Tanie linie lotnicze - Ryanair, Wizzair i inne

Ryanair lata z Modlina do Gdańska za 19zł w jedną stronę  😉 Mnóstwo dat  jeszcze w listopadzie do wyboru.
http://www.ryanair.com/
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
01 listopada 2014 22:58
W Szczecinie nie ma morza!  😁 :kwiatek:
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
01 listopada 2014 23:24
Prawdopodobnie bedę lecieć z eurolotem jakoś pod koniec lutego. 4 miesiące do wyjazdu, a ja już trzęsę gaciami.
Czy każdy pierwszy lot wasz był poprzedzony paniką i pytaniem "jak te wszystkie przepisy ogarnąć?" 😁
Czy każdy pierwszy lot wasz był poprzedzony paniką i pytaniem "jak te wszystkie przepisy ogarnąć?" 😁

Moj pierwszy lot... 💘! Ladowalam w Wenecji w mega potwornej burzy, pioruny strzelały naokoło a ja leciałam sama w wieku jakichs... 15 lat 🙂
Przepisów za duzo nie ma... Przede wszystkim: byc wczesniej na lotnisku, nie brać płynów i ostrych przedmiotów do bagażu podręcznego i nie spóźnić sie do gate'u! Nic strasznego 😉 miliony a nawet miliardy ludzi juz to robiły 😉
Prawdopodobnie bedę lecieć z eurolotem jakoś pod koniec lutego. 4 miesiące do wyjazdu, a ja już trzęsę gaciami.
Czy każdy pierwszy lot wasz był poprzedzony paniką i pytaniem "jak te wszystkie przepisy ogarnąć?" 😁

Przepisy ogarnęłam dość szybko, bo wypytałam o interesujące mnie rzeczy, ale w dzień przed wylotem miałam pełno w gaciach że nie zdążę na odprawę xD
Samego lotu byłam ciekawa, ale po starcie uznałam że nuda i nic nie widać więc poszłam spać.
Notarialna nie ma co panikować. Sprawdź na spokojnie zasady (co już zrobiłaś zapewne), przyjedź na lotnisko 1,5-2 godziny przed odlotem, żeby mieć dużo czasu na wszystko, a jak coś - po prostu spytasz. Ludzi na lotnisku multum 🙂

Mój pierwszy lot był ATR-40. Byłam w szoku, że samolot jest taki mały, a koledzy się nabijali, jak się spytałam, czy on na pewno doleci do Hamburga   😉
Dzięki dziewczyny. Czyli lecę do Gdańska. Na rybę z morza.  😉
Chcę zarezerwować bilet na luty, ale ceny nie zachwycają.  Podejrzewam że nie ma szans że spadną?
.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
02 listopada 2014 10:30
Dzięki dziewczyny! 😉

Na pierwszy raz poszłam po całości bo lecę z przesiadką bo autokarem do miejsca docelowego jeszcze 4,5h by zostały. A tak sam lot tylko 4,5h mi zajmie. Na szczęście na przesiadke mam 1,5h więc zdążę wszystko załatwić.

Lena, Zawsze pytam czy to na pewno ten pociag/ autobus więc pewnie o samolot też spytam. Moi znajomi śmieją się, że panikara jestem, ale wolę się upewnić dwa razy. 😁


Jak to jest z bagażami? Wiele osób, które już latały mówiły, że warto owinąć torbę/ plecak (będę mieć jedną wielką torbę podróżną na kółkach by jak najwięcej zmieścić) plastikową folią?
Jak Ci zniszczą torbę, walizkę itp to możesz się starać o odszkodowanie. Ja bardzo dużo latam i podróżuje i nic z tych rzeczy nie widziałam żeby ktoś owijał bagaż 😀
A ja w tym roku widziałam mnóstwo poowijanych. Głównie te plasticzaki 😉.
ovca   Per aspera donikąd
02 listopada 2014 19:46
Mnóstwo ludzi owija bagaże, nie mam pojęcia po co. Chyba myślą że to zabezpieczy przed rozwaleniem (bzdura, jak ma się rozwalić to i tak się rozwali, nie wiem ile pomoże owinięcie go folią spożywczą) albo że to zabezpieczy kogoś (pewnie złą obsługę lotniska) przez podrzuceniem narkotyków (za dużo filmów sensacyjnych).

Fakt faktem dobrze jest mieć bagaż oznaczony np charakterystyczną kokardką, wstążką, brelokiem- łatwiej go wtedy odnaleźć w razie zgubienia.
ovca, podejrzewam, że zabezpieczają przed rozwaleniem - jakby zamki puściły, to tych tanich plasticzaków już nic nie trzyma i wszystko się wysypie. Przed połamaniem to nie chroni. Inna sprawa, że nie ma możliwości, żeby taka wielokrotnie zawinięta folia spożywcza puściła tak, żeby się wszystko wysypało 😉. Jak ja odwijam tak zabezpieczone paczki to klnę nawet mając nożyczki w ręce 😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
02 listopada 2014 20:05
W Szczecinie nie ma morza!  😁 :kwiatek:


w Gdańsku też nie ma  🤣 jest tylko Zatoka  😎

Dzięki dziewczyny. Czyli lecę do Gdańska. Na rybę z morza.  😉

..to wpadnij na Hipo, spora kumulacja revoltowiczów  🤣
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
02 listopada 2014 20:09
czy ktoś z Was latał na Florydę ( dokładnie muszę dostać się do Orlando ) w miarę tanio ( chociaż wiem że będzie ciężko )  szukam od dłuższego czasu jakiegoś sensownego połączenia ale też bez opcji siedzenia i czekania na przesiadkę naście godzin bo będę z małym dzieckiem... i kurde nic nie mogę znaleźć  🙄
planuję podróż luty-marzec-kwiecień .. w zależności od złapania odpowiedniego lotu, ma ktoś doświadczenie jakie linie są najlepsze i na co zwrócić uwagę ?
..to wpadnij na Hipo, spora kumulacja revoltowiczów  🤣


Będę bez samochodu. Więc z lotniska w Gdańsku musiałabym się przebijać jakimiś autobusami chyba. I nie wiem czy osoba z którą będę nie będzie marudziła na konisie. Jeśli pojadę to chyba tylko po to, żeby Cię ucałować. Ot tak sobie..  😀
slojma   I was born with a silver spoon!
02 listopada 2014 20:15
Folią dużo osób zabezpiecza przed otwieraniem toreb przez obsługę. Niestety w wielu krajach zdażają się kradzieże.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
02 listopada 2014 20:27
No właśnie tak myślałam. Że albo rzucanie, ewentualne zaczepienie sprzączki i rozerwanie torby, kradzież. Chyba jednak zabezpieczę.

Właściwie co daje odprawa online? Warto wykupywać tzw zaklepane miejsce? Bo nie ukrywam, że zależy mi na miejscu przy oknie 😁
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
02 listopada 2014 20:43
tunrida, lotnisko w Gdańsku jest na zadupiu, jak to zwykle z lotniskami bywa 😁 gdziekolwiek będziecie się chciały dostać, do cywilizacji, musicie pokonać obwodnicę i dostać się na właściwą stronę Gdańska 🙂

jakbyś zdradziła, kiedy planujesz być, to mogę spróbować was podwieźć do centrum czy gdzieś tam 😉
Notarialna, musisz dokonać odprawę online... Inaczej narobisz sobie roboty niepotrzebnej, troche stresu i stracisz X pieniędzy na odprawę na lotnisku.
ovca   Per aspera donikąd
02 listopada 2014 21:25
Notarialna, musisz dokonać odprawę online... Inaczej narobisz sobie roboty niepotrzebnej, troche stresu i stracisz X pieniędzy na odprawę na lotnisku.


Bay nie strasz Notarialnej, przecież leci eurolotem. W tradycyjncyh liniach odprawa daje możliwość zaklepania miejsca,  no i masz ten komfort że nie musisz być dużo wcześniej (chociaż jak nadajesz bagaż, to te 1,5 godz przed odlotem wypada przyjechać)
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
02 listopada 2014 21:40
I tak czy siak pewnie będę wcześniej, bo będę jechać dopiero z Łodzi, a potem na lotnisko w Wawie. Szukałam połączeń do bliższych miejscowości, ale wyszły mi tak kosmiczne (przesiadka w Londynie np :hihi🙂, że wychodzi na to, że będę musiała lecieć do Zagrzebia i potem do Split.

4 miesiące do wyjazdu, a szczerze mówiąc wizja tego lotu niepokoi mnie, bo to będzie pierwszy raz jak będę lecieć 😁

Edit: chyba, że znajdę połączenie z Łodzi to zaoszczędzę czas potrzebny na dotarcie do Wawy. 😉
zduśkaco do połączenia to nie wiem, bo my lataliśmy zawsze do Detroit, a na Florydę samochodem... Ale jeśli chodzi o tak długie loty, połączenie przynajmniej z Gda to był samolot LOT-u do Frankfurtu i stamtąd Lufthansa. Z tego co mi się wydaje to do Orlando nie ma bezpośrednich więc warto zwrócić uwagę na czas przesiadki, tak żeby nie było za dużo i za mało bo to jednak duże lotnisko jest. Jak dla mnie przy takim locie ważne było jedzenie, jeśli z dzieckiem to miejsca specjalne (w Lufthansie były przy wyjściach przez co było dużo miejsca z przodu), dla mnie ważne było miejsce przy oknie a nie na czwórce pomiędzy korytarzami... To chyba tyle, ja latać samolotami uwielbiam, więc wiele do szczęścia mi nie było potrzebne.
.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
03 listopada 2014 08:53
dzięki dziewczyny za info  :kwiatek:
lotu również szuka dla Nas mąż siostry po stronie usa, zobaczymy może On coś ciekawszego wynajdzie. Generalnie sama to mogłabym i koczować naście godzin na lotnisku no ale z kilkumiesięcznym szkrabem to odpada - wolę więcej zapłacić i mieć spokojniejszą głowę.
Najpierw uparłam się na lot - ale jak zobaczyłam ceny  😎 to zwątpiłam. Zaraz przejrzę ofertę lufthansy.
agnesix przejazd później autem też jest możliwy. No zobaczymy co uda nam się załatwić.

aa czy ktoś z Was podróżował z maluchem samolotem ? Wiem, że szkraby trzyma się na kolanach - chyba, ze wykupi się dla niego normalne miejsce siedzące ale to wtedy jak siedzi ?? w foteliku ?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
03 listopada 2014 10:47
Zduśka lecąc Ryanairem niestety musisz ściskać się z dzieckiem na kolanach... :/ Jeszcze jak to maluch to pół biedy, bo jak masz lot późno czy w porze drzemki to jest szansa, że zaśnie- ale weź utrzymaj na kolanach takiego prawie dwulatka, który chce skakać, biegać i szaleć po samolocie 😵 Mnie jak leciałam z Rajką w maju uratowało tylko to, że na siedzeniach przede mną siedziała trójka dzieci a obok jakiś fajny facet, który ją cały czas zagadywał i zabawiał. Inaczej bym chyba osiwiała...
Za to jak leciałam Aerlingusem to był raj. Nie dość, że do dyspozycji miałam cały rząd siedzeń tylko dla siebie(więc było i gdzie dziecko posadzić, zabawić, wypuścić) to jeszcze wchodziłam z marszu pierwsza i wszyscy pomagali. W Ryanairze niestety można liczyć ewentualnie tylko na współpasażerów, nawet o pasy kilka razy musiałam się upominać  🤔
Tu masz taki ogólny drobny druk:
http://www.ryanair.com/pl/warunki-dotyczace-podrozy/regulations-childreninfantsyoung/

Teraz też lecimy Ryanairem... niestety jednak wygrywa finansowo z Aerlingusem, choć byłam gotowa zapłacić więcej i lecieć komfortowo.
Tylko nigdzie nie mogę się doczytać informacji na temat podróży dwulatków- podróżują jeszcze na kolanach czy już na swoim siedzeniu? 🤔 Coś mi świta, że od 2 lat już samodzielnie, ale kurczę no nie widzę tej informacji 🤔
CzarowniSa, do Stanów zduśka raczej nie doleci Ryanairem 😉

zduśka, musisz szukać, czekać, szukać, czekać, ceny się zmieniają, a do Stanów często są promocje. Raczej z małym dzieckiem nie brałabym pod uwagę Detroit, to całe Stany trzeba przejechać... NYC tez dosyć daleko, ale bilety najtańsze i najkorzystniejsze połączenia jeśli chodzi o czas przesiadki. Na fly4free często się pokazują okazje na loty do USA, więc sprawdzaj. Ja Ci mogę polecić Lufthansę i United Airlines, za to LOT imo średni.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
03 listopada 2014 12:01
tak wiem, ze nie dolecę ryanairem  😉 tą linie brałam pod uwagę przelotu np. do Kopenhagi i potem dalej do USA, ale chyba odpuszczam taką opcję. Kiepskie są połączenia.
Dzisiaj siedząc na lufthans-ie znalazłam lot w marcu za 1400 zł od osoby w 1 stronę więc chyba cena nie jest kosmiczna ( co prawda fajnie by było znaleźć coś taniej no ale  😉 )

szukam dalej no i jak złapię super cenę to zaklepuje ... tylko mam nadzieję, że później nie będę jęczeć, że mogłam poczekać  😁 no ale z dzieckiem to raczej opcja last minute nie jest dobrym rozwiązaniem i chyba muszę wszystko wcześniej zaplanować.
Powiem Ci, że nawet do tej Kopenhagi czy Londynu na przesiadkę nie bardzo się opłaca, jednak wtedy musisz dokupić bagaż, nie przeniosą Ci walizki z samolotu do samolotu, w tanich liniach z dziećmi słabo się raczej podróżuje. A lecisz z Warszawy? Ja zawsze szukam na portalach typu fly4free albo flipo. Teraz włąśnie patrzę, że z Lufthansą/ United są loty z przesadkami w granicach 2,5-4 h, jak na tę trasę to mało, raczej trudno będzie Ci znależć lepszą opcję.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się