SIODŁA

Co byście wybrali mając po tej samej cenie Passiera Grand Gilberta i Euroridinga Titana?
To do tej pory byłam uparta, że tylko Passiera chcę, ale tak przyglądam się Titanowi i całkiem nieźle się prezentuje, nie wiem czy nie lepiej...
Zapewne to, w czym byłoby mi wygodniej oraz to, które lepiej pasowałoby na konia...
Pytam osoby które mają, lub znają te siodła i modele 😉
Poza tym mam na myśli nie ich rozmiar i dopasowanie, a jakość, stopień wygody i wytrzymałość.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
12 listopada 2008 10:25
To są 2 zupełnie różne siodła i bardzo ciężko je porównać. Passier GG jest głębszy, ma twardsze siedzisko i zupełnie inaczej ukształtowane i mniejsze klocki. Siedzisko Titana jest o wielke miększe, odrobinę mniej głęboke, a klocki są zdecydowanie bardziej ortopedyczne. Mi się jeździło dobrze w obydwóch.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
12 listopada 2008 11:32
zalezy co komu do tylka pasuje. mi np Passier GG bardzo odpowiada. trzeba pojezdzic w obu,tylek sam wybierze 😉
Dostałam zdjęcia Titana i jednak nie wygląda tak pięknie jak prezentująca się na ebayu nówka, a mianowicie:





Tybinka jakby mniejsza, tylny łęk też... Może jakiś beznadziejny profil zdjęcia, niestety odpychający... W opisie tego "brzydszego" ;D pisało, że jest w stanie idealnym. Jednak chyba jednak zrezygnuję z Euroridinga...
a ja uwielbiam Titana
w GG zle mi sie siedzialo, noga leciala do przodu, ale to pewnie kwestia mojego owczesnego dosiadu😉
jak widzisz ilu ludzi tyle opinii😉 więc wybierz to, w czym bedzie Ci sie lepiej siedziało a przede wszystkim koniowi pasowało
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
12 listopada 2008 14:52
c&o po zdjęciu patrząc i porównując to to co sprzedają to jest poprzednia wersja Titana.
to nawet nie to, że stara wersja, diamant z czerwonym znaczkiem jest starą wersją tego z niebieskim, zaś to są zwyczajnie dwa różne siodła, wykazywane obok siebie w katalogu i oba aktualne w ofercie euroridinga - choć o tej samej teoretycznie nazwie

1. Sprzedaje voltowy Byczek w dość niskiej cenie. Jeśli dorwę ją dziś na gg i pozwoli mi wziąć je na próbę, to zdecyduję się.



2. W tej samej cenie z allegro. Bez możliwości przymiarki. Chociaż prezentuje się odrobinę lepiej.



k_cian dzięki za wyjaśnienie. Czyli Euroriding wydał dwie wersje Titana, tj. pisała Koniczka. Przepaszam, że tak Was molestuję, ale potrzebuję siodła już teraz, dlatego każda rada i opinia jest pomocna. Dzięki 🙂
tak,z tym że nie na zasadzie nowszej wersji

ja bym zaryzykowała tego od byczka
co jeszcze byczek ma na stanie?
I tak też wlaśnie zrobiłam
Za chwilę zrobię przelew. Sczerze powiem, że nie wiem co Byczek ma jeszcze poza tym, że miała 2 gilberty. Ten co został jest bodajże za 2000zł i widać go na zdjęciu które zamieściłam wyżej. Wiem też, że nie ma żadnych euroridingów. Poinformowałam ją, że volta chce wiedzieć co ma obecnie na stanie i jest szansa, że osobiście nas powiadomi :wink:

A to moje

Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
12 listopada 2008 18:14
W Titanie starym siedziałam chwileczkę, ale więcej nie trzeba było - nie leżało mi zupełnie. W passierach siedzi mi się bardzo fajnie i gdyby obecny schumacher nie leżał lepiej na koniu od posiadanej wcześniej Corony, to dalej bym w passierze pomykała.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
14 listopada 2008 10:05
A ja mojego GG nie zamieniłabym na żadne inne, siedziałam w różnych Kiefferach-fuj , w euroridingu-coś mi tam się nie podobało i zrezygnowałam z poszukiwań 🙂.
Ja też bardzo lubię passiery za to, że fajnie czuć w nich konia. Tylko wolę te nieco nowsze modele z szerszym kanałem. W tych wąskich mojemu zwierzakowi nie było wygodnie. Siedziałam w GG, lenoxie i optimum i wybrałam to ostatnie ze względu na krótszą poduszkę. No i skóra w passierach jest pancerna, jeśli się dba, to jest siodło na bardzo długie lata.
a ja kupiłam otto schumachera i jestem bardzo zadowolona 😀

Ja bylam, jestem i bede fanka GG. Poza tym w Euroridingu nie umiem jezdzic - czuje sie totalnie skrepowana 😉

Moj Passier pasuje na kazdego konia prawie idealnie, co jest oczywiscie plusem w mojej pracy, bo konie mi sie czesto zmieniaja. Oto on:

Ja tak samo- nie zamieniłabym mojego GG na żadne inne siodło. Chociaż w dalszej przyszłości planuję Devoucoux Makila albo coś w tym stylu- zobaczymy czy będzie mi odpowiadać.
A w Euroridingu Diamancie jeździło mi się tragicznie( uda przyblokowane, a górę mi wywalało na 4 strony świata), chociaż kiedy wsiadłam na chwilę na konia koleżanki właśnie w euroridingu, to było całkiem ok. Najwyraźniej to siodło nie jest stworzone dla mojego poniaka.
Ja też mam jednego Passiera Grand Gilberta i lubię to siodło.
Niestety pasuje tylko na jednego z moich koni, ale jest bardzo wygodne, daje dużo swobody. Ogólnie polecam, ale jest to kwestia gustu. jednemu pasuje, drugiemu nie.
Co sądzicie o siodłach skokowych Forestiera?
ja mam skokowego Forestiera 😀 uzywane dosyc intensywnie kupowalam ale jest naprawde swietne. wygodne, miekkie siedzisko i poduchy a i noge trzyma fajnie. po prostu kapitalne !
ja też mam skokówkę Forestiera - bardzo fajne siodło 😉 podpisuję się pod tym co napisała Angeel
Ja raz jeździłam w GG i bez rewelacji. Ogólnie siodło miłe i fajną swobodę daje, ale je się czułam strasznie daleko od konia w nim...
Angeel, Madźź miło słyszeć 🙂 Wstawicie jakieś zdjęcia
Bardzo prosiłabym o ogólne informacje o prestigach ujeżdżeniowych. Chyba zdecyduje się na na jakiegoś prestiga dla młodego, ze względu na to, że można poszerzać i zwężać na miejscu. Narazie zainteresował mnie Doge.
Koniczka, z tego co widziałam chyba masz/miałaś takowego ?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
15 listopada 2008 19:23
Mam Dogyka dalej, zadowolona z niego jestem bardzo, chociaż mgłby być jeszcze kapkę głębszy do pełni mojego szczęścia.
A jak poduchy kolanowe? Miękkie jest? Bardzo długie tybinki?
I czy jest w miare elastyczna terlica? W ogóle jak odczucia patrząc na konia?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
15 listopada 2008 19:43
Poduchy kolanowe są dość spore (chociaż jest chyba też wersja z mniejszymi), ale noga się przy nich bardzo fajnie układa i nie blokują. Tybinki normalne, ale jak w każdym Prestige'u możesz zamówić z krótszymi bądź dłuższymi tybinkami jak standartowy rozmiar Ci nie pasuje. Terlica elastyczna, koń nie narzeka 😉
Koniczka, z tym że jakbym chciała kupować nowe to bym musiała bank okraść 😉
Będe polowała na używane.
Dzięki 😉
Doszedł mój Grand Gilbert
Nie wiem, czy to pomyłka, czy bonus, ale dostałam dodatkowo puśliska, pokrowiec i strzemiona (sprengera!!)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się