Postcrossing-korzystacie?

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 lutego 2011 15:46
Słowenia
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
21 lutego 2011 16:01
Ukraina idzie 64 dzien  😤 Nie przepadam za wysyłaniem kartek w tamte rejony, bo zanim dojdą to mijają tygodnie.

A dzisiaj wylosowałam kolejną Ukrainę i Rosję.
Edytka, czyli kolejne 60dni!
Też nie nawidzę. Rosja szła 65...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 lutego 2011 16:18
U mnie szły:
Łotwa - 4
Litwa - 7
Rosja - 15, 27, 9, 12, 14, 19
Ukraina - 7
Wszystko priorytetem.
Też nie lubię tam wysyłac :P.
U mnie trochę ruszyło. Mam do wysłania Rosję, Finlandię i Niemcy - super oryginalne kraje  😁 ale przynajmniej te dwie ostatnie szybko dojdą i odblokuje mi się kolejna kartka.
A i ta do 91letniej pani doszła! Myślałam, ze już przepadła, ale w sobotę zarejestrowała 🙂.
Ja ostatnio nie miałam naklejek priorytetowych, wiec napisałam na kartkach na niebiesko PRIORITY i wszystkie te kartki idą już ponad 2 tygodnie  🤔
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 lutego 2011 21:16
U mnie Niemcy "Szły" 15 dni. Dziś kartka doszła, wylosowałam znów Niemcy. U mnie jutro jedna kartka będzie miała 60dni to będę mogła znów coś wysłać.
Moja Finlandia doszła w 2 dni priorytetem, jutro pewnie dojdą Niemcy i aż dwie będę mogła wylosować  😜 . Za Finlandię USA wylosowałam 🙂.

Zapisałam się na oficjalnym forum postcrossingu i zaczęłam bawić się w tagowanie - tagi, wymiany i oficjalne kartki chyba sprowadzą mnie do bankructwa...  🤔wirek:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 lutego 2011 20:20
Ja dzisiaj kupiłam kartek za 33zł 😀
O kurcze 😀 A ile sztuk 😀?
Ja jutro obowiązkowo musze dokupić nowe 😀, postawiłam sobie limit 30 sztuk i obiecałam, ze w marcu nic nie będe kupowała, tylko na specjalne życzenie. Najwięcej schodzi mi tych ze zwierzętami i z pewnym zamkiem  🏇 
Moja Ukraina szła 31 dni 😁

Ciekawe ile będzie szła Brazylia i RPA 😜
Ja ostatnio nie miałam naklejek priorytetowych, wiec napisałam na kartkach na niebiesko PRIORITY i wszystkie te kartki idą już ponad 2 tygodnie  🤔

I Rosja doszła jako pierwsza  😵
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 lutego 2011 22:09
O kurcze 😀 A ile sztuk 😀?
Ja jutro obowiązkowo musze dokupić nowe 😀, postawiłam sobie limit 30 sztuk i obiecałam, ze w marcu nic nie będe kupowała, tylko na specjalne życzenie. Najwięcej schodzi mi tych ze zwierzętami i z pewnym zamkiem  🏇 


Jakieś 17szt. Ja mam problem w ogóle z pocztówkami, bo posiadam w sumie jedynie te z wizerunkiem miasta. Dziś kupiłam dwa koty, pole wrzosowe i wilka (każda za 4zł). Nie ma nigdzie normalnych pocztówek, po normalnej cenie np z psem, kotem, koniem itp. Nie uśmiecha mi się wydawać na pocztówki 8zł za sztukę. Moim jedynym źródłem to poczta i Empik, chodzę po sklepach, ale pocztówek nigdzie nie ma.



Ada   harder. better. faster. stronger.
24 lutego 2011 09:35
JARA, wow, wilk jest cudowny, z empiku?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 lutego 2011 09:37
Tak 🙂
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
24 lutego 2011 11:02
Jara Jakie ładne kartki!
Śliczne te kartki, widziałam "u mnie" w Empiku. U mnie w mieście w kiosku na szczęscie są śliczne zwierzaki po 50 gr do 1 zł, więc nie muszę wydawać kokosów. Te empikowe wszystkie są bardzo ładne, ale ta cena..

Dziś doszła do mnie taka z Holandii:


JARA, jak chcesz to kupię troche u siebie i Ci wyślę w kopercie  😉
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
24 lutego 2011 15:17
Zobaczcie co za pomocą postcrossingu można zrobić.

We are a 3rd grade class in Colorado, USA. Our teacher thought that "Postcrossing" would be a great way to enrich our geography study. Her intention is to have us (her students) identify the continent, and find and label the country for each postcard we send and receive

Genialny pomysł!
To fakt, postcrossing jest świetną ideą  😜 .
Za pomocą forum postcrossingowego trafiłam na Polkę mieszkającą w Niemczech, która chce zrobić niespodziankę teściowej na 70 urodziny - 70 kartek od różnych ludzi z całego świata  💃
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 lutego 2011 16:17
rico, było by super gdybyś kupiła mi pocztówki!

Dziś dostałam kartkę z Tajwany , która szła 7dni i z Finlandi, która szła 16dni.

Są śliczne kartki w Empiku z kotami, takie jakby malowane, nie wiem, nie są to zdjęcia. Do tego złote koperty, a cena.. prawie 8zł
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 lutego 2011 15:42
Niemcy


Finlandia


Holandia


Niemcy


Tajwan
slojma   I was born with a silver spoon!
28 lutego 2011 16:50
Ja wysyłam kartki ale robię to bardzo nieregularnie. Dlatego na dziś wysłanych 12 kartek
Otrzymałam z:
Rosja: 2
Holandia: 3
Japonia: 1
USA: 2
Kanada: 1
Niemcy: 2
Jara, pieski rozczulajace 😀
jutro rano wyślę priorytetem, sorrki że nie dziś! ale kartki kupione i zapakowane 🙂

Dziś dostałam szczeniaki z tagu z Finlandii. Przez tagi i wymiany czekam aktualnie na przesyłki z: Brazylii, Hiszpanii, Chin, Estonii, Rosji, Białorusi, Litwy i Ukrainy 😉. Jakoś tak się zdarza, że wyjątkowo często tagują mnie osoby z Europy Wschodniej.


Edit:
dziś dostałam:
- pocztówkę z USA z lisem - ładna, szkoda że napisane z tyłu tylko "Smile"
- kopertę z wymiany z Rosji. kartki wyglądają na mocno stare i takie właśnie są na jednej wyczytałam, że z 1969. dwie z psami, jedna z ptakiem i jedna z różnymi zwierzętami, nie wygląda mi to na typowe pocztówki - no ale..
- koperta od kolesia z Hiszpanii. wysłał mi mnóstwo kartek, niektóre na szczęście bardzo ładne (ale nie tylko z Hiszpanii), z kolei niektóre to ekhm ekhm...

no i koperta od Jary, bardzo bardzo dziękuję!  :kwiatek: mam nadzieję, że jutro dostaniesz zwierzaki, wykupiłam akurat ostatnie 😁 ale pani obiecała, że w następnym tygodniu przywiezie więcej  😜
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 marca 2011 09:32
W razie czego następnym razem obiecuję o wiele ładniejszy Wrocław 🙂 Te kupiłam w Empiku, ale następnym razem wybiorę się do Turystycznego Punktu Informacyjnego 🙂


edit:
Rico dziękuję za paczuszkę!  :kwiatek: 💘

Dziś dostałam 3 pocztówki: Finlandia (id się nie zgadza); Białoruś i Litwa. Dziewczyna z Litwy bardzo chce się zaprzyjaźnić i wysłała mi zaproszenie na Facebooka i powoli zaczynamy korespondować.
Wilejka   nie. na wiele sposobów !
02 marca 2011 15:32
JARA, a napisałaś w profilu, że szukasz pen-frienda 😉 czy tak sama z siebie Litwinka napisała ? Tak czy siak, bardzo to miłe 🙂
A ja dostałam dzisiaj 2 pocztówki - Finlandia i Rosja - oto treść tej drugiej, no tak mi się miło zrobiło, że łooo (ta próżność ...)
"Hello, Dominika ! Your name sounds very beautifully. 3 words about Poland :
Bolek i Lolek
Oświęcim
Janush Leon Wisniwski
Have a nice day !" - małe a ile radości  😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 marca 2011 16:19
Tak, napisałam, że interesuje mnie dłuższa korespondencja. Tyle tylko, że mało kto spełnia prośby z mojego profilu i zaskoczyła mnie 🙂
JARA dostałam taka samą kartkę i tez z Finlandii, kto wie może od tej samej osoby  😁
slojma   I was born with a silver spoon!
04 marca 2011 15:33
Otwieram dzisiaj skrzynkę a tam 5 kartek 😅
Z Rosji, Chin, Finlandii, Niemiec i Holandii
slojma, ostatnia wybitnie w moim typie 😀.

U mnie dwie trzy nowe przesylki z środy i piątku:
- szczeniaki bernardyna-Szwajcaria
- 3 kartki z tagu z Litwy (pies - miałam kiedyś tą kartkę, kupowałam w Polsce :P, jakaś rybka akwariowa i konie z Niemiec)
- 8 kartek z Brazylii  💃 takie widokowe, dziewczyna napisala, ze nie znalazla zadnych z konmi - ale mi i tak sie bardzo te podobają!

A i Rosja doszla w jakiś tydzień. Coraz szybciej do Rosji dochodza :P. Wylosowalam ... Rosję. Ciągle Rosja, Rosja :P.
Do USA priorytetem doszła w 6 dni. Wylosowałam dla odmiany Francję 🙂.
Wczoraj wysłalam kartki do Białorusi - babka napisała, czy chcę się wymienić, wybralam kilka od niej - i jestem zadowolona, bo w pierwszym sklepie z pocztówkami (a wlasciwie z dewocjonaliami  😁 ale mają tam śliczne kartki z dzieciaczkami, widokami itp. po 70 gr  :oczy2🙂 udało mi się kupić kartki dla niej.
Czekam wciąż na kilka przesylek, chyba najbardziej na dwie z Chin  😜


W razie czego następnym razem obiecuję o wiele ładniejszy Wrocław 🙂 Te kupiłam w Empiku, ale następnym razem wybiorę się do Turystycznego Punktu Informacyjnego 🙂


edit:
Rico dziękuję za paczuszkę!  :kwiatek: 💘




Cieszę się że kartki dotarly szczęśliwie  😅. Wroclaw od Ciebie naprawde jest prze-ślicz-ny!!!  😍
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
07 marca 2011 08:54
Do mnie dzisiaj przyszły:
Chiny http://www.postcrossing.com/postcards/CN-308381
Ukraina http://www.postcrossing.com/postcards/UA-80740
Finlandia http://www.postcrossing.com/postcards/FI-1032923  (jest Buka  :emoty327🙂
US- kartka oraz przepis na Sweet Potato Pie  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się