Ptaki

Kastorkowa   Szałas na hałas
28 marca 2015 18:25
Winner  😉
Kastorkowa   Szałas na hałas
28 marca 2015 20:05
Dziękuje, to faktycznie winerek. Jutro pozostaje mi sprawdzić po numerach na obrączce czy ktoś go nie szuka. Znaleziony dziś po ataku jastrzębia jak wracałam z terenu.
Przyszłam się pochwalić dzisiejszymi, czterema maluszkami 😀
Filmik 🙂




Czas na bezczelny post pod postem  😀iabeł:
dea   primum non nocere
10 kwietnia 2015 19:47
Niesamowite maleńkie robaczki 🙂 aż trudno uwierzyć, że po 2 tygodniach (?) wyglądają z grubsza jak dorosłe i próbują podfruwać.
Ojeju jakie fajne małe brzydale  🙂
Niech się zdrowo chowają!
Hura! Wczoraj dotarła do nas pierwsza, zmęczona jaskółeczka!
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 kwietnia 2015 07:20
W sobotę jakaś nawiedzona nisko latała i wieczorem lunęło...
Nareszcie zobaczyłam boćka  😅 Już sie trochę niepokoiłam, że nie wracają. A klukającego stwora dalej nie  zidentyfikowałam  😜
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 kwietnia 2015 16:46
Boćki już od dawna, żurawie tak samo.
Dawno czapli nie widziałam, z parę lat będzie. A w tamtym tygodniu dwie kołowały nad stajnią  💃
Co to za ptak?
czapla biała
Dziękuję ci Taniu. :kwiatek:
Słuchajcie, mam zagwozdkę - mały (wielkości sikory) czarny ptaszek, z jasnym brzuchem (prawie białym), na grzbiecie biała plamka  👀

Jakaś młoda sikorka ?
Słuchajcie, mam zagwozdkę - mały (wielkości sikory) czarny ptaszek, z jasnym brzuchem (prawie białym), na grzbiecie biała plamka  👀

Jakaś młoda sikorka ?

Wątpię. Może jaskółka?
hmm ale taka malutka ? Wielkości sikorki ? Jaskółki widziałam, były jednak większe...
http://ptaki.info/
Szukaj tutaj.
Może to ;
[[a]]http://ptaki.info/mucho%C5%82%C3%B3wka_%C5%BCa%C5%82obna[[a]]
dea   primum non nocere
21 kwietnia 2015 17:39
Alten - jak tam robaczki?
Jeeej, ale się spóźniłam >.<

Mają się świetnie! Już latają 🙂 Jest ich pięć. Wszystkie maluchy są takie kochane! Każda z nich daje się głaskać, gdy wracam ze szkoły i wchodzę do pokoju, to przylatują do mnie i chcą głaskania 🙂 Jakby ktoś chciał jedną to niech da znać  😉
Klatka jest zawsze otwarta, ale one lubią tam siedzieć. Teraz akurat się bawią.
Tutaj mam więcej zdjęć, ale mało aktualne, teraz wyglądają niemal jak dorosłe 😀
Zdjęcie słabe, ale oto moje wszystkie papugi 🙂


Facella   Dawna re-volto wróć!
19 maja 2015 19:02
Wpadam z paroma efektami ostatnich "polowań", niestety mam krótką "strzelbę" i wszystko mocno cięte, z wyjątkiem szpaka.

Sikorka modra:


Szpak:


Młody szpak:


A to nie wiem co, w mojej książce też nie znalazłam... Ktoś coś?  👀

To chyba też jakieś młode, bo siedziało na gałęzi i prawie się nie ruszało, dopiero jak przyleciał drugi ptak, to się ożywiło i poleciało za nim. Wcześniej widziałam jak ten sam ptak karmił drugie młode na innej gałęzi, niestety zdjęcia wyszły poruszone i nieostre :/
Facella, jedne z twoich lepszych zdjęć.
sikorki są śliczne, a szpaki tak bezczelne, że aż je lubię.
to nie drozd na ostatnim?
Facella, jedne z twoich lepszych zdjęć.
sikorki są śliczne, a szpaki tak bezczelne, że aż je lubię.
to nie drozd na ostatnim?


Facella, na ostatnim zdjęciu, albo jest drozd śpiewak, albo  kwiczoł, masz inne ujęcie ?  Oczywiście jest to młody ptak.
Stawiam na kwiczoła 😉
kwiczoł, drozd albo paszkot
To są takie ptaszki co sobie lubią posiedzieć, czy też postać 🙂 Często spacerują po ziemi i wcale nie są zbyt płochliwe. U mnie ostatnio ciągle je widzę, jak wyciągają dżdżownice z ziemi. A koło stajni, gdzie trzymam konia mają gniazdko.
jeśli chodzi o drozda, to mój pierwszy kontakt z tym ptaszkiem mnie zaskoczył.
wychodzę wczesnym wiosennym porankiem z domu. było ciepło i deszczowo, majowo. i słyszę dziwny dźwięk. takie metaliczne popukiwanie. zaczęłam szukać źródła. po dłuższej chwili odkryłam ptaka, który rozbijał ślimaka o betonową dachówkę leżącą w trawie. 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 maja 2015 15:09
To drozd, zajrzałam w guglu na zdjęcia i teraz jestem pewna. Kwiczoły też mamy i wyglądają nieco inaczej. Dzięki za pomoc  :kwiatek:
Potrzebuje na szybko porady. Moje dzieci na lacu zabw dzisiaj znalazly jaskolke, ptak w szoku, chyba zderzyl sie z czyms, ale zyje. wypuszczona z dala od dzieci wzbija sie w powietrze, ale opada dosc szybko i leci jakby bokiem.

Ptasi azyl przy warszawskim zoo ma zepsuty telefon, wydzial ochrony srodowiska sie ptakami nie zajmuje, weterynarze tez nie chca ptaka przyjac.

Jakies sugestie? Dodam, ze w tej chwili wiezienie fizyczne ptaka na Prage do zoo nie wchodzi w gre.
zen u nas w pracy niedawno przez okno wpadła jakaś poraniona wrona i kolega dzwonił po Straż Miejską. Kiedyś też z popielniczki wyłowiliśmy sikorkę i wtedy dzwoniliśmy do Straży dla zwierząt.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się