Styl western (dawniej kącik)

.

Dojście do zagranicznych sklepów w granicach UE ma każdy, kupuje się normalnie, tylko język inny 😉. Poza UE trzeba się liczyć z cłem - chyba, że ma się kogoś znajomego z kim można się dogadać na wysyłkę różnych rzeczy.

to się rozumie samo przez się, pisząc dojście miałam na myśli, że zapłacisz mniej niż kupując samemu w takim sklepie.

Dostałam właśnie pad sympatexowy i na "sucho" wygląda świetnie. Wentylacja powinna być super bo można bez trudu przyłożyć usta i mocno dmuchnąć, powietrze przechodzi. No i gruby jest, nie robi się wiele cieńszy przy mocnym ucisku.

piszę post pod postem ale nie wiem jak inaczej zmieścić zdjęcia, a jak je jeszcze zmniejszę to nic nie będzie widać
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Brak edycji nie po raz pierwszy, do tego ogromne fotki
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
01 marca 2013 16:34
Koniecznie daj znać jak pod siodłem. A czy on będzie coś wchłaniał pot? Tak jak dziewczyny pisały wcześniej: nie lubię, jak konikowi po bokach po prostu cieknie.
wiesz, ta warstwa z wierzchu powinna chłonąć to co będzie parowało, albo jakoś przesiąkało od spodu, ale ta spodnia na pewno nie chłonie.
Kasiu! Spokojnie. Wczoraj sobie z sepią poopowiadałyśmy. Obie wzruszone. Treser dziś się strasznie spłakał. Jak go do sepii zawiozę to się odwodnimy. ;-) tyle OT
pojedziecie odwiedzić Kukusia? świetnie!  😅
Mamy zaproszenie. W maju wyruszamy. Miałam takie złe dni a tu sepia się zjawia i już jest dobrze.
EEEEEEEEEEEE!Ja też jadę 😉
Dekster- jasne.
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
02 marca 2013 06:43
Weźcie przyczepę, konie, to od razu poznacie uroki woj. świętokrzyskiego.
Podejrzewam,że akurat tym pomysłem nasze stare konie nie były by zachwycone 😉
kasiakliczkowska, bardzo fajnie wygląda ten pad
napisz relację jak się sprawuje w użyciu🙂

kiedyś kupiłam sympatexowy czarny ( używany) - jest dość cienki- można go nawet złożyc w kostkę, jakos mi nie podpasował i leży

na Bonanzę mam taki trzywarstwowy z dziurkami- ale te dziurki zasysają chyba skórę, bo czasem odgniatają się na Bodku

Kasiu! Spokojnie. Wczoraj sobie z sepią poopowiadałyśmy. Obie wzruszone. Treser dziś się strasznie spłakał. Jak go do sepii zawiozę to się odwodnimy. ;-) tyle OT


ale fajnie czytać, że konie po latach się odnajdują, a jak jeszcze w super rękach to już w ogóle świetnie!

pad jest b gruby, pod siodłem się prawie nie ugniata. To dla nas dobrze na następne kilka miesięcy, póki koń się nie rozbuduje. Wygląda na to, że wentylacja jest bardzo dobra, na czym bardzo mi zależało 🙂 telefonem ciężko zrobić dobre zdjęcia, bo on zawsze deformuje trochę obraz, ale coś tam będzie widać: [jest też modne zdjęcie od tyłu 😉]
Fajnie bo nie wystaje tak dużo spod siodła.
ja mam dosyć małe siodło więc wzięłam pad w wersji barrel. Jeśli ktoś ma większe to jest też wersja "normalna" na WWR Shopie.
ide popatrzec w takim razie na wwr

czeka mnie zakup padu dla Smarka
siodło to będzie miał z Bodkiem wspólne przynajmniej dopóki nie uzbieram kasy, a to potrwa
ale pad to lepiej żeby miał własny...

kasiakliczkowska, czyli już nie mogę napisać nic o moim koniu, skoro mam go dopiero 3 lata?


widzę, że był edit, skierowany do mnie 😉 Kochana- a czemu masz nie pisać o swoim koniu skoro masz go 3 lata? Napisałam, żeby się Tania wypowiedziała, żebyś dostała więcej info z pierwszej ręki. Tania do Ciebie napisała i po grzybach. Po co ten szum?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
04 marca 2013 17:38
Dziewczyny pytanko mam. Szukam jakiegoś sprawdzonego popręgu west z tym, że anatomicznego. Może, któraś z Was używała bądź używa jakiegoś konkretnego i mogła by mi polecić. Byłabym wdzięczna  :kwiatek:
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
04 marca 2013 17:54
Z takich naprawdę fajnych, to mattes. Koleżanka miała, ale jakoś nie mogę teraz znaleźć z jedną sprzączką. Wyskakują mi tylko uj.

edit, o mam : http://www.ihaha.pl/product_info.php?cPath=27_134&products_id=573
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
04 marca 2013 18:11
sepia -  Ooo Dzięki Serdeczne :kwiatek: 
Mam strasznego wrażliwca, do tego z modzelem łokciowym, który się wchłonął jednak kolega wkurza się kiedy dotyka łokciem popręgu, a ja też nie chcę by podrażniał miejsce w którym modzel był, tak profilaktycznie.




sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
04 marca 2013 18:15
Te popręgi są drogie, ale wrzuca się je do pralki, futerko przeczesuje i jest jak nowe.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
04 marca 2013 18:21
Dosyć to fakt, ale chyba się zdecyduję. Od ubiegłego lata nie mogłam na tym koniu jeździć w siodle westernowym. Mam prosty popręg, a on odpada definitywnie. Ulubiony koń i ulubione siodło ... coś z tym trzeba zrobić. Znalazłam też taki popręg:

http://sww.sotesklep.animavet.pl/waldhausen-popreg-westernowy-anatomiczny-neoprenowy.html

ale będzie się obcierał, ech ...
ja mam Professionals Choice- nie jest profilowany, ale nie słyszałam, żeby komuś się koń obtarł od tego tworzywa, jest bardzo miękkie.
Swoją drogą- popręg nie powinien obcierać łokcia- może zakładasz siodło za bardzo na łopatkach? albo masz za wąskie i leci do przodu podczas jazdy lub też zaczep popręgu jest zbyt cofnięty dla Twojego konia i ściąga siodło na łopatki?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
05 marca 2013 09:32
kasiakliczkowska - nie, nie to nie tak. Mało precyzyjnie być może się wyraziłam.
Siodłam dobrze, od tej strony jest wszystko w porządku. Samo siodło też jest ok, nie za wąskie i nie za szerokie.
Popręg nie obciera łokcia. Modzel łokciowy powstał po urazie, upadku konia rok temu zimą. Nie miało to nic wspólnego z popręgiem. Na łokciu zrobiła się taka gula, nie chciałabym tu całej teorii o modzelach łokciowych przytaczać, w każdym razie łokieć, na którym jest modzel jest powiększony i taki powiększony łokieć dotykał/ocierał w naszym przypadku podczas ruchu o popręg. Zaznaczę, że modzele ogólnie rzecz biorąc są uważane, za wadę urody jeśli już powstaną. Nie bolą, nie są przyczyną kulawizn i nie powoduję ograniczeń w ruchu. Lekarz zdiagnozował, kazał obserwować i jeździć. Jeśli by się powiększał mieliśmy łyżeczkować. Przesiadłam się więc w inne siodło, tak żeby nie urażać, w którym popręg jest odsunięty bardziej w tył. Nie było problemu.
Nasz modzel się jednak wchłoną, zwłóknienie było niewielkie i obeszło się bez łyżeczkowania.
Wcześniej, zanim zrobił się modzel wszystko było ok, prosty popręg nie przeszkadzał w niczym, nie dotykał i nie ocierał łokcia podczas ruchu.
Jednak teraz kiedy po modzelu nie ma śladu chciałabym wrócić do jazdy w westówce, a jednocześnie mieć pewność, że nie ma dyskomfortu jeśli chodzi o ten po modzelowy łokieć.  Dlatego chcę wymienić popręg.

Co do samego tworzywa, z którego jest wykonany mój obecny popręg, to neopren. Dokładnie taki:
http://www.wwrshop.pl/Popreg_neoprenowy_0073-506.html
Koń się bardzo pod nim poci, szukam także czegoś co lepiej wchłaniałoby pot lub miało lepszą wentylację i odprowadzało by jego nadmiar.


Aleks, a nie chcesz zrobić sobie tunelu na popręg z naturalnej wełny? na allegro kupujesz kożuch za 100 zł, raz - dwa i gotowe. nawet na siedzisko siodła starczy 🙂
dziewczyny, jaki rozmiar popregu wziac ? kon miedzy 155 a 165.. widze rozmiary w calach a nie cm 🙁
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
05 marca 2013 11:44
Pinesska -  kurcze, o tym nie pomyślałam  :kwiatek: . Ja nawet mam kożuch taki, który chciałam skrócić kiedyś, ale mi przeszło i nie chodzę w nim. Wisi, kurzy się i miejsce zajmuje ... a mógłby się faktycznie przydać, wyszło by dużo taniej i dwie pieczenie na jednym ogniu można by upiec  :kwiatek: .

OBIBOK - przelicz sobie, to jest proste 😉. Na konia 163 cm w kłębie mam 34", ale on jest utyty troszku 😉. edit: plus pad korekcyjny, o który pytałaś w innym wątku, pewnie będzie ok. Mam też 30" jakoby został mi w spadku, nie używam go bo na moje konie jest ciut przykrótki. Od bidy mógłby być, ale ... celuj raczej w 34"/32" moim zdaniem.
Aleks, no widzisz, potrzeba matką wynalazku 😉

wklejam wam mojego tuptusia z luźnego latania na sznurkach (siodło potem zjechało, nie wiem dlaczego na początku tak głupio osiodłałam  😁 )

Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
05 marca 2013 12:20
Pinesska - ano  :kwiatek: już kożuch z szafy wygrzebałam, nada się 🙂.

Aleks, myślałam, że modzel powstał na skutek ocierania popręgu [bo to jedna z [przyczyn powstawania modzeli na łokciu], stąd pytanie o siodło 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się