Styl western (dawniej kącik)

[quote author=katija link=topic=27.msg1522437#msg1522437 date=1347555965]
ale ja nie widze zanego problemu...

Hi!Hi! To jak ten ślepy koń, co nie widział przeszkód.  😂
Przepraszam, nie mogłam się powstrzymać.
Niech Wam będzie co tam chcecie. Powodzenia.
Ja uważam inaczej i możemy się pięknie różnić.
[/quote].
Tania, ale weźmy elementy traila: klus przez dragi - da sie zrobić w rzędzie klasycznym, mostek - da sie zrobić w rzędzie klasycznym, bramka - jak najbardziej da sie zrobić, cofanie np. w literę L - da sie zrobić, salom wokoło pachołków kłusem rownież. Te elementy (oprócz bramki) mogą być normalnymi elementami w jeździe klasycznej.
Jeżeli chodzi o elementy reiningu - ja tez tego nie widzę - chociaż galop szybszy i wolniejszy - w zależności od wielkości koła, lotne zmiany są elementami jazdy klasycznej tez.
No i to jest west? Nie żartuj.
Na wrotkach też się da zrobić elementy te same co na łyżwach.
Czy to czegoś dowodzi?
I już milczę, bo wiedziałam, że ta rozmowa tak się potoczy.
2D
Fakt, to nie west  - dla mnie to ćwiczenia, które są elementami wyszkolenia każdego konia. Obojętnie w jakim stylu jazdy.
Na siodle damskim tez sie kłusuje przez dragi wszak.
ekuss   Töltem przez życie
13 września 2012 20:31
ale ja nie widze zanego problemu, zeby sobie robic elementy westu w angielskich pomocah i rzedzie. chcesz sobie jezdzic tyczki czy trail, to sobie jezdzij, jaki to problem?

To robię tak swoją drogą,bo jak powiedziałam-mamy takie zawody nawet 😀 Chodziło mi o coś innego,ale nie ważne.
tutaj jakby ktoś chciał zobaczyć jak mniej więcej wyglądają takie zawody (ostrzegam,że islandzki styl jazdy może szokować)

http://www.mani.is/ljosmyndir/gallery.asp?categoryid=180
Taniu, to nie jest west! to sa elementy, cwiczenia wykonywane tak jak sie da.
sama jezdzilam tor trailowy na moim koniu. w moim rzedzie, w moich pomocach. przestawianie pomocy moze koniowi namieszac w glowie. ale dla zabawy, cwiczenia, wykonywanie tych elementow w normalnych pomocach- czemu nie?
to nie jest west, to wykorzystanie elementow tej szkoly do szkolenia/zabawy/ciekawosci/nowosci.
Pan Szymon Wierzchosławski pomaga relacjonować bull riding w Polsat sport. Ciekawe rzeczy mówi. Brawo!
Taniu, szkoda, że nie wiedziałam... Powinni o tym trąbić 🙂!
Katharina   "Be patient and trust in the process"
14 września 2012 21:46
Od nas Młody sprzedany do stajni west i będzie go robił najprawdopodobniej Pan Szymon 🙂 Nie mogę się doczekać aż zobaczę koniucha w akcji za jakiś rok :P
Kto będzie na MP?:>
🥂[quote author=wiedźma link=topic=27.msg1525564#msg1525564 date=1347890498]
Kto będzie na MP?:>
[/quote]

Ja ma takie plany. Ale ja decyduje z dnia na dzień.
No proszę. Idzie nowe
Ufff....
martingale to wytok?
p.s
Oj coś czuję, że spadną niektóre "gwiazdy" . NRHA też będzie pewnie zmuszone do zmian.  😅
Taniu a tak w skrocie mozesz napisac o co chodzi w tym artykule?

tlumaczenie translatora jest fatalne....

Jak rozumiem nie będzie można używać metalowego bosala, sztywny wytok tylko z wędzidłem.
Nie rozumiem tego:
.No one is allowed to ride a horse with a curb bit without a properly adjusted, approved curb strap or curb chain.
Ktoś pomoże?  :kwiatek:
Chyba, że "czanka" ma być z łańcuszkiem/paskiem? Ja nie używam takiego kiełzna to nie umiem wyjaśnić.
Nie rozumiem tego:
.No one is allowed to ride a horse with a curb bit without a properly adjusted, approved curb strap or curb chain.
Ktoś pomoże?  :kwiatek:


"Nikt nie będzie mógł używać na koniu kiełzna z czankami bez odpowiednio dopasowanego paska lub łańcuszka przewidzianego do tego typu kiełzna"
O właśnie.  :kwiatek:
I coś o west, ale tak obok tego linku.
Od dawna zastanawiam się jak to jest, że w konkursach SBH na rozprężalni każdy jeździ w czance a potem się przebiera na sam konkurs. Jakieś to takie nie w porządku, co?
Czy ja to źle rozumiem?
p.s
Damarina, a to:
"4.Draw reins may be used on the show grounds as a training device so long as they are attached no lower than the elbow of the horse."
Nie niżej niż łokieć?
Bardzo dobrze, że zaostrzają przepisy. Uniknie to "samowolki" w działaniu tych z mniejszymi umiejętnościami.

Mam prośbę o poradę do westowców. Koń wlkp, 167 w kłębie - już go dobrze znacie. Sam chętnie nosi głowę nisko, ale ma tendencje do włóczenia nóg za sobą. Trener chce go podnosić, łeb trzymać wyżej, przez co koń podstawia zad i jest cacy - choć wg  mnie nie do końca. Koń zaczyna w tym momencie wybijać niemiłosiernie w kłusie - nie do wysiedzenia z należytą gracją (domyślacie się jak to wygląda 😉 ). Ostatnio miałam przerwę od trenera, sama zaczęłam jeździć znowu w dole konia, znowu przyjemnie się rozbujał, jednak muszę pilnować o pracy zadkiem.

Co jeszcze zauważyłam: przy wysokim ustawieniu na czance, koniowi wyrosła niewysoka narość podskórna, raz po treningu ją zaobserwowałam, rozmasowałam i się zmniejszyła. Nie jest bolesna, ale znajduje się tuż za potylicą pod grzebieniem grzywy. Spotkaliście się z tym?
To, że koń jest trudniejszy do siedzenia do właśnie świadczy o tym, że mocniej idzie zadem 😉
Musisz się starać obniząć go, ale tak, żeby pozostała uniesiona podstawa szyi. Dyskutowaliśmy o tym sporo na innym forum ale tu chyba nie moge podlinkować? Jakby co zapraszam na PW

Jeśli koń odczuwa dyskomfort w wyższym ustawieniu (ta gula może świadczyć o jakimś przeciążeniu więzadła albo mięśni-nie wiem) to jeździj go nisko, ale rób dużo ćwiczeń na podstawienie zadu: zmian tempa (dodanie/skrócenie) przejść wolt itd.  Koń powinien "unosić się łopatkami" to jest niefortunne określenie ale dobrze oddaje odczucia jeźdźca 🙂
Wiem o co ci chodzi, tak staram się go jeździć. Wczoraj bardzo dobrze mi się siedziało, dużo przejść - stój - kłus - stój - stęp - galop i muszę przyznać, że bardzo chętnie je wykonywał na rzuconych wodzach.
Przy okazji, wczoraj na placu był w tym czasie trening ujeżdżeniowy z zawodniczką z pomorza i ta powiedziała, że bardzo przyjemnie się na nas patrzy. To miłe, bardzo nawet  💃
I jak? I jak??
Jak pierwszy dzień ??
no wlasnie.. jak pierwszy dzien? mnie sie nawet program zawodow na tym laptopie nie otwiera🙁
Pacze, pacze na wyniki z MP i jakoś tych 70 punktów u całej czołówki nie widzę.  👀
Brawa dla Rafała Dolaty  😅 😅
Bardzo mu kibicuję. Świetny reiner, trener .  :kwiatek:
byłam w sobotę we Wrocku
mam kompletnie mieszane uczucia - w porównaniu do 2 lat wstecz
efeemeryda   no fate but what we make.
24 września 2012 09:37
gdzie można zobaczyć jakąś klasyfikację po tych zawodach?  :kwiatek:
gdzie można zobaczyć jakąś klasyfikację po tych zawodach?  :kwiatek:

Ja znalazłam
TUTAJ
byłam w sobotę we Wrocku
mam kompletnie mieszane uczucia - w porównaniu do 2 lat wstecz


Dodo

A co było odmiennego 2 lata wstecz?
Wiecie może, kto sędziował? Obstawiam D.Wroczyńskiego, ale interesują mnie kto jeszcze 😉
A score sheety są gdzieś? Nie umiem wyszukać.
Score sheety w biurze zawodów były dostępne, myślę, że trzeba by się zwrócić do biura o ich udostępnienie😉. Sędziowała jeszcze Ola Misztak i Pavla Rafajova ze Słowacji, zamiast Damiana w piątek Halina Wysocka.
Na wwr był link do filmiku:

Wygląda, że było wspaniale.  😅
W pierwszej scenie chyba Zosia? Ależ ta jej kobyłka jest śliczna.  😍
To Ewelina na Bacardi Pink:-)
a dalej jest moja Mira:-) na Liberii i Klaudia Sójka, Paulina i Elpenor i jeszcze raz Mira, potem jeszcze raz Ewelina
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się