jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia

dla koni chowajacych sie, stosuje sie raczej wedzidla mniej ruchome, czyli wlasnie np oliwke, i raz lamane...
No ale właśnie oliwka raz łamana to była totalna porażka-przez cały kłus nawet w terenie cały czas rzucała głową. Przy podwójnej jest duzo lepiej, ale na ujeżdżalni, przy nabraniu dobrego kontaktu próbuje się chować.Mam juz zwykłe podójnie łamane-zdam relację 🙂
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
17 marca 2011 12:51
Cobrinha ja mam i nic sie nie dzieje z tymi nitami. a czy prosty czy z portem to jak zwykle sie powtorze zalezy od tego co koniowi pasuje i czego oczekujesz od wedzidla 😉
christine, dzięki bardzo...
niestety z prostym nigdy nie próbowałam, więc pewnie muszę się sama przekonać...
ale obawiam się, że może konia drażnić gdyż działa mocniej na język (nie układa się do jego kształtu) - z drugiej strony jest bardziej stabilne.
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
17 marca 2011 13:47
Powtarzam pytanie... Co myślicie o wędzidlach oksydowanych z kawałkami miedzi?
"Oliwka wytwarza (co prawda małą) dźwignię"  🤔
Ktos wie z czego sa zrobione wedzidla Jacsona z 'zlotego metalu' to jest jakis aurigan,argentan czy zwykla miedz? 😉
caroline   siwek złotogrzywek :)
19 marca 2011 18:54
na pewno nie sama miedź - jest zbyt miękkim metalem 😉
nie wiem gdzie to napisać, więc piszę tu.
Koń, którym się zajmuję ma wędzidło metalowe łamane z wąsami 12,5 cm
I gdy pociągnę go np. do zatrzymania wyciąga głowę w dół jakby go naciągało.
Czym jest to spowodowane? Mam zmienić wędzidło?
Poza tym nie za bardzo chce rzuć.

zatrzymania nie robi się od pociągania za wodze - tu masz problem...
Jakie wędzidło uważacie za najdelikatniejsze ?
na jakim wędzidle zajeźdzać młodego konia ?
Z reguły większość ludzi robi to na zwykłym wędzidle ale czy to dobrze?  ❓
correttamente, A czemu miałoby być niedobrze? Zasada jest prosta: puki coś nie sprawia problemów, nie warto zbyt wiele kombinować.
Edit: Aha. Nie ma najdelikatniejszego wędzidła.
Wędzidła są tak delikatne jak ręka jeźdźca. 😉
włączył mi się tryb oszczędnego państwa, toteż zapytuję:
pogryzione, porysowane wędzidło plastikowe można jakoś wygładzić, czy jest już do wyrzucenia?
Ręcznie będzie trudno, ale przy użyciu wielofunkcyjnego narzędzia typu "dremmel" (mini wiertarko-szlifierka z wymiennymi końcówkami, czasem zwana "multi"😉 powinno dać radę. Czy się opłaca? Zależy na ile zniszczone, bo nawet jeśli niewiele, to ze 3 godz. trzeba pewnie poświęcić.
w takim razie pożegnam się z nim. robiłam porządki w siodlarni i myślałam, że po wygładzeniu kiedyś mi się przyda. za dużo z tym zachodu.
Może wy mi pomożecie  :kwiatek:
Szukam wędzidła z wąsami, wielokrotnie łamanego z rolkami. Tzn każda rolka jest przyłączona osobno. Nie za bardzo wiem jak je opisać  😡
equi.dream o to mi właśnie chodziło 🙂  dziękuje  :kwiatek:
Właśnie jestem na etapie poszukiwania wędzidła dla młodego konia.
Jakie macie doświadczenie z lonżowaniem na raz łamanym, podwójnie, oliwce, czy zwykłym z  gumkami.
Pytam, bo ja się szykuję do kupna podwójnie łamanego, zwykłego, z gumkami, myślałam o takim:

http://www.konskisklep.pl/zencartpl/index.php?main_page=product_info&cPath=1_13&products_id=932
ewentualnie:
http://www.konskisklep.pl/zencartpl/index.php?main_page=product_info&cPath=1_13&products_id=928 (choć przy tym cena trochę przeraża...)

waga 1 kg, czy nie będzie za ciężkie??
dziękuję z góry za komentarze :kwiatek:
bobek87, to jest waga paczki- do jednego kg... 😵
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
29 marca 2011 18:05
a kwestia wyboru wedzidla dla mlodego konia byla walkowana 10248567razy i mi sie zle robi na kolejne tego typu pytanie.
christine, to nie pisz. Nie chcę czytać 71 stron. Dałam dla porównania dwa wędzidła, które może pojawiły się w wątku, może nie.
Myślałam, że się wypowiecie... Jeśli musisz się dowatrościowywać pisząc do ludzi jak do idiotów, no to ...
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
30 marca 2011 08:25
spokojnie nie musze sie dowartosciowywac 😉 o mnie sie nie martw. wchodze tu bo lubie ludziom pomagac, ale wymagam odrobiny chociaz szacunku. wystarczylo sie cofnac strone czy dwie i juz bys znalazla odpowiedz + to, ze temat wedzidla dla mlodego konia byl rowniez walkowany i temat najdelikatniejszego tez. chcesz odpowiedzi? to prosze. wloz pierwsze lepsze ktore spotkasz, nie za cienkie, raczej ciezki a potem kombinuj czy pasuje i co mozesz zmienic.
Dziękuję :kwiatek:
Ja tu właśnie pomocy oczekuję, im więcej rad tym lepiej. A każda jest wartościowa.
A może spróbujecie ogłowia bezwędzidłowego.
Wszystkie nasze (7 sztuk, w tym 2 ogiery) chodzą w teren tylko na ogłowiu bezwędzidlowym.
I funkcjonuje, skakać też można.
pozdrawiam
Cariotka   płomienna pasja
01 kwietnia 2011 16:38
ale raczej do konkretniejszej pracy kiełzno jest potrzebne🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
02 kwietnia 2011 17:58
Mam pytanko: znajoma mówiła mi, że w necie można natknąć się na osobę, która w dobrych cenach sprzedaje kiełzna Sprengerowskie, ktoś coś wie? 👀

I drugie pytanie - czy dostanę gdzieś munsztuk z długim anatomicznym portem grubości 18mm lub mniej w cenie do 300zł?
takie jak to:


o kauganowy/auriganowy nie pytam, bo takiego to już chyba ze świecą szukać...
znalazłam świetny Busse, ale ma 19mm 🙁


I jak na złość Sprenger ma idealny, oprócz ceny 🙄 (860zł i 790zł)

asds   Life goes on...
02 kwietnia 2011 19:40
Czy ktoś moze mi napisać/ wstawić zdjęcie PELHAMU skokowego?

🤔
Strucelka, Myślę, że jest to osoba, która udziela się na revolcie i ma nick zaczynający się na D. 😉 Innej nie kojarzę.
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
03 kwietnia 2011 07:50
pelham skokowy to nic innego jak Kimberwick
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się