PSY

maleństwo   I'll love you till the end of time...
31 października 2012 07:53
MoniaaA, jakie klony 😀 I jaka komitywa, wspólny koszyk, te sprawy... Szczęściara z tej Leyli.
Ja tak sobie oglądam zdjęcia wrzucane przez nasze schronisko na FB i oczywiście serce krzyczy "weź kolejnego", na szczęście mam obok głos rozsądku, no i jednak, niestety, Lee nadal nienawidzi innych psów :/
wtedy łatwiej ze szczeniakiem ;p
Moja suka od poniedziałku ma rozwolnienie  😵 Byłam u weta wczoraj, dostała już 3 dawkę lekarstwa ale nie przechodzi  🤔
PumCass   zachowaj zimną krew!
31 października 2012 11:35
JARA Ok 30kg. Niby norma u suki wilczaka, ale przy jej nie dużym wzroście to i tak troszeczkę za dużo.
Ciężko mi powiedzieć ile tak dokładnie kosztuje mnie utrzymanie na barfie bo to też zależy czy w danym miesiącu uda mi się załatwić tańsze produkty mięsne czy też nie 😉
Ale myślę że gdzieś tak około 100-150zł.
ushia   It's a kind o'magic
31 października 2012 12:22
zet, ja mam psine co 10dkg dziennie ma porcje barfowa 🙂
drugi ma kolo pol kilo jedzonka, czyli porcje na doroslego psa 25kg, on pozera jakies 75 do 100zl na miesiac - zakladajac ze nie trafie na bezplatnego lososia i ciagnie na kupnej wolowinie i innych gesiach
Pytanie do posiadaczy golden retriverów
Czy wasze goldeny to też świniaki w psiej skórze? Macie jakieś sposoby na to, żeby pies nie wracał czarny ze spaceru? Moja goldenka uwielbia błoto, kałuże, mokrą ziemie, tapla się w tym namiętnie. Jedyny sposób to trzymać ją na smyczy i chodzić po chodnikach :-/ Jak się ją wypuści to 5 sekund i już jest umorusana. Może jakaś derka albo już nie wiem co? Proszę doradźcie, na ten momentu muszę ją kąpać po każdym wyjściu z domu...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
31 października 2012 12:42
pantofel, jedyny sposób to nie posiadanie goldena, to psy które z natury się taplają we wszystkim podobnie jak "blabladory" 😉

Tak zastanawiam się ile by mnie kosztował barf na dwa psy 25kg, wykluczając mięso drobiowe (wszelkie co biega na dwóch nogach).
PumCass   zachowaj zimną krew!
31 października 2012 13:02
JARA u mnie taki mniej więcej koszt wychodzi na dwa psy, każdy ok 30 kg więc chyba nie jest źle  😉  Nie mam też właściwie innego wyboru, skoro obie nie lubią suchej karmy, niezależnie od tego czy będzie z najwyższej, czy najniższej półki  😁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
31 października 2012 13:17
Mnie jeszcze zastanawiają kości, czy jest jakaś alternatywa dla nich? Bulki mają to do siebie, że nie gryzą 🙁 wszystko połykają. Zivę już raz reanimowałam, bo połknęła całą "głowę" z kości cielęcej (za tylne nogi i do góry).
Mnie koszt karmy dla Zivy wynosi 250zł/2 miesiące, dla Maszy 150zł/ponad 2 miesiące.

edit:
Chyba, że jedzą jedną karmę wtedy  250zł/ miesiąc
Ja jakiś czas myślałam,żeby Barfem karmić moją Labkę , ale jest od początku karmiona suchym. Nieraz grymasi, że suche , ale jako urozmaicenie dostaje też kości.
Mnie dla Labki karma wynosi około 2mc 250zł a drugi pies w typie Cirneco del Etna...hmmm dużo nie wynosi przeliczając na czas ,bo dużo nie je.
PumCass   zachowaj zimną krew!
31 października 2012 15:22
JARA kości można zastąpić przetworami mlecznymi i roślinnymi np. zmielonym ziarnem sezamu dla uzupełnienia wapnia. Słyszałam też, że niektórzy zamiast całych kości, dają zmielone  🙂


JARA, kości nie trzeba w ogóle dawać, tylko trzeba suplementować wtedy pod kątem wapnia - mączką kostną albo skorupami z jaj.
Tylko jest wtedy problem z kamieniem na zębach i niewyżyciem szczęki 😉
Poza tym polecam mielone mięso z kością - królik z BIOSK'a jest tak zmielony, że mój równie niekostny pies je i nie robi sobie krzywdy 😉

My 4 tydzień na pseudobarfie i jest faaajnie 🙂
ushia   It's a kind o'magic
31 października 2012 21:43
w jaki sposob pseudo? 🙂

JARA, zakladajac 2 %masy to jest 500g na dzien, biorac poprawke na sterylke to nawet mniej 400g
czyli skladnikow miesnych w tym odpowiednio 400g, lub 320g
reszta wagi to roslinki
gdybys nie dawala kosci, to czesc z tego jeszcze idzie na jakies jogurty czy inne zamienniki wapienne

na tydzien masz 5,6kg, na miesiac 22,5kg
nie wiem jak u Ciebie z dostepem do miesnych, ale ja kupuje od 3zl za kg do 8, czasami 10-12, zalezy co i w jakich ilosciach
bioski sa zdaje sie po srednio 8-9

moje psy uwielbiaja ryby, a konkretnie lby i kregoslupy, ktorejak sie uda wyczaic to sa najczescie za darmo lub bardzo symbolicznie, ale jednak wymagaja pogryzienia

moznaby sprobowac uczyc obgryzania na calych, duzych kosciach, takiej ponad 30cm dlugosci nie zmiesci do paszczy 😉

czemu nie drob? oprocz Zivy uczulenia na kure?

A te gotowe porcje mięsa wszystkie są takie duże? Bo opakowania po 2,5 kg to zupełnie bez sensu jak pies ma zjeść do 30 dkg wszystkiego przecież resżta się zepsuje zanim ona to zje.
Ale myślę że gdzieś tak około 100-150zł.

Mi też wychodzi tyle około.Na 30kg psa.Jak na mój i mojego psa gust ten sposób żywienia to najwspanialszy kompromis pomiędzy ceną a jakością 😉

Pytanie do posiadaczy golden retriverów
Czy wasze goldeny to też świniaki w psiej skórze? Macie jakieś sposoby na to, żeby pies nie wracał czarny ze spaceru? Moja goldenka uwielbia błoto, kałuże, mokrą ziemie, tapla się w tym namiętnie. Jedyny sposób to trzymać ją na smyczy i chodzić po chodnikach :-/ Jak się ją wypuści to 5 sekund i już jest umorusana. Może jakaś derka albo już nie wiem co? Proszę doradźcie, na ten momentu muszę ją kąpać po każdym wyjściu z domu...

Pantofel, przeczytwaszy Twojego posta zastanawia mnie PO CO ludziom retrievery, czym w ogóle kierują się przy ich zakupie(właściwie to wiem, to retor)...To tak jak kupić konia i marudzić, że żre siano 🙁

Tak zastanawiam się ile by mnie kosztował barf na dwa psy 25kg, wykluczając mięso drobiowe (wszelkie co biega na dwóch nogach).

WSZYSTKO zależy od tego jakie sobie załatwisz dojścia do produktów. Sugeruję najpierw poszukać po sklepach jakichś fajnych korzystnych jakościowo i cenowo produktów, które mają na stałe w asortymencie, popytać czy Ci zamówią np po 10-15kg czegoś, zastanowić się oczywiście,czy jesteś wydolna zamrażarkowo 😀iabeł:  poszukać w mieście i przyległościach przedsiębirstw zajmujących się przetwórstwem mięsa, skontaktować się z działem produkcji czy coś fajnego da się załątwić itp. itd. i wtedy na podstawie zebranych informacji, wyciągniętych wniosków, kalkulacji zastanawiaj się czy chce Ci się przechodzić na tą stronę mocy.
Ja mam sklep z korpusami indyczymi po 2,70 zł/kg, wołowinę mieloną z kością psiej kategorii przywożę sobie z 3miasta po niecałe 2,50zł/kg bo znajomi tamtejsi dla dogów zamawiają po kilkaset kilogramów dość często i dzielą między sobą, dzika/jelenia/sarnę/łosia(zależy co akurat myśliwi nawiozą na skup) biorę po 3,70 zł (albo taniej jak powyżej kilkunastu kilo) z firmy skupującej i przerabiającej dziczyznę, myślę, że to śmieszne pieniądze są a jakość produktów wyborna-rzecz rozejrzenia się za okazją 😉 Jeszcze planuję skontaktować się z dużą masarnią za łapami indyczymi i chrząstkami.Ryby niestety kupuję w normalnych cenach w sklepie ale jest parę produktów atrakcyjnych cenowo, typu szprot wędzony, flądra cała surowa, mintaj itp.itd. tu już ceny od 7zł wzwyż.

jak pies ma zjeść do 30 dkg wszystkiego przecież resżta się zepsuje zanim ona to zje.

Zet, powiem szczerze, że dla mojego Tadeusza 30dkg dziennie to dawka głodowa, nie wykarmisz dużego psa taką ilością barfa, tym bardziej na przyzwoitym poziomie aktywności.Właściwie to się przeraziłam bo albo ktoś na tym świecie głodzi swojego psa myśląc, że robi mu dobrze albo ja STRASZNIE przekarmiam swojego bo 1kg albo i 1,5 jak więcej robi to standard.Tyle, że Fadzik na pewno nie jest za tłusty 🤣
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 listopada 2012 00:41
czemu nie drob? oprocz Zivy uczulenia na kure?
Indyk, kurczak i kaczka uczula Zivę. Zaczynam mieć też podejrzenia czy aby Maszy coś nie uczula. Obie były do tej pory na karmach z jagnięciną lub rybą, bez zbóż, na ziemniakach, rzadziej na niewielkich ilościach ryżu. Od niedawna Masza jest na tańszej karmie z kurczakiem i czochra się oraz gryzie łapy. Może to kurczak, może to gluten albo konserwanty.

Najpierw rzeczywiście rozejrzę się za dilerem mięsa. Dzięki dziewczyny za informacje  :kwiatek:
ushia   It's a kind o'magic
01 listopada 2012 08:17
To sie nie przeraz jak po pierwszym rozejrzeniu wtjdzie ze nic nie ma, a jak jest to drogie
I na dwa duze psy to warto by miec zamrazarke, wtedy kupujesz wiecej, porcjujesz, mrozisz i jest - przy czestszym przygotowywaniu jest to dosc upierdliwe bo trzeba czesto latac po sklepach. A tak jeden dzien pod wezwaniem miecha na miesiac i z glowy 😉
to samo z miksami warzywnymi, robie na zapas i tylko wyciagam

bez drobiu bedzie na pewno trudniej, bo to zwlaszcza na poczatek dosc latwe rzeczy do znalezienia i lekkostrawne kosteczki 😉
btw, jakbys nauczyla jednak Bule gryzc to uwazaj z kosmi wolowymi - osoba wprowadzajaca mnie w barfa ma wlasnie bule od 10 lat tak karmione i mowila, ze starszej zeby zjechala bo poniosl ja entuzjazm, ze jak duzy pies z silna szczeka to kazda kosc da rade
dawala, poki zebow nie starla. Mlodsze na cielecych trzyma i nie ma problemow
Ile dziennie BARFa powinien w takim razie jeść 6m-cy szczeniak, niecałe 6kg wagi?

Myślę, czy go nie przerobić na mięso, bo po puszkach (tych lepszych) i suchym (Acana i TOTW) jest ciągle głodny  🙁
maleństwo, komitywa szybko się niestety skończyła i psy już kilka razy skoczyły sobie do gardeł tak, że trzeba je było rozdzielać. Lucek jest bezproblemowy, nie walczy o miske, legowisko czy cokolwiek innego ale Leyla niestety owszem. Nie dziwię jej sie, w schronisku po prostu musiała o to walczyć. Mamy nadzieję, że to kwestia czasu i 'dobrej ręki' która będzie rozwiązywać te spory. Zatem Lucka trochę podnosimy 'na duchu' a ją z lekka obniżamy z poziomu pewności siebie 😉

PumCass, ale jej pasuje to ubranko! Czad🙂


A ja mam ważne pytanie.
Wczoraj byliśmy z Leylą u weta, niestety badanie ortopedyczne wykazało dużą bolesność w obrębie stawu biodrowego, podejrzenie o staw kolanowy i kręgosłup. Co w efekcie dało skierowanie na zdjęcia. Wstępne podejrzenie jest zapaleniem stawu/stawów i zwyrodnienia. Szukam jakiegoś naprawdę DOBREGO i skutecznego preparatu. Nigdy nie miałam do czynienia z chorobami stawów u psów (u koni już i owszem), w którą firmę celować??


Blow tylko nasze bydle waży całe 10 kg a wg wzorca powinna około 7, bierzemy poprawkę na czeskie pochodzenie i to, że jak na tak małe ciałko to ma dużą masę mięśniową.

Wydaje mi się, że z brafowniem na 100% poczekamy do wyprowadzki i większej zamrażarki.

MoniaaA nasz znajomy z dogtrekingu leczył swojego psa pod okiem weterynarza właśnie preparatami dla koni, jego wet nawet te bardziej polecał.
MoniaaA mój na zapalenia stawów dostawał Rimadyl. Efekty były na serio zadowalające 🙂
Gdzie chcecie robić prześwietlenia?
wistra, po czym wnosisz że głodny? Pies nie kot, nie może jeść co chwile, a to że prosi o żarcie nie znaczy że go potrzebuje.
Barf to koncentrat, objętościowo wychodzi mniej niż karmy suchej, raczej nie wypełni psu żołądka "do syta".
No nie wiem, dostaje wg mnie odpowiednio - 3 razy dziennie, jak na jego wiek. Ale jak tylko widzi, że daję kotom mokre, albo sobie coś nakładamy, to tańczy, szczeka.

To z chciwości, nie z głodu?
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
01 listopada 2012 10:55
Myślę, czy go nie przerobić na mięso, bo po puszkach (tych lepszych) i suchym (Acana i TOTW) jest ciągle głodny  🙁


no właśnie, po czym to wnioskujesz? mój pies (8 kg), dostaje tyle ile powinien, a i tak jak ktoś coś je to ślini się i żebrze jak opętany i burczy mu w brzuchu, ale nawet nie przechodzi mi przez myśl, że jest głodny. Wiele psów ma tak, że ile byś im nie dała to one ciągle by chciały jeść. Mój kiedyś dorwał suchą karmę na podwórku i zjadł jej tyle, że się porzygał, a jak już to zrobił to zjadł rzygi i chciał jeść karmę dalej, jeszcze trochę to by pęk. Astka mojego chłopaka dostaje nawet więcej niż powinna, a i tak wiecznie żebrze o więcej.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 listopada 2012 11:00
Moniaa u mnie na samo leczenie stawow wet daje Carprodyl F, a jesli chodzi o wspomagacze to za rada Kkk polecam Gealcan. Stosowany u psow zaprzegowych, drogi, ale skuteczny.



Wistra. psy zawsze beda jadly kiedy bedzie tylko okazja 😉
koola, na klinikach, Leyla jest pod okiem dr. Orzelskiego
JARA, dzięki za informacje. Patrzyłam jeszcze na Canviton forte plus, który wydaje mi się ma bdb skład (na 1 tabletkę: 500mg siarczanu glukozaminy, 400mg siarczanu chondroityny, czarci pazur 150mg, mangan 10mg, tabletek podaje się dwie dla psów do 30kg, myślałam, żeby oddzielnie dołożyć jeszcze wit. C, pewnie można by podawać taką wit. C w płynie dla ludzi).

edit. Mam nadzieję, że psy z problemami stawów mogą normalnie funkcjonować jeśli są leczone i wspomagane 🙁
edit.2 JARA Gelcan czy Gelacan ? http://www.orling.pl/psy.html ?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 listopada 2012 11:18
Najmocniej przepraszam chodziło oczywiście o Gelacan 🙂
JARA, właśnie nie mogłam znaleźć nic pod nazwą Gelcan 😉 który stosujecie? Profi?
Wojenka   on the desert you can't remember your name
01 listopada 2012 11:30
Szkocik w schronisku w Częstochowie. Komu, komu?

http://schronisko.czestochowa.pl/animals.php?GroupId=1&AnimalId=354
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 listopada 2012 11:31
Ja stosowałam Gelacan Darling. Nie potrzebowałam turbo dopalacza, bo nie mam psa zaprzęgowego 😉 Ziva miała coś zerwane w stopie, a Masza się przeziębiła i nie mogła wchodzić na łóżku, więc stosowałyśmy. Fajnie pomogło.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się