Revoltowe wielkoludy(wielkokonie), czyli im wyższy koń tym lepiej :)

Moja mała (ok 185cm) dziewczynka obchodzi dzisiaj 15 urodziny  😅


Fajne te wasze wielkoludy  🙂

Ja teoretycznie uwielbiam duże konie. Teoretycznie, dlatego że z jednej strony bardzo podoba mi się dość drobna i niska osoba, na dużym koniu, tworzy się w tedy kontrast i mnie się to bardzo podoba. Sama mam marne 162cm i na wysokim, dobrze zbudowanym koniu wyglądam jak mróweczka 😀 [możecie zerknąć na mój avek]. Z drugiej jednak strony osobiście nie czuje się dobrze w obejściu z takim koniem. Oprócz tego, że siodłanie, czyszczenie może być kłopotliwe, to mam poczucie, że w momencie jakiegoś buntu ze strony konia nijak bym sobie z takim nie poradziła, czy to z ziemi czy w siodle. Nie czuję się swobodnie, tylko wręcz na odwrót - mam strach w oczach, że to gigantyczne bydle zaraz mi coś zrobi. Chyba, że trafi się jakiś wyjątkowo potulny i spokojny. Ale mimo wszystko dla siebie bym takiego konia nie kupiła, bo było by do bez sensu..
Kilka lat temu jeździłam parę razy na ogromnym małopolaku, miał z tego co pamiętam 179cm i sięgałam mu trochę ponad lopatkę xD Wyczyścić i osiodłać go jakoś dawałam radę, ale ogłowia samej nigdy nie udało mi się założyć. A jeśli chodzi o kwestię wsiadania, to wydłużałam strzemię prawie na maksa i jakoś zawsze udało mi się wspiąć, lecz łatwo nie było. Był to zdecydowanie typ rekreacyjnego tuptusia, ospałego i powolnego. Ale jestem pewna, że jakby mi się wyrwał, to za nic w życiu bym go nie opanowała.


Martuha, 100 lat i przede wszystkim zdrowia dla Malutkiej 😁 :kwiatek:

ja zawsze wielkie konie lubiłam. pamiętam, gdy jako mały dzieciak na jazdy pchałam się zawsze na takiego ogroma, 180 w kłębie. Ja wtedy może max 150 miałam. Ze schodków mnie wrzucali na niego 😂
Cenciakos   Koń z ADHD i złośliwa zołza ;)
11 lutego 2012 17:18
No to dla przypomnienia mój maluch 🙂

Cenciakos fajny maluch 😀
Dobrze, że ten watek zaczyna odżywać 🙂
Przedstawiam mojego malego wielkoluda jakies 177 cm
Pierwsze jako czterolatek
Drugie - kto zgadnie w jakim byl wieku ?
Pierwszy raz pokażę się tutaj z (nie)moim aktualnym podopiecznym.
Koń miarki nie widział więc dokładnie nie wiadomo ile, dla porównania ja mam 175cm.
Trochę wstyd, że taki upitolony, ale na szybko szczotą pod siodło przeleciany 🙂
Cenciakos na malucha to ten koń nie wygląda.  😎

konie-legnica 2 lata, może?
maiiaF dziękujemy  :kwiatek:
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
11 lutego 2012 20:52
Jak wam się mój dinozaur podoba to zasypię Was jeszcze innymi, jesiennymi zdjęciami co by ten mróz przegonić  😉 







Wiem, że dużo zdjęć, ale no nie mogę się powstrzymać  😡
scarlett   "może istnieją czasy piękniejsze, ale te są nasze"
11 lutego 2012 23:20
xequus o nie! odkąd zobaczyłam Mahata w limegreenie zawzięłam się, że go kupię. jak kupiłam i mam kolejną szmatę na oku, to Ty mnie prowokujesz kiwi <wrr> zła Kobieto! Ruch ma i co z tego jak w głowie pusto  😍

Cenciakos Dawno Was nie było, czy mi się zdaje 🙂 Cudni jak zawsze  💘

Martuha 100lat dla Małej ^^
Karmelek1700   Go Go Power Rangers!
11 lutego 2012 23:40
xequus 4 zdjęcie magiczne! 😍 Kocham taki nastroik 😉
Martuha sto lat!  😅
Cenciakos kawał chłopa!
To i od nas coś tu wrzucę, mój wielkokoń (chociaż na zdjęciu bardzo mikro wyszedł :hihi🙂 po prawie dwumiesięcznym roztrenowaniu, zrobiło się z niego troszkę chucherko ale wrócimy do formy 😉 Jak na razie stopniowo wdrażamy się w regularny trening  🙂

Dla przypomnienia wzrostu mamy 175 😀
Pozdrawiamy wszystkie wielkoludy i ich właścicieli :kwiatek:
Śliczne te Wasze konie!

Martuha Sto lat 😅
Cenciakos   Koń z ADHD i złośliwa zołza ;)
12 lutego 2012 08:59
Cenciak ma 180.
scarlett faktycznie rzadko się pojawiamy. Ale żyjemy i mamy się dobrze 😉
xequus świetne zdjęcia!
no to ja wrzucę coś z dzisiaj🙂 mój kochany Troll
PumCass   zachowaj zimną krew!
12 lutego 2012 23:00
to i ja dodam coś z Panem Dużym i również z dzisiaj 🙂😉

[img]][/img]
(autor zdjęcia revoltowiczka Harja)


xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
15 lutego 2012 07:33
PumCass, ale mu pięknie w czerwonym!  😍 Co to za derka 🙂?
Nina no niezły ten Trol   😀 to ile teraz trole mają "wzrostu"
ahh. Tylko pozazdrościć wam tych "kolosów". Co prawda nam jakoś bardzo dużo nie brakuje, ale to i tak tylko 173 cm. Miał być siwy ogier >180 cm, a jest klacz 173 cm, ale przynajmniej maść się zgadza 🙂
777 176 🙂 Ja mam 164, dlatego też tak wyglądamy razem.. 🙂 nie wiem co bym zrobiła z jeszcze większym, np. 185😀 jak dla mnie to moja i tak jest wielgachna, swoją drogą najwyższy koń w stajni😉
sacramentia   this strange kind of love...
15 lutego 2012 15:22
mnie tu jeszcze nie było, ale chyba się z moją kobyłą zmieścimy w ramy. ma jakies 176 cm wzrostu, i PumCass, wygląda prawie identycznie jak twój Pan Duży  😀 jesli chodzi o masc. Jesli chodzi o budowe, to nieco mocniejsza, na pewno w nogach i zadku 😉 niestety nie mam możliwości dodania teraz żadnego zdj, ale moze w najblizszych dniach sie uda  🤔
wgl mam wielka slabosc do wysokich koni. swego czasu jezdziłam długo na folblutach i arabach, gdzie kon wyzszy niz 165 cm był zjawiskiem bardzo rzadko spotykanym 😉 wiec teraz, kiedy jeżdże na małopolakach z których każdy ma PRZYNAJMNIEJ 167 cm, jestem w siodmym niebie  😜 szczególnie ze sama mam 173 cm wzrostu
dziękujemy wszystkim za życzonka  :kwiatek:

po lewej mój wielkokoń, a po prawej podopieczna na której jeżdżę 😉
zdjęcie kiepskie, ale dobrze oddaje różnicę wzrostu 185 : 163cm

mała też jest fajna, bardzo wdzięczna i pojętna, ale jednak dużo wygodniej jeździ mi się na dużych koniach.
Jestem wysoka i na niższych koniach gorzej mi się oddziałuje łydką.
Martuha wyglądają jak klacz ze źrebakiem.  😁
ale śmiechowe zestawienie hihi
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
15 lutego 2012 22:18
Ajjj zima za oknem i wzięło mnie na letnie zdjęcia.
To macie jedno z ciekawszych, bo olbrzym śmiga też w damskim siodle chociaż dużo osób mi odradzało ze względu na jego charakter i wielkość, a jednak polubił to 🙂

w nowej stajni mojej malej karej jest zrebak w jej wieku (czyli tez 10 mies.) i ten ogierek ma juz 160 cm wzrostu  😲
To on będzie wielkoludem jakich mało.  😲

Znalazłam w google, że największym koniem na świecie był Samson vel. Mamut. Ale to koń zimnokrwisty, a z gorącokrwistych był jakiś podobny przypadek? Wie ktoś?
no masakra, nie chce wiedziec co bedzie z jego stawami, jak w takim wieku juz jest taki wielki  🤔 moja mala tez mikrusem nie bedzie, w wieku 8 miesiecy miala 143 cm. Zarowno ten ogierek jak i moja klaczka po Chriscie, no on mikrusem nie jest, ale wielkokoniem tez nie, wiec ciekawe czemu ten 'maly' ogierek tak wystrzelil...
Mój znajomy tez miał 2 takie klacze które rosły i rosły. W wieku 1,5roku miały po 168cm a w wieku 3 lat 177 i przestały rosnąc, potem szły w masę. Strasznie duze jak na czyste ślązaki 🙂
no masakra, nie chce wiedziec co bedzie z jego stawami, jak w takim wieku juz jest taki wielki  🤔 moja mala tez mikrusem nie bedzie, w wieku 8 miesiecy miala 143 cm. Zarowno ten ogierek jak i moja klaczka po Chriscie, no on mikrusem nie jest, ale wielkokoniem tez nie, wiec ciekawe czemu ten 'maly' ogierek tak wystrzelil...

A patrząc wstecz na przodków, nie miał nikogo rosłego?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się