własna przydomowa stajnia

zembria, 😲 przecież to widok z końca, a nie początku wakacji. Szalony rok.
U mnie rzepak już jadą, resztę nie, ale pewnie na dniach ruszą.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
26 czerwca 2024 17:35
randia, a skąd masz te wyliczenia? Pytam bo przerobiłam kalkulator ze strony rządowej i nie ma tam takiej opcji. Są tylko słoneczniki na ziarno. I jedyne co do tej pory znalazłam to 12 krów mlecznych wykręci mi 15k euro 🤣 słoneczniki brzmią lepiej więc byłabym zainteresowana

ekhem a nie można się zobowiązać do edukacji? Wydaje mi się że gdzieś widziałam taki zapis. Są podyplomowki online, wiadomo trzeba trochę czasu spędzić ale z pewnym poświęceniem czasu można to zdalnie ogarnąć w miarę
zembria, tak, u nas też już kombajny wyjechały 🙈
randia, ale trzeba jeszcze uzyskać minimalną ilość punktów, prawda? za wykształcenie rolnicze, za rodzaj uprawy, za przekazane gospodarstwo, itp.
ekhem, Tak, min. 7 pkt. Polecam czytać dokumenty: regulamin, załączniki, wytyczne i FAQ. https://www.gov.pl/web/arimr/premie-dla-mlodych-rolnikow---nabor-wnioskow-od-19-czerwca-do-16-sierpnia-2024-r Tam jest to dość jasno opisane, choć ja zawodowo czytam takie dokumenty, więc może mi się wydawać. Jak coś to wyjaśnię. Najważniejsze żeby nie czytać artykułów w necie, bo tam jest mnóstwo bzdur. Mnie zaskoczyło że ostatnie 3 lata związania min. 60% przychodów musi być z dzialnosci rolnej.
randia, a skąd masz te wyliczenia? Pytam bo przerobiłam kalkulator ze strony rządowej i nie ma tam takiej opcji. Są tylko słoneczniki na ziarno. I jedyne co do tej pory znalazłam to 12 krów mlecznych wykręci mi 15k euro 🤣 słoneczniki brzmią lepiej więc byłabym zainteresowana

ekhem a nie można się zobowiązać do edukacji? Wydaje mi się że gdzieś widziałam taki zapis. Są podyplomowki online, wiadomo trzeba trochę czasu spędzić ale z pewnym poświęceniem czasu można to zdalnie ogarnąć w miarę

donkeyboy, wybierz kwiaty i rosliny ozdobne.
Można się zobowiązać ale wtedy nie ma tych punktów za wyksztalcenie
Dokładnie, możesz się zobowiązać do uzupełnienia wykształcenia ale nie dostaniesz punktów. W moim przypadku to niestety praktycznie przekreśla szanse.
U mnie tak samo, dlatego od września idziemy z mężem na podyplomówkę z hodowli koni i w przyszłym roku będę startować. Wymogi do dotacji dla małych gospodarstw są znacznie łagodniejsze, ale ta dotacja wyklucza się z młodym rolnikiem
nokia6002 wielkie dzieki.
Mam nadzieje ze te male dadza rade jak mówisz.
Czy na nich jest jakis znacznik jak duzy jest naciag?
Ja chyba zdecyduje sie na linke bo ok 60kg wytrzymalosci to wydaje mi sie bardzo malo biorac pod uwage sarny I dziki... tez przerabialam wszystko procz linki I drutu. Nie mam sily I czasu latac I naprawiac niestety. A I przewodnosc inna na drucie I lince.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
26 czerwca 2024 21:09
ekhem, randia, dzięki wielkie za podpowiedzi 💐
anetakajper   Dolata i spółka
27 czerwca 2024 07:16
zembria, o Panie.... 19 czerwca już po jęczmieniu :P Niecierpliwi już w rzepaku przecinki robią.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 czerwca 2024 07:31
NowaJa, anetakajper, Oby i robale wcześniej zczezły w tym roku skoro wszystko szybciej się dzieje!
anetakajper   Dolata i spółka
27 czerwca 2024 07:58
zembria, u nas robale akurat zaczęły bardzo późno bo 22 kwietnia mieliśmy -7/10 więc je wytłukło. Ale mam nadzieje, że szybko skończą skoro tak wszystko przyśpieszone 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 czerwca 2024 08:05
anetakajper, Tu mam obecnie najgorszy sezon ( i najwcześniejszy) od 8 lat jak mieszkamy tutaj.
LSW - tyle lat człowiek się szarpał, robił sobie odciski i łaciny uczył bąki na łące. Wielkie dzięki za rzucenie hasła Pokrętło do izolatorów! Nabyłam. Czad. Gówienko za grosze a tyle radości🙂
nie napisałem, a powinienem, że trzeba kupić dwa żółte. Dwa, bo łatwo pękają, a żółte, bo łatwo znaleźć w trawie🙂
Hyhy. Własnie żółty nabyłam. Dokupię drugi🙂 Ten pizdryk to chyba mój naj zakup tego roku🙂
Post został usunięty przez autora
od 12 lat mam wierzbowe. Rosną.
LSW, czy można prosić o zdjęcie? ...interesuje mnie jak to wygląda w praktyce.
co dwa lata je przycinam do zera. Bardzo szybko rosną. To zdjęcie sprzed kilku lat
paliki wierzbowe,,,.JPG paliki wierzbowe,,,.JPG
LSW, fajny patent, bo długowieczny 😀 ...a jakby tak góry nie przycinać, żeby rosła i dawała trochę cienia?
anetakajper   Dolata i spółka
02 lipca 2024 10:01
LSW, u nas to by zostały same kikuty. Niestety nie mamy ziemi pod takie naturalne ogrodzenie. Grabki wkoło placu sadziłam 2x i mam dosyć!!

W tym roku zebraliśmy 100 bali mniej. Łąki te same, prasa tyż,. Rekordzistką była łąka 41 bali w 2023, a w tym roku 12 🤦
anetakajper, ten rok to jest jakiś kosmos, zawsze było tak, że na początku czerwca pierwszy pokos (dwa tygodnie i z głowy) pod koniec sierpnia drugi pokos (znowu że dwa tygodnie) i tyle było z sianokosów. Teraz pierwszy pokos już zaczęliśmy kosić w połowie maja (trawa licha ale już się zaczynała robić stara) i tak się ciągną te sianokosy do teraz, bo z uwagi na ilość trawy musieliśmy dobrać łąk i teraz co chwilę jakaś łąka do koszenia...🤔 Na tych które zebraliśmy w połowie maja już mamy zebrany drugi pokos 🙈🙉 a odrost już całkiem zacny...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 lipca 2024 10:38
Szukam kamerki do stajni. Na wifi, na kablu, bez fajerwerków, ale żeby obraz był dobry i nocne widzenie, plus dobrze się łączyła z telefonem, nie wariowała i się nie zawieszała.
Jakieś polecajki?
Gillian   four letter word
02 lipca 2024 10:51
Ja mam D-Link najtańszą, całkiem spoko działa tylko trzeba mieć dobre wifi w miarę 🙂 nagrywa w chmurze 24h z dźwiękiem, w nocy obraz jasny.
Gillian   four letter word
02 lipca 2024 10:51
Obraz nocą
90E20505-5BF9-416F-8916-8707E528CC7A.jpeg 90E20505-5BF9-416F-8916-8707E528CC7A.jpeg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 lipca 2024 10:55
Gillian, Wifi mi dobrze łapie z domu w stajni wiec nie powinno być problemu. Podlinkowałabyś może konkretną?
Gillian   four letter word
02 lipca 2024 11:16
Post został usunięty przez moderatora
Gillian   four letter word
02 lipca 2024 11:18
Czekajcie bo nie umiem 🤣

kamerka
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 lipca 2024 11:28
Gillian, Dziękuję, zamówiłam już.
Czy ktoś ma może/widział działające poidło tego typu?
https://lewmik.pl/poidlo-izolowane-niezamarzajace-thermolac-kulowe-40l-la-buvette/
czy konie korzystają z tego bez problemu?

Szukam czegoś godnego polecenia niezamarzającego na pastwisko, macie może sprawdzony system do polecenia?
Gillian, Ale spoko ta kamerka. Dobry obraz! Chyba się zainteresuję. Wifi tam łapie...

Jezusmaria, dajcie spokój z tym sianem, jestem nieco przerażona. Dwóch transportów nie było, bo siano gościom zalało. Jedno zalane zdążyło być zakostkowane, do wywalenia właściwie.... Trzeciemu dostawcy też zalało siano z najlepszej łąki, mogę kupić te z gorszej, a obawiam się, że tego moje konie nie będą chciały jeść. Chociaż jak w zeszłym roku w podobnym czasie miał na sprzedaż tak z 300 kostek - teraz może maks 150 ogarnąć i będzie czekał na 2 pokos....
Ja się cieszę, że mam tylko dwa konie, to się gdzieśtam z 20 źródeł zaopatrzę na cały rok, no ale słabawo jest jak na razie....
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się