Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

To może sie źle skończyć obycie z zajeżdżaniem 2 latków, bo Niemcy potem odstawią, a u nas nie..
edzia69   Kolorowe jest piękne!
11 października 2014 20:39
Strzemionko ja nie mogę się nie przejmować, bo ja chcę żyć z hodowli i sprzedaży koni, a nie wegetować. Koni poniżej 3 lat nie ruszam, ale koniec z zostawianiem na potem, bo mi się to nijak na cenę nie przekłada. Przekłada się za to stopień ujeżdżenia konia. Więc sprawa jest prosta. Chce ktoś póxno zajeżdżanego konia/kuca. Niech kupuje surowego i tyle.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
11 października 2014 20:47
Czyli w Niemczech konie się zajeżdża w wieku 2 lat w podstawowych 3 chodach? Ile to trwa? I później konia się zostawia na ile?
edzia69   Kolorowe jest piękne!
11 października 2014 21:07
Nie tylko w Niemczech, podobnie w Holandii i Danii. Zobacz film z Sezuanem, ten gdy wygrał duński korung. Miał wtedy ok 3 lat. w Miesiąc godo takiej formy nie przygotowali przecież.
4 latki za granicą to są pełnoprawne maszyny idące od łydki i na kontakcie,w przeciwieństwie do większości polskich 4 latków,które dopiero zaczynają tupanko na lonży z szyją w niebie.Brutalna prawda.
Ogólnie rzecz biorąc rozwój jeździectwa poszedł w tym kierunku,że można zajeździć 2,5 latka i 3 latka bez uszczerbku na zdrowiu,a z korzyścią dla rozwoju treningowego w późniejszym czasie.
To też pozwala na to,że coraz więcej ośmiolatków zaczyna chodzić GP.
Czy to zmiana na plus ?
A może bardziej : czas to pieniądz..
Dla mnie na plus,te wcześnie zajeżdżane konie chodzą zupełnie normalnie,także w dużym sporcie.I właśnie,w dużym sporcie nie ma miejsca na cackanie się,to jest przemysł,a na późne zajeżdżanie można sobie pozwolić jak się ma swojego konia dla własnej przyjemności.Dla mnie osobiście korzyści z późnego zajeżdżania nie ma w zasadzie żadnych.
Strzemionko ja nie mogę się nie przejmować, bo ja chcę żyć z hodowli i sprzedaży koni, a nie wegetować. Koni poniżej 3 lat nie ruszam, ale koniec z zostawianiem na potem, bo mi się to nijak na cenę nie przekłada. Przekłada się za to stopień ujeżdżenia konia. Więc sprawa jest prosta. Chce ktoś póxno zajeżdżanego konia/kuca. Niech kupuje surowego i tyle.


tymi samymi slowami tłumaczyłaś, dlaczego tak robisz, jak chciałaś przyjechać na warsztaty zeby pokaac konia na sprzedaż- z dwulatkiem zajeżdzonym już ileś tam (mieś.) wcześniej... (kojarzysz? nie zgodziliśmy się, bo nie miał 3 lat a zaj. był przed kastrowaniem - byl jakoś sierpień a zabieg przed poprzednimi warsztatami chyba w maju?)  i znajomi(ja x lat temu też) ogladali u ciebie konie w wieku (nawet sporo) ponizej 3 lat i ujeżdzone już wg twoich słów dawno (tez grube mieś.)...

robisz tak, bo ludzie chcą - ok, ekonomia i poniekąd rozumiem. ale skąd te różne wersje?
dressagelife jak najbardziej rozumiem i szanuje twoje podejście, ale ja bym się chyba bała zaczynać prace tak wcześnie. Bo jednak tak samo jest u każdego innego gatunku, żeby dać czas aż dojrzeje fizycznie i psychicznie. Czy to psie zaprzegi czy podnoszenie ciężarów lub biegi dystansowe ludzi. Wczesne zajezdzanie nie jest w sumie stosowane od dawien dawna w wysokim sporcie. I skutki tudzież efekty będzie można oglądać za 30-50 lat. Tylko czy komuś jeszcze się chce patrzeć jak czują się konscy emeryci ? To jest sport, kasa, liczy się tu i teraz. 
Ale ja ciesze się że mój koń był zajezdzany jak miał 3,5 roku a potem pół roku był odstawiony i tylko biegal z innymi końmi.
dzieki zajezdzaniu i sciganiu arabów (jak xx) w b. mlodym wieku masz konia silnego i silnych nogach itd.
to selekcja na uzytkowosc. rozmnaza się te, ktorych cialo to wytrzymuje... ( z założenia, teoretycznie)
edzia69   Kolorowe jest piękne!
12 października 2014 07:11
Horse art  musiał Ci się mój Tombak bardzo spodobać, skoro minął taki szmat czasu a Ty go nadal pamiętasz.
Fakt piękny kuc z niego urósł. Idealny 146 cm ,4,5 roku. Jego matkę,razem z innym kucem Tomek Bucki wywiózł do Włoch.
Dopiszę jeszcze coś.
Nie zajeżdżam koni poniżej 3 lat i guzik mnie obchodzi kto był u nas i co Ci powiedział.
rekreacyjny konik, rekreacyjny pan i rekreacyjna cena... nic nadzwyczajnego ani nietypowego
http://olx.pl/oferta/sprzedam-konia-hucula-CID103-ID6Fwc9.html#265d5068d0

Nazwa: Lotos
Data urodzenia: 20.04.2013
...

Bardzo skoczny i częściowo ujeżdżony.
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
13 października 2014 16:43
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/18111 z datą urodzenia to jednak trochę przesadzili
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 października 2014 17:14
Nie ogarniam chyba...  👀
Może komuś cieńkasa? Ciekawa wymiana  😀

http://olx.pl/i2/oferta/fiat-cinquecento-700-cabrio-kabrio-CID5-ID7d77F.html#71a7b67903
i te szalone 25KM..  😉
25 koni za jednego tucznika  😀
28 letnia klacz , na pewno jeszcze długo posłuży ....
http://alegratka.pl/ogloszenie/arab-klacz-sprzedaz-lub-wymiana-25159259.html
B.B.   Wszystko ma swój początek i koniec.
15 października 2014 14:44
Taa z pewnością. Swoją drogą żal tych starych wysłużonych ogonów. Przykre to.
Szkoda konia.

Ja bym odpisała:

"Witam,

Proponuję na wymianę za klacz wałacha lat 36. Zdrowy, spokojny, na pewno jeszcze długo posłuży nowemu Jaśnie Oświeconemu właścicielowi".

Zgadzam się z wami. Tylko konia szkoda. 🙁
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
15 października 2014 15:48
A co to rzecz?, że ma służyć wiele lat? 😵
Horse art  musiał Ci się mój Tombak bardzo spodobać, skoro minął taki szmat czasu a Ty go nadal pamiętasz.
Fakt piękny kuc z niego urósł. Idealny 146 cm ,4,5 roku. Jego matkę,razem z innym kucem Tomek Bucki wywiózł do Włoch.
Dopiszę jeszcze coś.
Nie zajeżdżam koni poniżej 3 lat i guzik mnie obchodzi kto był u nas i co Ci powiedział.

nie widzialam go. bo jak powiedzialas, ze ma 2 lata i chodzi pod siodle , to poinformowałam, ze nie mozesz z nim przyjechać w siodle uczestniczyć(bo takie wymogi). pamiętasz?
a i zapytalam - i wytłumaczyłas, dlaczego zajeżdzasz dwulatki - bo taki biznes, bo klienci chca, chca 3-latka czy mlodszego, który już chodzi.... bo niezajeżdzonych nie chcą. ze wolalabyś nie - ale taki biznes.
a klient nasz pan. po co teraz odwracasz kota ogonem? - tylko o to mi chodzi. i ze przy innych którzy tak robią sie bulwersujesz. pol swiata zajezdza takei mlodziaki - lekkie cos tam i przerwa np... nie sądzę, żeby przy takiej ilości koni jaką macie, te kuce były od zajazdki w ciężkim, regularnym treningu przez np lata -az do sprzedaży 😉 (i widac to po zdjeciach jak chodzą np - ze świeżaki). i ok, tylko po co te rozne wersje- wtedy rozmawialysmy spokojnie - i teraz też nie chce spięcia.

i właśnie... OGŁOSZENIA.
większość tych 2 latków zajeżdzonych to pewnie "chwyty reklamowe" - ktos wsiadl raz, zrobili fote - i opisują, ze zajeżdzony - bo ludzie takie chcą....
edzia69   Kolorowe jest piękne!
15 października 2014 19:24
Horse art. Tombak do tej pory nie jest zajeżdżony, ma 4,5 roku, więc jak mogłam Ci powiedzieć, że chodzi pod siodłem. Zapytałam czy macie jakiś program dla młodych koni i nic więcej.  Swoja drogą to bardzo się naszymi zwierzakami interesujesz. Tylko nie wiem po co.
imienia pewnie nie wymienilas (bo po co?) - jakis walach 2 lata chodzacy pod siodlem jeszcze przed kastracją. tak pamietam - bo z lekka zszokowana bylam (szczególnie, że a forum takie praktyki potępiasz). skąd pomysl, ze znam imie, ze je pamiętam? ale widać - ze ty tak - skoro nawet je podajesz... moze i ten - wiek sie zgadza. masz jednego w tym wieku? ;]
edzia69   Kolorowe jest piękne!
15 października 2014 20:02
Mam więcej, ale z tym chciałam jechać. Nadal nie wiem w jakim celu miałabym Ci mówić, że chodzi pod siodłem skoro dopiero niedawno dostał siodło na plecy. Lepiej Ci powiem. Ponieważ był ostatnim źrebakiem swojej matki, to do 2,5 roku ciągnął cyca, bo kobyła nijak zasuszyć się nie dawała. Ukróciło mu się dopiero jak pojechała z drugim kucem do Aleksandrii.
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
16 października 2014 10:06
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/17158 "mina" kucki bezcenna, swoją drogą chodzi lekkie jazdy pod rekreacja, ale... nadaje się do sportu 😵
nic niezwykłego.
miny żadnej dziwnej nie widzę.
i mało to koni chodzi w rekreacji, bo ośrodek/właściciel nie ma pieniędzy/umiejętności/infrastruktury a potem koń trafia w inne ręce i chodzi w sporcie (może nie najwyzszym, ale jednak?)
wątek schodzi na psy 😀
Też nie widzę w tym nic dziwnego. Może w końcu ktoś coś ciekawego wrzuci? Zadziwiającego? 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się