jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia

MR36 odpowiedz sobie, DLACZEGO chcesz zmienić wędzidło. Ww nie pasuje Ci? Piszesz że na nim się świetnie dogadujecie, ale i piszesz że chcesz mocniejsze.  🤔wirek:
ash, ja slyszalam o tych wedzidlach. podobno konie je rewelacyjnie przyjmuja. ja bym sie zastanowila nad trwaloscia i czyszczeniem...
MR36, jesli to wilcze zeby, bedziesz musiala usunac. chyba, ze mowa o klach, ktore maja ogiery, trzeba sprawdzic, czy nie sa po prostu za ostre, wystarczy spilowac i po klopocie.
ash   Sukces jest koloru blond....
13 maja 2010 14:07
katija  :kwiatek:

właśnie z tym czyszczeniem się zastanawiałam jakby to było!
Tak owszem, ale nadszedł czas że CZUJĘ żeby zmienić, dlatego piszę CIUT mocniejsze. I tak długo na nim jeździliśmy. Koń ma już ponad 4 lata. Wiadomo że już trochę więcej mięśni, a z tym też siły. To jest już mężczyzna  😁 Więc nie wiadomo co mu przyjdzie do główki.
Rozważam zakup mocniejszego dlatego że my jadąc w teren musimy przejść przez miasto, ..  🤔 a sezon się zaczyna i będzie to dość często. Dlatego myślę o zakupie mocniejszego.

Bo chodzi mi tylko o jazdę w terenie - a raczej o bez kolizyjne przechodzenie wśród ludzi.  🤔
MR36, to wez po prostu jakies zwykle, metalowe, grubsze. podwojnie lamane, lub nie, to juz musicie sobie sami sprawdzic. albo ulubione mojego herszta- grube, puste, dziurkowane.
ash, miałam w użyciu takie wędzidło, rewelacji nie było. Z czyszczeniem nie było problemu, pod wodą i osuszyć żeby skóra nie stwardniała po wyschnięciu. Myślę że nie jest to wędzidło dla każdego konia, ale świetny patent dla tych co lubią porzuć paski od ogłowia.
a my przekornie wróciliśmy - ot, z ciekawości - do nadgryzionej oliwki z tworzywa 😉
reakcja konia jednym słowem wyśmienita
Do mnie właśnie przyjechało nowiutko wykonane wędzidło od p. Marka Gajewskiego. Wędzidło bardzo starannie wykonane, dokładnie wg moich życzeń, w cenie baaardzo fajnej i na dodatek dowiedzione przez p. Marka do mnie do pracy. Jestem na TAK!
kiedyś ktoś wrzucał zdjęcie łyżki, osobno dopinanej (nie zahaczanj o wędzidło) wiecie czy w pl mogę taką kupić?
ew jesli nie, to czy dla konia przekładającego język przez wędzidło lepszy będzie zwykły 'języczkek' na wędzidło czy wędzidło od razu z 'języczkiem'?
:kwiatek:
up, może jednak ktoś pamięta co to było i gdzie ew. mogę kupić?  :kwiatek:

edit- znalazłam fotkę, tylko gdzie takie coś dostanę?

fotka jessy
Uff a ja dorwałam bardzo cienkie wędzidło z wąsami.Powoli wzbogacam kolekcje  😎
Hej.
Czy moglibyście powiedzieć mi co to za patent 🤔? W jakim celu się go stosuje? Bardzo zaintrygowała mnie taka kombinacja.
Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź.



Chyba niezbyt przyjemny dla konia patrząc na ten cienki sznurek na nosie   🤔
To wygląda jak jakieś kombinowane hackamore...

Ostatnio w kalendarzu widziałam kombinację cyganki z wielokrążkiem - ale na żywca w żadnym sklepie nie widziałam nic takiego

W prawdzie kombinacje wędzidła z hackamore widziałam, nawet jedno takie cudo mam, aczkolwiek nie zdecydowałabym się na założenie czegoś, co będzie się wżynać w pysk przy każdym działaniu wodzami...
Witam 🙂
Czy ktoś z Was wie, gdzie można kupić wędzidło plastikowe podwójnie łamane oliwkowe? Jakiś rok temu szukałam takiego dla znajomej po sklepach internetowych i znalazłam, a teraz za ch....rę nie umiem 🙁
to mikmar, dosyc ostre wędzidło i raczej niezbyt popularne
to niezly wynalazek jest, i mozna to zapiac na kilka roznych sposobow. nie wiem czy takie niepopularne, wystarczy sie przejsc na wysokiej rangi impreze, zeby zobaczyc w zastosowaniu,
Cobrinha, bardzo bardzo dziękuję  :kwiatek:
Wilekie dzięki za odpowiedź.
A czy jest jakieś konkretne zastosowanie takiego wędzidła?
Koń z powyższych zdjęć jest bardzo delikatny w pysku i bardzo zdziwił mnie fakt, iż założono mu taki patent 🤔
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
21 maja 2010 15:43
bywaja i piorka w pysku, ktore jak w parkurze pojda to sie zatrzymac za nic nie da. poza tym w parkurze potrzebujesz kontroli na juz, a nie na dlugotrwajaca walke, wiec czesto stosuje sie duzo mocniejsze wedzidla niz na treningach jak gra idzie o pienidze 😉
a mikmar jest taki ostry??
Ja bym powiedziała, że każde wędzidło może być równie ostre jak i delikatne. Wszystko zależy od ręki osoby używającej.
A samych tandemów jest caaaaała masa najdziwniejszych.. czy takie to fuj i be.. popatrzcie na to z innej strony, koń ma część nacisku przeniesiona na nos przy pomocy cieńszego czy grubszego paska/sznurka - więc i szybciej odpuści, zanim nacisk na język i szczękę będzie mocny.

Swoją drogą jeśli wiesz jaki ten koń jest w ręku, to znaczy że znasz dobrze parę. A jeśli tak, to do nich powinnaś kierować pytanie DLACZEGO TAKIE A NIE INNE KIEŁZNO
W takim razie trochę się uspokoiłam po waszych wypowiedziach. Mam  nadzieję, że osoba jeżdżca tego konia ma delikatną rękę.
Niestety nie znam tej pary więc nie mam jak zadać pytania tej osobie. Znam bardzo dobrze tego konia- jeszcze w maju zeszłego roku sama go jeździłam. Musiał mieć jak najdelikatniejsze kiełzno. Oprócz tego, że był delikatny w pysku to do tego strasznie wrażliwy. Koń dobrze chodził od łydek i dosiadu. Chodził parkury na zwykłej oliwce bądź wędzidle rolkowym (z miedzianymi rolkami). Raz nawet poszedł zawody na wędidle gumowym. Do tego był wtedy ogierem. Nigdy nie było z nim problemów nawet w nowym nieznanym iejscem (poza jednym faktem gdzie pewnego razu na zawodach stanął mi świecę).
Po prostu zdziwił mnie fakt gdy przez przypadek znalazłam takie zdjęcie. Tym bardziej , że koń teraz jest już wałachem.
Bardzo dziękuję za odpowiedzi  :kwiatek:
hej
a jakie wędzidło dla młodego konia 3 latka żeby ładnie pracował i się pienił
myślałam nad gumowym ale sama nie wiem
???
🙂haha🙂, weź swoją mość w troki i przeczytaj ten wątek. Tu już SĄ pytania na ten temat.
[vide -> w temacie o młodych koniach Mada zadała prawie, że to samo pytanie]
noen   A story of a fighter of our human race
26 maja 2010 18:14
hej ! ogółem od tamtego czasu nie mam neta i nie moglam odposac ale zdecydowałam si e na spacerki, spacerowałam w miare pogody na oglowiu i pasie do derki. I po tym czasie w niedziele weszlam, i wiecie, tak, na stępa, kłusik, na spokojna 30 minutowa jazde, i było nawet nawet, nie wzielam zdnych pomocy i wedzilo 1 łamane takie na którym chodziłam spacerki, a na koniec znowu terenik ale na 😀 Menio się spisał, troche buntu było, ale w sumie bylo lepiej. Tylko to jeszcze nie to. ogółem gadałam z trenerem, nawet z trzema i proponowali ostre wedzidla ale jedna ktora jest od west i naturala polecila mi te spacerki i czasami zeby na 10 minut wchodzic na stepa i to wszystko i troche pomoglo. Stwierdzilam ze w Norwegii tez mamy problem co do wedzideł, woiele trenerów próbuje załatwić mocniejszym i sie chciałam posłuchac, ale jak znalazłam tą od WEST to stwierdzilam ze spróbuje. Na razie na tym wedzidlelku zostaje ale zmienie moze po jakimś czasie, na podwójnielamane ale z zabawka, moze znajde smakowe z zabawką, musze poszukac, mam nadzieje ze beda postępy. I dziekuje wszystkim ktorzy probowali pomoc, a nie krytykować.
ok ale chyba tak szybko nie przeczytam wszytkich waszych odpowiedzi
jej  ale jesteście złe tylko się spytałam a wy już ze nie ,że to było ok
nie wiedziałam ale na innych forach jest przyjemniej 🤔
to idz na inne fora. tam doradza ci trzynastolatki, ktore koffaja konissssie, a wiedze maja gleboka jak talerz do zupy.
jej  ale jesteście złe tylko się spytałam a wy już ze nie ,że to było ok
nie wiedziałam ale na innych forach jest przyjemniej 🤔

Spytałaś się o to, o co się pyta tak często, że robi się to nudne. Bo nikomu nie chce się zajrzeć do całego tematu...  🙄
ok moge
ale nie wiem na której jest to stronie, i tak po zatym tych stron jest 42 (jak się nie myle)
to może mi powiecie na której to jest stronie???? 🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się