Oficerki

zembria, o dziękuję, w sumie ma to sens 😀
Też zawsze miałam różnicę, ale nie aż taka. A teraz moja łydka to totalny flak haha
Kayraa, - sznurowane jak zaakceptujesz wygląd 😉 dociśniesz sobie. Lub takie, które mają gumę, która lekko naciągnie się na różnicy.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
20 lipca 2023 11:57
patkahm, u mnie w mieście średnio. Jest jeden sklep, który w zasadzie nie ma nic 😅 będę polować może na zawodach na stoiska. W najgorszym wypadku ogarnę na cavaliadzie w Poznaniu.
keirashara, No właśnie te które chce maja gumę z tylu 🙂 sznurowane odpadają, bo mam rozmiar dziecięcy dość mocno i chyba nawet takich nie szyja ? Albo tylko na wymiar za miliony monet 😉
Kayraa, - a to nie wiem, ja mam co prawda prawie dziecięcą stopę 36, ale łydki skromne 49cm, więc z długością mam raczej w drugą stronę problem 😂 Niemniej sznurowanie załatwia mi problem bardzo wąskich i szczupłych kostek, przy wyraźnie umięśnionej łydce (duża różnica). No i na zimę mogę sobie poluzować pod grubsze skarpety, a na lato ściągnąć. W poprzednich miałam trzy pionowe wstawki z gumy i też to całkiem spoko ogarniały dzięki nim 🙂
keirashara, jak nie urok to no 😀 ja to już mam totalnie mikro stopę 31-32 🙁 w moim rozmiarze niestety bardzo mało jest oficerek, jeszcze takie które będą fajne. Ale u mnie tak ze wszystkim 😉 Wszystko jest mikro łącznie z koniem 😀
Dziewczyny, na tego różne wymiary łydek pewnie sprawdzą się takie oficerki jak Horse pilot czy teraz Ego też.
https://loft-hr.pl/pl/products/oficerki-ego7-contact-71800.html
https://arcus-konie.pl/horse-pilot-teknit-boot-woman-tekn121-p-18155.html
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 lipca 2023 08:16
Puma, No może i by się sprawdziły, ale wizualnie bym nie zniosła takich "skarpet". Obrzydliwe są 😝🤣
zembria, Tak, to już oczywiście kwestia gustu 😀
Oj 😀 Mi też średnio leżą te skarpetkowe oficerki. A na mnie nawet nie ma 😉 Ale faktycznie te z EGO7 mają gumę z tyłu i chyba powinny być ok 🙂
https://hypostore.com/ego7-kids-riding-boots-aster.html
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
31 lipca 2023 14:40
Udalo mi się upolować prawie nówki hippici. Zerknie ktoś ?
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
31 lipca 2023 14:55
🙂
IMG_20230731_144113.jpg IMG_20230731_144113.jpg
Post został usunięty przez autora
zembria, ja również z całego serca polecam MH - mam i Opusy i Sovereign obie pary godne polecenia. Opusy zajezdzam już 7 rok i dopiero ostatnio dałam pierwszy raz do szewca bo mi sie skóra przetarła. Kocham ich zamki! - zero problemów
co polecacie do czyszczenia i zaimpregnowania oficerek? mam jakis preparat CDM do skóry, ale ciagle wyłażą mi plamy soli od końskiego potu na łydce :/ udało się komuś tego jakoś uniknąć ?
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
12 sierpnia 2023 23:11
Ja właśnie nie mogłam znaleźć swojej rozmiarówki i zamówiłam Ego7, Pani z febro pomogła mi wymierzyć i są idealne 🙂
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
13 sierpnia 2023 09:47
kasska, ale takie plamy to.chyba normalne jak koń się mega spoci? 😀 ja nic lepszego niż cdm nie znam
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
13 sierpnia 2023 10:49
kasska, hmmm gold label robi coś co się nazywa dubbin wax, nie wiem czy to dostępne w Polsce ale może być dostępne w sklepach z galanteria/obuwiem ogólnie. To jest preparat tłuszczowy (olej z norek?) który tworzy barierę przez którą nie przenika woda. I przy okazji ma upiększyć skórę. Ja tego używam na wszystkim łącznie z fotelami w aucie 🤣

Pati2012,
No jasne, ale ten post się tak "wgryza" w skórę, że myślałam, że może coś na tyle zabezpiecza skórę by to ograniczyć. Generalnie po każdej jeździe przecieram je cdm i wyglądają niby ok, a przed kolejną jazda się okazuje że wyszła wielką, słona plama na wierzch 😄

donkeyboy,
dzięki, poszukam tego preparatu 🙂
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
14 sierpnia 2023 05:33
kasska, na białe zacieki po zimowej soli drogowej pomaga przecieranie wodą z octem, 1:1. Może tym tropem?
Moje oficerki traktuję mydłem glicerynowym, a po chwili gdy są już suche to nakładam produkt Sergio Grasso środek do pielęgnacji. Występuje w trzech kolorach (neutralny, czarny i brązowy) więc można dostosować do swoich oficerek. U mnie ładnie się sprawdza, nie widać zacieków solnych, a skóra jest odżywiona 😊
chcę zamówić oficerki ujeżdżeniowe na wymiar... i nie wiem od czego zacząć 😅 możecie polecić mi jakieś marki? nie szukam wyszukanych modeli i wzorków, coś solidnego do ciurania na co dzień i nie za miliony

edit: czy ma ktoś porównanie pomiędzy klasycznymi modelami oraz takimi ze sznurowaniem, ale takim krótkim, na wysokości zgięcia stopy? który model trzyma lepiej i jest bardziej "sztywny"?
kamcia665, a patrzyłaś czy na przykład Ego7 nie będą Ci pasować wymiarami? Mają bardzo szeroką rozmiarówkę.
całkiem spoko to wygląda... czy taki model ze sznurowaniem osiada i należy dodać +1 cm na wysokość? i jak właśnie to sznurowanie się sprawdza, czy tam jest luz w kostce czy są sztywne?
kamcia665, Ego są taliowane w kostce, ale nikt się nie skarżył na dyskomfort z tego tytułu. Na pewno wersja ze sznurowaniem jest bardziej komfortowa w stopie-łatwiej się je zakłada.
Jeśli chodzi o pomiar, to opadają. Ja mierzę zawsze klienta dość wysoko, pod samą rzepkę z uwagi właśnie na opadnięcie. Nie warto przesadzać, bo przy zbyt dużej wysokości but wtedy nieładnie się zagina na cholewce. Jeśli ktoś jest pomiędzy rozmiarami, to czasami klient decyduje się na zamówienie rozmiaru wyższego i wkłada na początek podpiętki.
kamcia665, ja bym zaczeła od określenia jakie masz podbicie, jak szeroką stopę w najszerszymmiojscu i w palcach...
Bo ja niestety nie trafiłam i cóż z tego, że w łydce i na wysokość super jak w podbiciu cisną, a kształt czubka buta dla mnie niewygodny i niewygodne podparcie bo but ogólnie za wąski.
problemem jest to,że jak człowiek przymierza to ta niewygoda nie jest tak odczuwalna. Masz wrażenie, że ok, dobre,rozejdą się.

Jak dla mnie warto po prostu przymierzać te nie na wymiar w sklepach i ich nie zapinać i sobie najpierw koncentrować się na tym jak sama stopa w bucie leży.
A ja jako totalny laik oficerkowy, chciałabym Was spytać co polecacie na wąską, wysoką łydkę. Szukam czegoś z wiązaniem na kostce i szpiczastym lub okrągłym noskiem, co wytrzyma na lata? Jak nie będzie przekraczało dwóch tysięcy to w ogóle cudownie. Co możecie polecić?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 października 2023 08:47
Carey, Może Ariat? Ja mam w rozmiarze 36 z wysokoscią 45 i szerokość 31, także odpowiadają długiej i wąskiej łydce. Cenowo też się wpisują.
Moon   #kulistyzajebisty
04 października 2023 09:46
Carey, zależy jak bardzo szczupła łydkę masz. Dla mnie Ariaty były za szerokie, mimo że mierzyłam ich całą rozmiarówkę. Musiałam pozostać wierna Hippikom szytym na miarę.
Carey, ego7 sobie sprawdź. Mają szeroką rozmiarówkę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się