Pensjonaty we Wrocławiu

Dyra, polecam Groble, najlepiej przyjechać i zobaczyć,koń caly dzień na dworze, dojazd jest super 15min spod Galerii Domikańskiej. Warunki moim zdaniem bardzo dobre.
dziewczyny,

szukam stajni do 50 km od Lubania, gdzie moglabym zrobic sesje zdjeciowa koniom na sniegu. Ktos chetny?
Właśnie szczerze powiedziawszy chciałabym uniknąć Grobli.

Karolass ja bym była chętna no ale my dalej jesteśmy nić 50 km  😉
W Kamieniu pensjonat kosztuje 600 zł 😉 bardzo fajna stajnia, trawiaste padoki, duży plac do jazdy, nawet karuzela jest. Brakuje tylko hali...
Ja także polecam stajnie bestseller w Wojnarowicach, sama trzymam tam konia i jestem b. zadowolona.
Ceny 550 małą stajnia i 650 duża; hala i dobry dojazd autobusem  😀
więcje info
http://www.facebook.com/stajniabestseller#!/photo.php?fbid=113047005475678&set=a.113047002142345.20030.100003111386182&type=1&theater
kate1121 stajnia w Kamieniu bardzo mi się podoba  🙂 i strasznie bym chciała , żeby moja kobyła tam stała, ale na razie trzeba czekać.

kamila84 a powiedz coś więcej o stajni? a dojechać jak tam można?
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
18 stycznia 2012 13:08
a Krzyżanowice ?
subaru2009 też jest to pensjonat do przemyślenia 🙂
ovca   Per aspera donikąd
18 stycznia 2012 14:50
Dyra do Wojnarowic jeżdżą autobusy prawie pod bramę stajni, średnio co 20-30 minut.  Jest hala, padoki, duża ujeżdżalnia, fajne boksy- oglądałam to miejsce jeszcze za poprzedniego zarządcy i bardzo mi się podobało, nie wiem jak sprawa wygląda teraz.

Do Mrozowa jest dobry dojazd pkp 🙂
Dyra do wksu niestety nie ma dojazdu autobusem, a to chyba najbardziej Cie interesuje.
Dyra a Lizawice? 700 zł, jest hala; dojazd pociągiem z dworca gł. prawie pod samą stajnie
Dzięki dziewczyny  :kwiatek: za pomoc i informacje
Dyra, Krzyżanowice też są fajne, ale już zdecydowanie droższe od Kamienia. Ale jest dojazd komunikacją też jest, dojeżdża tam 130 😉
A gdzie jest Kamień ❓
zima, za dlugoleka.
Jeśli ktoś chciałby informacji odnośnie Krzyżanowic z pierwszej ręki to na PW 😉
A wiecie, że ja pomagałam przy pierwszych pracach jakie były podjęte przy budowaniu tamtej stajni w Kamieniu? 😀 Grabiłam np cały teren po pierwszym skoszeniu ejszcze przed wylaniem fundamentów 😀 i pomagałam nosić żerdzie do ogrodzenia padoku 😀 Ale to jeszcze jak miał to poprzedni właściciel - ten co to wybudował :P
Dyra - do Mrozowa pociąg jest co godzinę i jedzie jakieś 25 min z dworca. Blisko stajni. Cena 650 i jest  ostatnie wolne miejsce 😉
sporo ofert fajnych pensjonatów będzie trzeba coś wybrać dla mojej Dolce, ją daje pierwszy raz w dzierżawę i się martwię, bo najważniejsze żeby miała dobre warunki.

Dojazd do Wojnarowic tak jak pisała poprzedniczka autobusem PKS, busami i Guliwerami z dworca PKS (przystanki chyba też na Hallera i Bielanach) co jakieś 20 min  kierunek na Świdnicę, Wałbrzych. W Wojnarowicach przystanek pod samą stajnią.

Na terenie ośrodka są dwie stajnie:
- mała, nie całkiem wykończona, z małymi boksami bez automatycznych poideł (konie tam już stoją) -550zł
- duża z ogromnymi boksami 4x4, automatyczne poidła, wewnętrzna myjka - 650zł

Boksy są codziennie wybierane i dościelane; więc konie zawsze mają czysto i sucho.
Karmienie 3 x owies i 2 x siano. Miły stajenny na miejscu.
Derkowanie, zakładanie ochraniaczy inne "życzenia" raczej nie stanowią problemu- wszystko do dogadania z właścicielem.
Hala, padoki i trawiaste pastwisko oraz duża ujeżdżalnia.
Ja jestem zadowolona, ale ja nie należę do osób o dużych wymaganiach 😉
kamila84 to są bardzo dobre warunki, naprawdę, ja na pewno będę im proponować żeby do Wojnarowic wstawić konia no ale zobaczymy, na pewno nie dam wstawić ja na Groblę bo jednak decydujący głos mam ja.
kamila84, a jak jest z podłożem u was na hali? Kiedyś było bardzo pylące. Jest zlewane czy zostało wymienione?
Podłoże na hali w Wojnarowicach zostało wymienione i jest zlewane, nie ma tego pyłu który był poprzednio.
A reszta jak wyżej piszą pensjonariusze.
Tak jak pisze Hatalla podłoże zostało wymienione i aktualnie jest ok (co jakiś czas bronowane i zlewane), ale sie nie kurzy.

Mamy jeszcze lonżownik, choć na nim jest to podłoże stare z hali więc średnio się tam lonżuje.
Najlepiej podjechać i osobiście zobaczyć stajnie, nie jest ona nowa i jakaś luksusowa ale moim zdaniem wszelkie wymagania spełnia.
A no i w ośrodku praktycznie nie ma rekreacji (jest tylko 1 konik rekreacyjny) więc w stajni jest raczej spokojnie i cicho 🙂
A co najważniejsze dookoła stajni jest dużo piękych i ciekawych terenów 😀
kamila84, o to super, pamiętam, że ciężko tam było  jeździć i musiało być codziennie zlewane
przepraszam za  🚫
kamila84  to musisz mnie zabrać w te tereny fajne, bo ja po sąsiedzku stoje i... nie lubie jeździć w tereny w okolicy Wojnarowic🙁 dla mnie wszędzie dość blisko droga i tylko między polami, ale mam nadzieję, że po prostu się mylę i jak się zrobi cieplej to się wpraszam na wycieczkę zapoznawczą.
A jak nie to na wiosnę wycieczka do Ozorowice Spa na kilka dni 🙂
noraka, ooo dobra pomysła 🙂 - ja mam już navi, więc nawet jak się zgubimy to wrócimy!! Jak się ciepło zrobi to planuję wycieczkę na kilka godzin 🙂
noraka - nie ma problemu, ja też na początku jak przyszłam do stajni to nie wiedziałam gdzie jeździć i wydawało sie że są tam tylko drogi polne, ale to mylne wrażenie 🙂 Kilka kilometrów od stajni jest świetna ogromna polana (na pagórkach) oraz lasek przez który płynie rzeczka. Poza tym niedaleko jest jezioro w Proszkowicach - gdzie latem koniecznie trzeba sie wybrać!!!
A ktoś wie co się teraz dzieje na partynicach? Jak wygląda sprawa z wolnymi miejscami? Ile kosztuje pensjonat? Słyszałam, że kilka osób się przeniosło, ale na ich miejsce pewnie są już następni...
Hej, szukam właśnie stajni dla nowego czterokopytnego.
Zależy mi przede wszystkim na tym, żeby nie było za dużo błota bo zwierz ten ma sporo włosia na pęcinach 🙂

Rozważam Wojnarowice - dzięki za info.
Napiszcie proszę jeszcze jak duża jest hala i jak jest z przeszkodami (na hali, na zewnątrz).

Rozważam również Ozorowice - możecie napisać jak tam teraz wygląda?
A może Stróża...?

Z góry dzięki.

Jeśli możecie też napisać (może być na priv) - do której są czynne te stajnie (tzn. o której gaszą światło w hali, a o której wyganiają z terenu stajni)? Moja obecna ma nieskrywaną zaletę otwartości 24h i jedynie masakryczna ilość błota sprawia że rozważam inną...

Pozdrawiam
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się