Postcrossing-korzystacie?

Ale fajna ta ostatnia szczególnie 😀

U mnie dziś 3:
- offz z Chin, bardzo ladny widoczek - sugerujac sie stemplem - szla niecałe 10 dni 😀
- off z...Polski 😀 od babki z Wrocławia, ale wysłała mi fińską kartke z koniem
- tag z Rosji - piesek, kartka wiekowa, ale jest ładna 🙂
i dostałam awizo na polecony z zagranicy, umieram z ciekawości 😀

edycja: odebrałam ten polecony, z Chin - szedł jakis tydzień  🏇 a w środku takie cudeńka (ogólnie dostałam od niej 12 kartek):

(skaner nadal niesprawny, ale dziewczyna miała je zeskanowane u siebie, więc pokazuję):





ta kartka mnie rozczuliła:



a ta kartka ma... 64 cm. złożona była na 3 części - można osobno jako 3 kartki, albo jako jedna. super  🏇
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
13 marca 2011 23:00
Napisałam do Japonki od której dostałam kartkę. Jestem ciekawa jak u nich wygląda aktualna sytuacja...
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
14 marca 2011 10:56
Wylosowałam Tajwan, Chiny i Finlandię- fajnie, wreszcie coś nowego 🙂
U mnie parę nowości. Podochodziło parę kartek i wylosowałam Finlandię, Rosję i Portugalię.

W zeszłym tyg dostałam też:
- 3 kartki z Białorusi ze zwierzakami - dzika, sarny i jakiegoś zajączka narysowanego
- 2 z Ukrainy - koń i koty rysowane
- kon westernowy z Texasu - superowa 😀

A dzisiaj:
- fajny labrador z Holandii
- i coś z USA, właściwie to pierwsza kartka która mi się nie podoba. jakiś straszny obrazek, kruki chcące zadziobać jaszczurkę? fe :P
Wilejka   nie. na wiele sposobów !
14 marca 2011 13:54
Sytuacja w Japonii ? Zależy chyba po prostu od miejsca. "Moja" Japonka mieszka w Hiroszimie i tam nie odczuli tego aż tak bardzo.
Moja firma jest japońska.
Na drugi dzień po trzęsieniu koledzy mieli lecieć do Japonii - polecieli. Na szczęście firma sporo oddalona.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
14 marca 2011 19:14
'Moja' japonka mieszka w prefekturze Okanawa (okinawa?), niedaleko wybrzeża, więc napisałam do niej, bo te rejony z tego co widziałam były najbardziej zagrożone
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 marca 2011 09:28
Ja mam ostatnio jakiegoś pecha, moje pocztówki giną w drodze albo idą strasznie długo, osoby odbierające nie logują się długi czas.

Jedna dziewczyna z Niemiec zarejestrowała moją pocztówkę po 95dniach!
Finlandia 91 dni
Turcja 37dni
Chiny 31 dni
Kanada 10 dni
Litwa 10 dni
USA 9 dni
Holadnia 9 dni
Finlandia 9 dni
Chiny 6 dni
Moje strasznie długo idą, chyba naprawdę idą na piechotę, chociaż wszystko wysłane priorytetem. Moja własna wina  🤬  , bo nie chciało mi się jechać do mojej gminnej wsi na pocztę. Skorzystałam z okazji i wysłałam w Serocku!!! Zapomniałam, że wszyscy znajomi obsługiwani przez tę placówkę zawsze strasznie narzekali. Wszystkie pocztówki są w trasie ponad 55 dni i zaczynam się martwić, tylko jedna osoba nie rejestrowała się długo, ale reszta jest na stronie oficjalnej na bieżąco.
Wysyłam z 2 kont, po 11 sztuk (już  😅 ) z każdego i 22 są w trasie, wrrrrrrr!!!
Chciałabym umówić się z kimś na prywatną wymianę inetresuje mnie Japan.
Jak zacząć, że zrobić to nie od dupy strony.
Poprostu poszukać i na chybil  trafił napisać  na pw czy szukać po profilach info o priv wym?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 marca 2011 17:20
A ja dostałam już 4 nadprogramową o_O
szalonakobyła, użytkownicy mają napisane "Interested in direct swaps: yes/no".  Pisałam do tych, którzy wyrazili taką chęć (również wymieniałam się z Japonką 😀).
A u mnie takie zatrzęsienie kartek!! Muszę znów się przejsć do kuzyna i poskanować - nie pamiętam dnia z pustą skrzynką... 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
31 marca 2011 13:07
U mnie jakiś chory zastój. Wysłałam list na Białoruś, a za list do Stanów nie mam kiedy się wziąć.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
01 kwietnia 2011 16:18
Po trzeciej karcie reklamowej nie mogłam się powstrzymać od ironicznej odpowiedzi do laski. :/


Thanks for card.
But I have a question. Can't you read with understand? I don't like to have an advertising card!

Have a nice day.
a jakiego typu to są te kartki reklamowe bo nie wiem dokładnie 👀
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
01 kwietnia 2011 21:15
new.day, Np z gazet, z fundacji, z organizacji, firm. Ja dostałam od dziewczyny z Moskwy kartkę z niemiecką Lufthansą. 😵
A przecież w Rosji tyle pięknych miejsc jest, które można by 'zareklamować' na kartkach...
Właśnie dołączyłam 😀 Nie lubię zostawiać swojego adresu w internecie, ale kusiło, oj kusiło  😁
Będę musiała podszlifować angl.
A wszystko przez tą re-voltę 🙂 tak to bym nawet o tym nie wiedziała.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
09 kwietnia 2011 22:46
Colt, Adres jest 'tajny'. Widzą go tylko ci, co Cię wylosują.
Wiem, wiem, ale ja mam takie dziwne uprzedzenia 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 kwietnia 2011 16:53
Wczoraj dostałam list od 88 letniej pani z Holandii! 🙂
Losowanie adresów jest uzależniające!  😁
Skończyłam pisać esej o Panoramie Racławickiej, jestem z siebie dumna 😀
(Przepraszam za post pod postem, ale tamten był pisany "lata świetlne temu"😉

Dostałam kartę (swoją pierwszą) z Atlanty i cieszę się jak mała dziewczynka na czekoladę  👀 😁
Oni tam mają muzeum Coca-coli!
A wszystko "przez" re-voltę 😀
Dziękuję  😁

Edit:
Jeżeli na pocztówce nie ma numeru ID to skąd go wziąć żeby zarejestrować kartkę? 

Edit 2:
Polska stanowi 6% użytkowników PC !
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 maja 2011 13:42
Colt, napisz na swoim profilu, że osoba o takim i takim imieniu proszona jest o wysłanie prawidłowego id.
Ja jednej kartki nie zarejestrowałam, bo id błędne, a osoba się nie odzywa.

Wilejka   nie. na wiele sposobów !
07 maja 2011 13:45
Chciałam właśnie to samo napisać 😀
Postcrossing jest fajny, mimo tego, że bardziej trenuję mój rosyjski niż angielski^ ^




Dostałam raz kartkę bez id od niejakiej Becky z USA.
Postanowiłam nic nie pisać na profilu, bo po otrzymaniu tej kartki zrobiło mi się po prostu przykro. Wyraźnie mam napisane (i to nawet Caps Lockiem), że NIE CHCĘ reklam i ulotek dodawanych za darmo, a ta przysłała mi kartkę z jakiegoś kościoła, życzącą szczęśliwego Dnia Świstaka (mogę zeskanować, jeśli ktoś chce ...). Poza tym ograniczyła się tylko do happy Postcrossing i tyle. A ja proszę o napisanie rzeczy, które kojarzą się z Polską, napisałam, że można polecić jakiś swój ulubiony film czy książkę ... tak trudno?!, no kurcze, pierwszy raz mi się to zdarzyło, ale najzwyczajniej w świecie nie chcę jej rejestrować i tyle 🙁 Oczywiście jeżeli Becky się odezwie to się zastanowię.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 maja 2011 13:54
Dołączyłam i wylosowałam wszystkie.  😀iabeł:
Mam ostatnio bardzo duży zastój 🙄

Russia - 13 days traveling
Germany - 13 days traveling
China - 30 days traveling
Czech Republic - 30 days traveling
Norway - 30 days traveling
Netherlands - 31 days traveling
U.S.A. - 53 days traveling
USA, Kanada, Taiwan, Finlandia, Holandia. 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 maja 2011 23:31
Germany 2 days Traveling
Russia 4 days Traveling
Russia 18 days Traveling
Russia 23 days Traveling
Chinam 24 days Traveling
U.S.A. 52 days Traveling
Canada 53 days Traveling
Turkey 179 days Expired
Finland   134 days Expired
Wilejka   nie. na wiele sposobów !
08 maja 2011 09:26
Dużo ludzi z Finlandii się w to bawi - chyba się nuuuudzi 😉 - i ZAWSZE dochodzą po 3 dniach ! Jestem w szoku.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się