Stajnie w Warszawie i okolicach

Czyli Mandra bez zmian: jest to stajnia wyłącznie na lato, kiedy konie mają dostęp do trawy. Karmienie dwa razy dziennie jest jak dla mnie nie do przyjęcia. 

LatentPony: co do tego ogrodzenia: w zeszłym roku przejeżdżałam obok Mandry i akurat jakieś konie stamtąd uciekly i pogalopowaly w siną dal.
Ktoś mi coś powie o stajni Jackowo?
Jackowo. zależy czego szukasz. Luksusów tam nie ma. Padoków też (są jakieś małe, błotniste wybiegi). Za to jest miła właścicielka która się stara. Jak na taką cenę (500zł?) z takim dojazdem ( 5 min od przystanku 521)to jest nieźle.
kujka   new better life mode: on
14 lipca 2012 21:23
bylam w Jackowie ostatni raz jakies chyba 2 lata temu i moje wrazenie opisac moge jednym slowem: SYF. w obejsciu doslownie smietnik: stare lodowki, rozczlonkowane wozki dla dzieci, umywalki i cholera wie co tam sie jeszcze walalo. Mikropadoki z blotem, ogrodzenia pozostawialy sporo do zyczenia. Jedynie w boksach czysto, ale stajnia raczej ciemna. pewnie nie wstawilabym tam swojego konia. ale nie wiem, czy sie cos nie zmienilo od tamtej pory.
Ja byłam ostatnio jakiś rok temu. Aż takiego syfu nie zarejstrowałam. Jedyne co mnie wyraźnie raziło to te padoczki i karton suchego, zapleśniałego chleba , ale nie pytałam czy częstowali tym konie.
w Jackowie już dawno posprzątane, właściciele przemili, konie spokojne ale wymagające, ogrodzony czworobok z dala od zgiełku, blisko do lasów
Słuchajcie, poszukuję stajni... Potrzebuje czegoś co spełni następujące warunki:

-padoki i pastwiska, konie wychodzące na cały dzień
-karmienie najlepiej jak by było 3 razy dziennie + podawanie dodatkowej paszy
-czysto w boksach
-ujeżdżalnia z oświetleniem, może być bez hali

i tanio, dlatego - może być bez hali  😉
kujka   new better life mode: on
16 lipca 2012 11:27
Nirv, Green Grass?
Nirv, Barchów, miałabyś dobry dojazd nawet. Tylko teraz tam chyba nie ma miejsc. Cena 450zł.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
16 lipca 2012 11:46
oo, a co Mokre już nie pasuje? Tak było przez ciebie polecane.
ElaPe
Mokre nie jest tanie jak na nasz rejon.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
16 lipca 2012 12:05
no tak fakt. Tanio nie jest.
Happiowa   córka grabarza
16 lipca 2012 12:41
Nirv napisz do forumowej -Agi-, ona ma stajnię, która chyba spełnia podane warunki. Nie wiem tylko jak tam z dojazdem.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
16 lipca 2012 13:25
Dojazd do -Agi- raczej wyłącznie autem (na upartego można próbować busami, ale tej opcji nie testowałam- stajnię mogę polecić, przy czym padokowanie tak, ale nie całodzienne.
No i z tego co zrozumiałam hala nie jest konieczna i dobrze jakby stajnia była tańsza, a stajnia Agi jakoś bardzo tania nie jest.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
16 lipca 2012 14:11
Fakt jak na odległość cena nie jest najniższa, ale porównywalna do stajni sąsiednich. Natomiast opieka, infrastruktura dla jeźdźca i konia oraz spokój i cisza-  jak dla mnie warte tej kwoty.

edit: literówka
Nirv
Tutaj znajdziesz moj spis pensjonatow w naszym rejonie.
[url=http://voltopiry.pl/forum/index.php/topic,46.msg1441035.html#msg1441035]http://voltopiry.pl/forum/index.php/topic,46.msg1441035.html#msg1441035[/url]
Tak czy siak czeka Cie przejazdzka.
Mozna sie zdziwic roznica miedzy opiniami w necie, a tym co zastaje sie na miejscu (w obie strony mozna sie zdziwic).
Nirv Zapraszam do Ostoi  😀
LatentPony   Pretty Little Pony :)
16 lipca 2012 15:29
Byłam w ostoi i szczerze mówiąc nie zrobiła na mnie zbyt dobrego wrażenia. I padokowanie chyba króciutkie, nie?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
16 lipca 2012 15:54
wszystko co nie 24/7/365 czasu na pastwisku /padoku będzie króciótkie - dla niektórych 😉
LatentPony  Zależy co dla ciebie znaczy "króciutkie". W poprzedniej stajni koń praktycznie nie widywał padoku, teraz jest od rana do obiadu a później idzie pod siodło więc dla mnie idealnie.

Pisz konkretnie bo dla mnie "nie zrobiła na mnie zbyt dobrego wrażenia" nic nie wnosi
Nirv
Jeszcze jest Milusin (na tylach Aromeru).
Nie jakos szczegolnie tanio, ale jesli nie dostawili zbyt duzo boksow, to byla tam calkiem fajna ilosc padokow/ trawiastych padokow dla koni (z mozliwoscia dzielenia na male grupy).
A z Warszawy (nawet komunikacja - jesli potrzebujesz oszczedzic na benzynie) niezly dojazd.
bjooork, muszę się w końcu wybrać w odwiedziny, ale z tego co słyszałam i widziałam na zdjęciach to stajnia jest zdecydowanie warta ceny. Gdyby nie to, że dobrze mi i koniom w Wólce to pewnie rozważałabym bardzo mocno stajnię Agi, bo bliżej i tak nic sensownego nie ma.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
16 lipca 2012 17:28
ElaPe, tak, ja zaliczam się do tych osób dla których każde padokowanie poniżej 24/h przez 365 dni w roku, to za mało 🙂

Dramka, widzisz, Nirv już na samym początku zaznaczyła, że chciałaby całodzienne padokowanie. Od rana do obiadu, to moim zdaniem krótko.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
16 lipca 2012 19:22
http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/4195?kategoria=5

Bardzo polecam, jestem tam 5 razy w tygodniu od maja. Opieka nad końmi pierwsza klasa, padoki z piękną trawą, konie chodzą w chwili obecnej po 1-2 na padok, wyprowadzane w ręku. W boksach czyściutko, karmienie 3 razy dziennie. Na padok wychodzą rano, schodzą tylko na obiad i do wieczora zasuwają z nosami w trawie. Właścicielka jest bardzo sensowna, można się z nią dogadać bez problemu, bardzo dba o konie, no i dodatkowy plus - jest weterynarzem.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
16 lipca 2012 19:28
podpisuję się pod tym co napisała Koniczka  😀
dla tych co cenią sobie spokój ( święty spokój ) , profesjonalne podjeście do klienta i konia - to Polecam  😀 bywam tam regularnie , no i stajnie prowadzi moja droga weterynarz, do której mam niesamowite zaufanie !
szkoda, że wcześniej nie otworzyła tego pensjonatu - bo by zapewne miała tam 3 moje konie  😎
A z ciekawości- jaka cena?
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
16 lipca 2012 20:10
chyba 700 lub 750 zł . Najlepiej zadzwonić, bo nie chcę w błąd wprowadzać.
Z tego co mi wiadomo, nie przyjmują tam klaczy.
Hmm, czemu?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się