Jazda na kucach, negatywne skutki zbyt dużego obciążenia.

Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
19 kwietnia 2010 21:39
arabiansaneta Oj nie tym razem. Może próbować, ale jej to nic nie da. Jednak lepiej chyba sobie pogderać i powyzywać niż żeby dziewczyna katowała i męczyła zwierzęta? Najgorsze jest to, że tyle ludzi się naprodukuje...

adrianna32 no niestety. Po prostu nie znoszę takiego chamstwa. Pradisismylife sama dolewa oliwy do ognia i robi się większy ogień. Pyskata małolata. I ja się też nie wyżywam (mam od tego psa i kuce  :hihi🙂, po prostu mnie to wkurza, ta ignorancja...  🍴
darolga   L'amore è cieco
19 kwietnia 2010 21:46
Maddie - dokładnie... ja naprawde nie wiedziałam, że po tym świecie chodzą takie osoby i nie  mają żółtych papierów...

I widze ze macie z tego satysfakcje ze sie biedak rzucal z bolu skretu jelit...
Z bólu  to on się rzucał, jak mu dupsko na grzbiet ładowałaś.

Ciekawe jakbyscie sie wy zachowaly w takiej sytuacji jakby wam przyjaciel umarł...
Dla Ciebie on nie byl przyjacielem, tylko zabawką do wożenia tyłka. To raz.
Dwa - a Ty jak się zachowujesz? Żadnego smutku, pyskujesz i masz ochotę na kłótnie,
na fbl rozpaczałaś "caaaałą jedną notkę", a potem śmieszne wpisy, Abiś, kucyki, złomek...
Tęsknisz za tym koniem czy sobie poszukałaś nowej zabawki?
Bo gwarantuję ci, że on nie tęskni.On się cieszy, że ciebie już nie ma.

z łaski swojej - nie zadawajcie pytan do mnie
Z łaski swojej naucz się kultury. nie bede odpowiadac bo zadajecie te same pytania 1000 razy i dostajecie odpowiedzi
Po pierwsze przyznaj przed samą sobą, że nie odpowiadasz dlatego, że nie masz argumentów i jesteś za głupia na wymyślenie sensownej odpowiedzi.
Po drugie zadajemy pytania, bo nie uzyskujemy na nie odpowiedzi.
Po trzecie, ty nie rozumiesz o co się ciebie pyta i myślisz caly czas, że chodzi o owijki.

Mordę to co najwyżej możesz mieć ty.
Ano mam. Przynajmniej wyparzoną i przynajmniej wiem do czego służy: do komunikacji, a nie pyskowania i zacieszania buźki podczas galopu na źrebaku.
A tak serio: naucz się kultury. Do rodziców też tak mówisz?


I napiszę teraz wyraźnie, żebyś zrozumiała, bo już wszyscy wiemy, że z myśleniem u ciebie cieniutko...
Więc piszę powoooooli...

1. Tu nie chodzi o owijki.
2. Tu nie chodzi o to, że ktoś ma kasę na sprzęt.
3. Tu nie chodzi o to, że jesteśmy starsze.
4. Tu nie chodzi o Szarko.
5. Tu nie chodzi o to, że się na ciebie uwzięłyśmy.
6. Tu nie chodzi o forum znawczyń.
7. TU CHODZI O TO, ŻE JESTEŚ ZA DUŻA NA TE KUCE. I ROBISZ IM KRZYWDĘ.
Uprzedzam pytanie: jaką? Przeczytaj parę postów wyżej.


Jutro dzwonię do PZHK i dowiaduję się co i jak z  Pradisem. To raz. Dwa - wkrótce jestem po wszystkich ważnych zaliczeniach, znajoma ma kurs hipoterapii niedaleko, chyba się wybiorę w odwiedziny do delikwentki z aparatem 🙂 Trzy - dobrze mieć znajomych w TOZie! 🙂
Gdybym była z okolic to bym się z Darolgą wybrała, a nawet i sama jutro.
Może zostawmy wypisywanie rad, obelg itd. bo to do niczego nie prowadzi oprócz rozrastania się bezsensownego wątku, a to dziecko ma tylko satysfakcję, że ma swój wątek na forum i to jaki duży... 🙄

Wierzę, że Darolga zrobi z tym co być powinno zrobione już daawno.
Pradisa spotkało mniejsze zło. Z dwojga złego tak było dla niego lepiej. Mam nadzieję, że naprawdę odszedł. Bo jeśli nawet nie i by trafił w prawdziwie kochające ręce to podejrzewam miał tak zniszczony kręgosłup, nogi i psychikę, że mimo wszystko cięzko by mu się żyło nadal.

a takie podsumowanie, wydaje mi się pasujące do autorki wątku:
No, ale nie dziwota, bo cham nawet jak się przystroi w piórka, zawsze chamem zostanie.
oraz
Im bardziej jesteś nikim, tym bardziej pragniesz, żeby cały świat kręcił się wokół ciebie.
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
19 kwietnia 2010 22:14
Brawo, Darolga! To się nazywa zdecydowane działanie! 😅
Darolga masz PW 😉

Pradis z tego co wiem naprawdę padł na kolkę.
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
19 kwietnia 2010 22:20
Darolga mysle ze nie zaszkodzi gdy sie upewnisz....  😜
darolga   L'amore è cieco
19 kwietnia 2010 22:21
Miałam odpuścić, ale gówniara tak mi zalazła za skórę, że nie popuszczę.
Mam teraz dwa dni biochemicznego piekła, jak tylko wszystko zaliczę - biorę się za tę sprawę. Będę na bieżąco informować  i prosić o ewentualną pomoc.

branka - to się dowiemy, szczerze - mam nadzieję. W  każdym bądź razie, czemu w galerii  umieściła zdjęcie z podpisem, że jest w Krakowie? Czy ona  choć raz nie może  mówić prawdy?...
zdjęcie było dodane w lutym, a padł podobno w marcu. A data urodzenia to jej się pomyliła mocno chyba...
Pradisismylife - wybacz, ale nikt ci już nie wierzy. 😉 Więc nie wypisuj głupot, oooh, koń mi umarł, oooh, ja cierpię, oooh, ja nic nie robię, bo.... nikt ci nie uwierzy. Tak to jest jak się kłamie.

Twoje kucyki są za małe i za młode, poza tym nie potrafisz nawet ułożyć jakiegoś sensownego planu lekkiej jazdy dla tych kucyków i potem śmiejecie się z jakąś koleżaneczką, jak to któryś kucyk nie potrafi wstać z tarzania się...
To są wszystko ŻYWE stworzenia, one czują, cierpią, a wszystko robią, niestety, w milczeniu. Mogłyby zacząć kwiczeć albo szczekać, kiedy im się robi krzywdę- wtedy przynajmniej wiedziałabyś, że jest źle.

Twoje kucyki są za małe i za młode, poza tym nie potrafisz nawet ułożyć jakiegoś sensownego planu lekkiej jazdy dla tych kucyków i potem śmiejecie się z jakąś koleżaneczką, jak to któryś kucyk nie potrafi wstać z tarzania się...


Za młode haha 😂 To jak kucyk ma 9 lat to jest za młody 🤔wirek:
🤔wirek:
Darolga proszę bardzo dzwoń sobie. Dużo Ci to nie da, sama dowiesz się czemu jak zadzwonisz...branka - to się dowiemy, szczerze - mam nadzieję. W  każdym bądź razie, czemu w galerii  umieściła zdjęcie z podpisem, że jest w Krakowie? Czy ona  choć raz nie może  mówić prawdy?...

W galerii tej na re-volcie?
A widzisz datę dodania zdjęcia?
To sobie porównaj z data 5 marca... 🤔zok:
dea   primum non nocere
20 kwietnia 2010 13:27
Masz jakieś wytłumaczenie na kucyka, który nie może wstać z tarzania? To objaw jego radości czy dobrej formy?
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
20 kwietnia 2010 13:41
dea, na pewno konik był tak szczęśliwy... że w końcu może się położyć, bo nóżki go bolały.

Darolga, brawo!  😅

Pradisismylife, czy tobie trzeba w chamski sposób powiedzieć o co nam chodzi? Wystarczy tylko słowo, a ja ci odpowiem. Źle ci życzę.

Pradisismylife, czy tobie trzeba w chamski sposób powiedzieć o co nam chodzi? Wystarczy tylko słowo, a ja ci odpowiem. Źle ci życzę.


Ja też  :bum:
Przysięgałam sobie, że się nie odezwę i nie zarejestruję się na kolejnym forum tego typu (bo na każdym są takie trolle), ale nie wytrzymałam, czytając to.

Przeglądając te wszystkie tematy, w którym wypowiada się złota, alfa, omega, wszechwiedząca etc. Pradisismylife mam dziwne wrażenie, że jeśli Pradis naprawdę padł, to nie był pierwszym ani ostatnim w karierze "pani trenerijeździecihodowcawjednejosobie". Dziwne wyrachowanie, z jakim mówi o całej sytuacji i odpiera wszystkie racjonalne argumenty pokazuje, że jest to osoba niezrównoważona psychicznie, z wyraźną tendencją do znęcania się nad zwierzętami. Osoba, która nadal będzie krzywdzić zwierzęta i szybko tego nie zaniecha.

Najbardziej jednak rozbraja mnie zdjęcie Pradisa "zima 2009" z podpisem, że urodził się 2010 r. Załamanie czasoprzestrzeni? Czy rzeczywiście przewlekła choroba psychiczna, przez którą, drogie dziewczę, nie kontrolujesz już sama bzdur jakie wypisujesz?

Chciałam was prosić o zdjęcia tego nieszczęsnego araba, bo obiecałam sobie, że również nie zostawię tej sprawy "tak o", ale w tej chwili nie wiem, czy chcę je oglądać, żeby po raz tysięczny przekonać się, że ludzie są idiotami bez serca.

Droga Pradiscośtam, jeśli jesteś pewna swych racji, dlaczego założyłaś hasło na swoim blogu? Czyżbyś zaczęła się bać? Bój się, bój, bo takie hasła zdejmuje się jednym mailem do administratorów portalu - szczególnie, jeśli będzie chodziło o materiał dowodowy przeciwko Tobie - uwierz mi, wszyscy pójdą mi na rękę, kiedy dowiedzą się, co wyczyniasz.

Pzdr.
Nie wiem po co chcecie ściągać hasło z mojego pb no ale dobra..

Pradisismylife, czy tobie trzeba w chamski sposób powiedzieć o co nam chodzi? Wystarczy tylko słowo, a ja ci odpowiem. Źle ci życzę.

A cieszę się bardzo z takich życzeń 🤣. Magda wie o co chodzi. Żeby potem nie było 🤔wirek:
Piszcie sobie dzwońcie do PZHK ale to Wam naprawde nic nie da bo Pradis nie miał jeszcze paszportu.
No to powodzenia. A jeszcze jedno pytanko : jak podałam linki do innych photoblogów to czemu im nie napiszecie ze tez 'zle' robia tylko mi ???? 😵
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
21 kwietnia 2010 15:10
Bo może oni wcale źle nie robią?

Starasz się odwrócić naszą uwagę od swojej osoby. Nie pouczaj innych, podczas gdy ty zachowujesz się sto razy gorzej.
Nie wiem po co chcecie ściągać hasło z mojego pb no ale dobra..[quote author=Maddie link=topic=16201.msg561015#msg561015 date=1271767299]


Pradisismylife, czy tobie trzeba w chamski sposób powiedzieć o co nam chodzi? Wystarczy tylko słowo, a ja ci odpowiem. Źle ci życzę.

A cieszę się bardzo z takich życzeń 🤣. Magda wie o co chodzi. Żeby potem nie było 🤔wirek:
Piszcie sobie dzwońcie do PZHK ale to Wam naprawde nic nie da bo Pradis nie miał jeszcze paszportu.
No to powodzenia. A jeszcze jedno pytanko : jak podałam linki do innych photoblogów to czemu im nie napiszecie ze tez 'zle' robia tylko mi ???? 😵
[/quote]

Posłuchaj... napisz mi, jaka jest Twoja wersja wydarzeń. Kiedy Pradis przyszedł na świat? Ile miał lat gdy padł? W jakich stajniach stał? Czy był zajeżdżany (jak tak to kiedy i przez kogo) i dlaczego padł. Widzę, że jest tutaj milion wersji wydarzeń a ja chcę usłyszeć Twoją więc proszę, wybroń się i odpowiedz na te pytania, z góry dziękuję.
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
21 kwietnia 2010 15:21
Pradis był zajeżdżany, ale kiedy? Miał chyba 15 miesięcy. Jednakowo również jestem ciekawa, co odpowie Pradisismylife.
TeQuila ^^   To tylko ja... xD
21 kwietnia 2010 17:31
15 miesięcy.. ?!  🤔  😵 Paradisismylife, to tak jakby Ciebie Twoja mama teraz wysłała do kamieniołomów...  🙁  Moja klacz niedawno skończyła 3 lata i jest jeszcze całkien surowa bo jak dla mnie to jeszcze nie jest gotowa...  Zmartwychwstań Paradisa i poprostu bądź dla niego dobra a nikt się nie będzie czepiał... Ale inną sprawą jest to, że i tak i tak będziesz miała 3 latka z nogami yyyy 18 latka ? Aczkolwiek znam osiemnastki, które napewno mają lepsze nogi niż twój 2 latek... Ten konik powinien jeszcze hasać beztrosko po łące...  😤

Pozdrawiam.
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
21 kwietnia 2010 17:40
Błagam, PRADIS, nie Paradis!

TeQuila, ona już raz przyznała, że zmądrzała, że nie będzie męczyć koników... Jednak był to zwykły blef. Nadal męczy kucyki, swoim ciężarem przygniatając je do ziemi. Dochodzi nawet do tego, że po TERENIE kuc nie może się podnieść po tarzaniu...
Bić i patrzeć czy równo puchnie.
TeQuila ^^   To tylko ja... xD
21 kwietnia 2010 18:36
Aha więc Pradis...  😡  Bo Paradis to taki deser czekoladowy co jadłam  😎  Kiedyś ktoś ją dorwie i wtedy pożałuje...
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
21 kwietnia 2010 18:50
TeQuila ^^, zjadłabym sobie teraz ten deser  😁
Takim to niestety wszystko uchodzi płazem przez długi czas... O nieodpowiedzialności rodziców już nie mówię. Moja mama na koniach się nie zna, nie interesuje się tym, ale gdyby mnie zobaczyła na takim małym kucyku, to by mnie chyba zabiła. Na szczęście nigdy tego nie ujrzy.

A Pradisismylife za niedługo postanowi nasłać na mnie TOZ, bo TEŻ jeżdżę na kucach (kurcze, ale jeden z 'moich' kucyków ma 148,5 cm... czyli koń! Ale go i tak zapewne męczę). Ciekawe ile jeszcze razy wspomni o tym, że wypisała listę fotoblogowych "ujeżdżaczek kucykowych" i o tym, że nikt na nie uwagi nie zwraca, a na niej psy wieszamy  🤔wirek:
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
21 kwietnia 2010 19:35
15 miesięcy...? I ona ma się za osobę "nie męczącą koni"...? Lol...  🤔
TeQuila ^^   To tylko ja... xD
21 kwietnia 2010 19:57
Znajomy ma 10 dniowego źrebaka, może ktoś chce sobie na nim poszaleć ? Ma długie nogi, będzie dobrze skakał  😁 😵
Pradisismylife, ogarnij się... Ile Ty masz lat ? Ja ważę 56kg, i z ciężkim sumieniem skakałam na klaczy 147cm...
Kasz szczęście, że mieszkam w Lublinie bo inaczej bym do Cb poszła i sobie pojeździła na tobie... Łaaa byłabym fajna i założyła Ci fajowe owiiijki...  😂

Trzymajcie mnie...
Ja cały czas czekam na odpowiedź bohaterki całego zamieszania. 👀
PS: Pradis chyba musiał stać gdzieś "koło domu", w innym wypadku w stajni na pewno ktoś by zareagował, nie wierzę, że nie.
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
21 kwietnia 2010 20:47
TeQuila ^^, nie żeby ten tego... ale wiesz...
Ja bym ci kupiła jeszcze ostrogi, jakieś najostrzejsze wędzidło jakie by w sklepie było i bat!  😁
Ale by była jazda. I jeszcze poskakać by sobie można było, takie przeszkódki, no żeby nie za wysokie - 100cm myślę na początek  😎
doczekamy się odpowiedzi?  😁
Widziałam kiedyś, jedno ze zdjęć Pradisa, jednak jeśli ktoś zapisał zdjęcia z bloga (nawiasem mówiąc: teraz jest hasło- po cóż założone, jeśli dziewczynka niewinna ?  😁 ) prosiłabym o przedstawienie mi tych "dowodów" w sprawie, oczywiście, aby nie było podejrzenia o kradzież zdjęć, wszystko na PW, bez zbędnych publikacji  🤣
Szczerze mówiąc, czytając ten wątek byłam w ciężkim szoku! Mam 15 lat ale z "kimś takim" (nawet trudno mi nazwać..) się nie spotykam..  🤔 🤔 aż trudno uwierzyć w głupotę "ludzką" (to chyba nieodpowiednie słowo  😁 )...
trzynastka   In love with the ordinary
21 kwietnia 2010 20:54
Przepraszam was bardzo za zamieszanie.  :kwiatek:
Wątki połączyłam znów, temat zostawiłam nowy.
Katija mi zwróciła uwagę na fakt, że nie ma co dzielić skoro cały temat jest o podobnej tematyce.
darolga   L'amore è cieco
21 kwietnia 2010 21:50
Pradis nie miał nawet paszportu... no no, mam kolejny argument do udupienia dziewczynki  😎 zaraz się okaże, że mial całkiem lewe papiery.
A jeśli padł i nie zgłosili tego, to już w ogóle fantastico - hihi, zła darolga zaciera łapki na myśl o unicestwieniu Panny Kucanny, o tak.

Nie no, w tym całym jeździectwie to powinny  być jakieś testy psychologiczne robione i wydawane specjalne zezwolenia na konie.
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
21 kwietnia 2010 21:55
Ciekawe czy zglosili padniecie, czy zostal w ogole utylizowany. Bo jesli nie?  😵 Wspolczuje jej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się