Nasza twórczość fotograficzna cz. II

👿 👿 👿

no szlag mnie dzisiaj trafił. Ile sie nie namęcze z tym swoim padłem wiecznie gdzies jest szum, ostrość chyba w d*** ale nie tam gdzie trzeba

dla spokoju ducha i nerwów chyba sprzedam sprzęt bo jeśli z niego tak...to ze mnie na pewno nic nie będzie 😵

ot przykład  🙁

Nat: Czym focisz? i wstaw koniecznie exif.
sandakanowa   'Pracuj nad sobą, a z koniem się baw...'
04 września 2012 18:57
Breva dzięki 🙂 uwagi wezmę sobie do serca i będę o nich pamiętac 🙂 przy tym dębowaniu to było bardzo bardzo na szybko, bo nie spodziewałam się, że będzie to akurat w tym miejscu i nie miałam czasu, by się odsunąc. z tym ułanem to faktycznie przypadek, że jest tak przechylone, ale mimo wszystko lubię to zdjęcie, chociaż fakt chętnie był je przechyliła  😉 nie za bardzo jestem zadowolona ze zdjęcia nogi właśnie ze względu na ostrośc, ale na początku była właśnie na nogę po czym tuż przed zrobieniem zdjęcia dziewczyna podjechała kawałek do przodu i ostrośc poszła na zad... a przy ostatnim dopiero później pomyślałam o tym, że moglabym nieco niżej je zrobic, ale cóż jest jak jest...
Facella - POKORY dziewczyno!
nie na samych laurach człowiek żyje, jeżeli nie chcesz słuchać cudzych opinii to zdj TU nie dodawaj, nie zaśmiecaj forum swoim gadaniem, skoro i tak nikt stąd nie jest Ci potrzebny, myslisz, że za każdym razem będzie Ci się każdy kłaść do stóp i mówił "oh jakie piękne zdj"?  🙄
jak powiedziała nine  - prawda w oczy kole!
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
05 września 2012 08:28
A co powiecie o tych? To zdjęcia robione mi przez kumpele, wstawiłam je kiedyś do zdjęć revoltowiczów i tam się podobały, ale jestem ciekawa jak będą się miały opinie ze strony technicznej
takie oto koreczki
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 września 2012 21:07
Ludzki portret to dla mnie zupełnie czarna magia:
To ja trochę robali pokarzę .Moje pierwsze zdjęcia makro
Nikon D90,Nikkor40mm 1:2,8G
Niezłe szkło z tego Nikkora!
planeta10 - jak na pierwszy raz to jestem pod wrażeniem.

A tu coś z moich weekendowych kadrów
Strzyga
Jakoś tak strasznie blado wyszło, czy mi się wydaje  👀 ?
planeta
Bardzo ładne, podoba mi się zwłaszcza 1 i 3 🙂
dorcia
Trzecie -  😜
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
10 września 2012 09:21
Dorcia PIĘKNE! Wszystkie trzy! Uwielbiam oglądać twoje dzieciowe zdjęcia!  😜

EDIT:

Świeżutkie, prosto z aparatu z dzisiejszych zdjęć

madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 września 2012 16:27
dorcia, jestem fanką Twoich dziecięcych fot  🙂

znacie jakieś obszerniejsze książki o historii fotografii? chciałabym ogarnąć wszystko po kolei i ważne nazwiska  :kwiatek:
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
11 września 2012 17:56
madmaddie, Nie wiem skąd jesteś, ale ostatnio w księgarni na placu unii lubelskiej mi mignęła taka cegła zatytułowana właśnie historia fotografii
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 września 2012 17:59
armara - ja lubię blado. Jestem dziwnawa, wiem =)
armara - ja lubię blado. Jestem dziwnawa, wiem =)

Nie nie jesteś. Tylko to blado na zdjeciach, które wrzucasz na fejsie to inne blado niż na tym zdjęciu w linku.
trzynastka   In love with the ordinary
12 września 2012 02:20
Nie, wcale mi się w nocy nie nudzi.  😁
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
12 września 2012 05:46
nine fajny pomysł 🙂 tylko że tło konia powinno być lepiej dobrane. bo na 3,4 widać zad, a w 5 już nic nie ma. to mnie razi jako laika 🙂
i na 7-8 fajnie by było jak by ta szyja była połączona. To by było wszystko fajnie!  :kwiatek:
trzynastka   In love with the ordinary
12 września 2012 13:21
Aż tylu podobnych zdjęć nie mam [jeszcze  😀iabeł: ] by to aż tak dobrze dopasować  😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 września 2012 14:12
Zu, z okolic Oświęcimia jestem 😉 może w Krakowie będzie coś fajnego
nine
Bardzo mi się Twój pomysł podoba i w sumei bardzo ciekawy efekt uzyskałaś 🙂
arivle
Ładny bokeh, co to za szkło ?
nine: Genialny pomysł!  😜
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
12 września 2012 20:43
Armara, jakaś podstawowa sigma, chyba 70-200 ze światłem 3,5-5,6 (?) Ale nie jestem pewna, mogę sprawdzić jutro dokładnie, bo nie chce mi się już dzisiaj latać po piętrach po aparat  🤔wirek:
sandakanowa   'Pracuj nad sobą, a z koniem się baw...'
12 września 2012 20:47
breva czy takie lepsze? 🙂

arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
12 września 2012 21:02
Chciałam edytować post no i nie zdjążyłam!  👿
Sandakowa, IMO za bardzo szaro-szare zamiast black-white. Oprócz tego nie czuję się kompetenta na tyle, żeby móc ocenić.

Jeszcze troche portrecików. Robiąc zdjęcia sprzedażowe koni nie ma zbyt dużego pola do popisu  😁





Re-voltowa galeria niesamowicie psuje jakość 🙁
sandakanowa   'Pracuj nad sobą, a z koniem się baw...'
12 września 2012 21:34
może dodam jeszcze kilka do oceny 🙂





Facella   Dawna re-volto wróć!
12 września 2012 21:37
nie ucinaj kopyt.
arivle
Dla mnie jak na sprzedażowe za dużo kombinatoryki 😉 Nie rób zdjęć od spodu i staraj się unikać robienia zdjęć koniowi w momencie gdy podnosi głowe (a szyja robi się na dole "brzydka"😉. I rada nie foto, nachrapnik hanowerski warto zastąpić klasycznym, angielskim/ew. szwedzkim.
Sprawdź koniecznie dokładną nazwę, bo podoba mi się i go i bokeh 🙂 :kwiatek:
sandakowa: Nic szczególnego, kiepskie kadry, kolory też takie sobie, ostrość czasami ucieka. Takie tam pstryki bez pomyślunku.

W 2 rura weszła ci w kadr, 3  źle ucięte (zobacz ile masz przestrzeni u góry kadru, po co konia pozbawiać kopyt), 4 to samo + nie ostre +jakiś przedmiot w kadrze, a w 5 jakaś oczojebna reklama w tle +krzywe + kiepsko kadrowane.

Polecam:
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,35683.0.html
1 strona wątku. Jest tam dużo przydatnych linków. Koniecznie poczytaj i z każdym zdjęciem będzie coraz lepiej.
Jak przeczytasz wszystkie linki są też fora fotograficzne i książki.
Trochę mnie tu nie było i nadrobiłam zaległości.
Facella, pomysł super, te pochodnie - wow! Ale jak dla popełniłaś tylko jeden błąd, który zaważył na całej sesji - nie zwracasz uwagi na tło 😀 Musisz polatać wokół dziewczyny i spojrzeć, gdzie wyjdzie najfajniej. Pamiętaj, że czasem warto kucnąć i robić zdjęcia z dołu tak, żeby ująć tylko czubki drzew. Wtedy nawet na obrzydliwym tle podeszczowego lasu można zrobić coś fajnego, bo złapiesz ładny bokeh.

Naturalsi, ale piękne miejsce, te piaski! Druga fotka podoba mi się najbardziej, świetnie ułożone jest ciało dziewczyny, tak, jakby chciała się dać porwać wiatrowi 🙂

Time, ale czadowego motyla dorwałaś 😁

nine, super to czarno-białe! Szkoda tylko grzywki na twarzy dziewczyny! 🙂 A ten kolaż super! Trochę jak moje zdjęcie tła na fejsie 😀 Ale ja mam mniej wymyślne cięcia hehe 🙁

Strzyga, bardzo fajne kolory w portrecie. Pamiętaj jednak, że fotografując ludzi z nadwagą (przepraszam, za bezpośrednie słowo, ale inaczej się nie da 🙂 ) musisz zupełnie inaczej kadrować. Ucięłaś ją w najgrubszym punkcie jej ciała i wygląda jak wańka wstańka, a założę się, że nogi ma fajne! W tym przypadku albo całość sylwetki, albo talia. W Twoim cięciu byłoby dobrze, gdyby dziewczyna stała półprofilem.

planeta10, ekstra fotki! Idealnie ostre. Jednak ta 40stka to strzał w dziesiątkę dla wielbicieli makro, posiadających aparaty DX 😀


Co do tej klótni o fotki w deszczu - czasem nie warto rezygnować, bo deszcz może nadać ciekawych efektów!

Ja do tej pory tylko raz fotografowałam w deszczu, oprócz basenu w butach i nóg mokrych po uda, raczej wspominam całkiem fajnie 😉


A z moich ostatnich:







A co do fotek w deszczu i pogodzie generalnie niesprzyjającej:

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się