moda, ciuchy etc...

madmaddie   Życie to jednak strata jest
05 stycznia 2023 21:00
https://florentia.pl/pl/p/Sukienka-Zoe-Black/109?fbclid=PAAaYnzPpI7hpkwdtgV_Zb1lRgk__VIAdxkd4gLoSQKLr-3nDs9OMqgHNRfOE
Szukam takiej sukienki, ale z normalnym, wąskim rękawem. Niby to popularny krój, ale wszystkie są za długie (do kolan)
Szukam saszetki nerki do noszenia w stajni, na tyle dużej żeby zmieściła telefon, portfel, kluczyki do auta w jednej kieszeni, a w drugiej suche smaczki dla konia. Byłoby super gdyby dało się z nią jeździć (przylegająca do ciała, nie odstającą za bardzo). Miałam taką super z JanSport, ale ta firma już nie istnieje niestety.
Mi się świetnie sprawdza nerka z Psyjaciele - jest niesamowicie pakowna, ma dwie oddzielne kieszenie, wyjście na słuchawki, jest wygodna. I mają piękne wzory.
Ale... one są stosunkowo drogie i nie wiem, czy nie są zbyt piękne do stajni 😅
infantil, a długo jej używasz? Jeśli za tą ceną idzie jakość, to nie ma problemu. Wolę raz wydać więcej, i mieć saszetkę na dłużej.
keirashara, A nie puszczają ci „kłaczkow” od tej wewnętrznej strony? Ja mam z tego roku tez taka świąteczna wersję z miłym, miękkim wykończeniem w środku i jak ubieram je po kąpieli to mam na stopach masę zielonych elementów :/

Poncioch, ja kupiłam za grosze nerkę w martes sport z Iguany - do biegania, jazdy na rowerze, innych aktywności jest super. Stabilna i bardzo pojemna. Max 50zl za nią dałam w jakiejś promocji
galopada_, - ja mam szare i różowe, kłaczków brak i nawet zbytnio futra kociego nie łapią 🙂 Trochę się tylko skulkowały w kroku, ale ja mam węższe biodra niż uda i całe życie spodnie tyram w tym obszarze 😅
keirashara, o, w tym były różowe i takie butelkowa zieleń. Chyba, ze użytkuje je niezgodnie z zasadami i za mało wycieram stopy po kąpieli 😂 muszę sprawdzić jak sytuacja u dziewczyny mojego brata, która ma te różowe. Na „sucho” nic takiego się nie dzieje😅. Mam dresy z innych, droższych firm z którymi nie mam tego problemu, wiec myśle ze kwestia jakości tych materiałów jest problemem
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 stycznia 2023 09:02
Co do dresów, to ja się jednak szarpnęłam na Lelosi i są meeeega! Mięciutkie, z wierzchu materiał gładki, śliski, nie łapie sierści kociej, a w środku porządny, gęsty i miękki "miś" polarowy 😍 Mogę polecić dla zmarźluchów.
Dorwałam też wczoraj w Biedrze takie mega ciepłe legginsy z misiem w środku, tu już jakość mocno średnia, ale za niecałe 35 zł to można zaryzykować. Tylko rozmiarówka typowo chińska, noszę XS na codzień a tu L jest nieco małe 😝
galopada_, przemyślałam sprawę i najkorzystniej wyszła nerka taktyczna na allegro - pojemna, dużo kieszeni, w tym dedykowana pod dokumenty od wewnątrz. Brzydka, owszem, ale tania i ma super recenzje. Do stajni niczego więcej mi nie potrzeba 😀
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 stycznia 2023 09:07
Poncioch, A patrzyłaś jeszcze na te jeździeckie na udo? Ja mam taką taktyczną i tą na udo i ta na udo zdecydowanie lepiej do jazdy się spisuje, nie lata, nie skacze. Ta taktyczna jest o wiele bardziej pojemna, ale już w galopie lata, zwłaszcza jak ciężka.
galopada_, - ja rok temu kupowałam, ale one są chyba co roku, tylko ewentualnie wzór inny 😅 To nie jest może jakaś top nad topy jakość, ale mi się je przyjemnie nosi, są ciepłe, miłe i nie wyglądam w nich totalnie jak troll. Za ich cenę bardzo spoko.
zembria, jakoś nie mogę się przekonać do takiej na udo. Na koniu ok, ale w stajni mam wrażenie że bym ciągle zahaczała o coś. Mój patent na galop to ścisnąć saszetkę mocniej w pasie i przesunąć z brzucha na plecy, wtedy się nie rusza.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 stycznia 2023 09:27
Poncioch, Mi z nią bardzo wygodnie jest i do łażenia i do jazdy. To mi mniej lata taka zwykła na brzuchu właśnie, ale jak butelka wody w środku plus inne pierdoły to już waga swoje robi i skacze. Mam też taką mała z biedry, jest fajnie wyprofilowana i nieduża, ta jest bardzo stabilna, ale właśnie jest lekka, bo nie pakowna 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 stycznia 2023 10:35
Jeździłam kiedyś z nerką, miałam doszyty u dołu dodatkowy krótki pasek zapinany na rzep, który zaczepiałam albo o szlufki w bryczesach, albo o pasek. W ten sposób nic nie latało, nawet jak nerka była pełna.
Poszukuję parki , w takim stylu, zwężanej w pasie, dobra jakość materiału, ciepłej, ładnie skrojonej, no ale jednak nie za 800 euro.
Ktoś może polecić firmę solidną, no ale tak do 150 euro max?

Jest sporo parek na Zalando, ładnie wyglądają, no ale nie wiem jaka to jakość ,bo nie znam brandów, które tam są.
Wellensteyn.PNG Wellensteyn.PNG
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
17 lutego 2023 21:02
Perlica, nie wiem czy koniecznie czerwona, ale bardzo polecę Ci horze
Kupiłam taki model z 4 lata temu do noszenia na codzień, bo jestem bardzo ciepłolubna 😉 a kurtki z sieciówek to dla mnie szit totalny. A ta mimo upływu lat trzyma ciepło i kształt 😀

https://www.equishop.com/pl/kurtka-jezdziecka-do-jazdy-konnej-damska/27533-horze-kurtka-damska-dluga-parka-brooke.html?gclid=Cj0KCQiA6LyfBhC3ARIsAG4gkF9xzeD1ugYFlNcNK7jF7P767DQdQJd6H5mlTNPVBx5NBpRE-Bj1ZWwaAonSEALw_wcB
Pati2012, fajna, ale chciałabym jednak bardziej taką dopasowaną do ciała,żeby ubrać do eleganckiej restauracji przykładowo, bardziej elegancką, ale nie całkiem elegancką🤣
Horze ma wielkie kieszenie i przez to mi się kojarzy z workiem 🤔
Perlica, - nie wiem, czy w obecnej kolekcji znajdziesz parkę, ale kurtki Lee Coopera są na prawdę fajnej jakości. Mam płaszcz zimowy, puchowy, a ładnie wytaliowany, taki co pasuje do jeansów i traperków, ale przy kiecce i szpilkach też się broni 🙂 Jak go kupowałam to była też ładna parka, miałam problem co wybrać 😅 ale płaszcz był bardziej wszechstronny, bo wtedy jeszcze dużo w kiecach biegałam do biura. Jakościowo super, w granicach 400zł z tego co pamiętam (kupiłam z dwa/trzy lata temu w outlecie). Po tym czasie dalej wygląda jak nówka i pewnie jeszcze kolejne tyle ponoszę spokojnie.
keirashara, przejrzałam, tylko puchówki 😓
Post został usunięty przez autora
Usagi   Unikalne ciasteczko
18 lutego 2023 14:57
Perlica, kurtki didriksons świetna jakość, ładnie podkreślają sylwetkę, cieplutkie 💗 Droższe, ale może coś udałoby się upolować na wyprzedażach.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 lutego 2023 10:30
Perlica, Ja w tym roku szukałam właśnie czegoś takiego, co i to treków i jeansów pójdzie i w razei potrzeby i do kozaków dobrze wygląda. Kupiłam tę z linka, zieloną. Bardzo jestem zadowolona.
https://www.zalando.pl/navahoo-daliee-parka-black-nap21u023-q12.html
Usagi, nic mi nie podchodzi, bo ze zdjęć wszystkie kojarzą mi się z workiem, kompletnie nie moja bajka.

zembria, fajna bardzo, aczkolwiek znalazłam inną:
https://www.zalando.pl/navahoo-la-viva-parka-nap21u00d-k11.html

która podoba mi się bardziej chyba, ale nie wie jak traktować opinie ze strony, jedni że super, drudzy że dno🙂

Albo taka:
https://www.zalando.pl/navahoo-cristal-plaszcz-zimowy-nap21u00f-k11.html
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 lutego 2023 07:32
Perlica, Ta La Viva bardzo fajnie wygląda! Tą Cristal sama oglądałam jak szukałam sobie, ale chciałam cos z paskiem w talii. Ta którą kupiłam na w miarę wysoko tą talię, a to u mnie najczęściej jest problematyczne. Jestem niska (158), ale mam krótki tułów i dosyć długie nogi, najczęściej ubrania xs są robione na osoby szczupłe ale znacznie ode mnie wyższe, przez co przewidziana talia wypada mi na biodrach, a wszystko powyżej wisi brzydko. Ta Daliee jest ok, no mogłaby mieć ten pasek wyżej ze 2-3 cm ale taka jak jest tez dobrze leży.
Hej, czas kupić nowy biustonosz, a zewsząd atakują mnie reklamy Triumph Flex Smart. Któraś z was ma lub mierzyła, poleca, nie poleca? Zainteresował mnie, ale jakoś ciężko mi uwierzyć że 4 rozmiary pokrywają wszystkie możliwe rozmiary tradycyjnych biustonoszy 🤔. Zależy mi na takim do noszenia na co dzień, nie do jazdy. Ktoś, coś?
Trudno mi sobie wyobrazic, jak 70A i 75C i 80B mialoby byc takim samym rozmiarem.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
09 maja 2023 18:33
kurczak_wtw, to raczej działa jak strój kąpielowy, nie liczyłabym na dobre dopasowanie...
A swoją drogą polecam wizytę u brafiterki, bo można się dowiedzieć, że wcale nie masz 75B tylko 65F 😆 i 3/4 kobiet ma niedopasowany biustonosz
W dodatku każda firma mierzy sobie inaczej, ba! z jednej marki w każdym modelu można mieć inny rozmiar, a czasami stanik ten sam, tylko koronka inna i też będzie inaczej leżeć. Ostatnio tak miałam, mam pewien model w 3 wersjach, uwielbiam, poszłam kupić jakiś ciemny i suprajs, bo w upatrzonej na stronie koronce był za mały, a rozmiar większy za duży 🙃 no i musiałam wziąć w innej.
Generalnie cycki też mają różne kształty poza rozmiarem i ani trochę nie wierze w magiczne staniki dla każdego. Pracowałam jakiś czas w sklepie z bielizną, to nie jest takie proste. Najlepiej za każdym razem mierzyć i nie kłócić się, że "ja na pewno takiego rozmiaru nie noszę" 😂
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 maja 2023 01:04
keirashara, 100% się zgadzam, chciałam kupić cielisty stanik, stacjonarnie z tego modelu był tylko czarny, przymierzałam żeby sprawdzić rozmiar, pasował, zamówiłam cielisty w takim samym rozmiarze i już nie pasował.
Nie wspomnę nawet o tym, że mam staniki na początek cyklu i jego koniec, kiedy jednak cycki nabrzmiewają i w najmniejszy stanik się nie mieszczą...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 maja 2023 11:03
Poszukuję szortów, cos typu "safari" albo sportowe, ale do noszenia codziennie, nie na rower 😉 Z nogawką krótką, nie jak majtki 🙈 ale też nie do połowy uda. Szperam i szperam, ale nie wpadło mi nic ciekawego w oko. To znaczy wpadło, ale Revolutionrace za 300zł i do tego nie ma rozmiaru więc tego.. nie bardzo 😉
Podpowiecie gdzie szukać?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się