Postcrossing-korzystacie?

martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
10 maja 2011 09:58
Uhh Finlandia... Ja jak losuję adresy to najczęściej trafia mi się: Rosja, Finlandia albo USA... A tak strasznie chciałabym wysłać w inne miejsca... Ostatnio trafila mi się Brazylia z tych bardziej "egzotycznych" 😉
Germany 31 days traveling
China 49 days traveling
Czech Republic 49 days traveling
Norway 49 days traveling
Netherlands 49 days traveling
😵
U mnie tak giną kartki wysyłane na "wschód". Moskwa i jej "okręg" dostają szybko, ale Ukraina, Białoruś, Rosja inna niż Moskwa (  😁 ) szybciej niż po 2 tyg. nie dojdzie  😵
mi ostatnio gdzieś pod Moskwę szła 69 dni, a juz nadzieję straciłąm. Teraz wysyłam raz w miesiącu tyle ile mogę i finisz. Ostatnio z 7 wysłanych 3 nie doszły.
Jak się napisze adres cyrylicą to znacznie szybciej na wschód dochodzą kartki.
Cyrylicą proszę bardzo, napiszę, ale zawsze jest jakaś rozbieżność, tu nie wstawię miękkiego a tam twardego, chyba bezpieczniej wysyłać z łacińskimi literami, albo prosić adresatów o "przetłumaczenie" na cyrylicę.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 maja 2011 16:35
U mnie 6 na 9 kartek idzie właśnie do Rosji  😵
Moja kartka do Chin szła 125 dni  😵
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
06 czerwca 2011 16:24
Dziś dostałam na raz aż 5 pocztówek 😉

Chiny


Holandia


Rosja


Stany Zjednoczone  😍
Od ponad 20 dni nic do mnie nie przyszło  🙁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 czerwca 2011 20:57

😍
Wilejka   nie. na wiele sposobów !
27 czerwca 2011 18:18
To zdjęcie, tylko że w kolorze, było kiedyś na plakacie National Geographic. Mam tego siwensa powieszonego koło łóżka, wszystkich rozśmiesza, a jest sporawy (jakieś 30x50 cm) 😉
Z okazji 6 rocznicy strony Postcrossingowej można wylosować 6 dodatkowych adresów 😀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 lipca 2011 16:46
Wylosowałam 6 dodatkowych kartek i wszystkie do Rosji.
a jak to jest że wylosowałam adres, wysłałam kartkę - doszła i czekam i nic zero 'zwrotnej, wysłałam tak drugi raz nowy adres, zarejestrowana i cisza, wysłałam 3 raz kartkę i znów nic  🙁  (wysyłałam kartki w odstępach, łącznie jakoś 3 miesiące będzie)
Osoba, która była adresatem zarejestrowała kartkę? Dostałaś maila, że pocztówka dotarła? Jeżeli tak, to wszystko w porządku, a kartkę "zwrotną" dostaniesz od innej osoby, nie od tej, której wysyłałaś swoją.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 września 2011 20:42
Pocztówki też giną w drodze.
tak wiem bo sie już w to bawię, wysłałam te trzy kartki na przestrzeni 3 miesięcy i każda karta była zarejestrowana, a do mnie jeszcze nic nie przyszło o to mi chodzi, dlaczego? wylosuwują mnie osoby które nie wysyłają karti, albo gdzieś giną w drodze?  👿
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 września 2011 20:43
Kod pocztowy w adresie masz? Państwo po angielsku ?
tak tak, poprzednio bez problemów dostawałam kartki, a teraz nic
mam ten sam problem jeśli chodzi o postcrossing w ostatnim czasie. Otrzymałam może z pięć kartek od początku lipca i żadne moje pocztówki nie docierają. Mam obecnie 18 podróżujących kartek włączając w to expired, z czego 4 osoby od przynajmniej 2 miesięcy się nie pojawiają na stronie, ale pozostałe 14? nie wiem o co chodzi.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
08 września 2011 14:45
Ludzie są/byli na wakacjach i dużo później odznaczają kartki - ja miałam już 3 albo 4 sytuacje, że dana osoba pisała, że przeprasza, że tak późno odznacza, ale była "gdzieś tam" na wakacjach.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
08 września 2011 21:04
Czy pocztówki, które są oznaczone 'Expired' można wysłać? Mam kilkanaście wylosowanych, o których zapomniałam i chciałabym zniwelować tą licznę. Niezbyt fajnie to wygląda...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
09 września 2011 06:47
Można wysłać. Mi jedna dziewczyna zarejestrowała kartkę po 123 dniach 😀
kartki "znikają", ale dopiero po roku, czy nawet dwóch latach - nie pamiętam dokładnie jaki to okres czasu, ale na pewno nie mniej niż rok.
Anulują się po 365 dniach.
Jestem pod wrażeniem, po kilku miesiącach przerwy zaczęłam znowu wysyłać pocztówki i do USA dochodzą szybciej niż do Europy. Teraz z 2 kont mam 22 podróżujące, w tym do Turcji, Portugalii, Litwy i Belgii, a reszta standard, czyli USA, Chiny, Holandia, Niemcy, Rosja i Finlandia.
Zarejestrowałam się i pobrałam trzy adresy 😀 Jutro zapoluję na kartki z motywami, których oczekują odbiorcy 😀.
Wylosowałam USA, Rosję i Holandię 😀
Dziewczyny a zaznaczałyście w profilach, że chcecie kartkę zwrotną?

Ja dopiero się zarejestrowałam, wylosowałam Słowenię, USA i Chiny.
I zaraz ruszam na podbój poczty (całe szczęście, że na osiedlu mam dwie : )
Zrobiłam sobie przerwę, sporą przerwę bo czekam na aż co najmniej  3 karki od wakacji  🙄
Jadzisiaj wystartowałąm,nic specjalnego nie wylosowałam, Niemcy i Holandia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się