PSY

Nie ma żadnego oprócz trochę zapadniętych boków.
Zapisał też witaminy ale nawet tych pies nie chce jeść...
"Wymiarowe" owczarkowate płci męskiej powinny ważyć od 30-40kg więc również wydaje mi się, że psiakowi nic nie brakuje. Jak się patrzy na jamniki ciągnące brzuchy po ziemii czy spasione labki to aż przykro patrzeć, lepiej chyba w te drugą stronę 😉 Szczególnie w przypadku niektórych ras, również owczarów
Nie ma żadnego oprócz trochę zapadniętych boków.
Zapisał też witaminy ale nawet tych pies nie chce jeść...


widac niczego mu nie brakuje, skoro nie chce ich jeść  🙂
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
27 lutego 2015 13:06
Zrob mu zdjecie z gory. Pokaz te zapadniete boki 🙂  ten pies nie wyglada na chudego, jakby to byl pies pracujacy to by wygladal na lekka nadwage.
42 kg to dobra waga dla Owczarka Niemieckiego, zdjęcia też nie pokazują niedowagi.
Dzięki wszystkim :kwiatek:,uspokoiłam się
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
27 lutego 2015 15:12
Tu jest ratownicza suka ze Storatu, z p. Martą Gutowską


Niestety nie mma lepszego zdjecia. To czysty owczarek niemiecki, uzytkowy, hodowla Traho.
help, potrzebny mi dobry psi kardiolog w Warszawie, macie jakieś doświadczenia?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 lutego 2015 15:40
dziewczynka,
dr Garncarz
dr Nioziołek
maleństwo   I'll love you till the end of time...
27 lutego 2015 19:30
dr Garncarz również polecam
tet wiem, że zdjęcie mało poglądowe, ale wygląda na szkieletora, moja Szardi przy nim to spaślak! Aż tak?
dziewczynka, vetcardia http://www.vetcardia.pl/
dziewczynka, ja również polecam dr Garncarz. Dobre opinie słyszałam też o dr Urszuli Bartoszuk-Bruzzone.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
27 lutego 2015 20:19
tet wiem, że zdjęcie mało poglądowe, ale wygląda na szkieletora, moja Szardi przy nim to spaślak! Aż tak?


Pies, który ma naprawdę pracować 5-12 godzin w terenie nie może nosić zbędnych kilogramów. Każdy kilogram tłuszczu przeszkadza. Tłuszcz nie jest psu potrzebny, najwyzej cieszy oko taki okrągły pies. Tu jeszcze wygląda jakby była po jakimś intensywnym linieniu, taka "goła" jest co zwieksza efekt. Na zdjęciu Erka p. Gutowskiej, pies akcyjny, wielokrotnie w czasie akcji zdarza im sie po kilkadziesiiąt hektarów przeszukać, czyli po 10 godzin pracy minimalnie. Do tego może się trafić "kumulacja" czyli kilka dni akcji pod rząd. Jaki pies z nadwagą to wytrzyma?
Oczywiście takie psy trzeba dobrze karmić, muszą mieć z czego czerpać siłę, ale nie z tłuszczu własnego przecież.
Wrzuć w gugla "owczarki użytkowe" to tam faktycznie można trafić na psy w kondycji roboczej. Tak jak Erka
No co ty, dla mnie całkiem podobna do Szardyńskiej sylwetka, nie powiedziałabym, ze szkieletor 😉 Z moją też panikowałam, teraz się cieszę, ze jest taka sucha.
Z kolei oglądając filmik Any pomyślałam, że jej pies ma co zrzucać 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 lutego 2015 20:49
Mój to dopiero ma co zrzucać 😁 jak mamut wygląda 😉
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
27 lutego 2015 21:00
Z psem dlugowlosym trzeba uwazac, bo futro dosc skutecznie znieksztalca obraz. Takiego psa trzeba wymacac raczej. Niepokoj budzilby zanik miesni a nie podkasanie czy wyczuwalne zebra. Jezeli pies jest dobrze umiesniony to niech sobie obnosi kaloryfer, czasem taka uroda. Ale wystajace kosci kulszowe, biodra, kregoslup- to faktycznie patologiczna chudosc.
Mój sucharek też przykoksił, dobiła do 19 kg i wydaje mi się idealna 😉
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
27 lutego 2015 21:11
Taak, taka sylwetka to jest to 🙂
Peru wygląda super! Natomiast jak dla mnie Szardul już był w pewnym momencie nieco zbyt chuderlawy. Obecnie - na zwiększonej porcji barfa - nadal jest szczuplutka, ale już bez wystających wszędzie kości. Też jestem zwolenniczką szczupłych psów, ale naprawdę miałam momentami wrażenie, że Szardi jest za chuda - a od wakacji nie ma nie wiadomo jak dużo ruchu, więc pakerem też nie jest... no cóż, trzeba przykoksić 😀
Wojenka   on the desert you can't remember your name
27 lutego 2015 23:02
Ja to lubię sobie popatrzeć na takie użytkowe ONki, jeszcze jak mają umaszczenie wilczaste, to w ogóle  😍

A Rudą to udało mi się kiedyś nawet do 12 kg doprowadzić, ale wtedy to już nawet znajomi pytali czemu ją głodzę  😁 Teraz jak nie pracuje to waży 14.
Takie mini te cattle? Moja Kudłata prawie 13, ale z tendencją spadkową, a to przecież taki malutki piesek  😀
Wojenka   on the desert you can't remember your name
27 lutego 2015 23:22
Tylko moja taka wyjątkowa  😉
A my mieliśmy włamanie do mieszkania. Pies pobity dotkliwie. Prosimy o kciuki.
merciful kciuki są!

Skąd się tacy ludzie biorą, jak można psa pobić...


Przy okazji pytanie, jeśli pies przy zabawie z drugim psem prawdopodobnie coś naciągnął i potem lekko kulał, a na drugi dzień już nie, to kiedy mogę być spokojna i wracać do treningów? (Agility)
merciful, strasznie współczuję, kciuki i ode mnie!

sierra, Harley super! Gdzie trenujecie?  🙂

dziewczynka, ja również polecam dr. Garncarz, dodam jeszcze dr. Parzeniecką-Jaworską. Ze względu na chorobę serca mojego psiaka wizyty mam co 1-2 tygodnie, leczenie zaczęłam u dr. Garncarz, jednak teraz prowadzi mnie dr. Parzeniecka-Jaworska. Obie Panie doktor przyjmują na sggw (wymaga wcześniejszego umówienia się) lub w gabinecie dr. Garncarz: http://www.sercezwierzat.pl

Mój dziaduszek niestety coraz bardziej na zdrowiu podupada.. Od dwóch tygodni pojawia się wodobrzusze, jednorazowo na wizycie odciągamy około 1,5l wody. Dodatkowo do kolekcji doszedł kolejny (już szósty) lek - generyczny zamiennik viagry. Schudł, niedobór białka, a pies apetytu nie ma, bo i brzuch wypchany, na już szukam jakiś cud suplementów, mogłybyście coś super-ekstra polecić?
Moja, jak ja wzięłam była również zbyt chuda. Pod sierścią większość kości wyczuwalna. O kiepskim żywieniu świadczyła tez jej sierść, matowa, z problemami. Teraz trochę nabrała masy, już jest za co złapać na łopatkach, zebra lekko wyczuwalne. Moim zdaniem jest w sam raz chociaż moja mama ciągle powtarza ze obłożyłaby ja tłuszczykiem. No i pewnie przy jej karmieniu z niemieckiego zrobiłby się amerykański  😂
merciful trzymam mocno! Dawaj znać!
Skąd się takie bydlaki biorą...  😕

A ja w przyszłym tygodniu ruszam po moją małą sunię Parsonka 🙂
Nie mogę się doczekać!  😀iabeł:

Przy okazji mam pytanie do Krakowian, nadal jest taka masakra z tymi trutkami?
Jeśli tak mogę prosić o info jakich miejsc unikać, pies będzie ze mną w Krakowie, jestem z centrum i dopóki to szczeniak i trochę czasu zajmie wychowanie by nie dotykać niczego z ziemi i nie jeść to wolałabym uniknąć sytuacji z trutką  :kwiatek:
merciful Też są kciuki! Niesamowite jacy ludzie potrafią być podli  😤
Czy mialyscie do czynienia z chloniakiem u psow? Jeszcze czekamy na wynik biopsji ale raczej nie ma watpliwosci 🙁

Merciful- kciuki, trzymajcie sie!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się