Ochraniacze

xxagaxx, a czytałaś Quanty opis na blogu? 😉 Cytuję: "Mają ażurową konstrukcję zewnętrzną (z materiału Rotex, z którego wykonuje się na przykład sprzęgła samochodowe albo ochraniacze… do gry w hokeja) oraz miękką, poduszkową piankę EVA od środka, która jest dodatkowo dziurkowana." Są też zdjęcia środka z bliska gdzie można zobaczyć dokładnie jak wyglądają.
gllosia, no nie czytuje bloga, czytałam wpis na forum.  Gdzie nie było napisane nic o ich konstrukcji.
Fajne, ale na skoki tak z samej fotki to bym się wahała je brać. Wyglądają mega delikatnie. I nie ma opcji żeby kurz i piach się dostały przez dziurki?
Szczególnie delikatne nie są, Cebula podkuta mi po nich przelazła, a na jednym nawet postała i przeżyły 😁 One są też dostępne w wersji skokowej, z otwartym frontem, chociaż myślę, że na konkretne skoki to jednak najlepsze są solidne skorupy.



xxagaxx, to jest plus/minus coś jak Premier Equine Air-Cooled jeśli chodzi o sztywność czy wzmocnienie. Ponoć mają w środku wstawki z pasków TPU. To nie jest na pewno taka neoprenowa owijka, nic co się zagina pod własnym ciężarem, ale też nie ultra mocna skorupa. Dla mnie są idealne na długie padokowanie i niegłupie do ujeżdżeniowo-kawaletkowych domowych treningów, bo na te lansiarskie mam Climatrole albo owijki 😉

quantanamera, dzięki. Właśnie myślałam o padoku, ale patrząc jak mój koń zaorał wzmocnione, nie wiem czy te by dały radę 😀 Ale na lato kuszą bardzo.
anetakajper   Dolata i spółka
08 marca 2018 09:00
Ja mogę zamówić tyły - jak przeżyją mojego konia przez tydzień (i nie jest kuta na tył) to znaczy, że żaden koń nie da im rady  😂
Ktoś wie czy dostanę gdzieś jeszcze ochraniacze Hansbo? Strona sklepu cremello nie działa 🙁
dairoxroxi, - ja namiętnie szukałam z dwa tygodnie, nie znalazłam 🙁 Zostaje zamawianie zza granicy lub inna firma.
Szukam ochraniaczy stajennych, mam dość bawienia się z owijkami. Lepsze są Kentaura, Jarpola czy Caballa? Koń nie niszczy, ale chce żeby trochę posłużyły 😉
W Jarpolu po trzech praniach rozlazły mi się i odpruły rzepy. Piorę zawsze na 30stopni bez zmiękczaczy. Obecnie mam Caballa już drugi komplet, używane codziennie i prane dość często dają radę ponad rok. Kentaura mam od dwóch miesięcy, na razie nie mam się do czego przyczepić. Super rzepy i dobrze odszyte.
Macałam dziś te eskadrony uj z futerkiem, ten materiał jakiś taki słaby mi się wydaje. Czy one w ogóle nadają się do czegoś innego niż pozowanie do zdjęć?
Ja moje odebrałam z pierwszego prania i są nadal w stanie idealnym. Nie wiem na ile intensywnym użytkowaniem można nazwać moje, ale używam ich na trening.
anai, no właśnie nie, w sumie jak większość innych Eskadronów. Ja naprawdę nie łapię fenomenu tej marki 😉

tulipan, ale Twój koń jest ogarnięty, a nie kaleka i tak naprawdę nie potrzebuje ochraniaczy, które go chronią przed samym sobą 🙂
Czardasz a zarówno Caball jak i Kentaur podobnie grzeją? Które się lepiej trzymają nogi?
quanta a to fakt, ale nie nazwałabym tych futrzaków bublem. Pancerne to one na pewno nie są i to już widać na fotkach katalogowych. Dla konia, który nie jest niszczycielem ochraniaczy spokojnie można je kupić i powinny zdać egzamin. Zarówno na fotkach, jak i treningach  😉 Ale np. Allroundy mam dobrze ponad 6 lat używane na przeróżnych koniach i nadal są w super stanie. W dodatku białe i są nadal białe  😁
Mój koń jak dotąd nie niszczy ochraniaczy ani swoich nóg podczas jazdy. Więc może dałyby radę.
tulipan, jaki masz rozmiar na przód i tył?
Mam M na przód i L na tył. Szymon jest wysoki, ale ma suchą nogę, więc na większego fulla ten zestaw może być na styk.
julka177, kentaur to neopren plus kocyk. Jest grubszy i cieplejszy. Caball ma cienkie wypełnienie z owaty  jest zdecydowanie cienszy. Obie firmy dobrze się układają na nodze.
tulipan, mój duży, ale nogę ma długą i suchą. Muszę w sumie zmierzyć obwody i wysokość. W sklepie mają wszystkie rozmiary, więc mogę sprawdzić co by pasowało.
Z opisu Equilibrium Tri-Zone All Sports na stronie Animalii:  "W celu dobrania odpowiedniego rozmiaru prosimy o zmierzenie obwodu nadpęcia konia (tak jak na zdjęciu powyżej)." 

U mnie żadne zdjęcie powyżej się nie wyświetla. Ktoś może wie, co jest na tym zdjęciu i może napisać?  :kwiatek:

Ja mam jakiś stary model Equilibrum Tri-Zone, ciekawe, czy rozmiarówka jest taka sama.   
quantanamera Zakochalam sie  😵 Musze je miec, najchetniej w obu kolorach. Tylko moze pierw poczekam na jakas promocje bo zbankrutuje jak tak czesto potrafie sie zakochać sprzęcie  😜 Chyba musze przestac czytac forum

anaiCo do ochraniaczy Eskadrona z nowej kolekcji to leza u mnie w domu jak na razie takowe (w kolorze Jade) przyznam szczerze ze wydaje mi sie ze bardziej do wygladu sa stworzone... Pominę fakt ze Eskadron dał du.. z tym aby pasowały kolorystycznie do reszty. Jak podczas jazdy sie nie wypowiem bo sa nie moje i zresztąprzez ich kolor chyba nie zostaną w ogole ubrane tylko sprzedane  🙄
Szczerze wolalabym doplacic pare zlotych i miec cos na prawde fajnego  😉

Vendettka, tylko nie mogę znaleźć nic fajnego w kolorze granatowym z futrem....
anai Jedynie co widzialam z futrem w kolorze granatowym to wlasnie Eskadron i Busse. Jak juz musi byc wylacznie ten granat to wybrałbym tego Eskadrona. Nie tylko wygladaja znacznie lepiej, jak i bardzo fajnie prezentuja sie na nodze ale wydaje mi sie ze będą miec zdecydowanie dłuższa żywotność od tych z Busse.
Kastorkowa   Szałas na hałas
21 marca 2018 07:19
Jak już przy ochraniaczach z futrem jesteśmy to nurtuje mnie jedno pytanie.
Czy końskie nogi się w tym nie przegrzewają za szybko?
Kastorkowa ja używam ochranaczy ze sztucznym futerkiem wczesną wiosną, jesienią i zimą i nogi się nie przegrzewają. Wiadomo,że w cieplejsze dni wiosny i latem bym ich nie założyła 😉
W planach mam kolejne 2 pary z niby futrzanym podszyciem, tym razem krokodylki 😉
anai Jedynie co widzialam z futrem w kolorze granatowym to wlasnie Eskadron i Busse. Jak juz musi byc wylacznie ten granat to wybrałbym tego Eskadrona. Nie tylko wygladaja znacznie lepiej, jak i bardzo fajnie prezentuja sie na nodze ale wydaje mi sie ze będą miec zdecydowanie dłuższa żywotność od tych z Busse.


A ja mam Busse czarne z białym futerkiem od ponad 1,5 roku i przy umiarkowanej eksploatacji (chłodniejsze dni wiosna/jesień) spisują się bardzo dobrze. Prane może 2 lub 3 x w pralce i ok 😉
Wracam z pytaniem:


Z opisu Equilibrium Tri-Zone All Sports na stronie Animalii:   "W celu dobrania odpowiedniego rozmiaru prosimy o zmierzenie obwodu nadpęcia konia (tak jak na zdjęciu powyżej)." 

U mnie żadne zdjęcie powyżej się nie wyświetla. Ktoś może wie, co jest na tym zdjęciu i może napisać?  :kwiatek:


Czy jakaś dobra dusza powie, co jest na tym zdjęciu?  :kwiatek:  :kwiatek:  :kwiatek:  Jest jakiś specjalny myk w tym mierzeniu? (tak podejrzewam, skoro jest zdjęcie).
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
26 marca 2018 00:34
trusia w galerii ochraniaczy drugie zdjęcie masz pokazane na jakiej wysokości 😉

xequus,    🙇    :kwiatek:    🙇    :kwiatek: 
Szukam fajnych magnetycznych ochraniaczy  🙂 Potrzebuję na zwyrodnienia 🙄
Znalazłam Premier Equine „Magni Teque” i Equilibrium Therapy Magnetic Chaps. Miał je ktoś i może się wypowiedzieć?

http://www.horsetack.pl/pl/p/Ochraniacze-stajenne-magnetyczne-tylne-PREMIER-EQUINE-Magni-Teque/9910
https://animalia.pl/m/equilibrium-therapy-magnetic-chaps-2-szt/szczegoly/39738/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się