Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Jak miło w końcu obejrzeć film, na którym jeździec nie telepie sie jak żyd po pustym sklepie, a konia nikt nie piłuje  😍
Jak za tą cenę to te koń nawet ruchu nie ma za bardzo, taki jakiś zwykły kucyk  😉
Może się czepiam, ale zastanawiam się co na to Kodeks Pracy? 7 dni w tygodniu po 8 godzin na stażu?

http://ogloszenia.re-volta.pl/staz-w-akademii-sztuki-jezdzieckiej/o/100417/
Kodeks pracy na to, że można niezłą karę zapłacić - do 30 000zł 😉 W okresie tygodnia pracy nie można przekroczyć 48h z wliczonymi w to już nadgodzinami.

ansc, - ale on wcale nie musi mieć ruchu... to koń dla laika, który chce mieć ładnego, przyjemnego zwierzaka i te wymogi spełnia. Ktoś, kto chce więcej poszuka konia z ruchem, czy innymi cechami - ktoś kogo stać na "widzimisię", ale nie ma parcia na nic poza typową rekreacją dostanie nietypowego, ciekawego tuptusia i może być mega zadowolony. Koń jest wart tyle, ile zapłaci kupiec.
https://www.facebook.com/groups/470064943027058/permalink/1941420785891459/?sale_post_id=1941420785891459  🍴

A co do srokacza, sama bym wziela takiego dla meza gdyby byl wiekszy  😍
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
13 kwietnia 2018 10:56
Oryginalny  😀iabeł: opis maści:
http://ogloszenia.re-volta.pl/pieknie-malowany-3-kolorowy-srokaty-walach-sprowadzony-z-hiszpanii-film--w-polsce/o/100420/

Oryginalny a ogłoszenie bardzo sympatyczne. Jedno z nielicznych gdzie po obejrzeniu filmu nie trzeba się zastawiać ile czasu zajmie odrabianie zwierza i czy w ogóle możliwe.
Koń uroczy z głową w typie lusitano, dobrze ujeżdżony, wygląda na spokojnego. Brak "ruchu" to plus - wygodniejszy do jazdy. Jak zdrowy to szybko znajdzie kupca.
Wybór koni do sportu jest spory a fajnego konia dla przyjemności ciężko dzisiaj znaleźć. Jak dla mnie cena odpowiednia, a że by się chciało takiego za pół ceny to inna bajka 😉
A ja tak z ciekawości zapytam co ten trzykolorowy walaszek ma za siodło?  👀
kamikami26, Wintec [s]Isabelle albo Contourblock?[/s] Pro Dressage Contourblock 😉
Coś ludzi wzięło na tych kolorowych Hiszpanów... Klik

Chyba, że czegoś nie wiem o genetyce PRE i istnieje maść "perłowa" wyglądająca dokładnie, jak siwa? 😀
A  tak z innej beczki.. Skoro konie PRE są takie mega ruchowo, z łatwością wykonują elementy ujeżdżeniowe, to dlaczego nie widać ich w wysokim sporcie?
Jak miło w końcu obejrzeć film, na którym jeździec nie telepie sie jak żyd po pustym sklepie, a konia nikt nie piłuje  😍


Nie telepie sie, ale co robić z koniem ktory tak chodzi to słabo wie 😉

I dziwi mnie że, to jak ten koń chodzi jakkolwiek sie Wam podoba.
Mówie o tym kolorowym czymś z Hiszpanii.
tajnaa no wiesz uczy się je bardziej do tych pokazów. Większa z tego kasa
na ten rok w bazie FEI licencję ujeżdżeniową ma  prawie 80 koni PRE i lusitano, dla porównania 25 PZHK. Wśród andaluzów sporo chodząca GP i młode konie oraz konkursy juniorskie. Wydaje mi się, że coraz więcej andaluzów pokazuje się w sporcie. 
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
13 kwietnia 2018 17:40
Coś ludzi wzięło na tych kolorowych Hiszpanów... Klik
Chyba, że czegoś nie wiem o genetyce PRE i istnieje maść "perłowa" wyglądająca dokładnie, jak siwa? 😀

Siwy siwy. Najmilsze co można powiedzieć to, że ma właścicielka wybujałą wyobraźnię. Może ją skojarzycie z afery w Stragonie.

Co do PRE to też kwestia mody. Słyszałam, że sędziom się nie podobają. Te które teraz startują w FEI raczej nie są w typie barokowym. Plus mają własne federacje, dyscypliny i dochodowe zawody. Ogromny rynek, gdzie raczej hanovery się nie sprawdzą 😉
I dziwi mnie że, to jak ten koń chodzi jakkolwiek sie Wam podoba.
Mówie o tym kolorowym czymś z Hiszpanii.


Też jestem zdziwiona, to drobienie pod sobą nijak mi się nie podoba.
vissenna   Turecki niewolnik
13 kwietnia 2018 17:47
A  tak z innej beczki.. Skoro konie PRE są takie mega ruchowo, z łatwością wykonują elementy ujeżdżeniowe, to dlaczego nie widać ich w wysokim sporcie?


Bo większość koni barokowych jest geniuszami w pracy w zebraniu, ale już chody wyciągnięte i stęp potrafią odbiegać od standardów współczesnego ujeżdżenia.
kamikami26, Wintec [s]Isabelle albo Contourblock?[/s] Pro Dressage Contourblock 😉

Bóg zapłać dobra kobieto, niech Ci Bozia w koniach wynagrodzi  :kwiatek:
Pytam, bo jakoś tak fajnie wygląda  😀
jakby zablokowany tył miał.
Poza tym on wygląda jak kuc, a w ogłoszeniu podano, że ma 167 cm. :/
Koń ładny, ale chodzi jakby miał protezy zamiast tylnych nóg.
myślałam, że tylko mi się nie podoba  😂
[quote author=Orzeszkowa link=topic=190.msg2774514#msg2774514 date=1523623664]
kamikami26, Wintec [s]Isabelle albo Contourblock?[/s] Pro Dressage Contourblock 😉

Bóg zapłać dobra kobieto, niech Ci Bozia w koniach wynagrodzi  :kwiatek:
Pytam, bo jakoś tak fajnie wygląda  😀
[/quote]

Chyba wolałabym szóstkę w totka 😁

A nie wiem, czy ktos jeszcze pamięta, ze właścicielka Stajni Neptuno to Ilonka Sykes Lucker od skoków bez kasku przez wagony z czego pod rękę wpadło i niby ciągów niby lotnych w seriach na kretowiskach, wiec i tak teraz nie jest źle 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
14 kwietnia 2018 04:34
Ten 3kolorowy z ogłoszenia drobi i pędzi bo PRE tak właśnie mają. Dla typowo rekreacyjnego jeźdźca słabo się nadają bo są zbyt elektryczne
.
Ten sam koń, wystawiony przez tę samą osobę w odstępie kilku minut. Z tymi samymi zdjęciami i ceną, jednak różnic się pięcioma centymetrami wzrostu, opisem i w ogóle niepodanym imieniem w drugim ogłoszeniu. Oo Więc radziłabym uważać na konia/właściciela.

KLIK
desire   Druhu nieoceniony...
14 kwietnia 2018 11:55
Sivrite, pfff te 5 cm więcej to w podkowach z hacelami będzie miał  🏇
Ten 3kolorowy z ogłoszenia drobi i pędzi bo PRE tak właśnie mają. Dla typowo rekreacyjnego jeźdźca słabo się nadają bo są zbyt elektryczne


Ze tak powiem, bzdura na bzdurze  😉 Nie przystoi calej rasy do jednego wora wrzucac. Generalizujac, to juz bys byla blizej prawdy, gdybys napisala, ze wlasnie PRE w obejsciu sa raczej o temperamencie cieplej kluchy.

A w wysokim sporcie chodza, jak bede miala chwile, to moze znajde gdzies info ile koni chodzi GP w Hiszpanii, tam ich sa tabuny przeciez na kazdych zawodach. Ciezko jest w ogole znalezc konia nie bedacym PRE. Nie widzi sie ich natomiast zanadto na arenach miedzynarodowych, bo jak wspomniala visenna, odbiegaja od standartow wspoczesnego ujezdzenia.
W temacie nieprzydatności koni PRE do ujeżdżenia:

Mój uluboiny Fuego 


W temacie nieprzydatności koni PRE do ujeżdżenia:


Rasa koni predysponuje je w 99% do danej konkurencji dyscypliny jeździectwa , ale w każdej rasie znajdzie się jednostka która łamie reguły . Stąd wzięło się też powiedzenie że koń sportowy nie ma rasy ani maści . tyle że tak naprawdę w 99% to efekt przemyślanej hodowli a ten 1 % to łamanie wszelkich reguł .  😁 Czyli miejsce na taką  Zebrę z klasą  😁
vissenna   Turecki niewolnik
15 kwietnia 2018 12:19
rudziczek też miałam Fuego podlinkować, bo według mnie to jeden z najgenialniejszych przejazdów GP ever. Niestety, nawet ten koń dowodzi moim słowom, mimo genialnych elementów zebranych i o dziwo super dodanych, stęp u tego siwka jak na konia GP jest "średni na jeża" i to się dało odczuć w notach, bo para była na WEG na 5 miejscu. Choć jak dla mnie za piękne partnerstwo, muzykę i timing do muzyki oraz taką niewymuszoną radość powinni byli wygrać  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się