Pensjonaty we Wrocławiu

darolga   L'amore è cieco
03 marca 2013 19:14
To trzeba napisać teraz do władz gminy, żeby zmienić nazwę z Ramiszów na Koniszów! Toć już szósta stajnia tam, dobrze liczę?  😁
Hehehe dobrze liczysz  🙂
maciek, byli stajenni z platana zrobili 3 boksy i mają pensjonat. Mieli nawet dwa konia ale przeniosły się do Wiszni. kiedyś chcieli 600zł teraz jak cały ramiszów 550zł.
UWAGA!
Ponieważ od pewnego czasu krąży plotka, że Stajnia Ozorowice jest na sprzedaż/sprzedana/do dzierżawy, niniejszym oświadczam, iż jest to NIEPRAWDA.

Prawdopodobnie jej źródłem jest były właściciel i są to jego pobożne życzenia, a plotka, jak to plotka- dalej zaczyna żyć własnym życiem  🙄

edit: *czasu
Uwaga!
Zwalnia się miejsce w Ramiszowie, w "białym piasku".
Wstępnie rozglądam się za stajnia dla mojego emeryta. Interesują mnie padoki i codzienne wypuszczanie konie, solidne żywienie i czyste boksy. Mieszkam na Jagodnie, szukam stajni w tych okolicach albo w okolicach Bielan Wrocławskich.

Znalazlam Groblice, Durok, Szukalice i Magnice. Czy moglibyście się podzielić opiniami na temat tych stajni? Jakie obecnie są tam ceny? Z góry dziękuję za wszelkie informacje!
prawdziwie łąki to dalej od Wrocławia
Popatrz w ogłoszeniach np. stajnia w Zbytowej koło Oleśnicy czy wietrzna stajnia
W Wojanarowicach są łąki, dosyć duże i jest możliwość padokowania 24h w lecie, boksy 4x4 , sprzątane codziennie, hala , derki itp itd. 20km od Bielan w stronę świdnicy. Cena 700. Jakbyś była zainteresowana to daj znać zapytam czy są jakieś wolne miejsca  😉
a no właśnie zapomniałam, że u was też łąki i blisko 🙂
Małgo W Groblicach jest jeden padok całoroczny, bez trawy. Konie się padokują chyba do południa. Gnój wyrzucany jest co kilka tygodni, a tak to tylko dościelane. Karmienie chyba ok.
Kawałek za Groblicami są Lizawice, tam są czyste boksy, dobre karmienie i konie praktycznie cały dzień na padoku, ale niestety też nie ma trawy.
W Duroku też chyba nie ma warunków dla emeryta. Zresztą nie tylko dla emeryta, ale dawno tam nie byłam, więc nie wiem.

Chyba faktycznie najlepsze byłyby Wojnarowice
rosek0 czy to jest stajnia Jana Ch? możesz zapytać, nie zaszkodzi, a będę wiedziała czy jest po co tam jechać.
Maxowa, te stajnie całkiem fajne, ale trochę za daleko niestety.


Sivens dzięki za opinie! 

A co z Szukalicami? ktoś coś wie? 👀

Ruda_H   Istanbul elinden öper
25 marca 2013 20:04
Małgo w Szukalicach nie prowadzimy pensjonatu.

Niestety od strony południowej jest lekka kiszka z pensjonatami dla seniorów.
Chyba najlepsza opcja to faktycznie Wojnarowice, a i spore łąki są też w Maniowie (Emirat-Arabians) ale to kawałek od Wrocławia.
Małgo, nie, to jest stajnia paredziesiąt metrów wcześniej tzn stare Wojanarowice.U Jana Ch  padoki są baaardzo lipne.W Emiracie na 90% nie ma miejsc. Jutro zapytam czy są u nas miejsca.
Mamy 2 miejsca w Wojnarowicach, będą 3. Najlepiej dzwonić bezpośrednio do właściciela
Znalazłam partynickie konie w gazecie.
Ktoś zna szczegóły? Co to za miejsce?
http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/791587,potrzebuja-pieniedzy-by-ratowac-stare-konie-potem-szukaja,2,id,t,sg.html#galeria-material
Łaciata   Forever in my heart ♥
25 marca 2013 21:43
Również jestem ciekawa co to za miejsce.

Przykre informacje, bo znam Kassanka i Bonia 🙁 Oby wszystko skończyło się dobrze.
Dzięki wszystkim! Ja w takim razie dziś może jeszcze albo jutro podskoczę do Wojnarowic na miejscu, popatrzeć, pooglądać, obgadać.

Bardzo dzięki za pomoc ! 🙂
[quote author=Małgo link=topic=170.msg1726879#msg1726879 date=1364206342]
Znalazlam Groblice, Durok, Szukalice i Magnice. Czy moglibyście się podzielić opiniami na temat tych stajni? Jakie obecnie są tam ceny? Z góry dziękuję za wszelkie informacje! [/quote]

Na oglądanie Groblic to radzę nawet czasu nie marnować, ja jak niedawno stajni szukałam to byłam tam oglądać, konie wyglądały mocno tak sobie (bez jakiejś masakry ale wielu wyraźnie sterczały żebra i guzy biodrowe), a jeśli chodzi o czystość w boksie to dla mnie pieczarki rosnące w kącie jednego z boksów mówią same za siebie  🙄

Jeśli chodzi o Durok to tam także zajrzałam i ku mojemu zdziwieniu konie naprawdę dobrze wyglądały, choć dla emeryta to też kiepskie miejsce bo puszczają na padoki tylko swoje konie, pensjonaty stoją w boksach chyba, że dogada się ze stajennym żeby nam konia puszczał, ale panowie którzy tam pracowali nie wyglądali dla mnie na takich, którym można zaufać, że tego konia faktycznie codziennie wyprowadzą
Małgo Poleciłabym Ci jeszcze jedną stajnię dla emeryta, ale 80 km od Wrocławia- za to w atrakcyjnej cenie, z trawiastymi pastwiskami, pełną infrastrukturą (hala, ujeżdżalnia, lonżownik) kameralną atmosferą - tylko 10 koni- w tym też kolega dla emeryta🙂, wyśmienitym karmieniem i opieką 24h/dobę. Obecnie jest jeden boks wolny. Stajnia GROM w Gierałciciach - www.stajnia-grom.pl

Trzymam tam swoje konie już ponad rok i jednym minusem jest odległość, ale plusów jest dużo więcej, co rekompensuje kilometry. Poza tym- 15 km od stajni mamy na wsi domek, w którym spędzamy weekendy i wszystkie wolne dni więc  noclegiem weekendowym w razie potrzeby też ugościmy🙂

ewamloda, zauroczyła mnie ta stania,  😍
Wiatrusia jeśli masz pytania to chętnie odpowiem na priv.
Moje kobyłki zasilają GROM 🙂 więc mogę udzielić informacji z pierwszej ręki i kopyta🙂
Gdyby nie to że ta stajnia jest tak daleko, z chęcią bym wstawiła swoją "babcię" Ja nie narzekam tam gdzie stoję, ale ta mnie urzekła.
rtk - chłopaki z rekreacji mają fuksa, że tam trafią🙂 i w pakiecie z Larrym - który już tam jest🙂 Miałam okazję tam być, prowadzi to dzielna dziewczyna z mega sercem do koni, i naprawdę - mają koniowate szczęście, jak tam trafią🙂 Nie jest z Wro. daleko, więc zawsze można wpaść z marchewkami🙂
W Ramiszowie u "Jarzyny" (stajnia na 4 konie) prawdopodobnie od kwietnia, będzie wolny jeden boks 🙂
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
27 marca 2013 18:26
Jaka jest cena w dziuplinie teraz ?
czy ktoś mógłby mi podać adres tej stajni w Wojnarowicach, chciałabym sie tam wybrać po pracy jutro zobaczyć co i jak  🙂 z góry dziękuję 🙂
Łaciata   Forever in my heart ♥
27 marca 2013 19:40
Małgo -   Tu masz adres "starych Wojnarowic"

Kontakt:

Wojnarowice
ul. Główna 10
50-050 Sobótka

Tel. Darek Kołtun 661-698-555
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
01 kwietnia 2013 16:00
Ktoś kojarzy może tą stajnię ?
http://www.konie-dyrek.pl/
Po adresie widzę, że to blisko Jeleniej...
Wow, nie wiedziałam, że jest taka stajnia w rejonie!!!
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
01 kwietnia 2013 16:32
Ja też nie 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się