Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Co oprócz gencjany polecacie na ropiejące otarcie?
Hiacynta, wymoczki z soli fizjologicznej.
Ja smarowałam rivanolem w maści, Rivel się chyba nazywa.
Achaja, już sobie poradziłam, chociaż nie wiem jak 😁 wciskam shift, ale litera wpisuje się mała. ale i tak mi uznało ostatecznie 😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
19 czerwca 2015 10:29
Taki temat: kantory online

Jak to działa? Trzeba mieć jakieś konto specjalne w banku (walutowe)? Czy to opłacalne?

edit: zupełnie się na tym nie znam  😡 lepiej euro kupować teraz, czy poczekać na wrzesień?
Livia   ...z innego świata
20 czerwca 2015 06:10
Dostałam wczoraj takiego maila:
"My name is [Xxx] from Scotland (UK) and i will like to buy this item for my client in a Polo club and i can pay you  xx pounds for this items plus the shipping fee via Poland Postal (www.poczta-polska.pl) to him in Nigeria and also attach me some photo's of the item and also reply with your bank details for the payment."
Może ktoś miał podobną sytuację? Dla mnie to wygląda jak podpucha, z drugiej strony podanie samych danych do przelewu raczej mi nie szkodzi. Ktoś pomoże? :kwiatek:
Livia, ja bym się nie fatygowała, bo jakoś zawsze wszyscy ci kupujący, książęta, czy biedni ludzie z mejli są z Nigerii :P A i na rv ktoś już miał podobną propozycję kupna przedmiotu przez kogoś stamtąd właśnie. I jakoś nie kupił 😁
Livia   ...z innego świata
20 czerwca 2015 06:25
budyń, no właśnie, Szkocję bym mogła jeszcze przełknąć, ale ta Nigeria... i on chce kupić westowe siodło dla kumpla z klubu polo 😜
Livia, smierdzi takim samym przekretem jak darmowe Fryzy z Afryki. Ja bym absolutnie nie podawala im zadnych danych do wplaty.
Wichurkowa   Never say never...
20 czerwca 2015 12:58
Ja też niedawno miałam podobnego maila,gościu chciał ode mnie kupic DAMSKIE kowbojki dla kuzyna z Nigerii :-) Nie wiem co mają na celu ale zignoruj to :-)
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 czerwca 2015 12:59
Przekręt nigeryjski. Występuje w milionach odsłon.
Livia   ...z innego świata
20 czerwca 2015 18:40
Dzięki dziewczyny, tak też myślałam 🙂 Nie podałam nic, napisałam tylko że nie sprzedam im siodła.
Livia, ty masz podac cene i konto, oni ci, że superekstra, ale! jakiś podatek czy coś. i żebyś ty im przelała, za ten podatek bo to się zwróci. nawet możesz podać dane, czemu nie. dopóki ty im nie przelejesz, jest spoko 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 czerwca 2015 06:24
katija, czasem chodzi o to, ze oni juz zapłacili, maja skany przelewu, ale zeby przelew doszedł, trzeba wysłać skan nadania paczki.
Czasem chodzi im o dane bankowe. Wersji jest masa.
Jakimś dziwnym sposobem mam na youtube dwa konta przy logowaniu na jeden e-mail. Czy mogę usunąć jedno konto bez szkody dla drugiego? Nie chciałabym, żeby wszystkie filmy mi znikły...
kurcze dostalam takiego samego maila w sprawie zakupu siodla, podalam num konta...mam nadzieje ze na tym sie skonczy bo oczywiscie nie wysle siodla do Niegri...
prawdopodobnie wyślą Ci sfałszowane potwierdzenie przelewu na Twoje konto, ale w żadnym wypadku nic nie wysyłaj. najlepiej olać ich  😉
Po co w ogóle odpowiadać na te maile? To przecież dobrze znany przekręt, a Wy na pewno nie będziecie wyjątkiem, który okazyjnie spyli siodło do Nigerii...
No a tak w ogóle to dlaczego akurat Nigeria?
Żeby Ci się nie chciało jechać sprawdzać osobiście  😁
W laurce, którą przygotowuję na dzień ojca jest "someday, I hope to grow up just like you, dad. Exept taller, slimmer, and with more hair". Chcę wykreślić podkreślone i zmienić na "z taką samą ilością włosów", bo co do czupryny, to nie mamy się do czego przyczepić ;-) Jak to będzie? "and the same hair"? 🤔 😡
Same amount of hair?

Ale tak w ogóle, to ja nie rozumiem sensu tej sentencji. Mam nadzieję urosnąć tak jak Ty, poza wyższą, szczuplejszą i z taką samą ilością włosów?
Proszę mi wytłumaczyć.
No właśnie po exept dajesz rzeczy, których nie chcesz, więc bez sensu z takimi samymi włosami.
Ojej no w laurce jest wydrukowane na stałe, że "chcę urosnąć taki jak ty /i na drugiej stronie/ tylko że wyższy, szczuplejszy i z większą ilością włosów." Ponieważ włosy nam pasują, a chcę wykorzystać tą laurkę, bo jest fajna (i ma do tego w komplecie fajną przypinkę dla taty), to chciałabym zmienić na znaczenie "chcę urosnąc taki jak ty, tylko że wyższy, szczuplejszy, ale z taką samą ilością włosów" (to przekreślenie będzie widoczne, więc wyjdzie coś w stylu - chcę być wyższy, szczuplejszy i [s]mieć więcej włosów[/s] - e.. nieeee, włosy mogą zostać). Chyba po prostu przekreślę jakąś kolorową kredką i dziecięcym pismem dopiszę "hair is ok"? 😉 Albo jak będzie "włosy od biedy mogą być"  😁?
kenna, Ale except to oprócz, a nie tylko. Powinno być but, a nie except jak już. 😉
Julie, czyli uważasz, że ta  karteczka ma błąd w tekście, stylistyczny, tak ogólnie?

Mi się zawsze wydawało, że "exept" można tłumaczyć również jako "poza tym, że".
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
23 czerwca 2015 10:46
Kenna zawsze możesz w nawiasie za "with more hair" dopisać "in good place"  😁
CzarownicaSa, hahaha dobre, ale chyba wpadłam na lepszy pomysł.

Hair przekreślam i wpisuję "money"  😵 😂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
23 czerwca 2015 10:50
Zdecydowanie lepszy! 😀 😁
kenna, No tak mi się zdaje. Dla mnie except znaczy oprócz/poza. :/
Może niech jeszcze ktoś się wypowie.

Chcesz być taka jak tata, oprócz/poza byciem wyższą, szczuplejszą i bardziej lub tak samo owłosioną, lub bogatszą...  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się