Nasza twórczość fotograficzna cz. II

nine uwielbiam twoje foty, coraz bardziej i bardziej, super! 😉

Ja mam parę, po długiej przerwie w robieniu fot, więc mam nadzieję, że aż takiej tragedii nie ma.




a ja chciałam podsumować moje fotografowanie.
Kompletnie nic, co zrobię mi się nie podoba,
Nic nie jest interesujące, warte uwagi.

Znalazłam pewien wykres i się pod nim podpisuję. Jestem żywy trup



ja też ostatnio nie stworzyłam nic, od dobrych kilku mies :/
za to odkopałam kilka fot i chciałam je trochę ożywić 😀
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 listopada 2013 06:58
nine, ta sesja jest świetna! 🙂

szemrana, wykres trafny  🤣 ja też chyba żywy trup, ostatnio mam jakiś kryzys, nic mi się nie podoba (swojego)
To chyba jakiś zły okres, bo ja to nawet nie wyciągam aparatu z torby ostatnio. Zaczął się sezon halowy i jak zwykle brak mi chęci do robienia innych zdjęć niż 'zawodowe'. Jeszcze jak chodziłam na uczelnie to studio było do wykorzystania, mieliśmy pelno fajnych pomysłów, a teraz mi ich zupełnie brak. Nie pamiętam kiedy zrobiłam jakąś sesje pozowaną.  Cały czas tylko zwykle zdjęcia z treningów czy zawodów, ale ilez można. No jesień. Może w weekend uda mi się zrobić jakieś zdjęcia. Trzymajcie kciuki.
Ja mam ten problem, że rano fajne światło, jak jadę do pracy, a potem już bieda :/ Poza tym wysptrykałam się na wyjeździe, zawsze wtedy mam chwilowy odwyk od aparatu 😉
Ja ostatnie zdjęcia to robiłam w Egipcie we wrześniu... Później jakieś tylko zwykle z treningów i dosłownie kilka na cdi w ujeżdżeniu. Weny nie miałam.. Oby pogoda dopisała w ten weekend!
w tygodniu mam to samo. Rano do pracy, piękna mgła, słoneczko.. Wracam z pracy to jest juz prawie ciemno..

EDIT. Wspominam sobie i wygrzebuje.













Oglądając zdjęcia z różnych zawodów stwierdzam, że wszystkie moje zdjęcia są takie same. Ewidentnie jesień przyszła, trzeba przetrwać. Weno wróć.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 listopada 2013 10:37
to ja chyba jakaś dziwna jestem, bo pęd do tworzenia mam, i teraz dużo zdjęć robię ( w wakacje chyba ze dwa razy, poza wyjazdami do Krakowa, aparat wyciągnęłam), ale efekty sprawiają że się załamuję
wklejam do oceny moje pierwsze zachodowe zdjęcia 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 listopada 2013 17:07
whitemoon071, to witaj w klubie, ja ostatnio aparat wyjęłam po to, żeby zrobić zdjęcia czapraka... Jest tak źle, że zaczynam rozważać jego sprzedaż, bo szkoda, żeby leżał i się kurzył. Ale pewnie na rozważaniach się skończy  😁
Pozwolę sobie wrzucić dwa zdjęcia, które bardzo mi się podobają. Na obu to samo molo. Nie wiem tylko, czy tu się nadają  😡

Facella   Dawna re-volto wróć!
07 listopada 2013 15:16
anai, pierwsze mi się bardzo podoba, ale nie zadbałaś o to, żeby było po równo z prawej i z lewej. Pokusiłabym się o pionowy kadr samego tylko molo (cięcie przed ławeczkami) albo równy poziomy (cięcie za ławeczkami; wtedy byłoby fajnie wymazać znak czy co to tam stoi po prawej, bo zaburza równowagę). Takie zdjęcia jak dla mnie powinny być bardzo dokładnie wyważone - ile z lewej, tyle z prawej. I to samo dotyczy drugiego, ucięłabym kawałek z lewej strony, żeby ta "droga" była dokładnie pośrodku. Ale poza tą jedną drobną uwagą - naprawdę mi się podobają, szczególnie pierwsze, bardzo ładne kolory i taki spokojny klimat.
Znajome miejsca 🙂 Pierwsze pięknie subtelne, drugie u mnie za ciemne.
Dwa futrzakowe, może ktoś coś powie, podpowie  😁
Facella, Lena, dzięki za komentarze.  Faktycznie przycięłam je bardziej symetrycznie i wyglądają lepiej.  Natomiast przy rozjaśnieniu tego drugiego rozmywa mi się linia horyzontu.
Lena, znajome miejsca i moje zdecydowanie ulubione na spacery z dzieciakami 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 listopada 2013 14:10
anai, a pokażesz przycięte? Szczególnie bym chciała zobaczyć pierwsze  😍
anai
Pierwsze mi się bardzo podoba 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
15 listopada 2013 21:33
fajne!!!
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 listopada 2013 19:32
dzięki! jestem nieobiektywna bo zawsze chciałam zrobić takie coś i mi się podobają. chociaż wiem, że do poprawy jest. no ale, Bam  😍 i zawsze chciałam zrobić takie coś. następnym razem będzie lepiej!

mam jeszcze takie coś
Wrzucam coś mojego

trzynastka   In love with the ordinary
18 listopada 2013 19:20
2 jest świetne !  💘
fotografia interesuje sie od ok miesiące więc zdjecia nie powalaja tak jakoscia  jak i pomslem ale dodaje zdjecie zrobione przeze mnie na wakacjach
zapraszam na mojego fotobloga🙂 photoblog.pl/lyrosi/      a tak w ogóle jak się wkleja linki w odsyłaczu bo mi nie wychodzi? 😡
ja ostatnio robiłam kolejny ślub. wrzucam dwa jak na razie ulubione, ale zrobiłam ich koło 50 więc jeszcze długa droga przede mną😉
detal ślubny:



i bezcenna mina mamy pani młodej po ubraniu ją w suknię🙂



podpis jest, bo zdjęcia przekopiowane z fanpage'u z facebooka, a tam jakoś wolę publikować zdjęcia podpisane..
Breva - podobają mi się! takie delikatne. Masz jakieś z części weselnej?
whitemoon071, dzięki🙂 z wesela.. hmm  chyba mam w strefie klienta na stronie.... zaraz poszukam😉

edit: coś wygrzebałam ze strefy klienta ze strony😉

para młoda:





jakieś przy stole:





i dzieciaki - absolutnie najcudowniejszy temat na ślubach🙂😉)











Ja kupiłam trochę czasu temu lampę i kilka razy miałam okazję robić zdjęcia, weselne/studniówkowe. Szczerze to do tej pory nie osiągnęłam nią efektu zamierzonego, ale wydaje mi się, że to chyba bardziej kwestia szkła.
Chodzi mi głównie o 'przejrzystość' zdjęć.
Moje : (w linku bo duże.)

A chciałabym mniej więcej taki efekt uzyskać : http://www.borowskimarcin.pl/portfolio (ZAKŁADKA ZABAWA) Te są takie przejrzyste, czyste. Moje są takie jakieś 'żółte'
Nie wiem czy wiadomo o co mi chodzi :p



wiesz co, ja już widzę różnicę między pierwszym ślubem (tym który wrzuciłam) ze starą lampą, a drugim, z którego zdjęcia są jeszcze w RAWach, a na ktorym miałam nową lampę. Też nauczyłam się trochę na wlasnych błędach i mam wrażenie że drugi ślub wyszedł mi dużo lepiej niż pierwszy. Później wrzucę zdjęcia.

a co do efektów - może to też kwestia postprodukcji - jeżeli poprawisz balans bieli, lekko je podostrzysz i wyciągniesz cienie to spokojnie uzyskasz taki efekt. a jaki balans masz w aparacie? ja robię na temperaturze dziennej 5200-5500 K, robiąc z lampą.

tu przykład jeszcze ze starą lampą, ale bez wyciemniania tla a nawet z lekkim rozjaśnieniem, żeby było widac kolory i zespół:

Jestem teraz na telefonie i nie wszystkie foty mi się wyświetlają. Balans ustawiam ręcznie, w zależności od oświetlenia. A może kwestia tego, ze zdjęcia robię bez dyfuzora? Podobno te okragla fajnie doświetlają wszystko.
whitemoon071, a od czego odbijasz światło? ja z dyfuzorów mam ten wbudowany w lampę (kartonik plus dyfuzor na samą lampę taką plastikową niby rozpraszającą światlo), mam dyfuzor zakładany na cały dziób lampy i mam mini softbox (prostokątny - prawie kwadratowy). A mimo to zawsze odbijam od sufitu ewentualnie od ściany. czasami z dyfuzorami, czasami nawet bez.. ale dopiero zaczynam więc mistrzem reporterskiej zdecydowanie nie jestem😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się