Oficerki

arivle, epk wstawiam obiecane zdjęcia

i jeszcze

to moje pierwsze w życiu oficerki, więc nie mam porównania, ale np oglądałam jeszcze w sklepie Hippiki i to dla mnie w ogóle jakaś pomyłka - niczym nie usztywnione cholewki, z suwakiem z tyłu (wymysł diabła) za cene 1000-1500 zł. Wolałabym nadal jeżdzić w sztybletach i czapsach, bo szkoda kasy.

W Allurach wysokość łuku to 6 cm.
Nie wiem jak w Olimpikach, ale ze zdjęć w sklepie wynika, że chyba trochę jest niższy.
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
16 kwietnia 2014 07:46
One mają taki okrągły nosek?

Pokażesz jeszcze zdjecia jak sie prezentują na nodze? 😉
teraz nie mam takich zdjęć, ale postaram sie do piątku wstawić
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
16 kwietnia 2014 14:20
Strucelka,  a mogłabyś wrzucić zdjęcie Twoich oficerek na bodze po takim czasie używania?
edyta, wyglądają fajnie, tylko ten nosek dziwny trochę 😉 czekam na fotkę na nodze bo chyba powaznir je rozwarze, jeśli nie zmieszcze się w tabelce Koeninga
czy ja wiem, czy dziwny
nawet się nie bardzo zastanawiałam nad kształtem noska przed zakupem 😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
16 kwietnia 2014 17:20
arivle postaram się je obfocić jutro 😉

Tak wyglądały po kupnie


A tak z przodu po krótkim używaniu (siadły jeszcze bardziej)
z suwakiem z tyłu (wymysł diabła)


Z ciekawości zapytam - dlaczego wymysł diabła?
Witajcie-mam pytanko :kwiatek: : zna może Ktoś  ten model oficerek ? ; http://www.horsehouse.pl/pl/Szukaj/Oficerki-Interceptor-High-Rider-MH.html?string=interceptor 
chodzi mi o wygodę i trwałość - wygląd jak wiadomo nie każdemu się będzie podobał 😉
Dworcika zamek z tyłu jest nie praktyczny. Oficerki ujeżdżeniowe tył mają usztywniony właśnie w miejscu łączenia. Jak się tam wszyje zamek to nie ma już miejsca na usztywnienie. Kolejna sprawa to fakt, że but siada conajmniej 2 cm. W momencie jak zamek jest z tyłu jest spore prawdopodobieństwo, że buta nie zapniemy po kilku dniach / tygodniach jazdy. No i zamka z przodu nie widać na koniu  😉
Dworcika, tulipan wyczerpująco wyjaśniła sprawę 🙂 dodam jeszcze, że suwak wszyty z tyłu buta jest najbardziej awaryjny, co jest powodowane własnie opadaniem cholewki.
obiecane zdjęcia na nodze
jeszcze jedno
Dzięki 🙂
Hmm... mam nadzieję w takim razie, że przy mojej typowo rekreacyjnej jeździe moje zamki  tyłu wytrzymają 😁
Nie jest to wykluczone 🙂 miałam czapsy z suwakiem z tyłu i wiem, że nigdy więcej nie zafunduję sobie takiej atrakcji.
Zależy jaki suwak🙂 w moich hippikach wymieniałam 1 raz na rok, a w mountain horsach mhm od nowości czyli 3 lata chyba 1 w 1 bucie😀 Dworcika nie martw się na zapas🙂
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
22 kwietnia 2014 08:50
edyta,
bardzo fajnie wygląda ta zwężana kostka!
Ale pod kolanem to chyba masz gigaobcierę, co? 😉
Hehe 🙂 trochę, ale jest coraz lepiej. Na razie chodzę jeszcze jak na szczudłach 😉
edyta, a możesz podać wymiary - wysokość oficerka i szerokość w łydce? Tak, żebym zwizualizowała sobie, jak wyglądają proporcje?
Już podawałam wyżej. Zamówiłam z tabeli: stopa 38, wysokość 49, szerokość łydki 37 i 38. Na zdjeciu jest prawa noga, więc 38 i ta była poszerzana, czyli model standardowy to stopa 38/49/37.
edyta, o dzięki, nie zauważyłam. Bardzo mi się to podoba, bo to podobne wymiary jak moje, 2cm niżej potrzebuję.
Nie ma sprawy. U mnie przydałoby się + 1cm na wysokości, ale i tak na początku chodziłam jak kaleka 😉
Cieszę się, że udało mi się wstrzelić w tabelkę i ten 1 cm aż tak wielkiej różnicy nie robi.
edyta, ja jeżdżę na stosunkowo ugiętej nodze jak na siodło ujeżdżeniowe i wolę ostatnio jak są odrobinę krótsze, więc przestałam aż tak przywiązywać wagę do długości. Za to ze względu na niskie podbicie i baardzo wąską stopę i tak będę robić kompletnie na wymiar. Jeszcze tylko koń musi mnie przestać doić.
ponownie-tym razem z fotkami 🙂- podpytuję - miał Ktoś kontakt z tymi butami?
Karla🙂, jakoś tak bardzo się nie martwię. Co innego, gdybym jeszcze w nich bardzo często jeździła 😁
Druga rzecz, że w czapsach (ze skóry licowej, PBK) miałam zamek z tyłu i trzymał się lekką ręką 7 lat. Awaria nastąpiła, kiedy kupiłam oficerki, ale to nie zamek trzasnął, tylko urwałam to takie coś na dole, co go blokowało. I przy zapinaniu wylazło mi to takie coś, co spina ząbki 🙂
Inna sprawa, że mi się nigdy nic na koniach nie rozwaliło 😁 Najtańsze sztyblety, kupione "na moment" w Netto 8 lat temu tyrałam cały czas bez żadnego pastowania i... nic. Brzydkie tylko są, matowe i szare, ale żadnego uszkodzenia nie ma 😁
Da się w ogóle zwęzić oficerki? Sezon startowy tuż tuż,kilogramy lecą i tu nagle w startowych oficerkach cholewka obija mi się o łydkę...
ivet, co to za model ? Domyślam się, że MH ?? Wyglądają ciekawie.
Kto mi wyjaśni rozmiarówkę Petrie? Chodzi o dane z wewnątrz buta. 6 1/2 - 50 - 40 - 4 .
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
25 kwietnia 2014 18:14
Da się w ogóle zwęzić oficerki? Sezon startowy tuż tuż,kilogramy lecą i tu nagle w startowych oficerkach cholewka obija mi się o łydkę...


Z tego co się orientowałam, to niestety nie 🙁
Dada, rozmiar buta chyba 40-41, wysokosc cholewki od ziemi do gory z tylu po sztywniku 50, szerokosc w lydce 40. Ostatniego nie pamietam ale chyba mniej wazne
Dzięki  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się