Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)

Sankaritarina , orientowałam się ile wyniosła by mnie rata w PZU i jednak wyszło drożej niż w Compensie,gdzie teraz mam ubezpieczone auto po poprzednim właścicielu. Jeśli nie znajdę jeszcze tańszej opcji, to chyba zostanę przy compensie 🙂 Nie mniej jednak, dzięki za podpowiedź!
Hej, wpadam do Was z pytaniem. Wczoraj mojej koleżance ktoś bezczelnie wymontował sobie lusterko zewnętrzne z Hondy HR-V. W związku z zaistniałym poszukuję lewego, elektrycznego lusterka do tegoż modelu. Czy może ktoś mi uprzejmie powiedzieć gdzie takiego lusterka mogę poszukać oprócz allegro? Pozdrawiam 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
21 lipca 2014 18:35
shilton, podzwoń po złomach np. Strażacka.
ash, bardzo bardzo Ci dziękuję, oczywiście nie przyszło mi to do głowy  :kwiatek: Popytam tam jutro
Szukam niewielkiej terenówki (nie chcę smoka z 4-litrowym silnikiem), ekonomicznej - na ile to jest możliwe  😉, i takiej, w której można będzie założyć gaz. Potrzebuję takiego auta, żeby pojechać w góry i do lasu, i żeby mnie nie ogołocił z kasy na długiej trasie 😉 Możecie coś polecić?
a mi ktoś auto przeciągnął gwoździem… 2 drzwi z kreską na całej długości … co za ludzie qtafony
espana, Honda CR-V 😉 Mam taką z 2010 r, w gazie 🙂 polecam bardzo, daje radę po dziurach i na trasie też.
dodofon znam ten ból - nam przerysowali cały bok kluczem tydzień po odebraniu nowego samochodu z salonu...  👿
.
Suzuki Vitara (napęd na 4, reduktor - tylko takie wersje bierz pod uwagę), Subaru Forester (w wersji z najsłabszym silnikiem benzynowym ma także reduktor), Honda CRV (tu akurat napęd nie jest stały tylko dołączany). Z tych trzech mocno bym się zastanowiła nad Foresterem. Najlepiej się gazuje, jest praktycznie niezniszczalny (mówię o wersji sprzed 2000 roku - czyli stare, brzydkie ale genialne) - no i na miasto też z tych wszystkich najlepszy.
Nam też tribecę tak potraktowali, ale pan zmieniający opony zapastował mi takim preparatem, naprawdę ładnie się zamaskowała rysa.
Nam też tribecę tak potraktowali, ale pan zmieniający opony zapastował mi takim preparatem, naprawdę ładnie się zamaskowała rysa.


niestety, Pan "z myjni" część którą się dało ładnie wypolerował, ale powiedział, że reszta do lakierowania i nie da rady bez lakierowania
Jezdzil ktos Suzuki Swift Sport? Epk?
Rozwazam kupno takiego, warto? Trzeba miec rafinerie? Zwinne autko?
Ostatnio patrzyłam w raporty spalania i najekonomiczniej wychodzi LR Discavery (nasz pali 8,3l ropy) oraz Forester w gazie (ok. 11l gazu).
Dodofon, nie wiem ska się biorą tacy ludzie, pamiętam jak nam dzień po odebraniu nowego auta porysowali oba boki  🙄
Mi też kiedyś pod uczelnią przerysowali bok... na szczęście w miarę delikatnie i obyło się bez lakierowania😉
Pochwlę się, że w weekend kupiliśmy Mazdę 3 😍
Niestety nie najnowszy model ale i tak ją uwielbiam 😍 Jak się sprawdzi to za 2lata weźmiemy z salonu😉
Dodofon, nie wiem ska się biorą tacy ludzie, pamiętam jak nam dzień po odebraniu nowego auta porysowali oba boki  🙄


to jest tak jak pojedziesz do Warszawki na poznańskich blachach nowym BMW  🙄,
cóż nie robię tego olewam - będzie porysowany
espana, Honda CR-V 😉 Mam taką z 2010 r, w gazie 🙂 polecam bardzo, daje radę po dziurach i na trasie też.

Na taką mnie jeszcze nie stać 😉, a nie chcę  bardzo starego auta 😉

Przyjrzę się zatem Vitarze, Foresterowi i Discovery. Jak z serwisem tych aut? Części, opony - drogie?

[quote author=zonk link=topic=5139.msg2144956#msg2144956 date=1406066122]
Dodofon, nie wiem ska się biorą tacy ludzie, pamiętam jak nam dzień po odebraniu nowego auta porysowali oba boki  🙄


to jest tak jak pojedziesz do Warszawki na poznańskich blachach nowym BMW  🙄,
cóż nie robię tego olewam - będzie porysowany
[/quote]

Mój kolega pojechał do pracy do centrum Poznania na toruńskich rejestracjach swoją nową 3litrową limuzyną Audi. Na całą maskę miał wyryty najczęściej powtarzający się rysunek z zeszytu gimnazjalisty, a po bokach niecenzuralne podpisy na "ch" 😉
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
23 lipca 2014 08:50
to nie sa ludzie, to skurw****.  😤 Ja sie bardziej "boje", ze mi na parkingu gdzies ktos przywali i odjedzie. Niestety znam troche takich sytuacji  🤔

Mysmy auto juz dotarli i wreszcie sie czuje wyrabiscie za kierownica 😁 pomalu sie ucze brac zakrety bokiem  😂 210 tez jedzie jak w papierach, juz wyprobowalam  🙂 kocham swoje autko. Takie male cos a tak cieszy  😜
A na jesien chce isc na trening bezpiecznej jazdy w ADAC.  🙂
Dodofon nasza na gdańskich tablicach została potraktowana kluczem pod samym Urzędem Marszałkowskim w Gdańsku... ktoś chyba pozazdrościł.. dopiero  w tym roku była u lakiernika - po 5 latach jeżdżenia z rysą..
rtk, Ale który? Ten poprzedni czy obecny?

espana, to z tych starszych myślałabym raczej o Foresterze. CRV z pierwszych roczników żłopie i nie jedzie i na dodatek to nie jest typowy napęd na 4, więc to jest raczej bulwarówka a nie na wiazd do lasu. A podejrzewam, że o to ci chodzi? Więc tylko Vitara / Forester - dla mnie Forek bardziej wszechstronny, łatwiejszy do zagazowania i najsłabszy silnik też jedzie co przydaje się na drodze normalnie. No i oczywiście - środek ciężkości i zawieszenie powoduje, że na trasie sporo lepiej się prowadzi.
Epk, 2007-2008r
Jeździłam przez moment. Fajny gokart 😉. Silnik tam masz 1,6 125KM, fajnie jeździ - bo stary Swift był lekki i to starczało. Spalanie. Hm, rafineria ci nie potrzebna, ale trochę zależy od stylu jazdy. Jednak jest to stosunkowo wyrywne auto, więc nie trzeba trzymać cegłówki na pedale gazu, co w wyniku przenosi się na spalanie. Oczywiście jest stosunkowo głośny i twardy 😉
.
Czy ktos przerabial wypowiedzenie umowy OC AC na auto prywatne ?
Doczytalam, ze zawarcie umowy krotszej niz na okres 12 miesiecy moze miec miejsce tylko w kilku przypadkach (na dzien dzisiejszy zaden mnie nie dotyczy).
Ale w przypadku zmiany (np. wyjazd za granice) jak wyglada sytuacja z wypowiedzeniem ? (i najlepiej tak, zeby nie trzeba bylo zawieszac)
Z gory dziekuje za informacje.
desire   Druhu nieoceniony...
27 lipca 2014 23:02
powoli rozglądam się za autkiem i... masakra !
jeszcze pare lat temu mój brat  malacza w genialnym stanie za 50 zł i flaszkę kupił, a teraz ?... malucha za mniej jak tysiaka nawet ciężko uraczyć..  😁
a nie powiem, nie pogardziłabym maluszkiem  😍 
desire, bo to klasyk jest :P...
desire   Druhu nieoceniony...
28 lipca 2014 00:14
Sisisa, klasyk w którego potem trzeba jeszcze włożyć niezłą kasę żeby był na chodzie.  😁  no nic, jestem skazana na cinquecento..
Kupuję samochód od firmy na firmę. Vat 0%. Pytanie- czy muszę opłacić podatek PCC?
zen, nie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się