Bryczesy

Tak w zasadzie - silikonowe leje są lepsze/gorsze od skórzanych? Nie miałam okazji testować, a widzę że sporo ich polecacie
Kwestia gustu i jakości.
Dla mnie lepsze, bo to nie jest dodatkowy materiał gruby, bryczesy są cieńsze i wygodniejsze.
Feniksowa, - silikon silikonowi nierówny 😉 ale z zasady te bryczesy są bardziej elastyczne i przewiewne. Nie wyobrażam sobie już mieć na tyłku klasycznego leja, szczególnie w lecie. Cieniutkie legginsy z silikonu to jest to. Mówiłam sobie, że doooobra, to na zimę zostawię pełny lej. Ubrałam po dłuższym czasie w silikonie i nope, nie wiem jak mogłam w tym łazić, przecież to sztywne! 😂 gdzie ja zawsze miałam niby takie elastyczne te pełne leje, ale to nie to.
Natomiast niektóre silikony są nietrwałe, ścierają się dość szybko. Lub w drugą stronę - kleją jak wściekłe, do tego stopnia, że bryczesy lepią się do siodła lepiej niż do nogi i obcierają.
a te Bombaye jak wypadają rozmiarowo? Wedlug ich pomocy w dopasowaniu powinnam wejsć i w M i w S xD
xxagaxx, no tak jak piszę - jak zobaczyłam Lki go prychnęłam trochę, ale leżą idealnie. PSoS też mam L i Maya Function również. Maye z tego zestawu są chyba najbardziej dopasowane do ciała, ale to raczej kwestia materiału i kroju. Wszystkie wypadają w zasadzie tak samo, Zaczess są zupełnie niewyczuwalne na ciele, Maye też, w psos trochę czuję pas w talii jak się schylam
Noszę S i biorę S, są mega elastyczne 🙂
Tak w zasadzie - silikonowe leje są lepsze/gorsze od skórzanych? Nie miałam okazji testować, a widzę że sporo ich polecacie
Feniksowa, ja jestem z teamu fanów syntetycznych lejów do jazdy ale używam tylko marki Pikeur. Mam silikony Pikeur są ok ale preferuje syntetyczny lej. Nie jestem fanem cienkich bryczesów, bardzo lubię dość grube i mięsiste materiały, najlepiej mi się jeździ w softshellach które zdejmuję dopiero w okolicy 22 stopni 🙃. Ja ogólnie mam problem z tymi wszystkimi cienkimi elastykami, no nie moja bajka. W lato bardzo lubię moje jeansowe Pikeur i Candela i legi bodajże Ivana w wersji silikon. Mi tam pot musi w coś wsiąkać.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
02 września 2024 08:06
a ps of sweden - jak mam większość bryczków S, to też celować w Skę czy wypadają jakoś mniejsze/większe?
I jak z ich wytrzymałością? Właśnie przyszło mi wymienić szafę, bo Pikeury umarły (po 6 i 7 latach 😂😉
Moon   #kulistyzajebisty
02 września 2024 08:33
Pati2012, mam PS-y zarówno legginsy jak i bardziej "bryczesowate" - wszystkie moim zdaniem trzymają rozmiar standardowy.
Breginy jedynie mają dość długie nogawki.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 września 2024 09:18
Jak dla mnie to Ps-y bryczesy wypadają duuuże, legginsy tylko długaśne, ale dopasowane.
Zimowe bryczesy Maya delorez. Czy ktoś już próbował i czy mają ten sam krój co function?
Czy ktoś jakimś cudem kojarzy ten model bryczesów? Kupiłam je kilka lat temu na Horze, niestety zginęły śmiercią tragiczną na Hubertusie chyba dwa lata temu, kiedy to postanowiłam wpaść dupą do ogniska 😉
Były rewelacyjne, z porządnym silikonowym lejem, cienke, przewiewne, z siatką z boku. Przeszukałam już wszystkie maile i historię zamówień z Horze i nie mogę znaleźć. Przeglądnęłam wszystkie dostępne na ich stronie bregginsy i też nic. Czy ktoś je kojarzy? Na 99% były marki Horze. Nie wiem, może ten model jest już niedostępny... a może znalazłabym go w innym sklepie, jakbym tylko znała nazwę modelu.

Ja jeżdżę tylko w bregginsach, ale ostatnio zamawiam z silikonowym lejem, który W OGÓLE się nie klei. Mam dość wiekowe, wypierdziane, śliskie siodło od Niemki i chciałabym się po nim nie ślizgać jak na ślimaku bez muszli. Chętnie przyjmę polecenia jakichś fajnych bregginsów. Bryczesy odpadają 🙂
20200730_111419.jpg 20200730_111419.jpg
Meise, Maya delorez - kleją się jak wściekłe i generalnie są genialne
Ja kupiłam ostatnio na Temu legginsy za 129zł. Materiał cienki ale nie przebija nic. Za to lej trzyma jak wściekły - muszę to wyprać bo nie mogłam się wczoraj ruszyć w siodle po którym zazwyczaj jeżdżę we wszystkich bryczesach.
Jak ktoś się potrzebuje przykleić do siodła to może spróbować. Tylko to na bank nie na zimę, to najcieńsze co mam. Natomiast trzyma grubo mocniej niż jakiekolwiek Horze.
https://tiny.pl/s8hd9923
Zuzu., potwierdzam. Dawno nie miałam tak klejących bryczesów :P
xxagaxx, ja zawsze zsiadam przerzucając nogę przodem, bo mniej mnie bolą kostki, ale w tych tak mi się dupa przykleiła do siodła, że prawie zębami w kwarc dałam XD
Zuzu., 🤣 aż się uśmiałam jak to przeczytałam.
epk, wyglądają na fajne.

Rozwalają mnie zawsze "marketingowe chwyty" w opsiach gaci z Chin:
"Free respiration"🙂
kotbury, zobaczę ile przetrwają. Na razie dobrze w nich się chodzi i jeździ (poza tym, że przyklejają do siodła) - są mega rozciągliwe.

epk, ja mam podobne z ali, tylko wersje zimową i też jest lej taki klejący. Całą zimę jeździłam i dały radę. Fajne są tylko trochę się pocą łydki w oficerkach
https://a.aliexpress.com/_EGtlaOh[
b]mindgame,[/b] nie ma się z czego śmiać! Ledwo to ustałam 🤣
Zuzu., Maya pewnie jest super, ale nie moja półka cenowa 🙂 szkoda by mi było ponad 700 zł, żeby zaraz kot stajenny zaciągnął mi kolejne bryczki, piesek pchający się na kolanka pazurkiem zrobił dziurkę. Gnoju w takich nie wypada wyrzucać nawet!

Sankaritarina, ja właśnie kupiłam niedawno te Dea i są mocno rozczarowujące. W ogóle nie trzymają się skóry siodła, ale są ładne chociaż. Przy czym źle wyprofilowane i w pasie mi odstają na kilometr, więc muszę używać paska... Tych niżej nie znam, ale nie przemawiają do mnie :P

epk, no mnie te z siatką na początku załamały, bo nie byłam w stanie w nich anglezować i czułam ogromny dyskomfort tego klejenia się. Ale po 10 intensywnych praniach problem zniknął i były naprawdę super kompanami. Na lato idealne i na zimę... też. Bo były rozciągliwe i zakładałam pod nie bez problemu bielizne termo.

Ja chcę coś troszeczkę klejącego, a nie jakoś mega bardzo, bo ostatnio kupiłam sobie legginsy z takiego śliskiego materiału, no ale niby lej silikonowy, więc powinny działać. A tu jajo, tego leju mogłby w ogóle nie być i wyszłoby na to samo 🙂

Pogrzebię na tym Temu, bo ja chce coś do ciurania na codzień.
Meise, bregginsy Mai w momencie promocji kosztują ok. 69 eur wiec nawet nie stoją przy cenie 700 zł.
No to już normalniejsza cena, może akurat promocja się zdarzy koło moich urodzin...

Kupiłam już jakieś na Temu, kolejne granatowe do kolekcji, bo w innych opcjach kolorystycznych cena była 160, a granatowe za 87 😀 Opinii mają milion i same zachwyty, więc czekam z niecierpliwością, co przyjdzie 😇
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 września 2024 12:39
Ja wczoraj na vinted kliknelam jakieś zimowe bregginsy covalliero za szalone 40 zł z przesyłką, zobaczymy co to przyjdzie... Maye Delorez też jakieś wiszą, ale nie dam 400 zł za bryczesy 😨
Zuzu., Maya pewnie jest super, ale nie moja półka cenowa 🙂 szkoda by mi było ponad 700 zł, żeby zaraz kot stajenny zaciągnął mi kolejne bryczki, piesek pchający się na kolanka pazurkiem zrobił dziurkę. Gnoju w takich nie wypada wyrzucać nawet!
Meise,

E tam, ja wyrzucam w nich gnój 6 razy w tygodniu, psy na mnie skaczą i ogólnie mam je na sobie z 10h dziennie codziennie i jest mi z tym dobrze, a nawet wręcz bym powiedziała, że wszystkie te rzeczy robi mi się dzięki nim wygodniej.😅

Na zimowe raczej się nie skuszę, serce by chciało, bo ładne i ogólnie to chciałabym mieć wszystko od nich.😂 Ale rozum mówi, że mi niepotrzebne przy braku prawdziwej zimy spędzonej w ciepłej stajni i hali.
No ja też już nie wrócę do Horze i innych qhp. Wygoda, komfort i jakość jest nieporównywalna. Jak mam raz na pół roku wymieniać gacie za 250-300 zl, bo tyle mi qhp przetrwały, które do tego są średnio skrojone i średnio wygodne to wolę kupić Mayę czy Zaczess za 400

No ja jednak na razie przetestuje te z Temu, mimo, że bardzo fajne są rzeczy od Mai - wizualnie. Bo na żywo nie miałam okazji potestować.

Naszły mnie tylko wątpliwości, czy wybrałam dobry rozmiar i się zastanawiam, czy nie zmienić jednak. Wzięłam M, a w recenzjach ludzie piszą, że rozmiarówka wypada ciut większa i materiał mocno rozciągliwy. Ktoś ma może ten model i może się wypowiedzieć, czy tak jest faktycznie? -> https://www.temu.com/goods.html?_bg_fs=1&goods_id=601099529768369&sku_id=17592337258687&_x_sessn_id=8h2lxkm1lm&refer_page_name=bgt_order_detail&refer_page_id=10045_1726490424442_4qan44fw8g&refer_page_sn=10045

Bo może uda mi się zmienić ten rozmiar przed wysyłką.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się