Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

zembria, ostatnio widzę wysyp zdjęć koni/psów z AI, które używają sklepy i zaczyna mnie to drażnić, wygląda to czasami absurdalnie.
Jest taki jeden fajny sklep z gryzakami, ale ostatnio wrzucili takie foto psa "w ciąży"... I nie wiem czy to miało być śmieszne czy straszne 😁
Screenshot_2024-05-23-11-23-41-767_com.instagram.android-edit.jpg Screenshot_2024-05-23-11-23-41-767_com.instagram.android-edit.jpg
jabooshko, Osz fuck, okropne xD ja jak widzę że jakiś sklep wrzuca grafiki z AI to automatycznie pomijam, nawet gdyby mnie to mogło potencjalnie interesować
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 maja 2024 16:22
jabooshko, Wygląda jak z rakiem 🤦
Ollala, Ja tak samo, zaraz mi się to kojarzy z jakimś oszustwem po prostu.
BUCK   buttermilk buckskin
27 maja 2024 13:02
tydzień temu shewolf wstawiła ogłoszenie z olx z roczniakiem pracującym w lesie
zgłosiłam to do PIW w Myślenicach i przed chwila odebrałam telefon od nich z raportem z kontroli u wystawcy ogłoszenia - można ? można
rudziczek   Małe i duże.
27 maja 2024 13:05
BUCK super!
Nevermind   Tertium non datur
27 maja 2024 13:06
BUCK, z ciekawości, zrobili coś konkretnego? Albo chociaż raport był negatywny?

Jak nie chcesz się dzielić tym na forum, to chętnie podyskutuję na priv 😀
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 maja 2024 13:11
BUCK, Brawo Ty! 👏
Czyli warto reagować - może choć trochę świadomość się poprawi wśród hodowców
Nevermind   Tertium non datur
27 maja 2024 13:20
elita17, PIW zawsze jedzie z kontrolą. Problem jest taki, że większość miejsc te kontrole przechodzi pozytywnie 🙂 Dlatego ciekawi mnie, czy zrobili coś więcej w tym konkretnym przypadku, czy tylko przyszli, zobaczyli że konik żyje i akurat teraz drewna nie ciąga, i poszli 🙂
BUCK   buttermilk buckskin
27 maja 2024 13:41
w skrócie: Pan przyjął kontrolujących, był podobno zaskoczony i bardzo zdenerwowany że ogłoszenie ma tego typu odzew. Opowiedział, że koń jest przyuczany do ciągania, a zdjęcia w lesie miały służyć reklamie. Pan został poinformowany o zapisie Ustawy o Ochronie Zwierząt poświęconym pracy w lesie. Pan przyjął pouczenie.

Nie jestem naiwna, ze to wszystko takie różowe i piękne. Ale może plotka się rozejdzie i wiedza o "koń a praca w lesie". Może przemyślą to przy kolejnym źrebaku
rudziczek   Małe i duże.
27 maja 2024 13:56
BUCK Super, że zgłosiłaś. Jeśli każde takie ogłoszenie będzie zgłaszane przyłożymy cegiełkę do zwiększania świadomości u ludzi produkujących konie zimnokrwiste (bo sory, ale część z tego co robią nie ma nic wspólnego z hodowlą). Często to nie są "źli" ludzie, tylko no... niewykształceni i prości. W głowie im się nie mieści, że nie powinni bić dzieci, a co dopiero martwić się o rozwój konia zbyt wcześnie wdrażanego do pracy. Czasem trudno jest wytłumaczyć, że nie każdy pies może mieszkać cały rok na dworze, nawet jeśli ma ciepłą budę. Rozmawiać, uświadamiać, w sytuacjach ewidentnych wlepiać mandaty, a za kilka lat będzie jakich obrazków jeszcze mniej.
Nevermind   Tertium non datur
27 maja 2024 16:05
BUCK, no i super, fajnie usłyszeć takie pozytywne zakończenie
Buck, szacun i dzięki. 😍
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
29 maja 2024 20:43
rudziczek, byłam u gospodarza, takiego prostego, niewykształconego mężczyzny. Powiedziałam mu o tego typu ogłoszeniach. I on powiedział, że albo to tylko zaprzęgnięcie do zdjęć, albo właściciel idiota, bo konia zmarnuje i nikt normalny takiego młodego nie zaprzęga.
Więc nie każdy prosty gospodarz ma w d***e swoje zwierzęta. Albo w większości trafiam na sensownych gospodarzy (w przeciwieństwie to tego, co widzę na olx lub w grupach na fb (które w większości odpuściłam, bo w pracy mi nerwów wystarczy).
https://www.olx.pl/d/oferta/kon-w-typie-zimnokrwistym-CID103-ID10nGhV.html
To ogłoszenie nie jest zadziwiające ani nietypowe, ale po prostu dramatyczne �
ciura, o mój boże.. przerażające ile cierpienia.. jeszcze zamiast uśpić to ktoś chce zarobić.. ludzie to najpodlejsze co istnieje..
ciura, masakra... a najgorsze jest to, że pewnie po prostu urodził się z przykurczami, i od razu po porodzie pewnie dałoby się coś z tym na spokojnie zrobić 🙁
Nevermind   Tertium non datur
30 maja 2024 19:10
ciura, chyba dostał sporo odpowiedzi, bo ogłoszenia już nie ma. Dobrze widzieć, że ludzie reagują
Nevermind, tylko co to zmieni? Koń pójdzie pewnie do handlarza, a dalej już wiadomo gdzie.
rudziczek   Małe i duże.
31 maja 2024 00:31
Dementek gdzie wyczytałaś, że napisałam, że KAŻDY gospodarz nie szanuje swoich zwierząt. Fajnie, że spotkałaś takiego co szanuje. Ja pracując na roztoczu spotkałam duuuużo głupoty u różnych "hodowców". Nie będę opisywać, bo nie o to chodzi, ale uwierz, że szczękę nie raz zbierałam z podłogi. Ci ludzie nie byli okrutni świadomie, po prostu część rzeczy robili z niewiedzy czy braku wyobraźni lub zwyczajnie zdrowego rozsądku. Po tym co tam widziałam nic mnie już nie zdziwi... serio🙁 Powtórzę- żaden z nich nie chciał się świadomie znęcać nad swoimi końmi. Ale jak im powiedziałam, że z zajeżdżaniem ogierków poczekam aż skończą 3 lata, to się za głowę złapali, bo przecież to trzeba zrobić jak koń ma dwa lata, bo potem jest trudniej no i po co ma rok darmozjad stać, jak może już pracować... Nie jeden gospodarz, nie dwóch. Do tego w tym przekonaniu utwierdzał ich miejscowy weterynarz. Także niby XXI wiek, ale jakoś nie do końca.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 czerwca 2024 14:49
zembria, stan czystości tej porodówki pozostawia "trochę" do życzenia
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 czerwca 2024 14:58
karolina_, Do tego na kobyle można policzyć wszystkie kości 🙄 Tam konie już w ubiegłym roku tak wygladały, ale właścicielka się tłumaczyła, że są odpadane itp. No to widać nie dość że nie została odkarmiona, to na dokładkę jeszcze zaźrebiona ponownie 😡
zembria, o masakra. Kobyła wieszak, co trzeba robić, żeby koń tak wyglądał..
zembria, Masakra…
A mi na kontroli mierzą wysokość poideł, kpina…
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 czerwca 2024 19:45
zembria, relacja już niedostępna, chyba się oberwało.
Nevermind, tylko co to zmieni? Koń pójdzie pewnie do handlarza, a dalej już wiadomo gdzie.
Może po drodze zaliczy jeszcze jakąś fundację i zrobi karierę medialną
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 czerwca 2024 23:13
Facella, było widać więcej niestety.
1000019446.jpg 1000019446.jpg
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 czerwca 2024 03:20
zembria, nie chciałam tego widzieć 😖 wielkie źrebię, szkoda mi tej kobyły.

Może po drodze zaliczy jeszcze jakąś fundację i zrobi karierę medialną

ogurek, i tak też dokładnie się stało, już jest na niego zbióreczka .0245627520171E+34;
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się