Poczta Polska

Gillian   four letter word
22 lutego 2011 11:58
a no to zwracam honor, faktycznie to inna sytuacja - powinna posłać kurierem  🤬
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
22 lutego 2011 12:31
a nic nawet nei mów... myslałam że powiesze tą kobietę
Gillian   four letter word
22 lutego 2011 12:34
a jak się sprawa zakończyła?

w temacie poczty, to mój chłop od niedawna jest listonoszem. Zaczyna o 8, kończy... jak wszystko rozniesie - 16 czasem 19. Całe śródmieście, dziennie po 8 pełnych toreb. Za 1050zł miesięcznie.
Naprawdę czas się pakować i uciekać z tego chorego kraju 🙁
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
22 lutego 2011 13:06
Pojechalismy do notariuszki powiedzielismy ze koles nas straszy wg umowy - komornikiem ( co było wałem)- a poczta polska nie  przeslala papierów wysyłanych przez nia osobiscie (których nie ma do dziś). Uwierz mi zaplacilabym jej za kuriera 30 zł i ona dobrze o tym wiedziala. Dwa okres był poświąteczny - poczatek stycznia. Logicznościa jest ze ten urząd w tym czasie ma jeden wielki syf i nie ufa się mu w tak waznych sprawach.

Babka zrobila duplikat który moglismy zawiesc osobiscie 40 km dalej do sądu. Tam zmienić papiery na dom i zawieśc je do banku aby wyplacil kredyt.
To był najgorszy okres w moim zyciu ... a przez  notariuszke i jej brak myśleniam musielismy sie spowiadac w urzedzie skarbowym o nie dotrzymanie terminu 14 dni.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
22 lutego 2011 17:45
Przyszłam wylać jad na PP, bo to co teraz ja i Equi.dream przechodzimy z paczką to jest cyrk nie z tej ziemi.

Paczka jest niedostarczalna- niby dotarła do Warszawy, ale mój listonosz od paczek nigdy jej nie dostał. Potem wróciła do Wrocławia i ponoć była awizowana i ponoć nawet ktoś ją z poczty odebrał  🤔
A teraz okazuje się, że jest w dziale paczek niedostarczalnych i trzeba złożyć specjalne pismo w celu odzyskania przesyłki

Mam ich ochotę wysadzić w powietrze.

A w tym całym zamieszaniu najbardziej mi szkoda Equi.dream, na którą spadło wyrwanie paczki z łap PP
przyszłam do wątku w tym samym celu, ale widzę, że mnie ubiegłaś 😉
Najbardziej mnie boli, że to jeszcze ja do nich mam wystosować PROŚBĘ o wydanie paczki !!!!! W życiu nie widziałam takich cyrków z pocztą, chociaż i do mnie jeden list przed świętami wysłany nie dotarł po dziś dzień ( od forumowej raxy) i po prostu wysłała drugi. Żeby paczka najnormalniej w świecie zaadresowana nie dotarła ani do Edytki, ani do mnie z powrotem bo jest niedostarczalna ?  😵 👿
a ja przyszłam pochwalić.
Dzwonił do mnie listonosz z rana, żeby mnie powiadomić, że moją paczkę zostawił u sąsiada. A że nie odebrałam, bo byłam w pracy, to mi wysłał smsa!!!! numer wziął z tej karteczki na paczce.
Taką miałam minę  😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 jestem mu niesamowicie wdzięczna, bo to jest siodło. Musiałabym je tachać z poczty, a jest meganiewygodne, bo karton jest ogromny a ja wzrostu nikczemnego. Do auta się nie mieści  🤔
Gillian   four letter word
22 lutego 2011 22:13
mi niedawno kurier zostawił siodło w Żabce obok mojego domu 🙂 mina kasjerki po prostu bezcenna 🙂
🤣
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
06 marca 2011 19:32
mi odmowili przyjęcia takiej paczki w urzedzie na krynickiej... no ale nawet teraz nie bede rozgrzebywać sprawy czy mogla to zrobic czy nie... bo i tak nic to niezmieni


to następnym razem szoruj na Traugutta :P przyjmę Ci prawie każde cudo które sie mieści w wymiarach :P
asds   Life goes on...
06 marca 2011 22:58
Wexcie mnie nie straszcie ja teraz czekam na 3 paczki  i jeszcze sama bede jedna na dniach wysyłać  😲
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
07 marca 2011 08:39
asds, nie jest tak źle ja pracuje na poczcie, dostaje paczki normalnie w terminie (i to wcale nie żaden przywilej że tam pracuje), a paczki które wysyłam dochodzą normalnie, wiadomo że czasem mogą się zdarzyć jakieś niespodziewane sytuacje, typu że paczka powędruje na inny urząd i czas oczekiwania się przedłuży, ale nie jest to jakieś częste 😉
Próbowałem dla mojego pracodawcy podpisać z Pocztą umowę na dystrybucję ulotek... i chyba jej koniec końców nie podpiszę. Raz, że trwa to tygodniami, a dwa - że stawka... dwa razy wyższa niż u prywatnych firm kolporterskich!
Scottie   Cicha obserwatorka
07 marca 2011 18:39
Ile normalnie powinna iść przesyłka (koperta bąbelkowa) priorytetem? Jest to gdzieś określone? Co jeśli paczka szła dłużej, mogę wnieść reklamację? Co mi ona da i ile mam czasu na reklamację od dostarczenia paczki?
Scottie, jakikolwiek priorytet najczęściej przychodzi na drugi dzień. a może ja mam takie szczęście.
hm. czy paczka priorytetowa w tym drugim gabarycie idzie dłużej?
i co, jeśli podałam niedokładny adres? wróci do mnie, czy pójdzie tam, skąd żadna paczka jeszcze nie wróciła?
chyba popełniłam straszny błąd... niby pani na poczcie sprawdzała adresy, ale to potwierdzenie nadania mówi co innego...
jestem głupia  😵
madmaddie   Życie to jednak strata jest
02 kwietnia 2011 07:21
ile może trwać zanim pieniądze wpłyną na konto sklepu?
w statusie 'oczekuje na wpłatę', przelew zrobiłam w środę. ja rozumiem list może iść dłużej ale przelew?  👀
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
07 kwietnia 2011 09:33
ile może trwać zanim pieniądze wpłyną na konto sklepu?
w statusie 'oczekuje na wpłatę', przelew zrobiłam w środę. ja rozumiem list może iść dłużej ale przelew?  👀


przelewy wychodzą codziennie wieczorem z urzędów, to już tylko zależy od tego kiedy bank zaksięguje zazwyczaj jest to ok 48 h
Mnie PP ukradła książki z rysunkami Gary Larssona - nie do kupienia w Polsce, a tam , gdzie kupowałam drogie.
I jeden gruby komiks z Garfieldem.  👿
Też, moja naiwna siostra pakowała na oczach pani.
W moim oddziale też kolejki do okienek i z pięciu czynne trzy maksymalnie a zwykle dwa.
No i zawsze się zamartwiam przy awizo na syna, bo kiedyś chyba zażądają nerki za paczkę.
Tłumaczę się jak głupia, że ja to ja , produkuję jakieś upoważnienia a na koniec przesyłkż okazuje się być gazetka reklamowa.
No i pan listonosz, który odkąd mamy euroskrzynkę nie zadaje sobie trudu nacisnąć domofonu tylko od razu zostawia mi awizo.
Czy przelew pocztowe na konto mogą nadawać osoby niepełnoletnie?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
19 kwietnia 2011 18:00
Czy przelew pocztowe na konto mogą nadawać osoby niepełnoletnie?

mogą. ja nadaję 😉
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
19 kwietnia 2011 18:07
Czy przelew pocztowe na konto mogą nadawać osoby niepełnoletnie?


Jak najbardziej. Trzeba jednak pamiętać, że pieniądze baaardzo długo idą.
Jak to pisał mój ukochany Pan Hrabal "niemożliwe stało się możliwe".  😅
Poczta ma system komputerowy!!!
Pytana o paczkę, pani już nie wlecze się na zaplecze i nie bobruje w pudełkach!!!
Klika sobie i już. Paczki nie ma, mogę składać reklamację.
😵
W moim urzędzie pocztowym nagle pusto! No pusto całkiem.
Kolejki znikły.
Paczka, niestety, też.  😂
ash   Sukces jest koloru blond....
01 sierpnia 2011 15:19
Mam pytanie.

Ponad tydzień temu wysłałam paczkę listem poleconym priorytetowym. Zapłaciłam i otrzymałam potwierdzenie.
Paczka szła niemiłosiernie długo jak na priorytet, po czym dziś się okazało że doszła, ale jako zwykły list polecony  😀iabeł:
Gdzie i jak składać reklamację? Pani na poczcie poleciała w kulki i skasowała mnie jak za proorytet a puściła jako zwykły  😀iabeł:
a ja mam pytanie innej natury.... Od poniedziałku czkeam na paczkę od jednje z forumowiczek. W domu praktycznie cały dizeń ktoś jest. Dzis np. ja od 15 w domu byłam do 18.

Dostalam nr packzi i weszłam na śledzenie przesyłek na stronie pp i takie cos zastalam :

Identyfikator   

[Szukaj] 




Znalezione przesyłki Liczba pozycji: 1Podpis Data nadania Rodzaj przesyłki
2011-10-06 Paczka pocztowa ekonomiczna
Liczba wierszy dla zadanych kryteriów jest zbyt duża. Zmień kryteria filtrowania. 





Zdarzenia przesyłki Liczba pozycji: 7  Podpis Data zdarzenia Jednostka pocztowa Zdarzenie Szczegóły
2011-10-06 13:30 Ksawerów Nadanie przesyłki 
2011-10-06 15😲4 Ksawerów Wysłanie z ładunkiem 
2011-10-06 16:17 WER Łódź Przyjęcie z ładunkiem 
2011-10-06 17:53 WER Łódź Wysłanie z ładunkiem 
2011-10-07 06:39 Raszyn Przyjęcie z ładunkiem 
2011-10-10 16😲3 Raszyn Nieudane doręczenie    ------  w domu był mój tata i listonosza nie było
2011-10-11 17😲2 Raszyn Awizo -------dzisiaj ja byłam w domu i zeby było smieszniej to o 16.55 około odbieralam paczkę od kuriera przed domem, listonosza brak na całeeej ulicy i w skrzynce AWIZO brak


Pytanie brzmi.....Czemu poczta CELOWO wprowadza fałszywe dane do systemu? Jutro jadę osobiście z rana na pocztę tą sprawę wyjaśnić bo to jakaś paranoja. Wszystko rozumiem ale nie robienie z ludzi wariatów...... Wcześniej zdarzały mi się awizo !!! z popisanymi tym samym długopisem ! rzekomymi wcześniejsyzmi datami prób dostarczenia paczek! Co było jakimś zartem w ogóle.....Natomiast po zgłoszeniu sprawy w moim urzedzie pocztowym zostalam po prsotu zignorowana......Nie da sie jakoś tego procederu ukrucić?

bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
12 października 2011 17:07
tzn. to co w necie Ci wyskakuje to nie są fałszywe dane, tak jak paczkowy ją zaawizuje, doręczy, czy też nie podejmie próby doręczenia tak jest wprowadzane w specjane formatki przez kobiety pracujące czy to na urzędzie (jeżeli chodzi o awizowane) czy też na jakimś węźle z którego są wywożone (w przypadku doręczonych, zwróconych z rejonu bądź do powtórnego doręczenia). Ja się tym zajmuję tylko w urzędzie i jeżeli paczki zjadą z rejonu i pan twierdzi że są awizowane (pomimo tego że np nie wystawił awiza) to ja w swoim systemie zmieniam im stan i to na stronie internetowej jest widoczne. W wiekszych miastach paczki i pobrania wychodzą z WER (węzeł ekspedycyjno-rozdzielczy) , a nie z urzędów pocztowych tak jak listy. Sama z własnego doświadczenia wiem, że żadne skargi nie skutkują na pracowników nie z urzedów pocztowych tylko z zewnątrz.
Ja suma sumarum dzis z samego rana zadzwoniłam do urzędu i powiedziałam ze po paczkę pojadę osobiście ( była ju załadowana na samochód, choc urzad został poinformowany( przez gminę) że moja ulica będzie zamknięta dzisiaj i nie będzie do niej wjazdu z obydwóch stron)
To jak widze nie jestem sama zażenowana pocztą.
Kupiłam coś od jednej z re-voltowiczek, paczka została wysłana w piątek. Czekam, czekam, czekam... Mówię sobie - ok, może przez nadchodzące swieta wolno idzie... Do re-voltowiczki mam 1000 % zaufania takze wiedzialam, ze na pewno paczkę wysłała. Codziennie sprawdzałam skrzynkę pocztową, awizo nie było ani razu. Dodatkowo moja mama akurat w minionym tygodniu była prawie non stop w domu, także akurat prawdopodobieństwo, ze poczta przyjechala jak jej nie bylo, jest niewielkie no ale ok.
Dzis po prostu  😵 Dostalam awizo, ze niby 13 grudnia nie bylo mnie w domu, że jest to awizo powtore i jesli nie odbiore do jutra paczki, wroci ona do nadawcy! Jutro lece odebrac paczke, a i nie zapomne zadzwonic ze skargą (mila Pani z poczty do ktorej dzwonilam w sprawie paczki podala mi numer kogoś z kontroli). Trudno, moze ktos kto rozwozi paczki będzie miec z tego powodu nieprzyjemnosci - ale ja o malo co nie 'stracilabym' paczki, wrocilaby do nadawcy, ktora musialaby pokryc koszty "podrozy" powrotnej, co rowniez wiązałoby się z większymi kosztami dla mnie. No bez jaj...
przecież od daty pierwszego awizo paczka czeka na poczcie 14 dni, więc nie odesłaliby jej jutro tylko 27.12 😉
ja w tym roku wyjątkowo dużo korzystam z usług PP i o dziwo nie mam na co się poskarżyć  🏇
czeka 7 dni, tak powiedziala mi pani, a na awizo byla data że do 20 grudnia, takze wiesz...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się