hucuły.

Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
26 października 2012 12:53
To konie prymitywne. One bardzo dobrze przyswajają paszę. Co oczywiście nie oznacza, że hucuł musi mieć brzuch. Spójrz na zdjęcie z linku. Koń w treningu, wygląda w ten sposób. Tyle, że to musi być prawdziwy trening.
http://www.photoblog.pl/huculek/122425044
Kurczak - mam na Odysie od nas ze stajni ok. 180  😁
[quote author=Alicja_8 link=topic=341.msg1565275#msg1565275 date=1351244784]
Lutnia ja w Idzikowicach stacjonuję 🙂 koń za 2 tyg zawita bo czekam aż epidemia gilowa i kaszlowa minie 🙄 a ty dokłądnie gdzie???może ja tam w tych terenach się konno juz przechadzałam?hm..jaki ten świat mały🙂
[/quote]

Ha! Ja zawsze się tam gapię mijając!
Od Idzikowic masz do mnie jedną wieś do minięcia po trasie na Joniec,ja mieszkam w Krajęczynie🙂 I masz nawet hodowlę hucułów w Miszewie,po drodze do mnie,przez las, na skos🙂 Tam zresztą wysublimowały się moje upodobania, z gorącej krwi na  huculszczyznę...
A do Idzikowic nieraz dojeżdżałam konno i moje młodziki też już tam były,w drodze powrotnej z pławienia się we Wkrze.

Kurczak, U Lidki jest dalej pensjonat. Od pół roku bywam tam bardzo często🙂
ja też wtrące swoje 3 grosze co do Obelixa
koń jest odroczony do przyszłego roku(jest w rezerwie) a więc jeszcze może się okazać że dostanie kwalifikację
pożyjemy zobaczymy, na pewno będzie dobrym sportowcem

co do jazdy, Obelix był ruszany na 2 tyg przed kwalifikacją co 2 dzień, w ostatnim tyg wprowadzony kłus i kilka kroków galopu, koń chodził sobie na spacerki do parku i na groblę, w sumie ok 20-30 min pod siodłem nie więcej i obecnie od kwalifikacji nie ruszany, faktem jest że siodło i jeźdźca przyjął jak stary szkółkowy koń, obyło się bez niespodzianek, poza mega spokojem i zrównoważeniem psychicznym, to mocny spory koń, mam nadzieje że pokaże na co go stać

tak, nasze hucuły jedzą owies, sa to konie pracujące i w rekreacji i w sporcie, konie hodowlane dostają jeśli jest taka potrzeba, podajemy owies gnieciony...
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
28 października 2012 13:46
z tym rodowodem to już nie mogę się doczekać OBELIKSA na parkurze  😜 😜 😜 😜
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
28 października 2012 21:12
Dzisiaj w stajni 🙂
Kurczak juz pisałam na fejsie ...kocham to zdjęcie !  😍
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
28 października 2012 22:11
Dziękuję w imieniu autora 😉 Ja też się zakochałam i nawet ustawiłam jako moje zdjęcie w tle.
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
29 października 2012 08:31
Kurczak ja chyba wiem gdzie jest toja stajnia🙂 ale jakbys mi na priv wrzuciła dokładne info to bym może jutro wpadła do Ciebie :P
Kurczak megasuper zdjęcie  💘 i dziękuję za odpowiedź odnośnie puszystych hucułków, jednak trening potrafi zdziałać cuda.

Precel ciekawa relacja, szkoda, że to tak daleko od nas.
A ja Wam się pochwalę moim dzieckiem !  😁
nasze niedzielne podskoczki 🙂

mój koń zaczyna coraz bardziej lubić skoki, co mnie bardzo cieszy  😀


Witajcie,
pomyślałam, że zapytam w waszym wątku, bo na pewno będziecie wiedzieć.
Gdzie można obecnie kupić owijki polarowo-elastyczne w rozmiarze pony?
Szukam i szukam i wszędzie trzymetrowe, a małego konia można w takie z uszami owinąć...
Pampera bijesz mnie na głowę  👍 Ja to nawet w siodłe boję się skakać, a co dopiero na gołym koniu i bez ogłowia. Podziwiam cię, a hucułek wspaniały  :kwiatek:
Murat-Gazon ja mam tylko 3 metrowe, zakładam je raz na ruski rok, z efektem jak na zdjęciach 😉 Szczerze, to nie wiedziałam, że są owijki w rozmiarze pony  😡 😁 Po prostu się zastanawiałam się nad przycięciem owijek 😉
ranczolodzierz Strasznie mi miło czytać Twoje słowa ! Ale wiesz... jak jestem szalona 18-stka  😜 Pampek stara się coraz bardziej, więc skoki na nim to sama przyjemność  🏇
Pampera widziałam na pewno zwykłe polarowe dwumetrowe, więc pomyślałam, że na logikę kombinowane też powinny być. Nawet gdzieś czytałam, że są, ale nijak nie mogę sobie przypomnieć, jakiej firmy...  😡
A tutaj fotorelacja z naszej towarzyskiej ścieżki huculskiej 🙂
Nie tylko hucki, ale w przewadze, w tym również Pampero  😉

Miłego oglądania:

[[a]]http://ojkielnarowa.odt.pl/pl/content/ii-%C5%9Bcie%C5%BCka-huculska-w-kielnarowej-20102012-r[[a]]
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
31 października 2012 15:20
Murat-Gazon, na szybko znalazłam takie: http://animalia.pl/produkt,12361,,daslo-bandaze-polarowo-elastyczne.html?noscript=1 podpytaj wujka google, na pewno pomoże 😉

pampera, masz jakieś zdjęcia z bliska swoich ochraniaczy? Coś czuję, że mi się podobają 😉

koniara79, idę oglądać galerię.
Kurczak, ale to zdjęcie, które wstawiłaś... normalnie brak mi słów  😍 😍 😍
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
31 października 2012 17:20
pampera, to są te ze zdjęć ze skoków? Tam wyglądają jak kontaktowe.
koniara79, dziękuję 🙂 W waszej ścieżce startowały też duże konie? Jak sobie radziły z przeszkodami?
Kurczak Na zdjęciu są owijki. Tak wiem, nie bijcie  🤬
Pampera uwielbiam twojego hucyka  💘

My się z Wadimem przypomnimy z weekendowego hubertusa




Kastorkowa Jaki Misio kochany ! Ile ma w kłębie?  Wygląda mi na dużego 🙂


a ja dziś z Pampkiem w terenie zaliczyliśmy wspólną glebę. Ja chciałam prosto, koń na prawo.  🏇  😅
Pampera Wadim ma 148 w kłębie więc jest dosć spory 🙂
Kurczak, tak były 4 duże konie, ścieżka nie była jakaś mega trudna (widać po zdjęciach, gdzie są prawie wszystkie przeszkody), co prawda niektóre się zastanawiały nad częścią przeszkód, ale generalnie większych problemów nie było 🙂 nie było żadnych firanek, równoważni itp., więc nawet jak któryś miał na przeszkodzie jakieś opory, to ostatecznie przechodził. A co do dekoracji, to hucki startowały w jednej kategorii, a duże w osobnej.
Fajnie- w Kielnarowej ścieżka w słoneczku a w Nielepicach Hubertus w śniegu🙂 A tylko tydzień odstępu.

Ja właśnie z powodu pogody nie wsiadłam na amatorską ścieżkę.
to ja wrzucam kolejne zdjęcia naszych hucułków 🙂
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
01 listopada 2012 09:47
Time co to za rozbrykaniec na pierwszej focie??Jaki fajnie malowany 🙂

Ja po swojego grubsona jadę juz w niedziele🙂 Całe 2 tyg pracy a później rozstanie na 2 tyg. Nie mogę się doczekać aż wezme go w obroty bo zgromadził zapasy tłuszczu🙂

Wszystkim gratuluje udziału na swoich huckach w ścieżkach i hubertusach 🙂
Pampera uwielbiam twojego hucka. Chyba jesteście dobrze zgrani. A czemu na oklep na ścieżce?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się