Pensjonaty, stajnie - Zachodniopomorskie, okolice Szczecina

_Gaga : Stajnia hodowlana w Koszewku k.Stargardu, zachodniopomorskie
#11 Gaga Napisano 09 luty 2006 - 07:21
"montana - z tego, co napisał spacerowicz zapewne jest taka możliwość"
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewna co do tej pierwszej
proszę o bana 😀"
Myślałem, że chodzi o Ciebie - podobny NICK  😎
karol870119 przeczytaj cały temat na tamtym forum... jedno wtrącone zdanie było komentarzem do czyjegoś opisu stajni/hodowli, nie zaś - jakąkolwiek informacją na jej temat...
Dodam, że to temat sprzed 7 lat i jest w nim rzeczywiscie jedna moja cytowana wypowiedź 🤣 brzmiąca:
montana - z tego, co napisał spacerowicz zapewne jest taka możliwość
wiem, że jest tylko jedno wtrącenie ale na temat tej stajni była też rozmowa na qvortal czy j akoś tak i też cos tam wtrąciłaś, dlatego zapytałem czy przypadkiem nic nie wiesz na ten temat 😉 ale w sumie to mało ważne  🙂
karol870119, zdaje się, że hodowla tam jedna, że byłam moge coś odp. bez nerwów.
piekna stajnia i osrodek, wielkie padoki, piekne konie na padokach. ja byłam oglądać kucyki do sprzedania. kuce fajnie. znajoma badała jedna z klaczy oo(inna chciała ją kupić, cena b. niska, papier fajny) koninka okazała sie jednak zbyt niebezpieczna żeby ją zbadać dobrze i zapakować. ranni wrócili bez konia.
Karol, znam 2 sztuki z Koszewka i 100% araby, z dobrym papierem na dodatek, tam Ostragonem kryli min w pewnym momencie.
dzięki dziewczyny, już jakiś pogląd mam 😉
Byłem i widziałem, bardzo zadbana posiadłość i konie też - arabki trochę zady brzydkie ale nie wiem czy ta rasa tak nie ma bo się na nich nie znam
Ogólnie arabki to zazdrosne o siebie na wzajem, trochę dzikawe ale widać od razu, że pragną kontaktu z człowiekiem jak to araby i grzeczne. Fryzy super i wiekowe wielkopolaki 😉
...
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] Cąłkowita edycja posta
szakal969 po pierwsze nikt tu o Bobolin nie pytał...
Po drugie pierzesz właśnie prywatne brudy na publicznym forum  😵 w dodatku tylko po to sięzarejestrowałaś (to jedyny post)
Od kiedy przepraszam stajnia prowadząca rekreację konną jest zobowiązana do prowadzenia treningów sportowych??  😲
Od indywidualnych treningów sportowych są indywidualne jazdy na sportowych - przygotowanych do tego - koniach
Jest kilka takich ofert w Szczecinie...

Tak na marginesie: stadnina to miejsce zorganozowanej hodowli koni (najczęściej państwowej)
Ocieplenia stajni to największy błąd jaki można zrobić... Konie mają zupełnie inną tremoregulację, niż ludzie. Jedynymi przesłankami do ocieplenia stajni są:
a) hydraulika - czyli aby nie popękały rury dorpwadzajace wodę
b) stajnia z halą pełna ogolonych koni sportowych
Więcej przesłanek nie ma...

Podsumowując - Bobolina nie znam. W każdej hermetycznej społeczności są zrzyty, sympatie, antypatie... Ale wyciąganie ich na forum - jest nie fair... Czytając coś takiego 100 razy bym się zastanowiła czy wziąć taką osobę w trening... przy założeniu, że w przypadku jakiegokolwiek nieporozumienia - zostałabym obsmarowana  w sieci - raczej bym się nie zdecydowała...
nie no - remont czyli ocieplenie, a remont czyli zabezpieczenie, remont w sensie łatania, naprawiania, wstawiania drzwi to co innego - tam stan budynków byl tragiczny... wiec taki remont by się przydał

wilgotno jest - teren przy lasach, padoki nad jeziorem i rzeczką(?). tego się raczej nie wyeliminuje 😉

ma byc zadaszony (nie hala - zadaszenie) plac do jazdy
klienci - także rekreacyjni sa zadowoleni (rozmawialam wczoraj z jedną rekreantką + jej kolega ma tam konia w hotelu, treningu) i bardzo na plus dla mlodego prowadzącego (właściciela chyba nie jeszcze?). efektów nauczania nei widziałam, ale opowiadali w superlatywach, także o mizianiu koników (więc pewnei i z karmieniem)
Ktokolwiek będzie ofertą stajni zainteresowany - z pewnością pojedzie i sam ją oceni... Opinie o samej stajni chodzą skrajne, jak o każdej stajni w całej Polsce (tak my - Polacy lubimy robić zły PR  :icon_rolleyes🙂.
Mam pytanie, czy ktoś wie czy otworzyli pensjonat dla koni w Koszewie, koło Stargardu? Ewentualnie z kim można się skontaktować. Pilne!
Jeżeli chodzi o tą stajnię z arabami to najlepiej przez tel. podany przy ogłoszeniu z arabami lub formularz kontaktowy z tego ogłoszenia: http://tablica.pl/oferta/klacze-czystej-krwi-arabskiej-ID369Nw.html#e050b0309e 😉
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
02 października 2013 21:35
[quote author=horse_art link=topic=14602.msg1865904#msg1865904 date=1378210576]
karol870119, zdaje się, że hodowla tam jedna, że byłam moge coś odp. bez nerwów.
piekna stajnia i osrodek, wielkie padoki, piekne konie na padokach. ja byłam oglądać kucyki do sprzedania. kuce fajnie. znajoma badała jedna z klaczy oo(inna chciała ją kupić, cena b. niska, papier fajny) koninka okazała sie jednak zbyt niebezpieczna żeby ją zbadać dobrze i zapakować. ranni wrócili bez konia.
[/quote]


widzę, że nie tylko moja każdego weta chciałaby zabić  xxxx
Chciałabym zareklamować pensjonat w którym stoję od czerwca br (wczesniej 15 lat pod domem):
Stoję w Trzeszynie (Sobiesińscy)
Na początku było b. źle - jednak w domu zawsze lepiej... Ale tak się życie poukładało , że trzeba było się wyprowadzić
Po niespełna 5 miesiącach w Trzeszczynie krótkie podsumowanie:
1. Pastwiska - heektaaary pastwisk. Konie mają co jeść i co robić cały dzień. tylko ściągnięcie ich na trening zajmuje trochę czasu ;-) ale oj tam
2. Podział na stada - osobno chodzą baby osobno faceci, co zmniejsza ryzyko "bitew" ;-) Ponadto są jeszcze mniejsze pastwiska - dla sportowych (jakby ktos chciał), dla emerytów i rencistów ;-) dla łogra.
3. Boksy - te , w których stoję (hala) - duże, przestronne. Minus - sprzątane raz w tygodniu... ale coś za coś
4. Pasza - wspaniałe siano, dobra słoma, suchy żółty gnieciony owies - wszystkiego ile się chce (oczywiscie ustalane idnywidualnie). Jak się przygotuje swoje pasze - nie ma problemu z podaniem.
5. Stajenny - złoty człowiek: uczynny, nie pijący, zawsze w pracy.
6. Ujeżdżalnia: spora, ogrodzona i - uwaga - od niedawna również równana. Podłoże dzięki temu znacznie się poprawiło.
7. Właściciel: przemiły człowiek, zawsze można siędo niego zwrócić z prośbą o cokolwiek (oczywiscie w granicach rozsądku).
8. Ludzie (pensjonariusze): normalni, pomocni, uczynni, kulturalni (nauczyłam się znów mówić "dzień dobry"  😉).
Wiem, że stajnia nie spełnia wielu aktualnych standardów (brak hali, tylko jeden stajenny - zatem nie zaderkuje codziennie wszystkich koni, etc), ale moje konie lepiej trafić nie mogły. Im tam dobrze, ja się coraz bardziej przyzwyczajam ;-)

Edit:
a do 20 listopada będzie stała hala 🙂
o wow, opowiedz coś więcej o tej hali??
niepijący stajenny to dla mnie wystarczający plus, a przynajmniej brak pijących stajennych (wszak w mojej poprzedniej stajni był jeden cudowny, który nie pił) 😀
ja tam bym w życiu w Trzeszczynie konia nie postawiła.. stajnia mała ciemna, boksy malutkie i brudne, zero przeciągu - można tam bardzo łatwo koniowi COPD załatwić że o gnijących strzałkach już nie wspomnę.. a do tego sposób 'sprowadzania' koni na posiłki gdzie pędzą całym tabunem nie patrząc na nic a potem latają po całej stajni bo jakoś co niektóre mają wielki problem żeby trafić do swojego boksu, w dodatku hamulce włączają akurat w części gdzie jest beton więc o upadek nie trudno tym bardziej że korytarz jest na tyle wąski że ledwo się zmieszczą obok siebie 2konie.. w moim mniemaniu dobre siano i duże pastwiska to jedyne plusy tej stajni  😉
ja byłam tam kiedyś przez chwilę, z minusów pamiętam małe boksy (ale ja tez zawsze miałam duże konie) i to sprzątanie raz w tygodniu. Mój koń chodził na padok ogierzy, więc problem prowadzenia i sprowadzania mnie nie dotyczył. Za to lasy w okolicach Trzeszczyna nie mają sobie równych 🙂 Niemniej, jest to stajnia typowo rekreacyjna, gdzie podłoże właściwie nie pozwala na jakiś większy sport, ale z drugiej strony w praktycznie żadnej komercyjnej stajni po lewej stronie odry nie pozwala 😉
boksy sa male, a korytarz waski chyba tylko w tej malej (4 konie?) stajni kolo hali ? w tej gdzie byki byly?
w dużej (duuuża) korytarz jest taki, ze przyczepa wjeżdża...by trzeba mieć mega grube konie zeby się na styk 2 mieściły....
boksy tam spore,okno w kazdym  (uniowe normy), drzwi na przestrzal - a zamykane bo to właściciele maja fobie przeciągów zabijajacych konie...(problem tylko na końcu stajni....)+są "kominy" a  boksach bylo (i jest) tyle slomy, ze to sprzatanie raz na tydzien srednio przeszkadza - na przyczepe ląduje w większosci czysta słoma (kilka dni temu bylam w czasie sprzątania 😉
ja tam trzeszczyn lubilam. podloze też - a i ja i znajomi skakaliśmy dużo. w stajniach "sportowych" jak płochocin, brzozki itd jest o wiele gorsze. i to tam konie kontuzje od niego lapały, a nie w trzeszczynie.
z tabunem fakt - był 1 wypadek z 15(!) lat temu... chyba, że coś ostatnio o czym nie wiem ?
konie nie miały problemów z powrotami, a sprowadzane grupami jak chodzą na padoki - nie wszystkie na raz.
wiem, że ze wszystkim można się też dogadac - gaga tez na początku psioczyla strasznie - i na warunki i na podłoże, ale wystarczylo pogadać, sprawdzic... i jej tez się podoba 🙂
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
22 października 2013 19:58
ja z info z innej beczki może bardziej przydatnej od kolejnej przepychanki jak to jest dobrze/źle w dowolnie wymienionej zachodniopomorskiej stajni🙂

jeśli ktoś jest zainteresowany wizytą chiropraktyka - Pani Olgi Kuleszy - to proszę o info na pw - planujemy wizytę w szczecińskich stajniach w listopadzie - nastawianie, termowizja, sprawdzanie pasowania siodła - szczegóły dotyczące badań i kosztów podam na PW bo nie wiem czy mogę na forum.

jak to powiedział mój nowy kowal - to tam jeździ ta szczecińska elita sportu?? 😀 nie ma podłoża dobrego, które w prezencie daje matka natura, a przynajmniej bywa rzadko. Dobre podłoże to podłoże o które się dba 🙂

ja jestem strasznie ciekawa tych newsów o hali, bo pamiętam że pan Sobiesiński zawsze twierdził, że to mu nie potrzebne 🙂
Kika - to ja poprosze - raz czekalam i sie nie doczekałam - moze teraz? ;]


i jeszcze o koniach z Koszewka. znajomy ma kilka sztuk. mówił, że faktycznie były dzikie i nieufne (ale nie aż tak atakujące jak opisany wyżej) - bo kontakt z czlowiekiem miały tylko sporadyczny i to z brutalnymi stajennymi. ale po oswojeniu - wspaniałe.
AeM podłoże aktualnie jest równane i jest co raz lepiej
Cudów się nie ma co spodziewać, ale różnicę widać wyraźnie

Hala będzie jak w Przylepie 🙂 (że nie namiot)  😀

stajnia mała ciemna, boksy malutkie i brudne, zero przeciągu - można tam bardzo łatwo koniowi COPD załatwić że o gnijących strzałkach już nie wspomnę.. (...) w moim mniemaniu dobre siano i duże pastwiska to jedyne plusy tej stajni  😉


Stoję od pół roku w boksach przy małej hali. Boksy większe od standardów unijnych. Spore okno wywalone. Jest przewiew, nie ma problemu...
Dla mnie dobre siano i duże pastwiska do podstawa. Co z tego, że gdzieś indziej boksy piękne, że - nie wiem - super socjal i karuzela, skoro konie stoją w stajni, albo chodzą na jakieś piaszczyste skrawki nie-wiadomo-czego? Tu przynajmniej spędzają całe dnie na ogromnych pastwiskach, a pasza którą dostają na codzień jest z górnej półki 🙂
horse_art w Koszewku już chyba tylko 1 klacz na sprzedaż została i wałach... ogólnie to te koniki, które we wrześniu widziałem - to takie kucyki araba mało przypominające ale mają super ogiera, takiego starego (z 18-20 lat), jakieś fajne tam pochodzenie ma ale czy licencję to nie wiem 😉
Ja w niedzielę miałem wieczorem akcję zabierania starej klaczy mojego ojca od obecnego (od 2 dni byłego) właściciela (nawet nie przerejestrowana, a rok od sprzedaży) po ciemku - 8 km przez las - 1 km na koniu, a 7 w ręku... opuchnięte stawy nadgarstkowe na więcej w siodle nie pozwoliły... koń znarowiony i ogólnie w stanie psychofizycznym średnio ciekawym... także w Jezierzycach znów jest koń i powoli dochodzi do siebie
Poszukuję namiarów na Katarzynę K,  która trzyma konia Sułtana u Soboli - sprawa pilna ( na privie wszystko wyjaśnię ). Dziękuję.
Karol...ja cie zastrzele 😉 to przez ciebie caly tydzien mi baby fiksowaly! Inny kon cholerka, a arabki nafukane jak dynamit 😉
heheh :P w sumie do Twojej siwej arabki Charama podobna  🙂 Tylko z 12 lat starsza  🤣 Fukały bo ona ruje ma - w Kołówku ogiery omal barierek nie rozwaliły jak przejeżdżałem 😉
Przekopałam już chyba pół inetrentu, ale podejrzewam, że prędzej od Was otrzymam jakieś info o możliwości jazdy konnej na Prawobrzeżu.

Macie jakies godne polecenia miejsce?

Z góry dzięki i pozdrawiam
Sylwia
Zdroje, Wielgowo, Bukowe - tyle przychodzi mi go głowy na szybko
Poszukaj też tutaj:
http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,63065.510.html
karol wez mnie nawet nie denerwuj, ty wiesz co ja przezylam?!:P kolezanke przywiozlam zeby wsiadla na Pati a ona nie dosc ze kita do gory i bryki co 3 kroki, to jeszcze prawie sie na lonzy na plery wywalila tak rzala do tej twojej! dawaj znac nastepnym razem to sie przygotuje psychicznie!

Dziunia87 a czego szukasz? szkolki, dzierzawy? bo moge cos niecos podpowiedziec w kwestii prawobrzeza🙂
karol870119, on to juz dawno je kupował - sporo wiecej niż kilka miesięcy 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się