Stajnie w Warszawie i okolicach

szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
08 listopada 2011 21:18
aniaagre, no i racja! bo zaraz bedzie, ze ktorys na diecie i mniej siana je, jakis inny znowu na padok nie wychodzi,wiec wyprowadzac nie trzeba itp. Tak to kazdy znajdzie 'cos' dla siebie 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
08 listopada 2011 21:20
Przeróżne są systemy. W poprzedniej stajni, za mojego 140cm, pół hucuła swoją drogą płaciłam o 200zł mniej niż za dużego konia. Teraz płacę normalnie, jak reszta. W co najmniej połowie stajni, które rozpatrywałam było o 50 lub 100zł taniej. Także to w sumie Twoja decyzja. 🙂
szafirowa, dokłanie.. tego się właśnie obawiam. A ja nie lubię takich sytuacji.. Jeszcze raz dzięki za pomoc 😉
emptyline, ale skoro płacisz taką cenę jak inni i nie uciekasz stamtąd to chyba warto, co nie?  🙂
aniaagre, z drugiej strony, ja np. płacę 100 zł mniej, bo mój koń nie je owsa, tylko pasze które kupuję 😉 I to ma sens.
W mojej stajni za kuca jest 23% taniej. Nie określono jaki to kuc.
Croopie, ale stoisz w przydomowej stajni czy w takiej większej? Bo ja rozumiem takie rozbieżności w stajniach dużych, gdzie jest dużo koni na hotelu, rekreacja itp.
w wielu stajniach jest tak że jak nie karmisz owsem a własną paszą to ci za ten owies odejmują
W malych stajniach spokojnie mozna liczyc tak samo. 
W duzych stajniach jak Aromer wszystko jedno co przyjdzie i ile zaplaci, i tak wolnych boksow od groma. 
No właśnie mam taką zagwozdkę. Dziewczyna chce do mnie na hotel wstawić hucułka, ale chce niższą cenę, bo owsa nie je. Z drugiej strony mam emerytkę na hotelu, koń rasy sp, ale dostaje tylko garstkę owsa, więc co? Też powinna cena być niższa? Siano, słoma i praca przy hucułku taka sama jak przy dużym. Jakbym miała rozpatrywać cenę pod względem spożywanego owsa to chyba każdy koń miałby inną... ehh.

Dzięki dziewczyny, tak właśnie myślałam. Słyszałam właśnie, że takie mniejsze kucyki, co odrobinkę siana jedzą i mają małe boksiki to mają hotel w niższej cenie, a nie wiedziałam jak to z hucułkami jest zazwyczaj 😉

moj nie hucul tez nie dostaje owsa, ale w rozliczeniu dostaje wiecej siana.
no to dalej mam zagwozdkę..  🤔
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
08 listopada 2011 21:43
Pod warunkiem, ze jest z czego odejmowac 😉 w stajni za 1000zl jak odejma kilku koniom 50zl - jako rownowartosc owsa, to nie zauwaza, w stajni przydomowej, na kilka 'lbow', ten 'zarobek' jest wlasciwie wirtualny zazwyczaj- czesto ledwo stajnia wychodzi 'na zero' wiec nie ma juz z czego jeszcze ceny ciac. To nie dzialalnosc charytatywna w koncu kurcze.


edit- no i zazwyczaj w takich stajniach w wiekszosci stoja konie nie pracujace. To ile one tego owsa zjedza? pol miarki dwa razy dziennie? To w skali miesiaca z 15zl moze wyjdzie 😉
To jak w takim razie rozliczać konia, który je 2 miarki owsa, a takiego co je 5? A taki co zjada prawie całą kostkę siana, a taki co je pół? A jak całą słomę "przemiela" to doliczać coś do pensjonatu? 😉 Z jednej strony kuc mniej zjada itp. Z drugiej niejeden mały koń je tyle samo. Temat rzeka... Sama nie wiem co bym zrobiła w Twoim przypadku. Ale skłaniam się ku tej samej cenie dla wszystkich.
Petit a na mnie to za co naskoczyłaś? Czy ja wogóle biorę udział w dyskusji o Lets'go poza prześmiewczym sekundowaniem???  🤔 🤔
spotkałam sie kilka razy z niższą ceną za małego konia, uzaleznione to było głównie wielkością boksów, mniej komfortowe dla dużego konia, dla hucuła np. w sam raz. Różnica w cenie była nawet o 100 zł.

Katija - trochę przesadziłaś, dla zdrowia wątku usuń rozpetaną przez Ciebie dyskusję, jest nie na temat ...

...dopiszę jeszcze, że zniżka nie dotyczyła jedzenia, czyli nie ważne, czy koń dostawał garstkę owsa, czy wiaderko 😉
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
08 listopada 2011 22:19
aniaagre, najlepiej jakbyś sama obliczyła, czy faktycznie coś oszczędzasz na tym interesie/czytaj: na odjęciu tego owsa.. czy boks który oferujesz jest tej samej wielkości/standardu, czy kosztuje Cię to tyle samo czasu (opieka, usługi oferowane przez pensjonat). Ile kasy za owies średnio wypada na jednego konia w stajni - tak realnie. Być może okaże się że to g.. nie oszczędność.  🙄
Endurka, jeżeli Cię uraziłam to przepraszam. Zrozumiałam to jako nieuprzejmą uwagę wobec drugiego uzytkownika i dlatego zareagowałam,. Jeżeli była to tylko ironia, to sorki  :kwiatek:
Drodzy! Niechetnie sie wypowiadam ale nadal nie rozumiem z czego mialabym sie tlumaczyc!?!Z zamieszczenia ogloszenia o tresci "poszukuje osoby ktora ogoli konia"...?!?  🤔

Edit: Zaczynam rozumiec wypowiedzi o tresci: "boje sie zapytac/napisac na re-volcie"... Gratuluje zjawiska ktore mozna nazwac: forumowy mobbing...  🤔 Naprawde jest mi przykro. Jestem na tym forum od 2008 roku. Nie spodziewalam sie ze cos podobnego kiedykolwiek tutaj przeczytam. Szkoda i wstyd.

EOT.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
08 listopada 2011 23:22
Jestem zaskoczona tym, że dziwicie się tak bardzo, że za kuca ktoś chce płacić mniej w pensjonacie. Tj. rozumiem Wasze argumenty i w zasadzie zgadzam się z Wami, ale w wieeeeelu stajniach (również tych dużych) za kuca płaci się mniej niż za dużego konia. Wystarczy poprzeglądać strony internetowe stajni i tam gdzie jest cennik z reguły podana jest cena za dużego konia i za kuca, czasem zdarza się też, że jeżeli ktoś trzyma więcej niż jednego konia w danej stajni, to cena również jest nieco mniejsza.
aniaagre, najlepiej jakbyś sama obliczyła, czy faktycznie coś oszczędzasz na tym interesie/czytaj: na odjęciu tego owsa.. czy boks który oferujesz jest tej samej wielkości/standardu, czy kosztuje Cię to tyle samo czasu (opieka, usługi oferowane przez pensjonat). Ile kasy za owies średnio wypada na jednego konia w stajni - tak realnie. Być może okaże się że to g.. nie oszczędność.  🙄

właśnie obliczałam i jak bym miała wziąć mniej za kuca, to wolę poczekać aż zgłosi się chętny z dużym koniem. Bo tak naprawdę ta różnica w cenie to powiedzmy, że to mój zarobek 😉 Boksy mam 4 mniejsze, 6 większych. W tych mniejszych stoją mniejsze konie: arab, sp i moje dwa.
Swoją drogą nie po to rozbudowuję się, żeby charytatywnie trzymać konie...
Tak jak szafirowa napisała, mam tylko kilka koni na hotelu i niską cenę, chyba najniższą w okolicy, a w dużych stajniach tej różnicy w cenie nie odczuwają tak jak ja. W sumie to mój mąż się dziwi, że mi się chce, bo przecież sama wszystkim  się zajmuję i ani na wakacje nie wyjeżdżamy, ani w ogóle na dłużej gdzieś, codziennie rano trzeba wstać i dać im papu. Wszystko układane jest pod konie. Powrót z imprezy czy przerwa w niej na czas karmienia koni. Ale ja to lubię. I w sumie wiem, że jakbym nie miała u siebie hotelu to na pewno nie mogłabym pozwolić sobie na 2 konie 🙂 Pracuję przy tym żeby mieć spełnienie swoich marzeń 🙂

No nic, już wiem co zrobić 😉 miałam czas w nocy na przemyślenia. Dziękuję za wyjaśnienie kilku kwestii.
lets-go

Drodzy! Niechetnie sie wypowiadam ale nadal nie rozumiem z czego mialabym sie tlumaczyc!?!Z zamieszczenia ogloszenia o tresci "poszukuje osoby ktora ogoli konia"...?!? 


zdziwiona ❓ a bo to już pierwsze robione z igły widły 😀iabeł:
a może jakiś wątek otworzyć, np. "Pranie własnych brudów"  🙄 no chyba że już jest.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
09 listopada 2011 08:02
Gratuluje zjawiska ktore mozna nazwac: forumowy mobbing... 

...rozpętany prze samego Moda ktorego podstawowym zadaniem jest przecież MODEROWANIE  a więc pilnowanie by m.in. takie zjawiska nie miały miejsca...

Jestem zaskoczona tym, że dziwicie się tak bardzo, że za kuca ktoś chce płacić mniej

Na Legii na Kozielskiej jest cennik dla dużych koni i kucy. Kuc to wszystko co mierzy w kłebie do 149 bez podków i 150  w podkowach. A więc hucuł jako że przeważnie nie ma więcej niż 149/150 cm mieści się w kategorii kuc.


http://www.legia-kozielska.pl/index.php?categoryid=15

Cena za 1 dzień pobytu konia w pensjonacie:

Koń - 45 zł

Kuc - 38 zł

Ja za kuca płaciłam w niektórych stajniach 50 zł mniej. A w jednej stajni spotkałam się z indywidualnym ustalaniem ceny w zależności od tego, co i ile koń miał jeść.
ElaPe, Twoja prywatna krucjata przeciw Katiji, która jest TAKŻE ZWYKŁYM UŻYTKOWNIKIEM forum zaczyna już być mocno irytująca. Generalnie nikogo nie interesują Twoje prywatne animozje. A modem to ona jest jak jest "na zielono", a tak to ma prawo głosu jak każdy na tym forum, bez względu na to co sobie taka Ela myśli.

Ze stawkami na konie i kuce różnymi się spotkałam, ale to jakaś bzdura - różnica na jedzeniu niewielka za to na obsłudze - potrafi być - pomysłowości i niszczycielskich umiejętności kucy nic nie przebije.
Ja również spotkałam się z niższa stawką dla kucy w dwóch podwarszawskich stajniach.
Jeszce niedawno byłam posiadaczką dwóch pół-koników polskich. Gdybym miała płacić za nie tyle samo co za dużego konia czyli średnio 700-750zł to poszłabym z torbami. Warunki z obu stron były ustalone, ze stały w jednym boksie i nie dostawały owsa. Co dla kucy i dla mnie było na rękę. A cena była podobna do trzymania 1. dużego konia. Wiec była to spora obniżka.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
09 listopada 2011 08:45
ElaPe, Twoja prywatna krucjata przeciw Katiji, która jest TAKŻE ZWYKŁYM UŻYTKOWNIKIEM forum zaczyna już być mocno irytująca. Generalnie nikogo nie interesują Twoje prywatne animozje. A modem to ona jest jak jest "na zielono", a tak to ma prawo głosu jak każdy na tym forum, bez względu na to co sobie taka Ela myśli.


generalnie głupio mi to mówić po raz kolejny ale ty już nie pierwszy raz się totalnie ośmieszasz swoim brakiem myślenia i kojarzenia.

Nie nie mam nic zupełnie do Katija jako osoby. Natomiast do Moderatora Katija i sposobu prowadzenia moderatorki przez nią, owszem mam - czemu dawałam i będę dawać wyraz.

A animozje to ty masz jakieś zakorzenione - do mnie - czemu raz po raz dajesz wyraz swoją głupkowatą czepliwością. Wielokrotnie twoje wpisy po prostu olewam bo chyba to jest na ciebie najlepsze lekarstwo.

aniaagre  u nas stajnia przydomowa na 4 konie w tym mamy 3 duże ( wlkp , sp , xx) i małego gnojka pod 140 i każdy płaci tyle samo. Moim zdaniem nie powinnaś obniżać ceny bo w stajni przydomowej i tak jest ona atrakcyjna.
Ba nawet wydaje mi sie ze ja i koleżanka ( wlkp , xx) płacimy mniej niz kuc bo byłysmy tu juz daawno jako pierwsze i nas podwyżki nie dotkneły.
ElaPe i epk - piszecie nie na temat.
ElaPe, to ty masz jakiś niski iloraz inteligencji i brak umiejętności kojarzenia faktów - co Ci już nie raz udowodniłam. Proszę wskaż mi gdzie Katija w tym temacie wypowiadała się jako MODERATOR, bo ciągle czepiasz się jej w TYM TEMACIE jako MODA. Jakbyś nie kontrolowała tego co wypływa z Twojej klawiatury to popatrz kilka postów w górę. Dla wyjaśnienia, bo może CI się nie udać zrozumieć - temat nie został "rozpętany" przez moda a przez Katiję - użytkowniczkę tego forum.

W nosie mam czy olewasz moje posty czy nie - jak Ci się moderator oraz inni użytkownicy nie podobają na forum zawsze możesz zabrać zabawki.
😉 gdzie jest napisane ,że kuc zje mniej od niepracującego dużego konia??
Mam kuca Hultaja który apettyt ma jak mało który kon i zjada wiecej niż np zimnokrista Kaska. Oczywiscie ,że ograniczam mu żarcie bo inaczej  byłyby z nim same kłopoty. Ale dostep do sianka ma non stop i gwarantuję ,że zjada gpo weicej od innych koni.
Oprócz tego kuce bywają baaardziej absorbiujące bo to nie lada uparciuchy i "osiołeczki". Nie wiedzę powodu dla którego powinno sie obniżac cenę pensjonatu.
Cenę można obniżyc dla ..np płacących na czas, dla pomagających przy koniach itp itd
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
09 listopada 2011 09:27
Stajnie same ustalają swoje cenniki - i albo się je akceptuje albo nie. Nie podoba się to się nie wstawia konia.
nie, no czasem można negocjować 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się