PSY

Ooo dzięki 😀. O ile kocie karmy jako-tako ogarniam i wiem ile co mi wychodzi (chociaż dostałam gotowca i z czasem się wdrożyłam), o tyle psie to dla mnie abstrakcja.
Czyli może wyjść, że uda się nam dopasować coś lepszego 😀.
A nieśmiało jeszcze poproszę - jakie karmy warto patrzeć? Bo jakbym wszystkie wszystkie miała ogarnąć to strasznie dużo tego wyjdzie 🙂. Jeśli za dużo marudzę, to olejcie to 🙂.
I druga prośba - czy macie jakieś fajne gryzaki do polecenia? Wiem, że to trudny wiek, ale Borys uwielbia coś memłać i nie zawsze coś co nam pasuje. Ma Konga Extreme, róg, kopyto, szarpak + dostaje żwacze, płuca i penisy wołowe. I już nie mam pomysłu co jeszcze mogę mu dać 🤔
Muchozol, co do gryzaków polecam firmę Milord, duży wybór naturalnych, a do długiego memłania u nas świetnie sprawdza się tylko skóra, bo wszelkie inne są na 2 minuty. Skóra to na 2 -3 dni nawet !

Edit: jeśli jesteś na grupie barfne korepetycje to tam już ktoś taki excell zrobił , więc wystarczy znaleźć ten plik i masz zestawienie wszystkich lepszych karm i przeliczony koszt na kg i dawkowanie.

Perlica dzięki! Skóry jeszcze nie próbowaliśmy. Znajoma doradziła kopyto - ponoć na rok nam starczy, a połowy już nie ma 🙄. No i on się nie przekonał do kopyta, zdecydowanie bardziej woli memłać, więc skóra to może być pomysł 😀. Uszy uwielbia, ale to szybko znika 🙁.
Uszy u nas są na 5 minut (a jednak mały kurdupel z tego mojego potworka 😉 ), żwacze jeszcze krócej, bo to się kruszy i pies wciąga jak odkurzacz. Skóry najbardziej lubimy z jelenia (pies nie wybrzydza i wszystko weźmie, ale dla mnie one najmniej śmierdzą 😉 ), ale też widać że mocno zależy jak się trafi, bywa że grubsza i pewnie z innej części ciała to nawet tydzień z nią biega, jak taka cieńsza i bardziej krucha to też kilkanaście minut... Ser himalajski na trochę dłużej jeszcze wystarcza, Churro na początku z wielkim uporem go skrobie, ale jak już się robi mniejszy i ciężko go trzymać, to z nim gania i liże sobie, także nawet do kilku tygodni jeden kawałek ma.
Dzięki 😀. To spróbuję też tą z jelenia.
Wracam jeszcze do dyskusji o karmach. Na stronie aplhy znalazłam cały skład GranataPet i jest topowy:
https://sklep.alphaspirit.pl/liebling-s-mahlzeit-cielecina-i-jagniecina-kalb,3,410,215

Prztestowałam na wypadzie weekendowym i kupa piękna, tylko zrobił 3 jednego dnia !!! ale ładne. Barf to nie jest, ale super alternatywa w trakcie wyjazdów ;-)

Edit: dawkowanie tej karmy też jest najniższe w porównaniu do Alphy czy innych, więc cenowo chyba nie ma nic lepszego.
madmaddie dzięki za pamięć!  :kwiatek:

Chodziaki mają się bardzo dobrze, Szardi będzie mieć w tym roku 8 lat, Mackie 6  😵 ale ten czas leci...
Pływamy sobie w Wiśle, biegamy za piłeczką, niedługo czeka nas "obóz sportowy", czyli 2tyg nad jeziorem, będzie pompa  😁

smartini dzięki za cynk!


Kto by chciał? Mój pies znalazł w lesie, ale wzgardził  😂  długość ok.10cm

modów proszę o wyrozumiałość  🚫
kolebka, moje!
Hej, mam pytanko. Gdzie znajdę duży wybór (chodzi głównie o rozmiary) obroży hurtta? 🤔 Szukam i szukam już drugi dzień i nigdzie nie ma rozmiaru którego potrzebuje, a chodzi o obrożę half choke. Może być sklep zagraniczny. Lub jakie inne obroże półzaciskowe dość szerokie polecacie? :kwiatek:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
17 czerwca 2020 11:19
Największy wybór Hurtty ma canifel. Tylko te obroże half choke nie mają regulacji a u nich nie można zwracać  🙄 jak czegoś nie ma na stanie to Ci zamówią. Są dość trudni w kontakcie, ale działają sprawnie i raczej nie ma problemów.
Dość szerokie to ile? Pik pik jest boski!
smartini   fb & insta: dokłaczone
17 czerwca 2020 11:20
kortina, w zasadzie większość naszych rodzimych firm ma w ofercie szerokie taśmy, pytanie czego oczekujesz od obroży, te Hurtty mają... specyficzny wygląd ;D nie wiem czy zależy Ci na nim czy po prostu na półzacisku czy jakiejś konkretnej konstrukcji tegoż półzacisku? Bo wersji jest trochę na rynku 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
17 czerwca 2020 11:21
Ja, no, firm jest sporo, ale żeby regulatory trzymały długość to już trochę ciężej  😂
smartini   fb & insta: dokłaczone
17 czerwca 2020 11:25
madmaddie, dlatego dopytuję na czym konkretnie zależy 😉 bo osobiście Hurtty są dla mnie po tej brzydkiej strony barykady i nigdy sobie nic od nich nie kupię także nie wiem na ile alternatywa ma być zbliżona do nich i na czym konkretnie zależy. Bo same półzaciski różnią się między firmami, są na kółku, na prostokątnym oczku, są z podszyciem i bez, są z pojedynczą taśmą w części zaciskowej i z podwójną :P
Kastorkowa   Szałas na hałas
17 czerwca 2020 11:39
Kortina zobacz sobie trixie fusion - wyglądem im wg mnie mimo wszystko dość blisko, są równie szerokie a nawet wg mnie trochę ładniejsze  do tego 🤣 Odblaski też mają na całej długości i wszystko trzyma jak powinno nawet na corso ciągniku  😉


epk  nieaktualne, już opchnęłam na grupie krakowskiej  :kwiatek:  dzień wcześniej laski się tam doktoryzowały, żeby tego psu nie dawać bo brudne może być i żebym to sprzedała kolekcjonerom  😂  ale jedna napisała, przyjechala i nawet smaczki dorzuciła w zamian 😉
Szczerze mówiąc to nigdy półzacisku nie miałam, a te hurtty jakoś mi się spodobały jak zobaczyłam je u kogoś na instagramie  🤣 Chciałam porządną obrożę, z podszyciem i w sumie więcej wymagań nie mam. Dzięki Kastorkowa całkiem podobny design, jak nie znajdę hurtty w rozmiarze mojej suki to chyba się skuszę :kwiatek:
Największy wybór Hurtty ma canifel. Tylko te obroże half choke nie mają regulacji a u nich nie można zwracać  🙄


Jak to nie można zwracać? Jeśli produkt nie jest personalizowany, to w sprzedaży wysyłkowej zawsze obowiązuje zwrot 14 dni (chyba, że ktoś chce dać więcej). Co to za sklep dziwaczny...

Tak z innej beczki: temat saszetki/ torebki na przysmaki na trening/ spacer. Co się najlepiej sprawdza? Na co patrzeć poza pojemnością? W ogóle się zmóżdżać nad tym czy zamówić któreś Trixie i będę zadowolona? Na ten moment głównie korzystamy z półmokrych, bo najlepiej wchodzą, jeśli to ma znaczenie.
Ja mam saszetke sylikonowa, jakas no name z ebaya.

edit: [s]ej sprawdzilam, wedlug googli sa dwie formy pisania slowa silikon, tylko ta na ktora sie uparlam jest przestarzala :P (juz w drugim watku sie lapie, ze pisze inaczej niz pozostali :P)[/s]
madmaddie   Życie to jednak strata jest
17 czerwca 2020 21:16
Szam, jak mają coś na stanie to możesz zwrócić. Ale większość rzeczy trzeba zamówić i wtedy nie ma opcji. Jak cos jest w toys4dogs to wolę od nich.

Też lubię silikonową saszkę. Od dwóch lat mam huntera, nic się z nią nie dzieje, nic nie wypada,bo jest magnes. A tak to bym patrzyła na zapięcie i wielkość. Mam pierdylion saszek i w sumie używam głównie silikonowej i czasem Ryjców.
madmaddie, jeśli tylko produkt istnieje na stronie, to konsumenta gucio powinno obchodzić czy oni to zamawiają czy nie. Niskie stany magazynowe to tylko wygoda sklepu a nie przeszkoda dla klienta w egzekwowaniu swojego prawa przy zakupach na odległość. Chyba, że sprowadzają coś czego w katalogu normalnie nie ma, ale to też raczej na granicy z prawem chyba. No sklep conajmniej dziwny.

Poszło zamówienie na silikonową, zobaczymy jak się będzie sprawdzać. Dziękuję za opinie :kwiatek:
karmy

Wstawiam link do aktualnej Listy odnośnie dobrych karm mokrych , suchych i przysmaków.
Lista z barwnych korepetycji.
kortina, jakiego rozmiaru i koloru tego półzacisku Hurtty poszukujesz? Mogę sprawdzić u nas w Czechach, mam też zaprzyjaźniony sklep, który z Finlandii ściągał dla mnie szelki niedostępne w ofercie, wiec na pewno coś da się załatwić.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
18 czerwca 2020 07:55
karmy

Wstawiam link do aktualnej Listy odnośnie dobrych karm mokrych , suchych i przysmaków.
Lista z barwnych korepetycji.

Serio Husse to dobra karma?  😲 nieważne co napisze producent, jego ten zapis na opakowaniu obliguje do innych rzeczy. A wracając do Husse- 50% świeżego kurczaka to faktycznie super. Farmina pozmieniała składy (zapisy w nich) według wytycznych których nikt nigdy na oczy nie widział. Ugh, nie lubię takich zestawień.brakuje Edenu, Simpsonsa, no mnóstwa dobrych karm, ale jest Husse XD

Szam, nie wglebialam się od strony prawnej, ale jest to mega irytujące. Np. Ja bym bardzo chciała kupić downpour suit na jesień, ale nie mam opcji go przymierzyć i odesłać, a kosztuje 400zl. Bez sensu :/ no i tak poza tym, nie są zbyt mili tam.
madmaddie, ja nie analizowałam tego, bo i tak biorę na wyjazdy Granatę, bo jako jedyni w takiej cenie podają jednak % mięsa mięśniowego .
Ktoś się przyłożył robiąc tą listę, bo nawet widziałam że są screeny wstawione korespondencji z producentem.
I są tam fajnie pozaznacznae składniki, ktorych być nie powinno innym kolorem.
Mi się to wydaje przydatne i fajnie, że ktoś poświęca czas i dzieli się tym z innymi użytkownikami forum.
smartini   fb & insta: dokłaczone
18 czerwca 2020 08:08
Canifel generalnie ma szemraną opinię. Aferka była, bo w PL ktoś ogarniał grupowe zamówienie od Hurtty bezpośrednio, właśnie produktów niedostępnych w Polsce, których nikt nie importuje. I Canifel chyba zmienił swoją umowę z Hurtty żeby być wyłącznym dystrybutorem w PL i w efekcie, po dużym zamieszaniu, zablokował to zamówienie.
Oczywiście nie wprowadziła tych produktów, które ludzie chcieli pokutować :P
żeby nie było to takie zamówienia są dość popularne i to nadal jest zakup 'jednego człowieka' a nie zamówienie sklepowe. No ale, taka ciekawostka :P
madmaddie   Życie to jednak strata jest
18 czerwca 2020 08:08
Też sobie pisze z producentami, jednak no oni chcą sprzedać. A jak nie ma czegoś w składzie na opakowaniu, to nie musi być w środku, no i tyle. Masz jakąś tam pewność do konkretnych zapisów na opakowaniu. Ale to też różnie bywa.


Smartini, tsa, masakra to jest. :/ no kupuje u nich, bo jako jedyni mają tyle Hurtty, ale niesmak pozostaje.
madmaddie, nie rozumiem za bardzo. Czego nie musi być w środku?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
18 czerwca 2020 08:21
chodzi mi o to, że jak producent Ci napisze, oooo pani, my w swoich karmach to tylko mięso mięśniowe, albo tylko tłuszcz drobiowy, a na opakowaniu nie ma napisane mięso mięśniowe i tłuszcz drobiowy, tylko kurczak i tłuszcz zwierzęcy, to tego (mięśni i tłuszczyku z drobiu, który też jest nomen omen, nieprecyzyjny) tam nie musi być. Ba. każda partia karmy może mieć inny tłuszcz, bo nie jest sprecyzowany.
fin, już znalazłam w miarę mi pasującą na toys4dogs, a wcześniej bardzo spodobała mi się ta 😜 klik ale to chyba jest stara kolekcja, a ja potrzebowałabym rozmiaru 30-40, albo 35-45   :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się