? bo pełno jest mieszanek, z domieszkami🙁
Tak wiem i się przekonałam
https://allegro.pl/oferta/oregano-suszone-lisc-1000g-aromat-jakosc-1kg-13497625476
ten jest dobry, bo jak się okazało to wcześniej kupiłam jakąś mieszankę blend (trzeba czytać skład 🙃😉

Jak koń zacznie to wszystko jeść, to będzie wiadomo czy jest efekt. Na razie dostaje mniejsze ilości, bo nie za bardzo mu smakuje (męczy posiłek przez ten makuch z czarnuszki przez całą noc 😉😉. Ale on z tych, co muszą dłuższy czas się przekonywać do nowości, więc stopniowo dokładam. Dostaje malutko owsa, więc trudno przemycić od razu większe ilości dodatków bez buntu.
Ziółka wciąga na sucho, różę muszę miażdżyć, bo jest wysuszona na amen, a twardą wypluwa, ale wystarczy rozgnieść (włożyć w szmatkę i butem podeptać) i jest fajny gruz różany, który mieszam z moczonym owsem i resztą dodatków.


czy ktoś stosował specyfik Josera eukabronchial?
https://www.josera.pl/josera-help-eukabronchial.html

Albo czy myślicie, że to może działać? Koń na ten moment niekaszlący z bardzo lekkim wyciekiem po ruchu, ale wydolnościowo słabo, jak zawsze latem, odkąd pamiętam z resztą. Nie inhalujemy się, jesteśmy póki co tylko na ziołach (tymianek, rdest, babka), które mega nam pomogły, moczonym sianie i trocinach, otwartym całą dobę oknie i ostatnio jak pogoda pozwala, to padok w dzień. Niestety w upały widziałam też, ze na padoku trochę ciężko oddycha bida, choć samymi chrapami na szczęście, dlatego chciałabym jej jeszcze jakoś pomóc.
Czy ktoś stosuje i może podzielić się opinią na temat suplementu Eggersmanna E VET RespirOforte?
https://www.eggersmannpoland.pl/e-vet-respiroforte-dla-koni-z-rao-i-problemami-oddechowymi-1kg
czy ktoś stosował specyfik Josera eukabronchial?
https://www.josera.pl/josera-help-eukabronchial.html

Albo czy myślicie, że to może działać? Koń na ten moment niekaszlący z bardzo lekkim wyciekiem po ruchu, ale wydolnościowo słabo, jak zawsze latem, odkąd pamiętam z resztą. Nie inhalujemy się, jesteśmy póki co tylko na ziołach (tymianek, rdest, babka), które mega nam pomogły, moczonym sianie i trocinach, otwartym całą dobę oknie i ostatnio jak pogoda pozwala, to padok w dzień. Niestety w upały widziałam też, ze na padoku trochę ciężko oddycha bida, choć samymi chrapami na szczęście, dlatego chciałabym jej jeszcze jakoś pomóc.

Katasia, patrząc na skład to chyba taniej butelka amolu wyjdzie...
bo oprócz olejków eterycznych nie widzę tam nic spektakularnego poza tym olejki maja to do siebie ze szybko się ulatniają a w dużych dawkach mogą działać drażniąco na błony śluzowe
kiedyś rzeczywiście słyszałam o kropieniu olbas oil lub amolu na siano ale nie wiem jak to się skończyło i czy działało
Czy jest coś co można koniowi podać krótko przed wysiłkiem co mu pomoże odkleić gluty? Inhalacje nie wchodzą w grę.
izkadul, mnie to najbardziej zastanawia, czy te olejki można zeżreć...
magda, ACC ale to nie przed wysiłkiem tylko kuracja
izkadul, Też słyszałam o Amolu. O podawaniu Amolu koniom też, ale tu to trochę mnie zmroziło, jak mam być szczera. Przecież tam jest etanol...

magda, Krótko przed wysiłkiem chyba nic. Weci zalecają ACC, ale tak jak xxAgaxx mówi, jako kuracja.
Ponoć zioła z Natura Sanat super działają wyksztuśnie, ale brak podanego składu & niechęć do podania składu, trochę mnie zniechęca...
izkadul, Też słyszałam o Amolu. O podawaniu Amolu koniom też, ale tu to trochę mnie zmroziło, jak mam być szczera. Przecież tam jest etanol...
.

Sankaritarina, polany na siano/ściółkę etanol szybko odparowuje razem z olejkami niestety 🙃
a co podawania "doustnego" to przy astmie nie ma kompletnie sensu bo olejki w ukł pokarmowym działają rozkurczowo i pobudzają trawienie - przynajmniej u ludzi a u koni to nie wiem...
wg mnie ew inhalacja parowa w wiaderku z wodą może mieć sens- reszta niekoniecznie

Katasia, teoretycznie można 😉 pytanie czy koń zechce
Post został usunięty przez autora
izkadul, No właśnie ja słyszałam o cudownym działaniu Amolu podawanego dopaszczowo. Jakoś wątpię no...
Natomiast przyznaję się, nie wiedziałam, że olejki eteryczne można spożywać.
izkadul, No właśnie ja słyszałam o cudownym działaniu Amolu podawanego dopaszczowo. Jakoś wątpię no...
Natomiast przyznaję się, nie wiedziałam, że olejki eteryczne można spożywać.

Sankaritarina, są preparaty olejkowe do stosowania doustnego - nie polecam natomiast pić tych do kominków 😉
izkadul, Ja chyba jeszcze śpię - bo w pierwszym momencie zrozumiałam, że mogę sobie łyknąć eukaliptusa do kominka. Dobrze, że nie próbowałam 😉

Swoją drogą, czy ktoś coś słyszał o niekorzystnym działaniu ziół na preparaty stawowe? Albo odwrotnie...?
BUCK   buttermilk buckskin
05 sierpnia 2024 13:17
ja bym boswellię, czy czarci pazur, kurkuminę, piperynę wrzuciła do worka ''ziołowego'' 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się