Revoltowe wielkoludy(wielkokonie), czyli im wyższy koń tym lepiej :)

ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
15 grudnia 2012 21:06
Misiek69  Aaaaaaa ❗ ❗ ❗  cudo  😍 piekny jest, marzenie poprostu ...

a teraz poprosimy Was razem  😁
Skarpety, to ich wizytówka. Cztery białe mają najwyższe notowania, trzy niższe a Niuniek ma dwie i pół  🙂 , ale nie zamieniłbym go już nawet za championa. On już jest w rodzinie, bez względu na ilość białych nóg. Głupio mi się przyznać, ale to była męska miłość od pierwszego wejrzenia  😍

Szczoty mają też minus. Poza utrzymaniem w czystości, bardzo łatwo o grudę. Kupiłem go z czterema nogami zagrudzonymi. Wyprowadziliśmy pięknie wszystkie chore miejsca, prócz jednego, z którym mamy największy problem. Ale walczymy i mam nadzieję, ze się uda. Może ktoś z Was ma jakiś 100% patent na grudę?

Nie mam żadnych zdjęć, które mógłbym wrzucić, ale wezmę aparat i porobimy, wtedy wrzucę.
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
15 grudnia 2012 21:16
ja mam ! ja mam! 🙂 info na PRIV zaraz napiszę 🙂
Znalazłem jakieś dwie foty z komórki. Przepraszam za jakość zdjęć.



wielkolud!
Blisko ma do sufitu  🤣,  jakby poderwał głowę do góry, to by się mógł o sufit podrapać  😉
A koń po porstu jedno wielkie
Właściciel stajni jak go zobaczył, to chciał sufit blachą obijać. Powiedział Mato Boska! Przecież on mi całe belki zeżre!!!  😀  Jak podnosi łeb, to do sufitu sięgnie bez problemu, na szczęście jednak konsumpcja tego typu paszy go nie interesuje.  😁
Misiek69, prześwietny jest, jakby miał jeszcze te dwie nogi białe, to koń z marzeń.
Ale bym wsiadła na takiego byka, mając te 158cm mam jakiś kompleks niższości i lubię wielkoludy 😁
[quote author=budyń link=topic=26709.msg1616542#msg1616542 date=1355607758]
Misiek69, prześwietny jest, jakby miał jeszcze te dwie nogi białe, to koń z marzeń.
Ale bym wsiadła na takiego byka, mając te 158cm mam jakiś kompleks niższości i lubię wielkoludy 😁
[/quote]

Ma dwie i pół białej. Mi do szczęścia więcej nie trzeba.  😉
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
15 grudnia 2012 21:48
misiek69 noż kurde.. proporcje jak ja z moim siwym  😁  tylko nam brakuje odpowiednio .. 172 do 178  😜

jak was razem zobaczyć to  wcale się juz taki wieeeelki nie wydaje  👍
misiek69 noż kurde.. proporcje jak ja z moim siwym  😁  tylko nam brakuje odpowiednio .. 172 do 178  😜

jak was razem zobaczyć to  wcale się juz taki wieeeelki nie wydaje  👍


I właśnie dla tego zmuszony byłem szukać sobie dużego konia  🙂
Jak na nim siedzę, to ani on nie wydaje się wielki, ani ja nie muszę podpierać się nogami o ziemię, żeby go nie połamać.
PumCass   zachowaj zimną krew!
15 grudnia 2012 21:55
Świetny olbrzym  😉
Misiek69, ale fantastyczny! 😀 Kawał konia, na pewno będzie się Wam świetnie układać współpraca. W szajrach najfajniejsze jest to, że mimo tego, że są ogromne i nabite mięśniami, to mają obłędnie długie nogi i przez to cała sylwetka wygląda zgrabnie i lekko.
Pas de Deux z takimi wielkokoniami wygląda tak:
Misiek69, ale fantastyczny! 😀 Kawał konia, na pewno będzie się Wam świetnie układać współpraca. W szajrach najfajniejsze jest to, że mimo tego, że są ogromne i nabite mięśniami, to mają obłędnie długie nogi i przez to cała sylwetka wygląda zgrabnie i lekko.
Pas de Deux z takimi wielkokoniami wygląda tak:



Masz rację! No i jak takiego konia nie kochać. Jak galopuje, to ziemia się trzęsie. Moja instruktorka, która na nim galopowała mówi że czuła się jak na amerykańskiej kanapie.  🤣
misiek 69 kupiłeś swojego wysokiego ogierka ze stajni Dar- Mar??? 🙂 w okolicach Częstochowy?😀
misiek 69 kupiłeś swojego wysokiego ogierka ze stajni Dar- Mar??? 🙂 w okolicach Częstochowy?😀


Tak. Pod Kłobuckiem.


BTW Dziś w stajni cyknąłem fotki. Stoi przodem do drzwi, więc nie za bardzo mam jak zrobić zdjęć z przodu  😡








Misiek69, piękne maleństwo! 😉
Misiek69, Cudowny! Bardzo mi się podoba. Mam nadzieję, że będziesz teraz regularnie opowiadał jak tam się koń sprawuje! (no i powodzenia w doskonaleniu własnej jazdy 🙂 ).
Ja kupiłam od niego 2 tinkery😀 Ale konik cudowny! Ja mam podobnego tinkera ale 150cm 😀 Fajnie by obok siebie wyglądali"😀
Ja kupiłam od niego 2 tinkery😀 Ale konik cudowny! Ja mam podobnego tinkera ale 150cm 😀 Fajnie by obok siebie wyglądali"😀


Aż prosiłoby się cyknąć im fotę  🤣
Tinkery też są śliczne, ale jak pisałem wyżej z oczywistych powodów, nie mogłem sobie takiego kupić.  😀

Dziękuję w imieniu Niuńka za komplementy. Wszystkie mu przekażę. A sprawozdania będą, będą.
Dziś najbardziej mnie cieszy to, że w końcu zaczęła mu się zaleczać ostatnia gruda. Był mocno zagrudowany, ale ze wszystkimi szybciutko sobie poradziliśmy. Ostatnia przysporzyła nam najwięcej zmartwień. Była umiejscowiona po wewnętrznej części łokcia w samym zgięciu. Za chińskiego boga nie chciała się goić. Chłopak jak zginał nogę, to pękały mu te gojące się miejsca, poza tym przy czyszczeniu i dezynfekcji rany trzeba mu było sprawiać duży ból. Dziś wreszcie zaczęło się pokazywać czyste gojące się miejsce i jest wreszcie szansa, że będzie po sprawie.
Ircia   Olsztyn Różnowo
17 grudnia 2012 06:15
Misiek69 Piękne te Twoje maleństwo  💘
Wiem że wielkie konie ale muszę pokazać małego Bohuna🙂 Prawda ze by pasowali?🙂
Wiem że wielkie konie ale muszę pokazać małego Bohuna🙂 Prawda ze by pasowali?🙂


Ślicznoty. Właśnie takie łaciate mają strrrrasznie dużo uroku.
No to ja też mam się okazję wbić do tego wątku, bo ostatnio mam okazję jeździć na naprawdę sporym koniu  🙂
Na zdjęciu Chick z forumową flygirl

Koń ma gdzieś koło 180, ma dopiero 2,5 roku i jest mega przebudowany, więc jeszcze sporo urośnie.
Wow!!!!
Kawał chłopa.
Zapomniałam dopisać, że to koń wyścigowy, żebyście mnie zaraz nie zjedli, że jest jeżdżony 😉 I tak ze względu na obawę, że pójdą mu stawy robi połowę tego co jego koledzy w tym samym wieku.
Zawsze chciałam takiego wielkoluda, boski jest 💘
Dzięki dziewczyny  🙂
Ogólnie chłopaka uwielbiam z charakteru, bardzo jezdny jest, chętny do pracy, ale mimo to nie jeździ mi się na nim za dobrze. Ogólnie nie lubię dużych koni, bardzo ciężko mi złapać równowagę. O ile jak przy zajeżdżaniu mogłam jeździć w normalnym siodle i anglezować było w miarę, to teraz w wyścigowym i półsiadzie praktycznie przez całą jazdę umieram i mam wrażenię że spadnę co chwilę  😵 Mam nadzieję, że się przyzwyczaję jakoś do niego.

Ciężko wam było się przestawić z małych koni na takie duże? Długo to trwało? Dodam, że jeżdżę na nim 2, max 3 razy w tygodniu.
Ja codziennie jeżdżę na kucysiach, więc jak pierwszy raz wsiadłam na dużego konia to też myślałam że zaraz spadnę.
W kłusie strasznie mnie wyrzucało ale jakoś się przyzwyczaiłam po tygodniu, galop to była pestka już po 10 minutach 😀
Misiek69 genialny koń! Koniecznie "raportuj" co się u Was dzieje! Będę z ciekawością śledzić. Powodzenia :kwiatek:
Frania fajne gigantyczne dziecko. Wyścigowy, ale jakiej rasy?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się