PSY

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 lutego 2015 12:48
Psy jedzą trawę, ale nie wiadomo z jakich powodów. Jedno jest wiadomo, ze jej nie trawią i jedne wymiotują, a drugie mają biegunkę. Jeszcze inne wydalają ją nieprzetrawioną. Moje psy uwielbiają trawę i cały rok nią się pasą jak krowy (zimą oczywiście mają do niej ograniczony dostęp). I nie wymiotują i nie mają biegunek. Wychodzi drugą stroną w niezmienionej postaci.

Zamiast rumentabs taniej i zdrowiej wyjdzie kupić żwacze. Tabletki w składzie mają żwacze, drożdże i witaminę c. Jak dla mnie nie maja nic do jedzenia trawy.

Osobiście nie widzę potrzeby żeby psu zabraniać jedzenia trawy, zwłaszcza kiedy paw po niej powoduje mi ulgę.
Osobiście nie widzę potrzeby żeby zabraniać jedzenia trawy, zwłaszcza kiedy paw po niej powoduje mi ulgę.


Jara, podjadasz psom trawę? Czy razem zażywacie jej walorów?  😁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 lutego 2015 15:39
Razem zażywamy tylko różne gatunki 😁
Pieski puszczają pawia, a JARA ma ulgę  🤣
Pisałam wcześniej, że dostaje żwacze kilka razy w tygodniu, ale dalej je trawę. Na początku miała częste wymioty, teraz tylko jej kupa wygląda jak końska (samo włókno  😉)
Poza tym nie wiem skąd na ogródku się biorą orzechy włoskie o tej porze roku - ale już któryś raz ją przyłapałam na ich jedzeniu - czy to prawda, że są one trujące dla psów?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 lutego 2015 15:52
Aszra, nie są trujące, ale tłuste i ciężkostrawne.

edit:
http://3milliondogs.com/tips/10-charming-facts-about-bull-terriers
Osobiście nie widzę potrzeby żeby psu zabraniać jedzenia trawy, zwłaszcza kiedy paw po niej powoduje mi ulgę.


Pytanie w stylu "co było pierwsze - jajko czy kura?"  😉
Paw powoduje ulgę po niestrawności z powodu trawy czy jedzą trawę żeby pomogły puścić pawia , którego wcześniej puścić nie mogły mimo złego samopoczucia, bo.... bo tak  ?    😁

Toska żre na potęgę jak krowa - zimą suchą, latem zieloną.. wychodzi różnymi drogami. Ale zdecydowanie też w sytuacjach stresowych wcina jej więcej.  Nie mają na to wpływu żadne braki , bo wyniki idealne, humor dopisuje a sierść świeci się jak głupia. 😉 Je ją bez względu na karmę - czy to była Josera, Acana, Orijen, Bozita Robur, Lukullus czy TOTW. 
Natomiast Buka trawy za bardzo nie je.  Jak widzi co Toska robi to zaraz po niej małpuje... i tak ostatnio Toska po ździebełku zjadała trawencję a Bu jej śladem podleciała, całą paszczą od razu całą suchą kępę 😉 a potem mina 😲 łolaboka zatkało i krztusi sie młotek mały ... tjaaaa.... 😉
Od jakiegoś czasu próbuję rozgryźć temat ale może ktoś będzie bardziej obeznany.
Czy w okolicach małopolski (najchętniej) są jakiś godne polecenia hodowle Chihuahua? ale w tej wersji mini nie maxi 😉
Próbowałam wyszperać coś w necie, ale to co wizualnie mi się spodobało okazało się mało godne zaufania, mimo, że szczeniaki na zdjęciach były śliczne 😉
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
25 lutego 2015 23:25
Mam pytanie, bo stoję przed wyborem karmy dla Młodej.
Moje dwa starsze psy kończą obecnie Purina DRM i wracamy do Acany Senior (klik) - alergii pokarmowych itd. nie ma, a po to z zalecenia weta była Purina DRM, a Acana im bardziej smakowała więc wracamy.

Za to Młoda ma jakieś 8 miesięcy i obecnie była na Purina Pro Plan Puppy Sensitive Salmon & Rice klik, ale jej zwyczajnie nie smakuje (są dni, że nie ruszy nic z miski - a np. Purinę DRM kradnie i wcina równo jak się nie dopilnuje 🤔 ). Myślę nad spróbowaniem u niej Acany Adult Small Breed (klik - napisane, że dla dorastających psów, ale czy faktycznie?) albo TOTW (skład mi się bardzo podoba). Myślałam też o Purizon. Co myślicie?

E: Dodam, że Brendi jest już po sterylce.
Viridila moja mloda w tej chwili na acanie tyle że dla dużych 😉 i planowo będzie ją jadła przynajmniej do jakiegoś półtorej roku. No ale to nie mała rasa.
Natomiast zastanawiam się.... nie możesz po prostu podawać tej dla juniorów? Wg rozpiski do roku.
k_cian  to że pisze, że do roku, to takie nie do końca prawda 🙂 weto mi kiedyś tłumaczył, że pszy ras małych dojrzewają jak mają czasami już 6-8 miesięcy. Więc już wcześniej można im dawać taką dla "dojrzałych", zwłaszcza że już zpo sterlyce  😉

Virila ja testowałam Acane, arion (orion, czy jak to sie tam mówi), hills, purine,
w tej chwili wybieram coś z puriny, to mają duży wybór różnych cenowo karm (od 8zł/kg do 25zł/kg), więc każdy wybiera coś na swoje możliwości  😉
bardzo dziekuję za opinie  :kwiatek:

Żwacze podaję, bo Roxy od samego początku jadła swoje kupy  🙄  wyczytałam, że żwacze pomagają i faktycznie jak dostaje co drugi dzień to nie ma problemu. Uroki psa z nieciekawą przeszłością 😉

Rumen Tabs dawałam, ale moim zdaniem lepsze są po prostu żwacze 😉
Szardi jest na BARFie więc żwacze surowe ma niemal na co dzień, a i tak znalezionemu gdzieś przy szlaku ludzkiemu "papierzakowi" nie przepuści  👀 moja śliczna subtelna panienka  😵
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 lutego 2015 10:31
Moje to samo, ludzka kupa pomimo podawania surowych i suszonych żwaczy. Kupa najlepsza na świecie.
Viridila porównując skład Acany Adult Small Breed i Puppy Small Breed różnią się tylko minimalnie różnicą procentową kurczaka i tłuszczu z kurczaka i dodatków także no różnica niewielka. Może po prostu dobierz bardziej jeśli chodzi o budowę? Jeśli jej nie brakuje wagi to może tą z mniejszą ilością ale jeśli jej trochę brakuje to lepiej Adult moim zdaniem. Dla porównania wklejam składy obu karm z zaznaczoną różnicą 😉

Acana Adult Small Breed
suszony kurczak (33%), ześrutowany owies, kurczak (15%), całe ziemniaki, groch, tłuszcz z kurczaka (7%), całe jajka (3%), flądra (3%), suszona na słońcu lucerna, wątróbka z kurczaka (2%), olej ze śledzia (2%), włókna grochu, całe jajka, całe gruszki, słodkie ziemniaki, dynia, pasternaki, ziemniaki, szpinak, zurawina, borówki, morszczyn, korzeń cykorii, jagody jałowca, dziegiel litwor, nagietek, słodki koper, liscie mięty pieprzowej, lawenda, Enterococcus faecium.

Acana Puppy Small Breed
suszony kurczak (33%), ześrutowany owies, tłuszcz z kurczaka (12%), kurczak (10%), całe ziemniaki, groch, całe jajka (3%), flądra(3%), suszony na słońcu lucerna, wątróbka z kurczaka (2%), olej ze śledzia (2%), włókna grochu, całe jabłka, całe gruszki, słodkie ziemniaki, dynia, pasternaki, marchewka, szpinak, żurawina, borówki, morszczyn, korzeń cykorii, jagody jałowca, dziegiel litwor, nagietek, słodki koper, liście miety pieprzowej, lawenda, Enterococcus faecium.

edit: jeszcze zmiana w warzywach minimalna, nie zauważyłam wcześniej :P
Heroinx
a czy to właśnie nie o te tłuszcze (czy tłuszcze z kurczaqka) chodzi?  👀
mnie się zawsze wydawało, że szczeniak powinin mieć więcej energii z tłuszczy właśnie, a 5% to jednak jest róznica  👀
Potównujecie RumenTabsy do żwaczy a doczytał ktoś  skład tych tabletek?

Nie znam się na BARFie, wiec nie wiem w jakiej postaci kupujecie surowe żwacze
Ponieważ ostatnio wpadam się jedynie o coś zapytać, to może dla odmiany "pochwalę się" moim zdolnym Apkiem  💘

Od około ośmiu miesięcy trenujemy agility i nawet z tej okazji załadowałam jakiś filmik: KLIK Nie był to nasz najlepszy przebieg na tym treningu, ale jedyny nagrany za dnia a nie w ciemnej hali 😉 Bo te wyglądają mniej więcej tak: KLIK

Fajny ten mój pies. W domu jak najmilszy kot, w stajni jak cień a i pobiegać i poszarpać się lubi. Taki do tańca io do różańca  💘

ps. ale polecam oglądać bez dźwięku  😡 😁
E. nie wiem dokładnie do jakiego wieku małe psiaki rosną no ale raczej nie jest to wzrost widoczny tak jak np w przypadku ras dużych, które widocznie rosną nawet do 12 msc. Może faktycznie dojrzewają wcześniej jeśli chodzi o budowę? Zazwyczaj 8 msc małe psiaki już nie rosną jakoś bardzo ewentualnie nabierają masy. Tak mi się wydaje, no ale może się mylę, jak coś to poprawcie  😡
Potównujecie RumenTabsy do żwaczy a doczytał ktoś  skład tych tabletek?

Nie znam się na BARFie, wiec nie wiem w jakiej postaci kupujecie surowe żwacze

Ale co mam doczytać w tym składzie, bo nie rozumiem  👀

E. nie wiem dokładnie do jakiego wieku małe psiaki rosną no ale raczej nie jest to wzrost widoczny tak jak np w przypadku ras dużych, które widocznie rosną nawet do 12 msc. Może faktycznie dojrzewają wcześniej jeśli chodzi o budowę? Zazwyczaj 8 msc małe psiaki już nie rosną jakoś bardzo ewentualnie nabierają masy. Tak mi się wydaje, no ale może się mylę, jak coś to poprawcie  😡

Nie no, dobrze mówisz, rosną do 6-8 msc zależy jaka rasa, potem masa, ale ta masa to już nie są jakies duże skoki, czasami pół kilo do kilograma różnicy.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 lutego 2015 14:53
Potównujecie RumenTabsy do żwaczy a doczytał ktoś  skład tych tabletek?

Nie znam się na BARFie, wiec nie wiem w jakiej postaci kupujecie surowe żwacze


Pierwszy post na tej stronie mowi, ze w sklad wchodza zwacze, drozdze i witamina c ;-)

Nawet mam sprowadzane z Litwy drozdze browarnicze 1 klasy specjalnie dla psa ;-)


Heronix a porownalas ilosc bialka, tluszczu czy popiolu?
JARA, a 16 pyta czy to doczytane?  🤣
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 lutego 2015 15:05
Wyglada na to, ze nie 😁


RUMEN TABS
Karma uzupełniająca ze żwaczem dla psów

Składniki:
Treść żwacza, drożdże piwne, witamina C - 0,1g/1kg.

Rumen Tabs to mieszanka trzech składników potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego psa. Treść żwacza – naturalne źródło bakterii, pierwotniaków i drobnoustrojów potrzebnych do prawidłowej fizjologii przewodu pokarmowego. Stymuluje perystaltykę jelit, wzmaga apetyt, uzupełnia niedobory flory bakteryjnej, zapobiega wyjadaniu „nieczystości”, odchodów zwierzęcych, padliny. Drożdże piwne – naturalny probiotyk, źródło witamin z grupy B, selenu, biotyny i makro oraz mikroelementów, tonizują przewód pokarmowy, wątrobę, trzustkę, wzmagają łaknienie. Witamina C – naturalny przeciwutleniacz – reduktor działa odtruwająco i stymulująco na organizm.

Wskazania, stosowanie, dawkowanie:
Szczególnie zalecany dla psów z wyjałowionym przewodem pokarmowym, żywionych karmami przemysłowymi, po przebytych chorobach układu pokarmowego, intensywnie leczonych antybiotykami i chemioterapeutykami, zmniejszonym i „spaczonym” apetycie.
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
26 lutego 2015 15:25
Dzięki za odpowiedzi! Mam nadzieję, że małej zasmakuje - Acana Puppy Small Breed docelowo.

Przy okazji filmik z małym kudłaczem 😉
Dziewczyny,czy ten pies jest za chudy?? /według mnie tak/ Ma 5 lat,je dwa razy dziennie,ma baaardzo dużo ruchu....jak go utuczyć?
Teraz mu gotuje mięso z makaronem lub ryżem,próbuje przejść na suchą karmę ale on jej nie cierpi...

Nie tuczyć.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
27 lutego 2015 07:35
Nie. Jest ok, ja bym nawet odchudzila z  kilo. Podkasanie na drugim zdjeciu wynika z pozycji a nie chudosci. Na pierwszym widac, ze psu nic nie brakuje.
Pies wygląda ok, Owczarka nie warto tuczyć. Ja też mam wrażenie że moja DON-ka jest za szczupła a wetka twierdzi, że absolutnie nie i mam zostać taka jaka jest, dla tej rasy zapasienie jest bardzo niewskazane. A z ciekawości-ile pies waży??
Bea1
jeśli mam być szcera, a po co ją tuczyć? wizyta kontrolna u weta, może badanie krwi (jeśli coś dla ciebie jest niepokojące) i jeśli tam wyjdzie wszystko okey, to nie tucz nikogo na sile, nie ma takiej ptorzeby
Dziekuje za odpowiedzi. To wet stwierdził,że młody mógłby przytyć trochę.
Prawdę mówiąc wolałabym aby zaokrągliły mu się troszkę boki,ale skoro mówicie,że jest ok,to....OK.
Leo waży+/- 42kg. Jest zdrowy,odrobaczony. Nie mogę go tylko przyzwyczaić do suchej karmy 😵
Trawę żre namiętnie i kupy wyglądają,jak końskie. Czasami też ją zwraca.
To wet stwierdził,że młody mógłby przytyć trochę.

ale zcemu tak stwierdził? ma jakieś powody ku temu?
może i jest za chudy, ale jeśli nie choruje z tego powodu, nic mu nie jest, to po co na siłe?
a z tymi karmami, to wiesz... ciężka sprawa, może ci się nigdy nie udać go nauczyć  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się