Ochraniacze

kpik   kpik bo kpi?
08 grudnia 2008 12:31
a co wiecie o tyakich ochraniaczach?
Hampa Bugrhley

ta zachodząca na tył łyżka wygląda obiecująco, ale rzepy troche tandetnie ...


kpik chciałam je kiedyś kupić, ale okazało się to... niemożliwe. Niby okser ma je od dawna w ofercie, ale jak przyszło co do czego, nie można było ich zamówić.
kpik   kpik bo kpi?
08 grudnia 2008 12:49
buehehe
coś jak z super telefonami play
Szukasz ochraniaczy do wkkw? Czy po prostu podobnych strychulców?
kpik   kpik bo kpi?
08 grudnia 2008 13:16
do wkkw mi daleko
szukam wszechstronnych, trwałych, łatwych w utrzymaniu w czystości ochraniaczy
miotam sie na razie
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
08 grudnia 2008 13:21
do wkkw mi daleko
szukam wszechstronnych, trwałych, łatwych w utrzymaniu w czystości ochraniaczy
miotam sie na razie


Kpik a o tych kavalkade z łyżką myślałaś w końcu? ja znalazłam na allegro białe i się zastanawiam właśnie nad nimi... bo są w bardzo dobrej cenie ale nie wiem jak u nich z łapaniem brudu... Może lepiej jednak odżałować na WW?
kpik   kpik bo kpi?
08 grudnia 2008 13:27
myślałam myślałam
TU
znalazłam też cenowo fajne kavalkade, są też tyły

są nawet bardzo podobne do strychulców eskadrona - dodatkowo mają obszyty neopren na brzegach zeby się nie strzępił, szkoda ze białe mają też białą łyżke - czarna była by praktyczna
zapewne nie znajde nigdzie eskadronow i padnie właśnie na kavalkade z tego sklepu
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
08 grudnia 2008 13:33
o dokładnie o takich mówię!!!

http://www.allegro.pl/item498186064_komplet_ochraniaczy_kavalkade_softy_biale_l.html

Eskadrony takie mam - czarne, są fajne ale powiem szczerze że ciągle są ... szare... 😉
kpik   kpik bo kpi?
08 grudnia 2008 13:38
gdzie je dorwałaś?
dlaczego zmieniasz na kavalkade?
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
08 grudnia 2008 13:47
nie zmieniam, po prostu zachorowałam na drugi komplet - tym razem biały 🙂

ochraniacze kupiła moja koleżanka i szczerze mówiąc nie wiem gdzie... widziałam na żywo jedne i drugie i nie ma jakiejś powalającej różnicy... te moje eskadrony nie są obszyte, są  natomiast leciusieńkie i mają mocne, fajne rzepy.

o coś w ten deseń

http://www.calevo.com/cgi-bin/calevo/1170101.html
Co prawda kavalkade nie miałam, ale tego typu kieffery są pancerne, zdecydowanie lepsze niż eskadrony.
Gdzie w internecie można najtaniej kupić Veredusy Pro Light i Back Light ?
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
08 grudnia 2008 18:16
Od roku mam te chraniacze http://sklep.horses.pl/product-pol-8-Equilibrium-limitowana-edycja-Trizone-Brushing-Boot-Cappucino.html i sa po prostu rewelacyjne.Dodam ze nie mam hali wiec sprawdzone sa w roznych warunkach i na prawde sa godne polecenia.Przede wszystkim sa leciusienkie, swietnie leza, absolutnie sie nie przekrecaja, dobrze sie czyszcza.Ja mam je wlasnie do codziennej pracy i jestem bardzo zadowolona.
Niedawno kupilam tez WW Single Lock, sa fajne, ale wole te Equilibrium-sa po prostu lzejsze, mieciutkie i wydaja sie wygodniejsze 😉
kpik   kpik bo kpi?
08 grudnia 2008 20:15
znaczy się jakość adekwatna do ceny?
bo to już jak komplet kavalkade albo ktoregos modelu  z WW

zastanawia mnie tylko zapięcie rzepów - "pod wiatr" jak to ja nazywam, widuje sie czesciej zapiecia od prawej do lewej a nie odwrotnie - ma to jakies swoje plusy? w terenie np nie rozepną sie jak sie o cos otrą?
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
08 grudnia 2008 21:16
Efka, w tych białych kavalkade łyżka nie jest biała, tylko kremowa.
Info dla prawdziwych estetów  😉

Porównując strychulce z kavalkade i z eskadrona, na stronę eskadrona przeważa jeszcze jeden plus: brzegi nie są obszyte, więc lamówka nie jest wciąż siepana przez rzep zapięcia. Kavalkade dość szybko w tym miejscu się szmacą, niestety.
kpik   kpik bo kpi?
08 grudnia 2008 21:41
Alwika - no zobacz a ja myslalam ze to obszycie to na plus bedzie
nie strzepia sie brzegi na gorze i dole ale te pod rzepem wrecz bardziej
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
08 grudnia 2008 22:27
zastanawia mnie tylko zapięcie rzepów - "pod wiatr" jak to ja nazywam, widuje sie czesciej zapiecia od prawej do lewej a nie odwrotnie - ma to jakies swoje plusy? w terenie np nie rozepną sie jak sie o cos otrą?


WW Double Lock też się pod wiatr zapina. Ani razu mi nawet nie pomyślały o odpięciu, a w teren w nich jeździłam. Angole chyba po prostu odczuwają wewnętrzną potrzebę robienia rzeczy odwrotnie niż reszta świata 😉
Angole chyba po prostu odczuwają wewnętrzną potrzebę robienia rzeczy odwrotnie niż reszta świata 😉

😀 😀 😀 OK, to było dobre 😉
W razie wątpliwości, to do WW dołączona jest szczegółowa rysunkowa instrukcja zapinania. Generalnie one są tak zrobione, że aż "chce się" je pozapinać pod wiatr - w drugą stronę jakoś gorzej leżą. No i of course logo musi być widać 😉
kpik   kpik bo kpi?
08 grudnia 2008 22:44
hehe tak to chyba kwestia angoli i ich spojrzenia na swiat ;P
bardzo pocieszające
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
09 grudnia 2008 08:34
no to teraz mi ćwieka zabiliście... heh... już sama nie wiem, chyba jednak WW, a nie ma ktoś real foto tych białych kavalkade? Bo się boję czy kremowa łyżka nie wygląda jak wiecznie brudna w takim razie...
maleństwo   I'll love you till the end of time...
09 grudnia 2008 10:11
efka, bierz WW!
Jak już na Volcie było mówione - są nie do zdarcia, a i wyglądają super.
(ja moje używam już ze 4 lata, tylko czarne)
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
09 grudnia 2008 10:14
[quote author=maleństwo link=topic=30.msg115588#msg115588 date=1228817474]
efka, bierz WW!
Jak już na Volcie było mówione - są nie do zdarcia, a i wyglądają super.
(ja moje używam już ze 4 lata, tylko czarne)
[/quote]

postanowione 🙂
Niech was ręka (bosko-końska) przed zakupem ochraniaczy ISABELL WERTH broni. Kupiłam dwa dni temu i dwa dni już tego żałuję :/ Są drogie (86 EUR para), są baaaardzo elastyczne (bez końca), rzepy TEŻ są elastyczne 😀 po godzinie pracy wałek miał ociekające potem nogi, o jakiejkolwiek wentylacji nie mogło być mowy. Zapięcia są wykonane z nienajwytrzymalszego materiału, zakłada je się nieco inaczej (dziwacznie?, ciągle ma się wrażenie, że ma się dwa "lewe"😉, pasek "podpęcinowy" jest wieeelki, nawet na mojego 175 cm wałka z czasem opuchniętymi stawami za wielki. Słowem: padaczka. Jedyna zaleta: jeżeli by pasowały, układałyby się nieźle do  końskiej nogi. Zawiedziona i rozgoryczona poleciałam zwrócić do sklepu. Miałam szczęście i byli przyzwoici i przyjęli. 🙂
Co myślicie o tych ochraniczach.
Są wytrzymałe ?

http://www.equiversum.pl/popup_image.php?pID=550
As94 Ja mam takie i jestem zadowolona
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
15 grudnia 2008 18:10
Macałam te nowe Piaffy Veredusa i strasznie badziewie jak na mój gust - neopren cieniutki, paski są podczepione bezpośrednio do neoprenu, nie ma tych gumek jak w skokowych, przez co ciężko je na końskiej nodze zapiąć. Także moim zdaniem szkoda kasy.
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
15 grudnia 2008 20:00
kpik-przepraszam za moj super zaplon w odpisywaniu 🙄, co do ceny tych Equilibrium, to fakt tanie nie sa, ale warte grzechu 😉.Ja kupowalam na raty-najpierw przody, a potem tyly.Skusilam sie na nie, bo koniecznie potrzebowalam ochraniaczy dobrze chroniacych, ale miekkich i nie uciskajacych, bo moj mlody ma nakostniaka, akurat w miejscu gdzie znajduje sie gorny brzeg kazdego przedniego ochraniacza i np skorupki calkowicie odpadaja, a zabawa w owijki kazdego dnia nie byla zabawna-szczegolnie przy braku hali.Co do rzepow to absolutnie sie nie odpinaja i nawet chlapanie w rzece przeszly wzorowo, o blotnych kapielach na ujezdzalni nie wspminajac 😉 Sa super.A jesli szukasz czegos tanszego, a dobrej jakosci to jak juz pisalo wiele osob WW sa tez swietne


Wiem, że to ujeżdżeniówki i choć ich na oczy nie widziałam to zakochałam się  😜
ale jedno pytanie, choć może głupie - dlaczego nie można w nich skakać? za mocno trzymają pęcinę czy jak? Przecież przy wyższych zebraniach obciążenia są podobne (dobra, ciut mniejsze) jak w skokach...
kpik   kpik bo kpi?
15 grudnia 2008 20:46
dzieki milusia - ja jeszcze wybieram :P wiec odpowiedz nie za późno
Hej,nie mam czasu przeglądać całego wątku,możliwe że było już wspominane. Chciałam tylko zapytać czy nasza voltowa Crazy sprzedaje jeszcze ochraniacze? Jeśli tak to bardzo prosiłabym o kontakt 😉 (ewentualnie czy ktoś z Was mógłby podać mi do niej kontakt?)
Z góry dziekiuję  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się