Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

BlueHorse wygląda jak uvex 🙂 Ja kaski też mam długo - pierwszy toczek zakupiony w podstawówce jeszcze jest cały i dobrze wyglądający (a ma już dobre 15 lat jak nie więcej), drugi to kask jabu - mam go też dobre 5 lat i kupiłam nowy kask tylko dlatego, że w jabu nie ma żadnej wentylacji i zawsze miałam mokrą głowę. Podbitka też się już ubiła, więc zostawiam sobie na zimowe jazdy bo w sam raz wchodzi pod niego opaska anky (super rzecz na zimowe tereny - cienka, ale ciepło w uszy).
junona to ja tak samo jak Ty mój stary Tattini zostanie na zimę (tez jest spory i mogę sobie czapki wkładać, opaski itd 😉) a jak będzie wyglądał tragicznie już awansuje do szkółki 🙂

Hmmm... No chyba ten Lami-Cell Ventex wygra... I chyba sklep Arcus bo tam najtańszy + słyszałam dobre opinie o sklepie 😉
Jednak jak ktoś by się jeszcze znalazł kto zna opinie bądź jest właścicielem Kasku Lami-Cell Ventex bardzo ślicznie proszę o jakiekolwiek info 😉  :kwiatek:
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
21 sierpnia 2013 10:24
Ventex jest nowy i z tego co mi wiadomo to nie ma go jeszcze w kraju, tak jak nauszników Fair Play, które są u nich na stronie  👀
ash   Sukces jest koloru blond....
21 sierpnia 2013 10:34
Ventex jeszcze nie dotarł do Polski. Cały czas czekamy.
dorota - jak piszesz, że kask wytrzymał Ci trzy lata to dobrze?  ale ja nic takiego nie mówiłam 😲
Jak nie dotarł jak jest w ofercie sklepu? W sensie, ze go nikt nie kupił?
Musze wiedzieć bo do jutra max bym miała szanse jeszcze z HOOKS zamówić... :/
Kurcze gdybym wiedziała napisałabym do sklepów w PL...!
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
21 sierpnia 2013 20:39
Nie ma w Polsce to znaczy nie ma w hurtowni z której biorą wszystkie sklepy 😉 A na stronie sklepu jest zapewne dlatego, że wrzucili wszystko co jest w najnowszym katalogu mimo iż nie ma połowy rzeczy w Polsce 😉
http://arcus-konie.pl/kask-lamicell-ventex-p-6587.html
A Arcusie, Mustangu i jeszcze jakimś sklepie jest napisane jak byk, ze dostępny jest ten model.
Wszystkie trzy wstawiały by z niedopatrzenia artykuł, którego nie mogą ściągnąć???
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
22 sierpnia 2013 10:48
To nie niedopatrzenie, tylko długo wszyscy czekaliśmy na nowy katalog(my czyli sklepy jeździeckie biorące towar z tej konkretnej hurtowni), a w nim było sporo nowości, które wszyscy wrzucili na swoje sklepy internetowe. A później okazało się, że nie wszystko jest w Polsce. My w swoim sklepie też mamy ten kask, ale jest ukryty dla klientów dopóki nie będzie informacji, że kask jest dostępny OD RĘKI w Polsce. Próbuj zamówić, może mają ten kask, albo mają informację kiedy będzie, ale szczerze w to wątpię, bo LamiCell przechodzi tylko przez jedną hurtownię 😉
Jupi 🏇
Ja też się w końcu zdcydowałam. Stanęło na Casco Champ i już go kocham miłością wielką 😍

Zastanawiałam się na początku pomiędzy Casco a Uvexem, ale nie chciałam wydać więcej niż 700zł. Ten tańszy model Uvexa nie bardzo mi przypasował, średnio w nim wyglądałam i sposób wykonania regulacji średnio do mnie przemawiał.
Z Casco upatrzyłam sobie Mistralla który ma tu tyle pozytywnych opinii, i nawet chciałam już go zamawiać, ale stwierdziłam że się wstrzymam bo mam głowę 56cm i jestem na pograniczu rozmiarówek S/M. Będąc na wakacjach podjechałam do większego sklepu jeździeckiego, mieli Mistralle więc przymierzyłam. Wnioski: S-ka totalnie na czubku głowy, M-ka zmniejszona na maxa leżeła niby ok. ale mega irytowało mnie to jaka szpara jest pomiędzy głową a kaskiem z tyłu głowy przez tą regulację 🙄
I tak oto jest Champ, który leży wprost idealnie i nareszcie w kasku wyglądam jak człowiek 😀

A teraz pytanie dla użytkowników Champa, do czego służą te trzy miękkie paseczki, które znalazłam dołączone w foliowej torebce?
Bo jakoś nie potrafię sama wpaść na pomysł gdzie i do czego należy je ulokować 😡
Na razie nigdzie 😉. Jak Ci się ubije to tym możesz regulować 😉
Ach, to takie buty 🤣 nie wiem czy bym sama na to wpadła 😵
Dzięki za oświecenie :kwiatek:
Tak jak pisaliście Lamicell Ventex jest w katalogu nie ma w Polskim magazynie 🙁
Ale nie ma tego złego: HOOKS go ma! 😉
Więc zamawiam 😉 Troche drożej i dluzej poczekam ale będzie 😉
Czy jazda w toczku to obciach?  😎 czy teraz już wszyscy pomykają w kaskach?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
01 września 2013 15:00
nie tyle obciach,co kwestia świadomości - kask jest o wiele bezpieczniejszy i stabilniejszy niż toczek.
technologia nie dlatego idzie do przodu,żeby był szpan,ale po to,by zminimalizować ryzyko urazu.
Ale formalnie toczki są dopuszczone do użytku? Tzn instruktor mnie nie wygoni? A w klubach do pożyczenia na jazdę są wciąż toczki czy już kaski?
Ale formalnie toczki są dopuszczone do użytku? Tzn instruktor mnie nie wygoni? A w klubach do pożyczenia na jazdę są wciąż toczki czy już kaski?


Zależy od klasy danego ośrodka. W większości stajni są już kaski z regulacją, bo raz że są bezpieczniejsze niż toczki, dwa że da się je dopasować do każdej głowy. Często w małych albo typowo komercyjnych ośrodkach (szczególnie nad morzem) niestety mają stare toczki, często porozwalane, z uszkodzonym zapięciem albo w ogóle nie oferują kursantom toczków/kasków  😤

Zgodnie z przepisami (mówię tu o zawodach) u dorosłych, wymagane jest ochronne nakrycie głowy, niekoniecznie kask. Natomiast osoby niepełnoletnie mają obowiązek noszenia kasków a wszystkim jest to zalecane.

Wszystkie osoby skaczące przez przeszkody mają obowiązek
noszenia twardego nakrycia głowy z trwałym przynajmniej
trzypunktowym mocowaniem, zapiętego pod brodą.
Juniorzy i młodzicy (dzieci), będący na koniu zawsze muszą mięć
założony kask ochronny.
Polski Związek Jeździecki zaleca noszenie kasku wszystkim osobom
znajdującym się na koniu bez względu na wiek.


Jak założysz toczek to oczywiście nikt cię z placu nie wywali, ale skoro nawet w przepisach podkreślają, że kask jest bezpieczniejszy to po co wybierać toczek.
Ja tam słyszałam, że toczki nie są zgodne z przepisami UE i nie wolno w nich jeździć 😉 A jak Cie złapie nasza kochana policja to
mandat jeżeli będzie się jechało w toczku 🤔wirek: ale nie wiem na ile to prawda ii czy policja potrafi rozróżnić toczek od kasku  😉
Cavallia  u mnie w stajni, np sprawdzajà czy ma siè toczek cz kask  😉 w toczku u mnie nie wolno 😎 😎
Skąd moje pytanie - mam toczek, i zastanawiam się, czy go w ogóle brać na jazdę, czy na początku brać kask z klubu i potem kupić swój.
monka to z policją to na pewno nie prawda, nigdzie nie ma przepisów nakazujących jazdy w kasku w okolicznościach innych niż zawody. Natomiast z tego co mi wiadomo jeździć można w kaskach/toczkach zgodnych z dyrektywą UE. Na pewno konsekwencją braku takowego jest utrata prawa do odszkodowania w wyniku upadku.
To może przepisy już wyszły,ale mi raz panowie przejeżdżający radiowozem na patrolu "pogrozili" paluszkiem na widok tego,jak jechałam bez kasku bo za ciepło.
Tak samo doszła mnie historyjka,że dziewczynom z okolicznej stajni mało mandatu nie wlepili za jazdę bez kasków (no ale całkiem uzasadnione,bo ponoć były też bez ogłowi,na kantarach i na oklep).

co nie zmienia faktu,że było to głupotą,bo teraz wyznaję zasadę jeżdżenia w kasku i  dopóki z konia nie zsiądę,nie zdejmuję.
Ma ktos może zdjęcia w kasku Charles Owen
Hampton? :kwiatek:
polecam google:
https://www.google.pl/search?q=charles+owen+hampton&client=safari&hl=pl&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=pLMjUrazHI-LswabzIH4Dw&ved=0CAkQ_AUoAA&biw=1024&bih=672
on ma sporo.
Zorilla, wow naprawdę? Nie wpadlabym na to ;-)
Skoro pytam tutaj tzn ze grafika w Google nie jest dla
Mnie wystarczająca. Nie wszystkie kaski pokazane tam to faktycznie Hamptony.
mamuteq   .:Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem... :.
02 września 2013 03:21
czy dobrze rozumuje? taka kamizelka jak tu http://allegro.pl/kamizelka-ochronna-jacson-i3507593305.html chroni przod bok i tyl?
mamuteq, tak - kręgosłup i żebra.
Co to moze byc za kask?
albo polecicie jakies brązowe (nie plastikowe) w rozsądnej cenie?
Halo Rider jest w miłej cenie 😉 A ten z foty to chyba Charles Owen-cena w ogóle nie chce być miła, a szkoda
A tem ze zdjęcia to nie Samshield ?
Agaleon, Samshield to raczej nie jest. Ten ze zdjęcia podobny, ale jednak inny 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się