Kącik Rekreanta cz. III (rok 2010)

busch   Mad god's blessing.
21 marca 2010 21:44
Dobra, kto chce wyskokową historyjkę obrazkową z Gniadolcem?  😀
wątek zamknięty
busch niepotrzebnie pytasz, wrzucaj :P
wątek zamknięty
busch   Mad god's blessing.
21 marca 2010 21:56
Poszłyśmy poczuć ostatnie tchnienie zimy, zanim przejdzie do historii ;-)

Jednogłośnie stwierdziłyśmy, że wiosna idzie - dla pewności jeszcze wykorzystałam swój uśmiech nr 5, specjalnie stworzony do przywoływania wiosny, tak dla pewności.

Piękne, suche miejsce zostało odnalezione, Przypomniałam sobie nawet, o co chodzi z tymi wodzami.
Nikt nie spodziewał się katastrofy... no, może poza czapką z daszkiem, która zawsze Wie Swoje.

Aż tu nagle... Zaczęło kropić! Dramat i koszmar!
Gniada postanowiła zamknąć oczy, by nie widzieć tych wszystkich mokrych okropności, lecącej na nią z każdej strony.

Nic to nie dało, więc odwróciła się do mnie i powiedziała: "Jak już mnie tu przyprowadziłaś, to rób coś z tym teraz, głupia babo. No dalej, uszu zamknąć przed deszczem nie mogę!"

"No co tak spokojnie siedzisz? Wymyśl coś teraz, albo przejmuję dowodzenie!"

"Najpierw łeb sobie wytrę, to zawsze pomaga."

"Jednak nie pomogło, czas na drastyczne środki! I czego się tak szczerzysz, ja tu cierpię!"

Wreszcie zarządziłam taktyczny odwrót - jak tylko gniadolec zaczął się podnosić

Wiejemy stąd. Ja moknę bo gniadolec pilnie potrzebował mojej kurtki - żeby jej ją zarzucić na ten durny łeb.

Ostatni uśmiech do aparatu i uciekamy z biednym konisiem.
Tak, bardzo zmokłam.
Tak, koń się cieszył z powodu osłony na łeb 😀

wątek zamknięty
busch, widze ,ze twoje gniade ma to samo co moje. przekichane z takimi ksiezniczkami. fajne fotostory!
wątek zamknięty
busch- arystokracja nie lubi moknąc  😁 😁 świetne fotki  😀
wątek zamknięty
busch - świetna historia i fotki 🙂
wątek zamknięty
Alice

Zazwyczaj sie tu nie udzielam, ale przeslodki ten twój arabek!!!
Średnio mnie araby zazwyczaj podobają, bo dla mnie piękny koń - duży koń, tak juz mam ,  🤣  😡
Ale to jak ten twój arabek sie stara, na każdej przeszkodzie uszki nastawione, nie da sie nie zauważyć i nie skomentować , super ! 😅



Miło nam  😡
Naprawdę, mój arabek to złoty koń, tylko jeźdzca ma do kitu. Ale i tak dużo mi wybacza 😉
💘
wątek zamknięty
busch super 😉. Ale ona naprawde aż tak deszczu nie lubi? Śmieszne.  😉
wątek zamknięty
Witam, wszystkich. Wiem, że sporo osób zastanawia się gdzie zaginęłam i dlaczego co jakiś czas pojawiają się ogłoszenia o sprzedaż Hawany więc już tłumacze. Ja od pół roku mieszkam w Kuźni tu niestety mam totalny brak czasu na swojego konia więc kobyła została w Warszawie i rzeczywiście jeżeli trafiła by się osoba godna polecenia i odpowiedzialna u której wiem że kobylina miała by dobrze to bym ją sprzedała. Niestety nakłada się na to pare czynników bo mam mame po ciężkiej operacji kręgosłupa i powoli zaczynam nie wyrabiać finansowo więc dlatego zapadła taka decyzja niestety dla mnie bardzo ciężka i smutna ale są sprawy ważne i ważniejsze....
wątek zamknięty
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
22 marca 2010 12:01
Alice Chonsu jest zaje 😜 choć wolę Was w wersji ujeżdżeniowej 😉

busch ale się uśmiałam! 😂 co ona chciała zrobić na tej fotce co się rozkracza? Haha, kosmos 😁


Ja wczoraj zainaugurowałam sezon otwarty 😁 Z Belfastem jeździliśmy na polu, bo było 18 stopni 😜 Było naprawdę super, w galopie zaczął trochę zdziwiać, ale kłus był rewelacyjny.
Za to na Likierze jeździło mi się najlepiej od ostatniego czasu. Był naprawdę fajny, grzeczny i skupiony na pracy 🙂

Poza tym, w zeszłym tygodniu minęły nam 4 wspólne lata z Belfastem 😜 4 piękne lata, a ostatnie 2 ciężkiej pracy i wyjścia na jaw jego możliwości.
Za to w ten czwartek Likier będzie miał 9 urodziny!! 😵 A pamiętam go jako młodziutkiego 4 latka. Nie do wiary, że ten czas tak szybko mija!
W weekend planuję rocznicową sesję, bo nie pamiętam kiedy ostatnio ktoś nam zdjęcia robił.
wątek zamknięty
Strucelka, gratuluje 4 lat !
I wszytskiego naj dla Likiera z okazji urodzin !
wątek zamknięty
strucelka buziaki dla jubilata!
wątek zamknięty
Burza, super avatar!

busch, świetna opowiastka. Ale ona jest dziwna z tym deszczem..
wątek zamknięty
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
22 marca 2010 14:08
Klami szmat czasu, co? 😜 dziękujemy bardzo :kwiatek:

Burza :kwiatek: planuję jakiś tort z jabłek i marchewek, napewno mu się spodoba 😎 gorzej, że Belfastowi będę musiała zrobić taki sam, bo mnie zeżre z zazdrośći 😁 no ale okazja ku temu też jest, trochę spóźniona, ale mam wymówkę 🙂
wątek zamknięty
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
22 marca 2010 14:22
Strucelka-faktycznie czas leci taaak szybko 😵 Ja moja Tusiasta mam juz 12 lat, a jak dzis pamietam nasze pierwsze spotkanie, jazde probna i co wtedy czulam 🙂
Wyczochraj chlopakow 😉
Claudia-alez on jest sliczny(jesli mozna tak powiedziec o facecie :hihi🙂
busch-wygibasy, wygibasami, ale z kobyly robi sie taaakie ciacho, ze szok 😜
Pegasuska-mam nadzieje, ze znajdziesz dla kobylastej dobry dom, a Ty trzymaj sie cieplo.Tak czasami w zyciu bywa 🙄

Ja dzisiaj wylonzowalam cale towarzystwo, bo po tym jak zobaczylam co wyrabiaja na padokach nie mialam ochoty wsiadac na zadnego oszolomka 😲
Przy okazji porobilam fotki siersciuchom 🙂

Moje Rude kochane mialo dzis pod ogonem dynamit, ale udalo mu sie efektywnie popracowac, mimo, ze praca przerywana byla efektownymi baranami 😜
Zwiastun


Tulipan ewcii_ mial dzis jako jedyny lenia, ale za to slicznie wygladal 😜


No i moja byla rudzina Czantoria, teraz forumowej Olkii ktora bardzo malo pokazuje kobylasta 🤬
Dzieciak dzis bardzo fajnie popracowal


(mam nadzieje, ze dziewczyny mi wybacza misz-masz sprzetowy :hihi🙂

Kucyk za to dostal dzis swoje wlasne siodlo i postanowil sie pochlastac z tej okazji

😁
Co do malucha to troche mnie martwi.Jest bardzo przestraszony, boi sie bata jak ognia, przy probach dotykania batem ucieka, a jak juz przestanie to trzesie sie jak osika 🙁
Na szczescie szybko lapie, ale i tak czeka nas dluuuga droga.Ma tez swoje za uszami, bo proby dominacji sa czeste i  malo suptelne.Z jednej strony jest nie wychowany, a z drugiej boi sie czlowieka.
wątek zamknięty
milusia wow! Alez je dzisiaj odpicowałas wszystkie.Super!! 😍 ja chyba będę musiala się częściej uśmiechać do Olkii o tą hortensje 🤔wirek: Mój koń wygląda w niej B O S K O 😍 😜
Zwiastun moglby mu oddac troche tej swojej chyba niewyczerpalnej energii 😁
bush niezła historyjka 😀
wątek zamknięty
busch   Mad god's blessing.
22 marca 2010 15:17
busch ale się uśmiałam!  co ona chciała zrobić na tej fotce co się rozkracza? Haha, kosmos
To jej sposób na ochronę łba przed deszczem. Teraz już się śmieję jak mi nagle konia z przodu brakuje, ale na początku tak bardzo mi do śmiechu nie było: miałam poważne wątpliwości, czy dam radę się ewakuować z siodła zanim gniadolec się położy i przygniecie mi nogę, czy coś równie mało pociągającego. Na szczęście jest w tych swoich ukłonach bardzo stabilna i bez większych problemów umie się podnieść nie naciągając sobie niczego - za to ja mogę sobie w tym momencie tam na górze mogę sobie co najwyżej grzecznie siedzieć i czekać, żadne próby podniesienia jej nie działają.

busch, świetna opowiastka. Ale ona jest dziwna z tym deszczem..
Najśmieszniejsze jest to, że ona jest od pierwszych swoich dni padokowana po 10-12 godzin dziennie, niezależnie od warunków atmosferycznych. Na pastwisku ma podobną traumę deszczową, chowa łeb pod brzuchy innych koni, wciska w krzaki, albo też sobie robi ukłon i pod własnym brzuchem trzyma łeb  🤔wirek: .

busch super . Ale ona naprawde aż tak deszczu nie lubi? Śmieszne.
Naprawdę. Gdybym jej nie zarzuciła kurtki na łeb, to nie miałabym żadnych szans zawlec ją do stajni - woli się wściekać i klękać, niż dać się przeprowadzić w deszczu kilkaset metrów. O dziwo kurtka zupełnie jej nie przeszkadza - mimo że właściwie nic przez nią nie widzi, nie wspominając już że to generalnie powinno być nieco traumatyczne dla konia, że coś szeleszczącego zakrywa mu łeb  😵

busch-wygibasy, wygibasami, ale z kobyly robi sie taaakie ciacho, ze szok
Dzięki, mam nadzieję, że jeszcze wyciągnę w niedługim czasie fotografa do stajni i zrobi mi jakieś normalne zdjęcia  😁

busch, widze ,ze twoje gniade ma to samo co moje. przekichane z takimi ksiezniczkami. fajne fotostory!
Twoja też takie ukłony robi jak tylko zacznie kropić? Już myślałam, że gniada jest jedynym koniem, któremu coś takiego mogłoby przejść do tego pustego łba  🤦

busch- arystokracja nie lubi moknąc    świetne fotki
No tak, to tylko ja jestem taki potwór, który nie rozumie, że gniada jest z cukru i deszcz ją rozpuści  😁

busch - świetna historia i fotki
dzięki  😉

Strucelka - nie było szoku pohalowego?  😀 No i wszystkiego dobrego dla chłopaków  😉
milusia - wszystkie śliczne, zwłaszcza tulipan i Twój rudzielec. Jesteś pewna, że to siodło pasuje na kucyka?
wątek zamknięty
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
22 marca 2010 15:23
busch-jestem pewna ze nie pasuje na niego 😉 Szerszy lek dopiero do nas za jakis czas przyjdzie  i wtedy mysle bedzie wygladalo to i lezalo dobrze.No i kucyk musi schudnac 🤬
ewciaa_- 😀 wiosna mnie tak nastroila
wątek zamknięty
milusia, co się kucyka czepiasz. Dobrze wygląda. 🙂
wątek zamknięty
rewir, a dziękuje 🙂

milusia, z kucyka będzie fajny smok, przy Twojej ręce i sposobie pracy 🙂

Strucelka, proszę Cię.. sama bym się ucieszyła na taki tort 😁
wątek zamknięty
Busch, ok, może zabawnie się ogląda to na zdjęciach, ale poważnie to przekichane masz 🤔 Praktycznie cały sezon wiosna/jesień ograniczona jesteś deszczami (a wiadomo, że u nas deszcze są częste). Zawsze tak reaguje? Na śnieg też? Mój mi raz zarzucił fochem jak mu płatki śniegu zaczęły spadać na łeb- skończyło się na biciu przednimi kopytami, więc ok raz dałam spokój, każdego może wkurzać śnieg padający w oczy. Ale tak na deszcz- współczuję.
A tak mi się przypomniało: podczas mojej drugiej(!) jazdy w życiu (jak dzieciakiem byłam) kobyła się ze mną właśnie elegancko położyła na boku, jak tylko usadowiłam się w siodle. Kiedy ja już leżałam przygnieciona na ziemi, wstała, zerwała się galopem, rozwaliła ogrodzenie i poleciała do stajni do źrebaka. Fakt, noga mi napieprzała, ale dziarsko wzięłam i wsiadłam znowu. Źrebol już chodził z nami. 😁

Milusia, elegancko 😎 A mogę tak trochę mniej elegancko zapytać (bo może nie doczytałam): kucyka kupiłaś dla siebie do jazdy? Ma w sobie coś szachrajskiego 😁
wątek zamknięty
Milusia dzięki za słowa otuchy bo to ciężka decyzja i wielka przykrość...
wątek zamknięty
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
22 marca 2010 18:22
Ascaia-no, no 🙂 az za dobrze 😵
Burza-no wiesz, oblalam sie rumiencem 😡 Dziekuje za mile slowa 🙂
wendetta-w zasadzie to kucyk dla moich dzieci, ale na razie za male na jazde(a kucyk jeszcze surowy) wiec ten maly klopocik spada na moja glowe 😉 Musi sie wychowac, ujezdzic, spowazniec i za kilka lat bedzie jak znalazl.A puki co to bede wozic na nim swoje czery litery, ktore na szczescie zmiescily sie w siodlo 16"  😜
No i podstawowy czynnik, ktory sprawil, ze kuc jest moj to okazja cenowa i ta milosc od pierwszego wejzenia 💘

A jeszcze co do kuca to postanowilam mu sciac grzywe.Wiem, ze jest piekna, ale kurcze nie moge mu przez nia zalozyc oglowia, a potem o jezdzie i placzacych sie wlosach w wodze nie wspomne, wiec chyba go upitole 🏇 Bedzie szport kucyk jak ta lala 😁
wątek zamknięty
Pegasuska trzymaj się!  :przytul:
wątek zamknięty
Strucelka, Najlepszego dla Ciebie i dla Chłopaków! 🙂
Burza, Piękny avatar
wątek zamknięty
milusia O! mój miał bardzo podobnie jak kucyk: źle wychowany i wystraszony na raz. Nie martw się - mądry kon szybko łapie, kto nie jest wrogiem  🙂 Ja już z ziemi mam spokój, a w siodle jeszcze tylko troszkę do wyprostowania. Ty masz łatwiej - bo nikt nie zdążył pod siodłem zmanierować.
wątek zamknięty
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
22 marca 2010 18:52
halo-no wlasnie o tyle dobrze, ze nikt nie zdazyl sknocic pracy jeszcze z gory.
Ale cos mi sie w kieszeni otwiera jak on reaguje panika na bata, galazke, poklepanie energiczne, podniesienie reki, gwaltowne poruszenie, jak wrzucam zarelko do zloba.No normalnie krew czlowieka zalewa.
Na szczescie jest tez bardzo ciekawski i chyba juz sie troszke do mie przyzwyczail i zaczyna mi ufac 🙂
A co do Twojego to nie wiedzialam ze on po takich przejsciach.
Odrabianie konia to ciezka praca, no ale Twoj jest w dobrych rekach  😉
wątek zamknięty
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
22 marca 2010 18:56
kateale on jest śliczny taki złocisz 😀 i b.ładnie Wam w tym kolorze 😉
Aliceuwielbiam Twojego siwucha 😀
bushmiło zobaczyc Twoje fotki na koniu 🙂 lubie Cie ogladac w siodle
HypnotizeTwój rudzielec jest najładniejszym rudzielcem jakiego widziałam,ale to już Ci chyba mówiłam 😉

Moje konisko powaliło mnie dziś swoja potulnością i spokojem oraz posłuszeństwem 😎 😍ale bardzo o możliwe,że to tylko jednorazowy epizod 😁
Udało mi się zrobi kilka ujęc odzwierciedlających jego aktualna sylwetke,która w końcu mnie satysfakcjonuje 😀 a także takich,która ukazują chociaż poniekąd jego rzeczywistą masc 🙂
wątek zamknięty
milusia, Tulipan w Hortensji wygląda nieziemsko  😍 , ale rudy w corianderze  😜
a kucyk widziałam cały i zdrowy, nie zdąrzył się pochlastać  😁

spędziłam cudowny  😀  weekend z Burzą oraz Sierrą, poznałam forumową T&N oraz Winka
dziękuję za zaproszenie  :kwiatek: ja również zapraszam do nas
mam nadzieję, że dziewczyny nie wkurzą się na mnie za te zdjęcia



tak mnie weekend z dziewczynami natchnął, że odwiedziłam Fantazję i o to rezultaty



jutro wsiadam  😅
wątek zamknięty
Fantazja, dzięki słońce, że przyjechałaś, i oby do re-vizyty 😉

A Twoja panna jaka elegantka 🙂 mam nadzieję, że z wsiadania też będzie foto relacja 🙂
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.