Derki

Ktoś, equi.dream dziękuję  :kwiatek:
Wlasnie rozwazam kupno Eskadrona ripstopa z wypelnieniem 300. Jak wyglada ich zywotnosc ? Warto ?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
01 października 2011 11:32
mam ripstopa bez podszycia i z wypełnieniem 150 albo 200,obie super,w tej z wypełnieniem lekko ruszyło się miejsce mocowania pasów któe idą pod brzuchem (wyrwał się materiał) i odpruła się lamówka przy ogonie - obie używane na padok,żyją 🙂
a czy ta z wypelnieniem jest podszyta bawelna czy poliestrem ? Chodzi mi o to, czy material jest sliski, bo u mojego zwierza nie sprawdza sie bawelna 🙁
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
01 października 2011 16:27
nie pamiętam teraz,wydaje mi się że poliester,ale postaram się nie zapomnieć i sprawdzić w stajni  😉
[quote author=Ktoś link=topic=43.msg1145820#msg1145820 date=1317465148]
mam ripstopa bez podszycia i z wypełnieniem 150 albo 200,obie super,w tej z wypełnieniem lekko ruszyło się miejsce mocowania pasów któe idą pod brzuchem (wyrwał się materiał) i odpruła się lamówka przy ogonie - obie używane na padok,żyją 🙂
[/quote]

hahahha! A moje nie wytrzymują całej zimy. Mniej więcej koło grudnia są dead -odprute lamówki, porozrywane na zadzie i na łopatkach - chłopaki się bawią😉
Ja stwierdziłam, że pierdziele i kupuję gorsze nylony 600D bo na te eskadronowe mi szkoda kasy przy takim tempie destrukcji.
[quote author=Ktoś link=topic=43.msg1145963#msg1145963 date=1317482872]
nie pamiętam teraz,wydaje mi się że poliester,ale postaram się nie zapomnieć i sprawdzić w stajni  😉
[/quote]

Juz nie trzeba, okazalo sie, ze podszyta bawelna 😉 Wiec nie kupuje 🙂
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
01 października 2011 20:26
kotbury mój chodzi na pastwisko tylko ze swoją "dupą",więc derki nie są tak narażone na zniszczenia  😉

Angeel - ja niedawno dopiero wróciłam,ale fakt,na bawełnie  😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
04 października 2011 06:52
sorry za post pod postem,ale kilka dni mineło,a ja mam nowe pytanie - czy soft shell eskadrona na polarze,to mniej więcej ciepłota ripstopa 150g?
Jakiej jakości są derki polarowe Jarpola ?
Warto je kupić?
.
ChingisChan   Always a step ahead! :)
04 października 2011 20:12
Muchozol w całkiem podobnej cenie (80z?) mogę Ci polecić polarówkę HKM'a Alaska. 🙂
Ktoś,
miałam w łapkach softshella na polarze i właśnie ripstopa 150gram i wydaje mi się że mimo wszystko 150gram będzie cieplejsze. Różnica jest tylko w elastyczności derek - softshella można troche rozciągnąć ripstopa nic nie ruszy🙂
Ale to tylko moja opinia.
.
Muchozol - ja kupilam rok temu derke polarowa Colorado na allegro. Kosztowala mnie chyba 70 zl a jest rewelacyjnie gruba, naprawde porzadna, bylam mile zaskoczona jakoscia 🙂 Ale w tej chwili ich nie widze na allegro, mozesz poczekac pare dni i poszukac 😉
.
Ktoś co do Twojego pytania to nie wiem, ale bardzo odradzam Ci soft shell Eskadrona, szkoda pieniędzy. Wierzchni materiał drze się jak papier, moja wytrzymała może z 2 miesiące i niestety nadawała się tylko na śmietnik 🤔.
Muchozol derki Colorado na razie nie można kupić ponieważ sklep na allegro który ją sprzedawał zawiesił konto i tworzy własną stronę internetową . tez z niecierpliwością czekam aż ten sklep otworzą bo myślę właśnie nad derką Colorado a co do HKM alaska to mam linka akurat http://sklep.bergo.pl/derkaosuszajaca-p-1140.html ale w tym modelu chyba nie ma czarnego koloru
Angel a naprawde dobra jest ta derka Colorado ? Bo myśle czy jak ją znajde to jej nie kupić
Derki Colorado szyje pan Kwiatkowski w wybranych przez klienta kolorach i z wybranych materiałów 😉 Można się z nim kontaktować telefonicznie http://stajnia.pl/
croopie ja sobie poczekam aż sklep otworzą bo mam duzo czasu do wiosny dopiero wtedy będziemy roić zaopatrzenie
Dava   kiss kiss bang bang
05 października 2011 10:07
Jakiej jakości są derki polarowe Jarpola ?
Warto je kupić?


Bardzo dobrej jakości, fajny gruby polar, który się nie mechaci 🙂
Dziewczyny colorado nareszcie wróciło na allegro 😉 nie no mam zaciesza
wstawiam link od derki
http://allegro.pl/derka-polarowa-active-pewny-kroj-2-modele-i1859634268.html
Angel masz wzmacnianą czy zwykła tą derke?
Konikowa - ja mam ta z pasami pod brzuchem. Jest naprawde fajnej jakosci, bardzo gruba i miesista 🙂
.
Konikowa ja bardzo polecam Jarpol'a! 😅 kupilam narazie polarowke, ale to z pewnoscia nie jedyna moja derka od nich. 😍
Muchozol na aukcji jest dostępna czarna 😉 wie bez obaw możesz kupować 😉
Losia dzięki .
Dziewczyny pomóżcie wziąć zwykła czy z umocnieniami ?
Nie chce za dużo wydawać na konia dzierżawionego
służyła by raczej do osuszenia po kąpieli i ogrzania na początku i końcu treningu wiosną i jesienią
Ja wzięłam do domu do prania swoja derkę zimowa, ledwo wlazla do pralki  🤔

Ostatnio kupiłam derkę zimowe fouganza, mega ciepła
Konikowa, To powinna wystarczyć zwykła [masz na myśli z pasami albo bez pasów?] chyba, że będzie trzeba konia kiedyś w tej derce zostawić, wtedy przydaje się derka z pasami [mój koń błyskawicznie "rozbiera się" z derek bez pasów], ale w takiej sytuacji można też zastosować taki "obergurt"- pas do derki. Nie jest to drogie.

Dramka Masz specjalną pralkę do prania takich rzeczy czy wsadziłaś po prostu do zwykłej?
Sankaritarina nw czy z pasami czy bez na treningu nie za bardzo będzie ale z kolei po dobra i nie wiem końcu którą wybrać
doradźcie
Konikowa - jesli po treningu to lepiej bez pasow, bo pasy beda dyndac niepotrzebnie koniowi pod nogami. Jesli chcesz konisko w tej derce zostawiac w stajni - to lepiej wziac z pasami.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się